Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy oldalon láttam egy romániá...

Egy oldalon láttam egy romániát csúfoló képet és a kommentek között láttam gondolom erdélyi magyarok védték romániát a magyarországi magyarok ellen, de miért?

Figyelt kérdés
én lesz*rnám had csúfolják
2011. nov. 9. 17:05
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/194 anonim ***** válasza:
64%
De nem érted, hogy ezzel a mentalitással csak a kinti magyaroknak ártasz?
2011. nov. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/194 Heckler ***** válasza:
66%

Legközelebb adok egy csókot a kedves oláhjaid seggére, amiért voltak szívesek megszállni a hazámat, gyalázni és elnyomásban részesíteni a népemet, és éltetni fogom a római birodalom egyenes ágú leszármazottját, a Nagy Dicsőséges Romániát, annak összes tömeggyilkos nemzeti hősével együtt!


Így jó lesz?

2011. nov. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/194 anonim ***** válasza:
64%
Te csak végleteket ismersz?
2011. nov. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/194 Heckler ***** válasza:
69%

Sőt, beszerzek egy Romániás pólót, ha a magyarral problémád van.


Sőt, már rendeltem is egy ilyet:


[link]

2011. nov. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/194 anonim ***** válasza:
64%
Te tényleg csak végleteket ismersz.
2011. nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/194 Heckler ***** válasza:
69%
Neked semmi se jó.
2011. nov. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/194 Pro Patria ***** válasza:
0%

"Például mert a magyarok anyanyelve a magyar, és nem a román. Hihetetlen, nem?"

- És? Nem lehet más nyelvet anyanyelvi szinten megtanulni? Néhány embernek már sikerült...


"Lex Apponyi, ismerős?

-> Senki nem kötelezte a románokat arra, hogy Magyarország területén járjanak iskolába. Nyugodtan otthon is maradhattak volna, ezért nem kellett volna átjöjjenek hozzánk."

- És a szlovákok, ruszinok, szlovének, horvátok, szerbek, akik helyben voltak?...


"k tiltják a nyelvhasználatot, alakítják az oktatást, stb?

-> Ha nem lennének ott a románok, nem lenne tiltva. Nehéz felfogni, csakugyan."

- De vannak. Jóval többen, mint magyarok. Innentől tárgytalan a dolog.


"aki a szélsőjobbos bandákkal érvelsz a több millió lakos ellen.

-> Nem tudom, miről beszélsz. Az összes románról beszéltem, akik a nemzeti ünnepeiken nemzeti hősök előtt róják le tiszteletüket."

- Igen, mert szerinted egy erdélyi román családnak az átlagos délutáni programja a szoborállítás és nemzeti zászlók kitűzögetése...


"Hunyadi nekünk hős, míg a törököknek a halál angyala. -> Hunyadi nem indult a török birodalom ellen hódító hadjáratra, míg a törökök indultak ellenünk."

- 1526-ig a törökök is csak portyáztak, mint Hunyadi János.


"Neked természetesen minden teljesen oké, nem te szenveded/szenvedted el ezeket az igazságtalanságokat, és most jól figyelj: más f*szával könnyen vered a csalánt."

- Játszd már meg a sokat szenvedett mártírt, légyszíves!

Mit tettél te a romániai magyarságért? Mert én például most készülök kimenni a csángóknak magyar nyelvet tanítani.

És te? Azon kívül, hogy habzik a szád, és hajtogatod a hitleri demagógokat, hogy „hazánkat megszálló csúf ellenség, a mi szegény és sokat szenvedett népünk gaz kifosztói, dicső történelmünk meggyalázói” stb?


"Te biztosan örülnél két olténiai oláh szomszédnak, én például totál nem örülnék neki."

- Igazad van, nekem például teljesen mindegy, milyen a szomszédom származása, amíg emberként viselkedik.


"Nagyon is témába vág, ugyanis te az agresszort véded."

- Bocsánat, nem tudtam: hadiállapot van a két ország között?


"Kifejtenéd nekem, hogy miért is vernének meg egy magyart is miattam? Nagyon kíváncsi vagyok rá."

- Kifejtette. A provokálásoddal.


"És ha egy román nekiáll frusztráltságában verekedni, azért én hol vagyok a hibás?"

- Mondjuk hogy te provokálod ki a frusztráltságát?


"Te beszélsz, te, aki a magyarok szenvedéseiért egy 10 éves román gyereket teszel felelőssé? Te, aki néhány román viselkedéséért ítéled el az összes erdélyi románt? "

- Ez az! Nem látja, hogy ugyanolyan görény, mint azok, akiket szid. Dühít amikor a szomszédos népek széljobbosait látom tevékenykedni... de mikor magyarok között látom, sajátjaim között, akkor a hányinger kerülget!


"Nincs ilyen pólóm, de ha lenne, és teszem azt, abban mászkálnék Erdélyben, akkor ebből hol következik az, hogy egy román rátámad egy magyarra?"

- Onnan, hogy vannak olyan hülye románok, mint te, akik ha ezt látják, kollektíven a magyarságra hárítják a sérelmeiket (ahogy te a románságra).


"Vagy talán a Maniu gárda azért támadt rá Erdély civil lakosságára, mert mindenki Magyarországos pólót hordott?

Totálisan összefüggéstelen az, amit írsz."

- Te beszélsz itt összefüggéstelen érvelésről, mikor egy több évtizeddel korábbi eseménnyel próbálsz kibújni?...


"Na, akkor azokban keresd a hibát, ne bennem."

- Ugyanolyan vagy, mint ők. Nem látod?


"Hadd kérdezzem meg No. 2, hogy miért kéne barátomként tekintenem arra a népre, amely megszállta hazámat?"

- Senki nem mondta, hogy tekints barátként rájuk. Én se tekintek rájuk úgy. De ez a nettó sovinizmus, ami belőled csöpög, az már igencsak visszataszító. Elfelejted, hogy nem háborúban szállták meg az ország felét, nem kiirtva az ottani magyar lakosságot, hanem békés úton (a mi saját hívásunkra) telepedtek be, kerültek többségbe, és nem mellesleg SOHA nem voltak elismerve Erdélyben, mint nemzet.

Mellesleg Szlovákia ugyanazokat hajtogatja, mint te a románok felé...


"amiért voltak szívesek megszállni a hazámat, gyalázni és elnyomásban részesíteni a népemet, és éltetni fogom a római birodalom egyenes ágú leszármazottját, a Nagy Dicsőséges Romániát, annak összes tömeggyilkos nemzeti hősével együtt!"

- Na, erre mondjuk, hogy demagóg, primitív, elvakult fanatikus vagy...


"Sőt, beszerzek egy Romániás pólót, ha a magyarral problémád van.

Sőt, már rendeltem is egy ilyet"

- Sajátodban a gerendát se, ugye?...:)

2011. nov. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/194 Heckler ***** válasza:
86%

"És? Nem lehet más nyelvet anyanyelvi szinten megtanulni? Néhány embernek már sikerült... "


Egyrészt, ez miért kötelező, másrészt, te melyik nyelvet beszélted anyanyelvi szinten iskolás éveid alatt? Vagy már megtanultad az oviban?


"És a szlovákok, ruszinok, szlovének, horvátok, szerbek, akik helyben voltak?..."


Cserébe dögöljenek meg az erdélyi magyarok.


"De vannak. Jóval többen, mint magyarok. Innentől tárgytalan a dolog. "


Szerinted.


"Igen, mert szerinted egy erdélyi román családnak az átlagos délutáni programja"


Nincs értelme ezen vitázni, én tényeket írtam le, te meg spekulálsz. Kik a román nemzeti hősök? Téma lezárva.


"1526-ig a törökök is csak portyáztak, mint Hunyadi János."


Meg a románok is csak portyáznak, és ezért szereted is őket.


"hazánkat megszálló csúf ellenség, a mi szegény és sokat szenvedett népünk gaz kifosztói, dicső történelmünk meggyalázói” stb?"


Mintha nem így lenne. Gratulálok, taníts nyelvet csángóknak.


"Igazad van, nekem például teljesen mindegy, milyen a szomszédom származása, amíg emberként viselkedik. "


Akkor szólj az olténiai állatnak itt a szomszédban, hogy más ajtaja elé öntse ki a szemetét.


"Bocsánat, nem tudtam: hadiállapot van a két ország között?"


Bocsánat, nem tudtam, hogy a szentlélek teremtette ide az oláh haverjaidat és rajzolta át Magyarország határait.


"A provokálásoddal."


Kit provokáltam és mivel?


"Mondjuk hogy te provokálod ki a frusztráltságát? "


Például mivel is?


"Nem látja, hogy ugyanolyan görény, mint azok, akiket szid."


Éltettem olyan háborús bűnösöket, akik románokat irtottak ki? NEM. Betelepedtem ezredmagammal román városokba, és tűztem ki a magyar zászlót mindenre? NEM. Támadtam rá románokra? NEM. Elvettem bármelyik román egyház földjét, ingatlanait? NEM. Ugyanolyan vagyok? Nem hinném.


"kollektíven a magyarságra hárítják a sérelmeiket "


Milyen sérelmeiket? Magyarország melyik román régiót szállta meg és csatolta Magyarországhoz?


"Te beszélsz itt összefüggéstelen érvelésről, mikor egy több évtizeddel korábbi eseménnyel próbálsz kibújni?... "


Nem bújtam ám ki semmi elől, Mudri szerint a póló az oka annak, hogy románok magyarokra támadnak, én meg rögtön mutattam enki egy példát, mely szerint nem.


"Ugyanolyan vagy, mint ők. Nem látod?"


Pontosan miben is?


"Elfelejted, hogy nem háborúban szállták meg az ország felét"


Ne hazudj. Hogy került Erdély Romániához?


"nem kiirtva az ottani magyar lakosságot"


Tehát akkor a vasgárda és Iancuék és Horeáék nem rendeztek népirtást Erdélyben? A történelemhamisítás nem menő.


"Mellesleg Szlovákia ugyanazokat hajtogatja, mint te a románok felé..."


Mikor foglaltuk el a nemlétező Szlovákiát?


"Na, erre mondjuk, hogy demagóg, primitív, elvakult fanatikus vagy... "


Amit leírtam az igaz, te viszont notórius szépítgető vagy.


"Sajátodban a gerendát se, ugye?...:)"


De még mennyire, hogy nem. Egy kis román megszállás neked sem ártana, hadd jusson ki neked is abból a csupa jóból, amit a magyarok a románoknak köszönhetnek.

2011. nov. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/194 anonim ***** válasza:
64%
ÉRTSD MÁR MEG TE BAROM, HOGY MOST IS FOLYAMATOSAN A MAGYAROKNAK ÁRTASZ!
2011. nov. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/194 Heckler ***** válasza:
21%
Pfff, most például mivel ártottam a magyaroknak? Hogy nem vagyok az oláhok csókosa, mint te?
2011. nov. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!