Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy oldalon láttam egy romániá...

Egy oldalon láttam egy romániát csúfoló képet és a kommentek között láttam gondolom erdélyi magyarok védték romániát a magyarországi magyarok ellen, de miért?

Figyelt kérdés
én lesz*rnám had csúfolják
2011. nov. 9. 17:05
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/194 Heckler ***** válasza:
80%

"csak egy kis, de annál hangosabb részük."


Drága Mudri Lav, a románok nemzeti hőseinek jelentős része náci, rablóvezér vagy tömeggyilkos. Antonescu, Iuliu Maniu, Mihai Viteazul, Horea, Cloşca és Crişan, Avram Iancu, vasgárdisták, nézz utána ezeknek a neveknek. Az összes magyar városban emeltek szobrot nekik, utcák vannak róluk elnevezve. Egy egész népcsoport tiszteli hősként ezeket a népirtókat. A szerinted "kicsi réteg" az egész román "nemzet", könyörgöm!


"És már Géza és Szent István is ezt csinálta"


Az előbb még az volt a szívfájdalmad, hogy minek hivatkozunk történelmi tényekre, foglalkozzunk a jelennel! Na én a jelennel foglalkoztam, de akkor most kanyarodjunk vissza akkor a múlthoz, a magyarok végeztek népirtást a cseheknél, és a felelősöknek emeltek szobrokat Brnoban?

2011. nov. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/194 anonim ***** válasza:
42%
Összekeversz Reed-del, az ő szívfájdalma volt a múlt felhozása, nem az enyém. És a szobrokat szerinted az átlag román emeli? Hát nem. Magyarországon a jelenleg kirakott szobrok nagyrésze nem tetszik nekem, mégis kint vannak. A politikusok által kirakott szobrok alapján nem lehet egy népet megítélni, ezt fogd fel! Nem kell ennyire általánosítani és demagógnak lenni.
2011. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/194 Heckler ***** válasza:
79%

Az biztos, hogy a magyarok által kirakott szobrok neked nem tetszenek. Először románbarátnak gondoltalak, de aztán a kis párbeszédből kiderült, hogy nulla fogalmad van a románokról és az erdélyi helyzetről. Ennek a topicnak is az a vége, mint a cigány témának, a cigányok, románok angyalok, a magyarok tehetnek mindenről. Itt próbálod ezt a fasiszta nemzetet mentegetni, hogy jaaaaj, hát csak a politikusok ilyenek... Igen, szerinted a nemzeti ünnepek alkalmával kiket éljeneznek a tízezres tömegek, kiknek a szobrát koszorúzzák meg?


Mivel már megint a magyarok tehetnek mindenről és minden román normális, szabad megkérdeznem, hogy mirefel ez a végtelen lesajnálás a magyarok felé?

2011. nov. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/194 anonim ***** válasza:
42%

Jól van hülyegyerek, forgasd csak ki a szavaimat. Nem a magyarok szobraival van bajom, hanem az ún. modern alkotásokkal amiket úton útfélen kiraknak.


Amúgy ha szabad kérdeznem, nem tízezres tömegek szoktak összegyűlni egy-egy fidesz meg jobbik naggyűlésen is? Nem tízezrek követelték budaházi szabadon engedését? Pedig annak is vaj van a füle mögött. Pár tízezer ember alapján nem lehet egy teljes népet elítélni.

2011. nov. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/194 Heckler ***** válasza:
100%

Na és tömeggyilkosokat gyűlnek össze éljenezni? Ja nem. Nem forgattam én ki semmit, világos amit írsz, mint a nap. Hogyne, a náci Németország sem volt náci, csak a politikusaik. Kizárólag a politikusok műve, hogy az összes történelmi hősük vagy náci diktátor, vagy tömeggyilkos, vagy rablóvezér.


Amúgy a románok már újfent újraértelmezték a határaikat:


[link]


A tévében már ezt teljesen normálisnak számít.

2011. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/194 anonim ***** válasza:
64%
Te meg Nagy magyarországos pólóban jársz, ez ugyan az.
2011. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/194 Heckler ***** válasza:
82%
Nem, az egyáltalán nem ugyanaz, és ha nem lennél troll, nem is írtad volna ezt.
2011. nov. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/194 Pro Patria ***** válasza:
35%

Figyelem! Don't feed the troll!


Heckler, te egy orbitális gyökér vagy, sajnos nem tudok jobb szót rád. Bicskanyitogató módon demagóg, szellemi szinted egy 16 éves, kárpátián felnevelkedett tini szintjén van, akinek a világ fekete és fehér, aki annyira primitív, hogy a világ működését is leegyszerűsíti saját szellemi szintjére.


"Ez iszonyatos nagy szívás, ugyanis anyanyelvi szintet várnak el tőlük, ami lehetetlen"

- Miért lehetetlen?


"tehát ez csak egy újabb fegyver a románok kezében, hogy jól kib*sszanak a magyarokkal. (neked fingod sincs, hogyan működik a román oktatási rendszer, erre már rájöttem)."

- Lex Apponyi, ismerős? Bár ahogy szavaidból kiveszem, te mindent sokkal jobban tudsz bárkinél.:)


"A családapa, vagy a gyerekek? Netalán a kedves mama? -> Nem, Kirk Kapitány és az Enterprise legénysége."

- Áruld már el, talán az egyszerű román apa, anya, gyerek állította saját két kezével a szobrokat?? Ők tiltják a nyelvhasználatot, alakítják az oktatást, stb? Tényleg ekkora barom vagy?!


"Nem, ez egy normális család, nincs idejük koszorúzásra járni -> Aha. Szóval egy szál kiránduló családdal ellenérvelsz a több tízezer nácira, akik a vasgárdistákat éltetik."

- Nem. Hanem inkább te vagy, aki a szélsőjobbos bandákkal érvelsz a több millió lakos ellen.


"a dicső rómaiak leszármazottai"

- Valóban hülyeség, de talán a magyar szélsőjobbosok sumér-szkíta-hun-etruszk-ufó elmélete helytállóbb? Mert nem a hozzád hasonszőrűeken múlik, hogy nem ezt tanítják az iskolákban...


"gonosz magyarok elvették elvették tőlük Erdélyt, amit az ő dicsőséges náci vasgárdájuk visszafoglalt. Neki ezek lesznek a nemzeti hősök."

- Mi meglepőt mondtál? Van olyan hős bármely népnek, aki nem egy másik nemzet kárára az? Szulejmán a törököknek hős, nekünk gaz hódító. Hunyadi nekünk hős, míg a törököknek a halál angyala.


"Előjöttél egy fiktív rendes román családdal, remek, ettől hány erdélyi magyar élete lett jobb?"

- Fiktív román család.....

Te úgy fested fel a képet, mintha Romániában két lépést nem lehetne anélkül megtenni, hogy ne köpjenek le, ne rúgjanak beléd, és mintha ezt Erdély durván 6-6,5 milliós román lakossága tenné; a román pék állítja a szobrot, a román óvónő tűzi ki a zászlókat, a román kisfiú meg isten tudja, mit csinál, de az biztos, hogy mélyen antimagyar cselekedetet.

Olyan demagóg vagy, hogy egy-egy politikus is megirigyelné! Ugyanolyan vagy, mint azok, akiket megvetsz!

Ha románnak születtél volna, most azért vernéd a billentyűzetet, hogy "tisztítsuk meg a magyaroktól Erdélyt, stb". Ugyanannak a drótnak vagy a másik vége.


"Csakhogy a saját földünkön csináltuk ugyanezt, ahova nem volt kötelező nekik betelepedni."

- És a szlovákok, ruszinok, szerbek, horvátok, szlovének?...


"Mennyi? Hogy IV. Béla beengedte őket az országba, utána meg elkezdtek özönleni, utána meg már nekik állt feljebb?"

- Történelmi tudásod is igen hézagos. Már IV. Béla előtt is voltak románok Erdélyben, volt is egy Vlachföld nevezetű megye.

Másfelől nem "beengedték", hanem szabályosan behívták őket, ahogyan a szászokat, stb-ket is. Miért? Mert maradt sok LAKATLAN terület, amiket be kellett népesíteni. Dél-Erdélyben sosem volt magyar többség, mivel hegyvidéki terület volt, a történelem folyamán nem rendelkezett magyar lakossággal.


Összegezve: szót se érdemelsz. Egyoldalú, demagóg, manipulatív személyiség vagy, kettős mércével mérsz, és a végletekig leegyszerűsítesz mindent. Úgy írsz, mintha a kezedben lenne a bölcsek köve. De valahogy az erdélyi magyarok - ahogyan az látható volt - nem egészen úgy gondolkodnak, mint te (mutathatnék más beszámolókat is még). Az ilyen kis idegbetegek keverik a balhét a két nemzet között.

2011. nov. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/194 Pro Patria ***** válasza:
58%

"A tévében már ezt teljesen normálisnak számít."

- Mert aztán te annyira jártas vagy a román sajtóban...

2011. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/194 Heckler ***** válasza:
71%

Igen, jártas vagyok, szoktam nézni a Pro TV-t, az Antena 1-et, olvasom a Jurnalul Bihoreant. Egyéb pofázásod?


"- Miért lehetetlen? "


Például mert a magyarok anyanyelve a magyar, és nem a román. Hihetetlen, nem?


"Lex Apponyi, ismerős?"


Senki nem kötelezte a románokat arra, hogy Magyarország területén járjanak iskolába. Nyugodtan otthon is maradhattak volna, ezért nem kellett volna átjöjjenek hozzánk.


"k tiltják a nyelvhasználatot, alakítják az oktatást, stb?"


Ha nem lennének ott a románok, nem lenne tiltva. Nehéz felfogni, csakugyan.


"aki a szélsőjobbos bandákkal érvelsz a több millió lakos ellen."


Nem tudom, miről beszélsz. Az összes románról beszéltem, akik a nemzeti ünnepeiken nemzeti hősök előtt róják le tiszteletüket.


"talán a magyar szélsőjobbosok sumér-szkíta-hun-etruszk-ufó elmélete helytállóbb?"


Én semmi ilyet nem emlegettem, és ez nem magyar hivatalos álláspont, míg a románok római eredete hivatalos román álláspont.


"Hunyadi nekünk hős, míg a törököknek a halál angyala. "


Hunyadi nem indult a török birodalom ellen hódító hadjáratra, míg a törökök indultak ellenünk.


"Te úgy fested fel a képet, mintha"


A valós képet festettem le. Te mennyi időt töltöttél Erdélyben, hogy megismerd a valós képet?


"És a szlovákok, ruszinok, szerbek, horvátok, szlovének?..."


Mi van velük?


"Történelmi tudásod is igen hézagos. Már IV. Béla előtt is voltak románok Erdélyben, volt is egy Vlachföld nevezetű megye. "


Igen, Havasalföld határa volt.


"De valahogy az erdélyi magyarok - ahogyan az látható volt - nem egészen úgy gondolkodnak, mint te"


Hány erdélyi magyart ismersz, hogy ilyen reprezentatív mintával tudsz szolgálni? Szerintem itt te vagy a demagóg, nem én.


Menj és tedd tiszteletedet Iancu előtt, méltó vagy a nagyfőnökhöz.

2011. nov. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!