Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A legújabb tervezet szerint...

A legújabb tervezet szerint aki egyetemen nem éri el félévente a 2,5-ös átlagot, azt átrakják automatikusan költségtérítésesre. Nem durva ez?

Figyelt kérdés

A mi szakunkon lenne probléma, mert nálunk az szakátlag (műszaki szak) 1,9-2,1 között szokott mozogni.

Aki még jó tanuló is, annak is becsúszhat egy rosszabb félév, ahol költségesre kerülhet, arról nem is beszélve hogy a szak 75 %-a élből átkerülne és ez menne minden új évben.


2011. szept. 26. 17:49
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
53%

18:44


"Én egyetértek vele, nekem sem adott vissza senki egy forintot sem, pedig én az elejétől fogva fizettem költségtérítéses szakon, és négyes lett a diplomám."


A költségtérítésesek gyakran sokkal jobban igyekeznek, mert befektetésnek tekintik a tanulást és amiért százezreket fizetnek be, azokat az órákat nem lógják el.


Lehet, hogy az lenne az ideális, hogy mindenki legyen költségtérítéses. Cserébe lehetne magasabb ösztöndíjakat fizetni, és akkor a legjobbak pozitívan jönnének ki a dologból. Vagy lehetne tandíjhitelt nyújtani.


Egyébként ha azt nézzük, hogy egy műszaki diplomával mondjuk 300-400 ezer a nettó kezdő fizetés, míg érettségivel nélkül 80-90 ezer, akkor könnyen kiszámítható, hogy a költségtérítés olyan befektetés, ami kb. 2 év alatt megtérül.

2011. szept. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
0%

A következő lépésben már csak a strébereket fogják finanszírozni.

4,8-as átlagon túl a szabadidőd 80%-át a tanulásnak kell szentelned, nem járhatsz szórakozni, szűznek kell maradnod a diploma megszerzéséig. Aki egyet is elvét, az repül a tanintézményből, még a költségtérítésest se tudná választani.


Kész vicc ez a kormány, eléggé antiintelektualista.

2011. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
71%
Bocs te most tanulni jársz oda, vagy azért hogy a bölcsészcsajok szoknyája alá nézz?!
2011. szept. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
54%

Amikor a tandíj olyan magas, hogy azt csak a gazdagok tudják megfizetni, akkor szükség van államilag fizetett helyekre. Ha majdnem mindenkit áttesznek költségesre, akkor menjetek külföldre tanulni.

Köszönjük, Fidesz.

2011. szept. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
34%

Ha ezt meglépik, akkor Magyarország minden évben több tízezernyi fiatalt fog veszteni, mert érettségivel mennek ki külföldi egyetemekre, ahol a jelenlegi magyarnál nem nagyon magasabb a tandíj, vagy uniós polgárként nem is kell fizetni. A tanszereket itthon megveszik a családtagok, ezzel is segítik őket. Ha pedig már kint tanultak, akkor kint is fognak elhelyezkedni, és akkor már nem biztos, hogy hazahozzák a tudást. Be lehet majd írni őket fogyatéknak.


A Fidesznek sem lesz jó, ugyanis lehet, hogy emiatt fogja elveszteni a választást, és akkor fejek fognak hullani. Félre ne értsetek, nem fenyegetni akarok, csak figyelmeztetni.

2011. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

A büfészakosok vígan 4 eseket kapnak minimum tanulással, nálunk 1,9 az átlag (műszaki). Bennmarad a kismillió rekreációs senki, mérnök meg alig lesz. Jól átgondolták.


Jó, hogy olyan emberek hozzák meg a döntést, akik egyetemet csak kívülről láttak. (politikusok, és TI a többség, akik csak szidni tudjátok az egyetemistákat, mondván, hogy aki 2,5 alatt van az melegedni jár oda. Egy föcis ismerősömmel beszéltem, náluk 4 től jár ösztöndíj, nálunk 1,9 től (ja, persze, ők okosabbak :)))

2011. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

"Lehet, hogy az lenne az ideális, hogy mindenki legyen költségtérítéses. "


Hölgyeim és Uraim, nem ezt tetszettek leszavazni 2008-ban? Persze utólag könnyebb okosnak lenni, de Önök, hogy úgy mondjam át lettek verv........pontosabban B@SZVA!!!


Hadd emlékeztessek, az volt az elképzelés, hogy mindenki ingyenesen beiratkozik, majd a 2. év elején kipenget 105 000 aranypengőt. Innentől kezdve a fizetés pedig az előző félév tanulmányi eredményétől, a szakátlaghoz viszonyított arányában változik. A legjobbak ingyenesen tanulnak, a legrosszabbak teljes önköltséget fizetnek.


Ugye, hogy mennyivel jobban hangzott, mint a mostani több százezres tandíjak? Neeeeeeeeem, maguk tudják jól.

2011. szept. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Én nem szavaztam le, sőt, a vizitdíjat sem!

És nem itt tartanánk egyik területen sem, ha maradtak volna. Most aztán lehet sírni.

Csak azt nem értem, hogy miért nem volt annyira előrelátó a fidesz, hogy úgyis ők fogják ezeket megkapni, akkor minek kellett leszavaztatni...

2011. szept. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
37%
Inkább az uzsorások vagyonát koboznák el, hogy legyen pénze az államnak, MINT AZT BÜNTESSÉK, AKI TANULNI MERÉSZEL!
2011. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
34%
Ja, legyen mindenki költségtérítéses, és fizessen félévente 600 ezer forintot ezek mellett a fizetések mellett. Nagyon kevés hallgató lenne.
2011. szept. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!