Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális az, hogy nálam...

Normális az, hogy nálam 200-szor keres többet pl. a kormányszóvivő? Mivel lehet ekkora aránytalanságot magyarázni? Helyes ez így? Ennyivel ha megszakad, akkor sem dolgozik többet, sőt, a felelőssége sem ennyiszeres.

Figyelt kérdés
Diplomás középkorú vagyok.
2011. júl. 22. 21:45
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
55%

"Kíváncsi lennék, hogy egy véletlen folytán, innen valaki kormányszóvivő lenne holnaptól, akkor mennyire gyorsan felejtené el amit idefröcsög :)"


Garantáltan nem felejtené el. Én például egy életen át küzdöttem a silány minőség ellen, és mikor egy semmire valő termékeket előállító üzembe kerültem közel egy évig rendszeresen szabotáltam a munkát, végül a cég csődje miatt jöttem el. Nekem sikerült, aki kormányszóvivő lesz annak is sikerülhet.

2011. júl. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
22%

"miért él a kivételezett elit 20-szor, 30-szor... jobban????"


Egy részük jókor volt jó helyen és ezt jól tudta kihasználni. Egy másik részük a saját tudásuk és leleményességük segítségével jutott oda. Egy harmadik részük jó kapcsolatokkal rendelkezik/rendelkezett, így került az "elit"-be.


Neked ebből melyik van meg?

2011. júl. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
31%
Nagy Anna is egyetemet végzett ember, Amerikában is tanult, két diplomája is van. Négy nyelven beszél, ebből egyet anyanyelvi szinten, kettőt felsőfokon. Az elmúlt húsz év alatt rengeteg helyen dolgozott, többek közt New Yorkban, a legismertebb magyar hírlapoknál, a Brit Nagykövetségen. Elmondhatjuk hát, hogy nem csak az utcáról hívták be kormányszóvivőnek, hanem azért, mert remek kommunikációs képességekkel rendelkezik. Vitathatatlanul bejött neki az élet, a magyar virtus szerint pedig ezért utálni kell őt. Én azt mondom, hogy tegyük ezt most félre, és inkább próbáljuk meg utána csinálni! Sokkal sikeresebbek lennénk mi is, és az ország is. Hajrá!
2011. júl. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
85%

Igazad van. Itt a a link.


És az egyik hozzászóló nagyon jól beszélt, igenis közünk van hozzá, mennyit keresnek.

2011. júl. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
77%
2011. júl. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:

„Egy részük jókor volt jó helyen és ezt jól tudta kihasználni. Egy másik részük a saját tudásuk és leleményességük segítségével jutott oda. Egy harmadik részük jó kapcsolatokkal rendelkezik/rendelkezett, így került az "elit"-be.

Neked ebből melyik van meg?”


Ezek közül melyik személyes érdem? (jókor volt jó helyen...) Tehát az emberek többségének, ha nem ügyeskedett, vagy nem született a megfelelő helyre, akkor nekik annyi. Sajnos, akik tehetnének az arányosabb jövedelem-elosztás érdekében, pont azok gondolkodnak így. Egyébként egyetértek azzal, hogy ha valaki többet tanul, nagyobb felelősségű munkát végez, kapjon magasabb fizetést. De nem ennyiszereset, mert ekkora összeg erős túlzás. (Nem is értem, miért nem zavar ez több embert.)

2011. júl. 23. 12:11
 27/49 anonim ***** válasza:
18%
Még mindig nem mondtad, milyen diplomád van.
2011. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
46%

07:07- nek:

"mikor egy semmire valő termékeket előállító üzembe kerültem közel egy évig rendszeresen szabotáltam a munkát, végül a cég csődje miatt jöttem el."

és gondolom, amikor csődbe ment a cég, akkor büszkén néztél szét, hogy "demilyenfaszacsávóvagyok".

utána meg a munkaügyi központban sírtál a munkanélküli segélyért.

azt hiszem, téged sem az eszewdért szeretnek...

2011. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
37%
Hát nandras te is egy semmire kelő ember lehetsz és még erre büszke is vagy !
2011. júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
55%

"Sajnos, akik tehetnének az arányosabb jövedelem-elosztás érdekében"


Miért is kéne arányosabban elosztani a jövedelmet? Ha mindenki (közel) ugyanannyit keresne, akkor nem lenne cél, példa amiért érdemes tenni valamit. Igenis az emberen is múlik, hogy mennyit keres. Édesanyám alacsony végzettségű (8 általános+szakiskola), világ életében minimálbértől alig többet keresett. Tanulni én magam akartam, nem kényszerített rá (kivéve a jól ismert "magadnak tanulsz" mondást, de ez sem kényszerítés), sőt igazából segíteni sem tudott. Megérte tanulni. Nem lehet azt mondani, hogy eleve "jó családból származok". Most ha úgy akarnám másfél-kétszerannyit kereshetnék másik munkával mint most. De az nekem kényelmetlen lenne.

Engem is érdekelne milyen diplomád van. Mert mondjuk egy ének-zene könyvátros hiába szép és jó dolog, attól még piacképtelen, mint a rohadó alma.

2011. júl. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!