Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintem élhetetlen hely...

Szerintem élhetetlen hely lett Magyarország. Hogy lehet itt megélni?

Figyelt kérdés

Én még ennyi adót életemben nem láttam mint itt van.

Mindennek az ára emelkedik határ a csillagos ég. És barátom még emellé új adókat találnak ki... Milyen emberek lehetnek azok? Hol találni őket??

A másik amin kiakadok. Itt semmi nem stabil. Semmire nem lehet beállni. Ha csak az üzemanyagot nézzük ,hol a gázolaj hol a benzin a drágább.. Most majd veszek benzinest ? 2 nap múlva gázolajost? Nem sz@rom én a pénzt 90 ezerért átíratni mindíg. Ti hogy látjátok ezt?

Mikor lesz már teli a pohár?


2011. okt. 24. 19:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
79%

Micsoda indulatok...... Szerintem teljesen felesleges a kedves kérdezőnek ennyire kiakadnia!

Egyébként a rezidens orvosok is havi 100 nettóból élnek, és a diplomások között is vannak munkanélküliek. Kicsit az az érzésem, hogy itt hiába tanul az ember...... Amíg a jelenlegi politikai elit kezében van a kormányrúd, addig nem is lesz jobb. Most is szerencsétlen 120 nettósok fogják megszopni a f@szt, jövőre nincs adójóváírás..... Az megint mínusz párezer forint, persze akik mindig a húsosfazék közelében voltak, azoknak ez a pénz nem jelent semmit, de ha kajára kell akkor nagyon is sok. Nem irigylem a kis keresetűeket mostanában.

2011. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, téged orvos látott már?
2011. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek az 54%-ossal.

Elmész Londonba, ott sem kapsz lakást mosogatói fizetésből, akármit is gondolnak sokan itthon. Stuttgartban a helyieknek van egy olyan mondása, hogy azért dolgoznak annyit, hogy nyugdíjas korukra megvegyék a saját lakásukat. Stockholmban aki lakástulajdonos, már gazdagnak minősül. Most jöttem Shanghaiból, ahol úgy kerül átszámítva 40millió forintba egy kis kétszobás lakás, hogy az átlag fizetés kevesebb, mint itthon.


Szóval máshol sem jobb a helyzet, csak ott nem mondják emiatt, hogy szar az élet, és hogy bezzeg máshol. Hanem elfogadják a helyzetet, és mindent megtesznek, hogy minél hamarabb összegyűjtsék a pénzt. Ez pedig mentalitásbeli különbség.

(ha összehasonlítod azt, hogy mekkora az aránya a saját lakásban élő embereknek nyugaton és itthon, eléggé meglepődnél, mert a magyarok ilyen téren vezetnek)


És ahogy írta az 54%-os írta, itthon sem olyan rossz a helyzet, ha az ember rendesen tanul, tudatosan megy olyan szakokra, amellyel később könnyen elhelyezkedhet, felméri, hogy mire lesz szükség a piacon (nyelvtudás, szakosodás, tapasztalat), és ezeket elsajátítja, nagyon jó fizetéseket lehet itthon is kapni. És persze, egy kukásnak is meg kell élnie, és nem fog mindenki informatikus lenni, de amíg többen akarnak narancssárga ruhát hordani, mint egy új Facebookot írni, addig ne csodálkozzunk, hogy ilyen a helyzet az országban.

2011. okt. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
47%
Ne mond már, hogy mindenki kukás akar lenni, pont, hogy mindenki diplomás, mindegy, hogy tud e vele élni vagy nem, csak diploma legyen.
2011. okt. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 Problem2 ***** válasza:
72%

Miért sírsz te ill. ti szavaztátok meg az elmúlt 20 év pártjait(mszp,fidesz,mdf) viseld is a következményeit.De úgy látom nekünk magyaroknak minden új.3-4 átbaxás után lehet hogy felébredsz és 14-ben végre valami normális pártra fogsz szavazni ,és nem azokra ,amelyek többször is ába..tak téged.Itt egy jó példa:Van egy csajod ,megcsal.A következő csaj is megcsal ,akkor te visszamész az első csajhoz ,mert az régebben csalt meg ,mint az előző?Aztán újra megcsal és így megy tovább...Ugyanez megy már 20 éve ,csak a politikában.

De ez az írás mindenkinek szól ,aki hőbörög!

2011. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
46%
Miért kire lehetne szavazni?Ki lenne a jó nagyokos?
2011. okt. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
76%

"Ne mond már, hogy mindenki kukás akar lenni, pont, hogy mindenki diplomás, mindegy, hogy tud e vele élni vagy nem, csak diploma legyen."

Ezt úgy értettem, hogy persze, mindenki sok pénzre vágyik, de ki mit tesz érte? Hány ember seggeli végig az általánost, hogy jó gimibe kerülhessen? Utána hányan tanulnak minél több matekot, fizikát, történelmet, hogy utána a legjobb egyetemekre jussanak be? Hányan tanulnak már nyelveket, hogy majd diplomázáskor két nyelven is tudjon külföldiekkel együtt dolgozni, nekik bármilyen terméket eladni? Hányan tanulják végig az egyetemet, és nem csak buliznak, és nem csak arra törekednek, hogy meglegyen a kettes? Hányan mennek el minden nyáron, hogy minél több szakmai tapasztalatot szerezzenek, minél több kapcsolatot építsenek ki?

Nem csak óhajtásban kell jól keresni, tenni is kell. A szülők ott baxták el, hogy nem rúgták le a seggét a gyereküknek, mikor azok nem tanultak, hanem hagyták csak kallódni. Vagy amikor a legkönnyebb ellenállás irányába, pl. egy kommunikáció szakra engedték őket. Mert küzdeni a jó állásért már gáz. Aztán meg csodálkoznak...

2011. okt. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 A kérdező kommentje:
Jogos ez így van... Bár szerintem a szavazások is meg vannak bundázva,,,
2011. okt. 24. 20:57
 39/79 Problem2 ***** válasza:
77%

Ki lenne jó?Pl. ott van a jobbik ,mint a 2. legerősebb párt.Ez a párt soha nem volt még hatalmon ,így nehezen lehet köze az elmúlt 20 év s..arságainak része.Tudom "szélsőjobboldali,náci,fasiszta,nagymagyar" , na és?Akkora birka vagy ,hogy újra megszavazod az elmúlt 20 év váltópártjait ,amelyeknek ku..ra belelóg a kezük a bilibe?Ha igen ,akkor gratulálok!

Meg is érdemli a magyar nép ,hogy örökre eltűnjön a Föld színéről,az egész kultúrájával,nyelvével együtt.Minden ami magyar...

De ha nem!Akkor jó lenne felébredni a csipkerózsika álmából!!!

Az én véleményem ,az ,hogy életem árán is megvédeném ezt az országot.Soha se fogom hagyni ,hogy ez a nép eltűnjön a Földszínéről.SOHA!!És mivel demokráciában vagyunk ,biztos ,hogy azt az x-et a Jobbikra fogom húzni.

Netán átbas..ának, hát akkor azt nem fogják zsebre tenni...

2011. okt. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
88%
kedves kérdezõ, nem egészen értelek, mert ahogy a kommentjeidböl látom, épp a te mentalitásoddal lehet megélni jelenleg nálunk :(
2011. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!