Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Láttok arra esélyt, hogy a...

Láttok arra esélyt, hogy a Trianoni békeszerződés előtti határok valaha is visszaállnak?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg az elcsatolt területek közül néhányat visszacsatolnak Magyarorszához?

Ha igen akkor melyik részt, mikor, hogyan?

Kérlek titeket, hogy ne gyűlölködjetek, nem kérek olyan válaszokat, hogy álmodnak a turbómagyarok(hallotam már ilyet is), mert szerintem minden magyar embernek kötelessége minden év június 4.-én megemlékezni a külhoni honfitársainkról párttól, bőrszíntől függetlenül.


2011. aug. 15. 20:07
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
61%

Nem. Egy etnikai alapú revízió persze igazságos lenne, de ezt a lehetőséget Horthyék ostobán eljátszották annak idején, jelenleg pedig nemigen látszik erre semmiféle lehetőség. Ezt Magyarország önerőből nem tudja véghezvinni, a szomszédaink önként semmit sem fognak visszaadni nekünk (miért is tennék?), és nincs egyetlen olyan ország vagy nagyhatalom sem, aki ebben minket támogatna.


A történelmi Nagy-Magyarország egésze pedig épeszű embernek ma már nem is kellene, a magyarság kisebbséggé válna a saját hazájában, kösz, de nem. Nagy-Magyarország fennállása már a 19. század végén is anakronizmus volt, annak etnikai alapú szétdarabolása/szétdarabolódása mindenképpen bekövetkezett volna előbb-utóbb. Az kétségtelen, hogy ez számunkra kedvezőbben is végbemehetett volna.

2011. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Soha. Kétlem, hogy Horvátország égne a vágytól, hogy újból magyar fennhatóság alá kerüljön. Arra semmi esély sincsen, hogy Szlovákiát visszakapjuk arra se sokkal több, hogy Erdély magyar legyen újból. Amit nagyon igazságtalannak tartok az Kárpátalja. Egy olyan ország kapta meg ami csak a kommunizmus után jött létre. Kárpátalja az tényleg magyar kell legyen a második világháborúban is magyarok foglalták el magyar katonát vagy is vissza na. Talán a Vajdaság lehet egy nap újból a miénk Szerbiát úgy is divat egyre kisebbé tenni. Hátha, de ebbe se igazán hiszek. szerintem ez már így marad. Egy újabb világháborút ezért nincsen értelme kirobbantani.
2011. aug. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

na úgylátom ideértek a ,,turbómagyarok,, akik mernek hinni és mondjuk még reálisan is gondolkoznak

bár én nem hiszem (ahogy már mondtam) hogy 10-20éven belül ujra nagy Magyarország lesz, de ha nem adjuk fel a reményt, akkor legalább a lelküngben eltünhetnek a csúf határok addigis Adjon az Isten Szebb Jövőt!

2011. aug. 16. 10:33
 34/43 anonim ***** válasza:
Esély mindig mindenre van. A történelem még nem ért véget, a Kárpát-Medence azé, aki tele szüli, erre akár mi magyarok is képesek lehetnénk, de ahhoz komoly szemléletváltásra van szükség.
2011. aug. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
kik azok a turbómagyarok?
2011. aug. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

turbómagyarok azok akiket az igazi hazafik az igazi nemzeti érzelmű magyarok (baloldali liberálisok) kikiáltanak annak mert az alsógatyája vonalkódján megtalálható a magyar zászló

tehát én is az vagyok meg azok akik mondjuk nem felejtik el a külhoni testvéreiket

én ezt a szót a velem egyformán gondolkodókkra nem azért használom mert én is libsi lennék

2011. aug. 16. 11:07
 37/43 anonim ***** válasza:
0%
Igen,de csak miután fordítva ragasztod fel a turbómagyar nagymagyarország matricádat a kocsidra.
2011. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim válasza:

Revizionista hülyék? (nemtudom pontosan idézni bocs)

Inkább örülnél hogy a mai világban még vannak olyan fiatalok, akikbe ezt belenevelik, akik így gondolkodnak.

És nem lesz itt peace, love, happiness, amíg nem az a nemzet irányít, akié az ország. Nem akarom szítani a feszültséget ezekkel a szavakkl...

2011. dec. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
76%

Üdv!


Szerény véleményem szerint soha nem lesz Magyarország a régi nagy határaival együtt. Hogy miért?

1. Az elcsatolt területeken azóta új köztársaságok, országok alakultak ki ( az osztrákoknál ugye csak Burgenland, de ők már megvoltak akkor is, mint Állam ).

2. Mindez baromi régen történt. Nem mostanság kellene, kellett volna elővenni ezt a dolgot, hanem már vagy 60-80 éve egyből. Senkit sem érdekel már rajtunk kívűl Trianon.

3. Ez semmi más, csak egy Néplázítás, amit még a Fidesz kezdett el anno ( úgy mondom ezt, hogy baromira tojok mindegyik pártra, mert egyforma szarok, csak mind máshogy ), hogy rokonszenvet ébresszen ezáltal, a teljesen megtört átlag civil magyarokban, akikben hűséges szavazói réteget hoz ( hozott ) létre.

Ez lehangoló, akárcsak a történelmünk, de igaz.

2012. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim válasza:
100%

1492-ben Kolombus felfedette Amerikát akkor szerintem senki sem gondolta volna ,hogy betelepülőkből 400 év alatt a világ

legnagyobb hatalma lesz. Nem tudhatju , hogy mit hoz a jövő a történelemben (bár szerintem nincs rá sok esély)

2012. jan. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!