Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A legújabb tervezet szerint...

A legújabb tervezet szerint aki egyetemen nem éri el félévente a 2,5-ös átlagot, azt átrakják automatikusan költségtérítésesre. Nem durva ez?

Figyelt kérdés

A mi szakunkon lenne probléma, mert nálunk az szakátlag (műszaki szak) 1,9-2,1 között szokott mozogni.

Aki még jó tanuló is, annak is becsúszhat egy rosszabb félév, ahol költségesre kerülhet, arról nem is beszélve hogy a szak 75 %-a élből átkerülne és ez menne minden új évben.


2011. szept. 26. 17:49
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Azoknak a büfészakosokan akiknek egyidőben megszüntetik az állami képzését?
2011. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

"A válasz írója 44%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:28"


Végülis...Egy a lényeg, hogy kb. mindenki fizetni fog...

2011. szept. 26. 18:30
 13/33 A kérdező kommentje:
köszönjük fidesz
2011. szept. 26. 18:31
 14/33 bumbi02 ***** válasza:
87%
azt viszont hülyeségnek tartom hogy költségesről nem lehet államira menni. Az a költségtéritéses aki 2x olyan jól tanul, mint egy államis, az had kerüljön már át. Megérdemli. Az meg aki bszik tanulni, és az állam fizeti a tanitását - feleslegesen -, kerüljön át költségesre.
2011. szept. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
68%
Tudom, hogy a műszaki szakok elég nehezek, de 2,5-öt el lehet érni...
2011. szept. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
75%
Én egyetértek vele, nekem sem adott vissza senki egy forintot sem, pedig én az elejétől fogva fizettem költségtérítéses szakon, és négyes lett a diplomám.
2011. szept. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
ez megint jól át lesz gondolva. nem esik le nekik, hogy más az, ha valaki szabad bölcsészeten ér el valaki 2,5-t vagy mérnökin..
2011. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 bumbi02 ***** válasza:
Szakonként ki kellene kötni, mer tény és való vannak könnyebb szakok ahol nevetve 4es az ember..
2011. szept. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

"A legújabb tervezet szerint aki egyetemen nem éri el félévente a 2,5-ös átlagot, azt átrakják automatikusan költségtérítésesre. "


Egy csomó helyen eddig is így volt.


"A mi szakunkon lenne probléma, mert nálunk az szakátlag (műszaki szak) 1,9-2,1 között szokott mozogni."


Nem azért 2 a szakátlag, mert mindenki kettes tanuló, hanem azért, mert sokan lehúzzák az átlagot. Ők le is morzsolódnak. Műszaki szakokat jó, ha 1/3 annyian fejeznek be, mint ahányan elkezdik őket.


"a szak 75 %-a élből átkerülne"


És? A szakot elkezdők 66%-a "élből" amúgy se végzi el a szakot.


Legfeljebb hamarabb fog kiderülni, hogy kinek való a szak és kinek nem.

2011. szept. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

18:15


"Pont a büfészakosoknak kedvez ez a javaslat."


A "bűfészakok" keretszámait pedig eleve lecsökkentették.


Kicsit nevetséges már ez az állandó hisztizés a "büfészakok" miatt.

2011. szept. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!