Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális az, hogy nálam...

Normális az, hogy nálam 200-szor keres többet pl. a kormányszóvivő? Mivel lehet ekkora aránytalanságot magyarázni? Helyes ez így? Ennyivel ha megszakad, akkor sem dolgozik többet, sőt, a felelőssége sem ennyiszeres.

Figyelt kérdés
Diplomás középkorú vagyok.
2011. júl. 22. 21:45
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
0%
Így van, amennyiben senki nem menne gyógypedagógusnak, egy pillanat alatt felértékelődne az áruk. Kormányszóvivőből mennyire is van szükség? Egyre, így azt az egyet jól meg is lehet fizetni.
2011. júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek:

Kormányszóvivőre egyáltalán nincs szükség.

- Semmilyen "párt" színeiben.

Egy olyan ország nem engedhet magának ilyen státuszokat fenntartani, - és pláne nem közpénzekből, ilyen fizetéssel, - ahol az ország lakosságának 75-80 %-a még a fehérneműjét is lízingeli.

Úgy sincs érdemi mondani valója I. Postomus VÍGtor kiráJunknak sem, - azt meg saját maga is el tudja mondani öt másodperc alatt.

- Ha tovább beszél öt másodpercnél, akkor már megkérdőjelezhető a kiráJi beszéd tartalmának hitelessége, - nincs miről beszélni.

2011. júl. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
Én is többdiplomás, több nyelven beszélő ember vagyok, de engem is csak részmunkaidőben alkalmaznak, mert azt mondják, nincs rá keret, hogy teljes státuszt kapjak.
2015. ápr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
Nem,nem normális dolog,de nyugi,lesz még sokkal nagyobb is a "difi".
2015. dec. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

Bánná a fene, ha akár a 200-szorosát is keresné az átlagpolgárnak, ha közben biztosítaná azt, hogy az átlagpolgárnak is annyi jusson, hogy annak meg se fogalmazódjon a fejében ilyen kérdés, mint amit kiírtál, kérdező.


Egyébként igen, a felelőssége lényegesen nagyobb, mint egy átlagpolgáré, elvégre ő egy egész országot irányít (Magyarország esetében tízmillió ember függ tőle). A baj az, hogy ha valamit nem jól csinál, akkor nem a felelősséget vállalja, hanem csak kenegeti a kakit és bűnbakot keres maga helyett.

2015. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

Nem 20-szorosát,hanem 28-szorosát.

Pár hete jelent meg egy cikk erről,hogy ma Magyarországon van,aki a minimálbér 28-szorosát keresi meg.


Persze,hogy aránytalan.Főleg,ha közalkalmazott.

Idáig jutott a kapitalizmus,hogy ennyire kizsákmányolják az embereket.

Mások ugyanannyi munkaidőben vagy még kevesebben is ilyen pofátlanul aránytalanul többet keresnek.


Az a baj,ha 30-szor vagy 40-szer többet fognak keresni,akkor is azt fogják mondani,hogy "de hát rajtuk nagy a felelősség",stb.

Oké,én értem.De mekkora ennek a határa?


És az a szörnyű,hogy az emberek megszavazzák ezeknek az embereknek is az egykulcsos adót,tehát 2010 óta még ebből a 28-szoros jövedelemből is kevesebb adót fizetnek be,amit a szegényebbeken hajtanak be.


Az államnak egyébként sokkal jobban be kellene avatkoznia a piacgazdaságba ,és szabályozni is azt.

Viszont a korrupciót is jobban kellene büntetnie.


A világ leggazdagabb 1%-ánál van a globális vagyok 48%-a,ami a gazdasági válság kezdetén(2009ben),még 44% volt.

Folyamatosan növekszik a különbség a gazdagok és a szegények között,aminek jó vége nem lesz.

Közben a gazdagok + jövedelmüket nem fordítják magasztos célokra.Elszórakozzák idegen országokban.

Nem lettek sem több munkahelyek,és a béreket sem emelték.


Svédországban már rég rájöttek,hogy a működőképes társadalom alapja a kis vagyoni különbségek.

De ehhez több értelme kellene,és kevesebb önzőség a gazdagok részéről.

2015. dec. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Nem normális.Megoldás: nem kell hagyni, nem kell megszavazni az ilyen tolvajhordákat.Nem érdemlik meg, nem szolgáltak rá.És ami a legundorítóbb az egészben, hogy a legszegényebbektől vesznek el újra és újra, hogy legyen miből fedezni a semmittevők horribilis fizetéseit.Most a közgyógyot veszik épp el sok embertől.A felelősségről meg ne is beszéljünk.Aki jó helyre tette a seggét, az itt bármit megtehet következmények nélkül.
2015. dec. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Én maximum ötszörös fizetéskülönbséget találok reálisnak.


Tehát,ha valaki bármit is tanult,végzett,akkor se kereshessen 5ször többet,mint más.


Irreálisak ezek a különbségek.Ezt ők is tudják.


Ezt a közszférára értem.A versenyszférában pedig maximum 10szeres különbségig szabadna hagynia az államnak.


Sajnos egyre nő a Föld népessége,de a gazdagok egyre gazdagodnak,a szegények pedig szegényednek.


És a legtöbb gazdag nem jótékony célra,vagy az emberiség számára hasznos dologra költi a vagyonát,hanem a saját önzősége kielégítésére.

2015. dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

"És a legtöbb gazdag nem jótékony célra,vagy az emberiség számára hasznos dologra költi a vagyonát,hanem a saját önzősége kielégítésére."


Ezzel 100%-ig egyetértek. Mindenütt ott vannak most már a Caritas meg a Máltai szeretetszolgálat üdvöske nénijei, hogy adakozzunk már a rászoruló gyerekeknek mi, akik épphogy meg tudunk élni a fizetésünkből, legyen bármilyen végzettségünk.


Politikusaink törődnek azzal, hány gyerek éhezik? Jól mutat a plakáton, hogy ők segítenek rajtuk, de amúgy le se... tudjátok. Nekik van miből adakozniuk, mégse teszik, ránk terhelik ezt is.

2015. dec. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!