Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintem élhetetlen hely...

Szerintem élhetetlen hely lett Magyarország. Hogy lehet itt megélni?

Figyelt kérdés

Én még ennyi adót életemben nem láttam mint itt van.

Mindennek az ára emelkedik határ a csillagos ég. És barátom még emellé új adókat találnak ki... Milyen emberek lehetnek azok? Hol találni őket??

A másik amin kiakadok. Itt semmi nem stabil. Semmire nem lehet beállni. Ha csak az üzemanyagot nézzük ,hol a gázolaj hol a benzin a drágább.. Most majd veszek benzinest ? 2 nap múlva gázolajost? Nem sz@rom én a pénzt 90 ezerért átíratni mindíg. Ti hogy látjátok ezt?

Mikor lesz már teli a pohár?


2011. okt. 24. 19:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 A kérdező kommentje:

Te csicska troll csak ennyire telik?

Ha tudnád hogy kivel beszélsz lehet a földalá kaparnád magad.. Messzire elér a kezem.

Az előttem íróknak igaza van teljes mértékben. Csak azt az egyet felejtették ki a politikusok hogy külföldi befektetők nem fognak ide jönni a magas adózási törvények miatt. Így hogy legyen állampénz még magasabbra emelik az adót. Szóval nem hogy idejönne valaki még ami cégek ittvannak azok is elköltöznek. Ez ám egy üzletpolitika.. lyan mint a Máv-nál. Kevés az utas azért emelik a jegyek árát.. Hát ezzel azt érték el hogy még kevesebben mennek vonattal. Elbocsájtások stb ( "Ez egy ilyen ördögi kör.)

2011. okt. 24. 21:58
 62/79 anonim ***** válasza:
58%

""Ha nincs termelés, nem lehet magasabb fizetést adni, és addig nagyob kereslet sem lesz. Szóval amíg az emberek kommunikálni akarnak munka gyanánt, és nem piacképes gépeket tervezni, addig nem lesz itt jobb az élet.

(Igen, tudom, leegyszerűsítettem, nem csak gépekkel lehet piacot teremteni)



Ez nem leegyszerűsítés hanem butaság.

De kérdezlek!

Akkor hogy van az hogy ugyan azon a hitech géen vagy bármilyen azonos gépen egy né,et 5-6× annyit keres mint te itthon?


Ez nem a gépek hanem a tőkejövedelmek aránya a munkaerőhöz. Persze közel nem ennyire egyszerű, de ha ezen nem tudsz változtatni akkor van a baj.

Mi kiszolgáljuk a nyugatot, ezért nem tudunk amíg ez a felállás változtatni. Nem hogy nőnének a bérek, hanem még csökkennek, és ezzel akar OV versenyképesebb lenni.


Ostoba elképzelés, mert még méllyebre kerül a magyar.

2011. okt. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
25%

"Haver, egyed a füvet a mezőn, és lakj barlangba, és inkánn a fogyasztói társadalom része kívánok lenni."


Na látod, hogy mégis te vagy nagyon ostoba. :)

2011. okt. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
40%

"Ha tudnád hogy kivel beszélsz lehet a földalá kaparnád magad.. Messzire elér a kezem."


És gondolom jó szaros. xD

2011. okt. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:

"Akkor hogy van az hogy ugyan azon a hitech géen vagy bármilyen azonos gépen egy né,et 5-6× annyit keres mint te itthon?"

Ha jól értem, a kérdésed az lenne, hogy egy Mo-n előállított terméken, ami ugyanolyan jó, mint a No-ban létrehozott, a magyar csak a német profitjának 1/5-1/6-át tudja megszerezni? Akkor valamit nagyon elcseszett a sales-es kolléga, ha nem tudnak ilyen árkülönbséggel eladni egy ugyanolyan terméket. Lehet itt nyugattal versenyképes terméket előállítani, nézd csak meg a Kürt kft.-t vagy az IND Groupot (róluk a mostani Figyelőben volt cikk).


Ez nem a gépek hanem a tőkejövedelmek aránya a munkaerőhöz. Persze közel nem ennyire egyszerű, de ha ezen nem tudsz változtatni akkor van a baj.

Mi kiszolgáljuk a nyugatot, ezért nem tudunk amíg ez a felállás változtatni. Nem hogy nőnének a bérek, hanem még csökkennek, és ezzel akar OV versenyképesebb lenni.


Ostoba elképzelés, mert még méllyebre kerül a magyar.

2011. okt. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
Az utolsó két bekezdést nem akartam bemásolni - sorry érte.
2011. okt. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
73%

kedves kérdező, egyet értek az állításoddal, ez az ország tényleg élhetetlen. a stílusoddal kevésbé.


bár még nem találkoztunk, el tudom képzelni, hogy ha nem is használsz trágár szavakat, sugárzik belőled a rosszindulatú agresszivitás. így én sem adnék neked munkát.


a zöldlegelősnek:

mióta kéne összetennünk a kezünket azért, mert szép országban lakunk? persze, örülök hogy szép és nem a sivatag közepe, de nekem a szépség másodrangú kérdés az élhetőség, versenyképesség mögött.

a szép hegyek, zöld legelők csak külsőségek, amik szép, ha vannak, de nem könnyítenek meg semmit.

2011. okt. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
7%

A komment megírásának időpontja: tegnap 19:58


Te mit tudsz felmutatni?


gyanítom te húznád a rövidebbet, ha meg tudnál találni...


Itt egyetlen egy troll van: az pedig te vagy, kérdező!


ha pedig komolyan ennyire idióta vagy, akkor viseld a következményeit :)

2011. okt. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
49%

"Ha tudnád hogy kivel beszélsz lehet a földalá kaparnád magad.. Messzire elér a kezem. "


Igeeen?


akkor mit pattogsz itt, hogy nem lehet megélni?


a kezed messzire elér, nem vagy te ám akárki, de azért nyavalyogni tudsz?


szánalmas f@sz, aki azt sem érti amit mondanak neki.


Én kiraktam a számom...

2011. okt. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
Az "élhetetlen" jelzőt emberekre szokták mondani, az "élhetetlen" az "élelmes" ellentéte. Élhetetlen pl. a kérdező.
2011. okt. 25. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!