Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy oldalon láttam egy romániá...

Egy oldalon láttam egy romániát csúfoló képet és a kommentek között láttam gondolom erdélyi magyarok védték romániát a magyarországi magyarok ellen, de miért?

Figyelt kérdés
én lesz*rnám had csúfolják
2011. nov. 9. 17:05
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/194 Pro Patria ***** válasza:
52%

"Én szégyellem azt, hogy az oláhokkal barátkozol."

- Ismered az anekdotát, amikor a sofőr panaszkodik, hogy "mindenki a rossz sávban megy, vele szembe", egyedül ő tud normálisan vezetni?...

2011. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/194 Heckler ***** válasza:
71%

"Nem lehetetlen egy nyelvet sem megtanulni, ha több az IQ-d, mint egy cserepes virágnak."


Na, ha már több az IQ-d, mint egy cserepes virágnak, áruld el nekem, hogy iskolás korodban melyik nyelvet beszélted anyanyelvi szinten.


"hogy visszaolvasható"


Akkor olvassuk vissza együtt az ezzel kapcsolatos kijelentésemet: Ez iszonyatos nagy szívás, ugyanis anyanyelvi szintet várnak el tőlük, ami lehetetlen.


"Mondtam egy állítást, te meg elterelted más mederbe"


Nem tereltem én semmit sehova, tovareş.


"Lex Apponyi. Ne tegyél úgy, mintha ők találták volna fel a spanyolviaszt. A békéscsabai szlovákoknak talán nem kell tudniuk ma magyarul? Talán bemehetnek a hivatalba, és intézhetik az ügyeiket szlovákul?..."


Ööö nekem ehhez hol van közöm? Ha a hivatalban egy szlovák dolgozik, ki tiltja meg nekik, hogy szlovákul beszéljenek egymással?


"Nofene! És ez a kép csak a fejedben él, vagy valós? Ha valós, nyilván nem esik nehezedre alátámasztani valamivel."


Mit támasszak alá? Hogy igenis ezek a személyek a nemzeti hősök, és igenis őket tekintik nemzeti hősöknek?


"Mondjuk mert minden éremnek két oldala van? Tényleg bonyolult ezt felismerni, belátom... "


Tehát akkor most végül is Hunyadival jöttél-e elő a román megszállás témájában, vagy sem? Csak hogy konkretizáljuk, hogy elterelted-e a témát, mármint azt csinálod-e, amivel engem vádolsz.


"A nácik is meggyőződéssel harsogták az efféle elcsépelt dogmákat a zsidókról... "


K*rvára semmi köze a témához megint.


"mert nem vagy te senki ahhoz, hogy ilyen arrogáns tetűként viselkedj;) "


Arrogáns hangnemben vontad kétségbe, hogy román szomszédjaim lennének, miközben mind azok. Akkor ez nem pofátlanság? Szerintem az.


"Egy (vagy néhány) város demográfiai adatai alapján megítélni Erdély migrációs történetét....hát, kicsit húzós."


Te magabiztosan kijelentetted a jelenlétüket, én meg magabiztosan példát mondtam egy valószínűtlen népességrobbanásra.


"Milyen érdekes, a szlovákok ugyanezt mondják a magyarokról. Na, ezért nem különbözöl te más népek nacionalistáitól."


Azok a szlovákok, akik a Magyarország területén alapítottak államot, és a csehek nyelvét beszélik? Ők egy igazi referencia, ha gerinces nemzetet után kutatnék.


"de azért persze az adókat beszedték tőlük"


De azért földeket kaptak, persze, hogy az adót beszedték tőlük. Tudom, szerinted nekik minden csak úgy jár. Persze nekik még ez sem tetszett, maguknak követelték az egészet.


"1848-ban szintén sz@rtak a nemzetiségi kérdésekre"


Ők meg szartak ránk, az osztrákok által felbérelt rablóbandáikkal gyengítették az országot. Ez volt a hála, amiért földet kaptak, meg a seggük meg volt védve a töröktől.


"IV. Béla, és Anjou Lajos magyartelepítései Moldvába "


Hány százalékban is lakják magyarok Moldovát? Magyarország nem követelte magának Moldovát, most nem Magyarország része Moldova, tehát hol vág a témába, amit írtál? Sehol? köze az erdélyi helyzethez? Semmi?


"hódító szándékú hadakozásai"


Francnak kellett szembeszállni a törökkel, előbb hagyni kellett volna, hogy kiirtsák Havasalföld és olténia egész lakosságát, és akkor most tárgytalan lenne a párbeszéd.


"De azért a 6 millió erdélyi románt mind az ördög szülte, mi?:)"


Őszintén szólva fogalmam sincs, ki szülte őket, de az első VH óta gyorsabban szaporodnak, mint a sáskák.


"Ám az "elfoglalása" már akkor megtörtént, mikor abszolút többségbe kerültek rajta a románok."


Kezdesz úgy beszélni a románokról, mint valami biológiai fegyverről. Ráeresztik őket a kiszemelt területre, aztán elfoglalják.


"mert a betelepülés során létrejött abszolút többségük nem az általad felhozott incidensek okán jött létre."


Én még mindig nem látom ezek alapján azt, hogy ettől a megállapításodtól most mitől lett jobb bárkinek is.


"naprakész adataid vannak a morva állam lakosságáról?"


Nézd meg a térképen morvaföldet, aztán Magyarországot, és satírozd be az átfedést.


"A legsűrűbben lakott dél-dunántúli megyékben, például Baranyán 11-12 fő élt egy négyzetkilométeren."


Én is szeretem őket, de mi közük van Romániához és Erdélyhez?


"Akkor pont most töltheted majd valamikor a 100. életévedet. Igaz? Netán már túl is vagy rajta? Vagy a 70 évvel ezelőtti, második világháborús megszállásra gondolsz? Hova tovább: mindkettőre?"


A jelenről beszélek. Végig a jelenről beszéltem.

2011. nov. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/194 anonim ***** válasza:
64%

Heckler, sajnálattal kell közölnöm veled a következő logikai érvelést, ami a te életszemléletedet tükrözi:

Senki nem ért veled egyet, vagyis két lehetőség van:

a) te magyar vagy, és mindenki más más nemzetiségű

b) mindenki más magyar, és te vagy más nemzetiségű

(ugyebár szerinted minden román fasiszta, még a maszületett csecsemő is, vagyis minden nemzet minden tagja ugyan azt gondolja, nincs kivétel)

Namármost én tudom magamról, hogy magyar vagyok, és azt is tudom, hogy a mindenki máshoz tartozom. Ergo az következik, hogy te nem vagy magyar. Ha mégis magyar vagy, és más véleményen vagyunk, abból meg az következik, hogy nem lehet minden román fasiszta, vagyis a világnézeted dőlt meg. Döntsd el: megtartod a világnézeted, vagy megszűnsz magyarnak lenni.

2011. nov. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/194 Pro Patria ***** válasza:
52%

Már az első két résznél kiesek a székből...


"Na, ha már több az IQ-d, mint egy cserepes virágnak, áruld el nekem, hogy iskolás korodban melyik nyelvet beszélted anyanyelvi szinten.

[...]

Ez iszonyatos nagy szívás, ugyanis anyanyelvi szintet várnak el tőlük, ami lehetetlen."

- Válaszoltam. Nehezen megy a magyar nyelv értelmezése neked, mi? Írtam, mivel nem kétnyelvű helyen lakom, egyet beszéltem, azonban volt egy nemzetiségi (lengyel) barátnőm, aki lengyelül is, magyarul is kiválóan beszélt, gyerekkorától kezdve. Lehetetlen? Max neked.


Vagyis el se olvasod, amiket válaszolok, csak fújod a magadét. Derék. Feleslegesen nem koptatom a billentyűzetet, önmagamat ismételgetve. Inkább meghajlok sziklaszilárd érveid előtt.:)

Köszönöm a részvételt.

2011. nov. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/194 Heckler ***** válasza:
71%

"Írtam, mivel nem kétnyelvű helyen lakom"


Itt jön a képbe a szomszéd tehene megdögölhet mentalitás, ha neked kellett volna anyanyelvi szinten már negyedikes korodtól fogva felelni román nyelvből, ott sz*rtad volna össze magad, de ha mással történik mindez, lesz*rod. Egy nagybetűs troll vagy, te is tudod jól, hogy mire jó ez az egész: asszimilálni a magyart és dobálózni a rossz eredményeikkel román nyelvből.


"aki lengyelül is, magyarul is kiválóan beszélt,"


Kiválóan, de ha érettségin feladtak volna neki vagy 20 szót, hogy írjon rá szinonímákat, és ezen 20 szó nagy része tájszó, még a magyarok se ismerik mind, akkor fel lett volna háborodva, vagy nem? (true story, ez megy).


Elolvastam, amit válaszoltál, és szomorú nagyon.


Mudri - te már akkor a hiteledet veszítetted előttem, amikor Nagyváraddal példáztál, miközben fingod sincs arról a városról. Az nem zavart, hogy egy sugárút a náci diktátor Antonescuról van elnevezve, ami kerestezi a Iuliu Maniu utcát, és ez egy román szemét se csípi, sőt? Na erről ennyit.

2011. nov. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/194 Pro Patria ***** válasza:
52%

Pár flash-et azért kiragadnék, aztán onnantól folytasd az ámokfutást kedvedre.


"Lex Apponyi. Ne tegyél úgy, mintha ők találták volna fel a spanyolviaszt. A békéscsabai szlovákoknak talán nem kell tudniuk ma magyarul? Talán bemehetnek a hivatalba, és intézhetik az ügyeiket szlovákul?...

-> Ööö nekem ehhez hol van közöm? Ha a hivatalban egy szlovák dolgozik, ki tiltja meg nekik, hogy szlovákul beszéljenek egymással?"

- És az erdélyi románoknak mi közük van a nyelvrendelkezésekhez, akik ellen ezt is (mint annyi mást), felhoztad, gazságuk, megátalkodott, anyatejjel szívott antimagyarságuk bizonyítására?...


"Mondjuk mert minden éremnek két oldala van? Tényleg bonyolult ezt felismerni, belátom...

-> Tehát akkor most végül is Hunyadival jöttél-e elő a román megszállás témájában, vagy sem? Csak hogy konkretizáljuk, hogy elterelted-e a témát, mármint azt csinálod-e, amivel engem vádolsz."

- Ne tetesd a hülyét, tudod te, miről beszélek. Te ugyanúgy gyilkosokat tisztelsz hősökként, mint az általad olyannyira megvetett románok, csak ha te csinálod, az nemes, ha ők, az mocsokság. Erre kívántam a Kinizsi-példával rávilágítani.


"A nácik is meggyőződéssel harsogták az efféle elcsépelt dogmákat a zsidókról...

-> K*rvára semmi köze a témához megint.

- Nehezen megy az analógiák értelmezése, igaz? Nem vagyunk egy szinten...


"IV. Béla, és Anjou Lajos magyartelepítései Moldvába

-> Hány százalékban is lakják magyarok Moldovát?"

- Sikertelen telepítés, de a célja ugyanaz volt. Sőt, nem. Mert ennek célja tudatos térhódítási szándék volt a részünkről, míg a románokat maguk a magyar királyok hívták be.


"Magyarország nem követelte magának Moldovát, most nem Magyarország része Moldova"

- Ami éppenséggel nem a magyarokon múlott. Ismered a bukaresti békét? Magyarország a béke értelmében birtokba vette (volna) a csángók által lakott romániai megyéket az I. világháború lezárása után, csak közben fordult a kocka, és az OMM végül a vesztesek oldalára került...


"Én még mindig nem látom ezek alapján azt, hogy ettől a megállapításodtól most mitől lett jobb bárkinek is."

- A habzószájú gyűlölködéseidtől mi lett/lesz jobb? Ellenben én teszek is a nemzetért.

Magyarnak nem elég mondanod magadat.


"Nézd meg a térképen morvaföldet, aztán Magyarországot, és satírozd be az átfedést."

- A honfoglalás előtti morva állam nem egyenlő a mai morva tartomány területével! Hányas voltál töriből??

Nem kell válaszolnod, hagyd csak. Valószínűleg úgyis 6-ost mondanál.


"Én is szeretem őket, de mi közük van Romániához és Erdélyhez?"

- Mármint kiket is? A szlávokat? A lengyeleket? Bár lényegében ugyanaz a mondanivaló: meg lehet tanulni két nyelve, és egy állampolgárnak kötelessége is. Ha nem, magával szúr ki, mert hivatali ügyekben az államnyelvet kell használnia (itt, Magyarországon is).


"Akkor pont most töltheted majd valamikor a 100. életévedet. Igaz? Netán már túl is vagy rajta? Vagy a 70 évvel ezelőtti, második világháborús megszállásra gondolsz? Hova tovább: mindkettőre?

-> A jelenről beszélek. Végig a jelenről beszéltem."

- Akkor súlyos időzavarban lehetsz. Látható volt eddig is, hogy a múltban élsz, de hogy ennyire...


Na, üdvözletem.

2011. nov. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/194 Pro Patria ***** válasza:
0%

"Mudri - te már akkor a hiteledet veszítetted előttem, amikor Nagyváraddal példáztál, miközben fingod sincs arról a városról."

- Gratulálok. Megint sikerült egy jó hosszú körmondatot írnod úgy, hogy közben az adott szövegre semmiben nem válaszoltál... Sokáig tanulhattál így kibújni a dolgok alól.

2011. nov. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/194 Pro Patria ***** válasza:
0%

Azon is milyen frappánsan átugrottál, hogy mégis hogyan lett "benépesítve" a Kárpát-medence a magyarok által, mikor számadatokkal bizonyítottam, hogy ez korántsem a valós kép.

(Ellenben a te "kisszámú morva lakosság" megnyilvánulásodra ügyesen elkerülted az alátámasztást.)


Mindezen kétszínűséged okán döntöttem úgy, hogy nem kívánok veled a jövőben vitatkozni.

Mintha egy középkori embernek próbálnám elmagyarázni, hogy nem a Nap forog a Föld körül...

2011. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/194 Heckler ***** válasza:
71%

"És az erdélyi románoknak mi közük van a nyelvrendelkezésekhez"


Szerinted a Fekete-Tenger partján hozzák azokat a szabályokat, amelyek az erdélyi intézményekre érvényesek? Aztán minden nap átjárnak betartatni őket? Szerintem nem.


"Te ugyanúgy gyilkosokat tisztelsz hősökként"


Egy gyilkost sem tisztelek hősként, se Kinizsit, se Hitlert (pedig az előbb valaki nagyon rám akarta bizonyítani). Sőt, ha hiszed, ha nem, még egy román városban sem láttam Kinizsi szobrot, amit azért állítottak oda, hogy a románok minden nap láthassák, ki mészárolta a népüket.


"Nehezen megy az analógiák értelmezése, igaz?"


A szar az, hogy analógiákkal akarod nekem igazolni, hogy baromi érthető minden, amit a románok művelnek.


"Sikertelen telepítés, de a célja ugyanaz volt. Sőt, nem."


A kérdésem még mindig áll, mi köze ennek a témához, és hol lesz ettől minden oké azzal, amit a románok művelnek?


"Ismered a bukaresti békét?"


Az a baj, hogy én leírtam az erdélyi helyzetet. Leírtam mi a gond. Oldalak óta más se megy, minthogy próbálsz engem meggyőzni - még nem jöttem rá miről, csak arra, hogy mivel - azzal, hogy ilyen "mi lett volna, ha" szituációkkal traktálsz, na meg azzal, hogy valamikor a történelem során valaki f*szságot csinált. Még egyszer leírom: ettől egy román disznóság se lesz kevésbé disznóság.


"A habzószájú gyűlölködéseidtől mi lett/lesz jobb?"


Te kiszínezed ezt az egészet, miféle habzószájú gyűlölködés? Az habzószájú gyűlölködés a részemről, hogy náciknak emelnek a románok szobrot, a mai napig nem adták vissza az egyház javait, és százezrével telepítik a románokat? Ez az én részemről hol habzószájú gyűlölködés?


"Akkor súlyos időzavarban lehetsz. Látható volt eddig is, hogy a múltban élsz, de hogy ennyire... "


Hm, akkor ezeknek az atrocitásoknak vége, és lemaradtam valamiről? Ja nincs. Akkor ez még bizony mindig a jelen.

2011. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/194 anonim ***** válasza:
64%

""Mudri - te már akkor a hiteledet veszítetted előttem, amikor Nagyváraddal példáztál, miközben fingod sincs arról a városról." "

Bocsi, egyszer voltam ott, nem tudtam megjegyezni az utcák nevét, azt meg főleg nem tudom, hogy honnan kéne tudnom, hogy azok az emberek kik is voltak. Felőlem akár híres költők is lejhettek. Én se várom el egy romántól, hogy tudja ki is Széchenyi. És tényleg nem tudtál reagálni a válaszomra, vagyis vagy meggyőztelek, vagy vérig sértettelek. Nekem mindegyik jó.

2011. nov. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!