Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy az...

Mi az oka annak, hogy az érettségizők többsége tovább akar tanulni?

Figyelt kérdés
Persze kérdezem ezt úgy, hogy én is szándékozom. Ezen felül a tanárok is biztatják a gyerekeket a továbbtanulásra.
2011. nov. 15. 15:55
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
74%
Mert nem látnak más jövőképet. Mondd meg, mi mást lehet ma Magyarországon csinálni érettségivel? Na jó, elmehetne gyárba is szalagmunkásnak minimálbérért. Micsoda perspektíva!
2011. nov. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
81%
Én megmondom őszintén azért tanultam tovább, mert okosabb, képzettebb, és műveltebb akartam lenni, és csak utána jött az anyagi motiváció. Szerettem volna viszonylag széles ismereti palettával rendelkezni. Egyébként pedig azért, mert szemben a városi legendákkal, diplomával még mindig sokkal könnyebb elhelyezkedni mint a nélkül. Ráadásul nagy szükség van a szakképzett munkaerőre.
2011. nov. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
Mert dolgozik bennük az életösztön.
2011. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

"A gond az, hogy a többség nem tudja ilyen fiatalon, hogy mit akar majd csinálni 40 évig."


Még mindig van olyan ember, aki azt hiszi, hogy 40 évre választ magának pályát, ha elmegy xy-t tanulni?

muhahha....


Állandóan képezni kell magad, másképp b@szhatod!

2011. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
0%

"hogy ha mindenki diplomás lesz, vagy külföldre megy, akkor ki fog dolgozni."


Mondjuk az itthon maradt diplomások, akik tanítják majd a rühes kölyködet, te f@sz!

2011. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
érettségim van. fősulit nem tudtam befejezni. kétszer féléve nem kapok munkát. vagy feketén dolgozok, vagy a munkaügyiből felvesznek egy rabszolga munkára, ahol felveszik utánam a pénzt majd két hónap múlva kirúgnak. nézem az állásokat: adminisztrátori munka cégnél, adatbázis kezelés stb stb.. felsőfokú végzettséget kérnek.... Nah ezért akarnak tovább tanulni. Jól lehet keresni egy szakmával is, igaz, csak éppenséggel a cégek 90%-a nem veszi fel az embert, vagy nem úgy foglalkoztatja, ahogy felvette (bejelenti 4-6 órára és ott van 8-at vagy többet....)
2012. márc. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Az én indokom: ahhoz, hogy gyermekorvos legyek, egyetemi diploma kell :) Amit írt az egyik válaszoló, az igaz, azért mentem gimibe, mert egyrészt nem akartam szakmát tanulni (jó eszem van, ellenben az egészségi állapotom rossz, elég egyértelmű volt, hogy a szellemi pályára szánt az ég), másrészt mert hezitáltam, hogy be merjem-e vállalni az orvosit (ellenszenveztem a kémiával), végül 11.-ben döntöttem el, hogy igen, meg tudom csinálni, mára már orvostanhallgató vagyok. A kereset nem motivált, tudtam, hogy siralmasan keveset keresnek az orvosok.
2012. márc. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy buták. Okos embernek nem kell tovább tanulnia.
2012. márc. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
42%

"Még mindig van olyan ember, aki azt hiszi, hogy 40 évre választ magának pályát, ha elmegy xy-t tanulni?"


Természetesen. Csak ostobábbja tervez két évre.

2012. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
67%
Igen utolsó, nyilván az összes orvos, gyógyszerész, mérnök, biológus, tanár etc. hihetetlenül ostoba, hisz mind diplomás :D
2012. márc. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!