Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szlovákoknak miért lehet...

A szlovákoknak miért lehet magyar ellenes politikájuk?

Figyelt kérdés

Most nem azért kérdezem, de ebbe miért nem szól bele Európa?

Ha a magyarok most azt mondanák,hogy tilos angolul beszélni az országban és aki angolul beszél azt megbüntetik akkor azonnal pöfögnének,hogy ezt így nem meg stb...


Nem vagyok egy nagy hungarista, de ez el gondolkodtatott, ők olyanokat tesznek ott a magyarokkal,hogy ha azokat itt megtennénk a cigányokkal már itt lenne a fél világ,hogy ezt,hogy képzeljük....



2012. márc. 24. 15:22
 31/96 anonim ***** válasza:
90%

"A szlovákoknak miért lehet magyar ellenes politikájuk?"


Mert még ma is közel félmillió magyar él a déli határaik mentén, összefüggő tömböt alkotva Magyarország szomszédságában. Ezt pedig a szlovák politika kimondatlanul is potenciális fenyegetésként érzékeli.


"...de ebbe miért nem szól bele Európa? "


Mert belügy. Másrészt Szlovákia gazdasági téren éltanulónak számít, az eurozóna tagja, nem táncol állandóan az államcsőd szélén és nem jár pénzt koldulni másoktól. Mellesleg a a szlovák kormányfőknek nem szokása, hogy végigköpködnék egész Európát. Aki pedig rendet tart a saját portáján, az többet is engedhet meg magának. Fico már most kéjesen dörzsöli a tenyerét, alig várja, hogy Orbánt magas lóról porig alázhassa.


17:40

"A magyarok nem kérték, hogy Észak-Magyarországból szlovákia legyen, ..."


A szlovákok meg Magyarországból nem kértek egy idő után. Egyébként a határ lett rosszul meghúzva, ez tény (az 1938-as vonal lett volna ideális), de ezen ma már nem tudsz változtatni, lépj túl rajta.


18:55

"...de neked kellemes asszimilálódást kívánok! "


Minél lejjebb megy Magyarország a süllyesztőbe, minél jobban felzárkózik Szlovákia a sikeres nyugat-európai térséghez, annál több felvidéki magyar fog asszimilálódni a szlovákságba. Nem éri meg magyarnak maradni a Szlovákiában, és kész.


21:17

"...mert a franciák és oroszok kitalálták, hogy Magyarországot fel kell darabolni. "


A történelmi Magyarország anakronizmus volt már a 19. század második felében is. Mit gondolsz, miért ment bele a magyar politikai elit a kiegyezésbe? :)


"Gondolom ez is rendben van, mert ez Szlovákia. "


Ők vannak birtokon belül, sajnos, de azt csinálnak odahaza, amit akarnak. Nem számít, hogy neked tetszik-e vagy sem.


"...hallottál-e már olyan felvetésről, miszerint a Jobbik korlátozni akarná a nyelvhasználatot Magyarországon (én nem hallottam), ......"


Ha Magyarország északi határai mentén élne egymillió szlovák, a Jobbik pontosan ezeket csinálná :)


21:19

"Hogy lehet valaki ekkora gerinctelen féreg hogy megkérdőjelezi a jogunkat a Felvidékhez?"


Ahhoz van jogod, amit meg tudsz szerezni, meg tudod tartani, kis jobbikos.

2012. márc. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/96 anonim ***** válasza:
88%

"magyar orvossal ezen a nyelven lenne jó beszélni."

szlovákul se lenne rossz, és teljese mindeggy hogy magyarul van vakbeled vagy szlovákul...


"Szlovákia, mert a franciák és oroszok kitalálták, hogy Magyarországot fel kell darabolni. Tehát te ezzel egyetértesz?"


ez LEZÁRT téma nem foglalkozok vele és abszolút lényegtelen hogy egyetértek-e... nem a magyarok voltak az egyetlenek akiktől területeket vettek el a történelem során de talán ők az egyetlenek akik még majd100 év után is ezen sírnak. ezen NEM lehet változtatni.


Undorodj csak, legalább távol maradsz...

nem azért helyeslem mert kötelező... ha behívtak volna a frontra te azért mész mert helyesled? szerintem meg azért mert kötelező, de megint csak a történelem tévedéseit használod érvként...

"kollektíven megbélyegez-e háborús bűnökért nemzeteket " ez a mondatod pont ide való, miért bélyegzel hát te mégis?


Ha megnézed hogy viszonyul a jobbik a cigányokhoz, ahhoz képest ez a szlovákok nagyon puhányak a magyarokhoz...


na jó ez a kettős állampolgárság nem valami demokratikus de elég lényegtelen dolog és remélem eltörlik.


NINCS elszlovákosítás, aki magyar akar maradni az az is marad.

2012. márc. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 anonim ***** válasza:
71%

"A szlovákok meg Magyarországból nem kértek egy idő után."


Azért az jellemző, hogy ha valaki nem kér egy országból, akkor nem ő megy arrébb, hanem az ország menjen arrébb. Érdekes.


"A történelmi Magyarország anakronizmus volt már a 19. század második felében is. Mit gondolsz, miért ment bele a magyar politikai elit a kiegyezésbe? :) "


Például mert ellenkező esetben totális megsemmisítés lett volna a válasz, azért. Nem is azért, mert a magyarok ennek nagyon örültek.


"Ők vannak birtokon belül, sajnos, de azt csinálnak odahaza, amit akarnak. Nem számít, hogy neked tetszik-e vagy sem. "


Nem is ezen kaptam fel a fejem, hanem azon, hogy egy magát magyarnak nevező akárki szerint ez rendben van.


"Ha Magyarország északi határai mentén élne egymillió szlovák, a Jobbik pontosan ezeket csinálná :) "


És ha Kolumbusz nem fedezi fel az amerikai kontinenst, akkor ma Navarrónak hívnák. Te hipotéziseket állítasz fel, én meg tényeket írtam. Maradjunk az utóbbiaknál.


"Ahhoz van jogod, amit meg tudsz szerezni, meg tudod tartani, kis jobbikos."


Én meg azt hittem, hogy ez nem egy "ki tud többet lopni" verseny, de úgy látszik, tévedtem.


"szlovákul se lenne rossz"


Persze hogy nem, miért is használnád az állítólagos anyanyelvedet.


"és abszolút lényegtelen hogy egyetértek-e.."


Már leírtad, hogy egyetértesz vele, szóval tárgytalan valóban...


"nem a magyarok voltak az egyetlenek akiktől területeket vettek el a történelem során"


Mondj még egy országot, amelynek levágták a kétharmadát, és a népesség harmada aztán népirtásnak, erőszakos asszimilációnak és a továbbiakban is elnyomásnak volt kitéve. Várom a választ, ha már szerinted nem az egyetlen.


"ha behívtak volna a frontra te azért mész mert helyesled?"


A példád már csak azért is szar, mert egy olyan dolgot hoztál fel, amit én nem helyeslek.


"Ha megnézed hogy viszonyul a jobbik a cigányokhoz, ahhoz képest ez a szlovákok nagyon puhányak a magyarokhoz... "


Mutasd a dekrétumot a cigányok vagyonának elkobzásáról, kényszermunkájáról és deportálásáról, aztán pofázz. Ja nincs ilyen? Akkor meg fejezd be a hazudozást.


"NINCS elszlovákosítás, aki magyar akar maradni az az is marad."


Itt vagy te élő példának. Nincs hát elszlovákosítás, csak éppen úgy ugranak az etnikai arányok hogy ihajj, és a települések magyar neve is eltűnt a süllyesztőbe. De nincs elszlovákosítás, dehogyis.

2012. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/96 anonim ***** válasza:
91%

teljesen következetlenül a történelem számodra kedvező pontjai kiemelésével érvelsz mivel a másik oldal számodra ismeretlen.


"Persze hogy nem, miért is használnád az állítólagos anyanyelvedet."

mert nemfogok megdögleni csak azért mert az orvos nem fogja megérteni mim fáj...nekem nem okoz szenvedést más nyelv használata.

Nézd csak meg törökországot, sokkal több területet vesztett. persze most jönnek a kifogások hogy az nem ugyanaz meg így meg úgy... képtelen vagy beletörődni hogy másnak van igaza...


"Mutasd a dekrétumot a cigányok vagyonának elkobzásáról, kényszermunkájáról és deportálásáról, aztán pofázz. Ja nincs ilyen? Akkor meg fejezd be a hazudozást."


Ez a MÚLT... a zsidókat nem deportálták magyarországról??? persze a csúnya németek miatt.


a példám azért jó mert pont olyan dolgot hoz fel amit nem helyeselsz. szerinted én helyeselném a deportálást?

2012. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 anonim ***** válasza:
24%

"a történelem számodra kedvező pontjai kiemelésével érvelsz"


Mint például a Benes-dekrétumok? Számomra hol kedvezőek?


"mert nemfogok megdögleni csak azért mert az orvos nem fogja megérteni mim fáj..."


Nem arról beszélek, hogy egy szlovák orvossal miért beszélsz csehül, hanem arról, hogy a törvény szerint egy magyarral sem beszélhetsz magyarul, de látom az Istennek nem akarod felfogni.


"Nézd csak meg törökországot, sokkal több területet vesztett. persze most jönnek a kifogások"


Most az jön, hogy kérdeztem tőled valamit, amire képtelen voltál válaszolni (nevezetesen egy hasonló példát sem tudtál felhozni Magyarország helyzetére), ezért előjöttél a törökökkel, akiknek a helyzete egyáltalán nem hasonló. Ezt csúsztatásnak hívják, és a hozzád hasonlók akkor alkalmazzák, ha előjönnek nagy pofával, aztán képtelenek alátámasztani a mondandójukat.


"Ez a MÚLT..."


Most is érvényben van, csak szólok, de hát érvelésed szempontjából negatív dolgokról nem veszel tudomást. Arra se tudtál válaszolni, hogy szerinted hol rosszabb a Jobbik a kedvenc szlovák pártunknál, dehát hozzászoktam már.


"a példám azért jó mert pont olyan dolgot hoz fel amit nem helyeselsz. szerinted én helyeselném a deportálást?"


Az előbb még büszkén hirdetted, hogy minden oké mert ez SZLOVÁKIA (nagybetűvel), most meg már a deportálás nemhelyeslésénél tartasz?

2012. márc. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 anonim ***** válasza:

Erre még hadd válaszoljak, mert ha a hülyeség fájna neked, ordítanál:


"Ez a MÚLT... a zsidókat nem deportálták magyarországról??? persze a csúnya németek miatt. "


Pontosan, csakhogy ez nem Izrael, és a zsidókat nem a saját országukból deportálták, míg a magyarokat igen. Ez az egyik dolog, a másik pedig, hogy a zsidók deportálását a német megszállás után csinálták.


A szlovákokat ki kényszerítette a magyarok deportálására?


Mert ha már felhozol egy példát, akkor lássuk már, hogy hol a párhuzam, mert én nem látok egyet sem.

2012. márc. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 anonim ***** válasza:
82%

"Számomra hol kedvezőek?"

ott hogy ezzel bizonygatod hogy a szlovákok velejéig romlottak és JELENLEG elnyomják a magyarokat


"látom az Istennek nem akarod felfogni"

hasonlóan érzem...


a törökök több területet vesztettek,nem csúsztatás de nemfogsz pont olyan helyzetet találni, de ez Hasonló. hány töröktől hallottad mostanság hogy vesszen trianon?


Nincs érvényben, nemsűrűn látok deportálni magyarokat...


A Jobbik ott rosszabb hogy nem a saját területén játszadozik hanem más ország dolgaiba, kisebségeibe avatkozik bele amihez rohadtul semmi köze.

én elítélem mindkettőt, vesszen a nacionalizmus.



"Az előbb még büszkén hirdetted, hogy minden oké mert ez SZLOVÁKIA (nagybetűvel), most meg már a deportálás nemhelyeslésénél tartasz?"


Ez a két dolog között semmi kapcsolat nincs,ez már csak félrebeszélés...

2012. márc. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 anonim ***** válasza:
90%

a magyarokat sem a saját országukból deportálták, akkor ez már nem magyarország volt...

perszehogy ráfogod a németekre. szóval ők az okai mindennek...

nos akkor hasonlítsd a szlovákokat a németekehez. őket sem kényszerítette senki, a magyarok mégis vígan szövetkeztek velük. itt a párhuzam.

2012. márc. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 anonim ***** válasza:
65%

"ott hogy ezzel bizonygatod "


Nem bizonygatok semmit, ez tény.


"a törökök több területet vesztettek,nem csúsztatás "


A törökök csupa olyan területet vesztettek, amit elfoglaltak, felvidék pedig ezer évig Magyarország volt. Akkor hol is a párhuzam? Sehol?


"Nincs érvényben, nemsűrűn látok deportálni magyarokat..."


A Benes-dekrétumok a mai napig érvényben vannak, utána lehet nézni. Az, hogy te látszólag azt se tudod mi az, a saját szegénységi bizonyítványod.


"A Jobbik ott rosszabb hogy nem a saját területén játszadozik hanem más ország dolgaiba, kisebségeibe avatkozik bele amihez rohadtul semmi köze."


Egyrészt még egy ország dolgaiba sem szólt bele (ha igen, kérem a forrást - ez megint amolyan nagykabátos beszólás volt tőled), de ha bele is szólna, olyan mesterségesen kreált országok dolgaiba szól bele, amiket Magyarországról vágtak le. Szlovákia esetében meg ilyesmiről nem beszélhetünk, ugyebár, de én arról sem tudok, hogy a szlovákok esetleg nem használhatnák a nyelvüket hivatalosan Magyarországon.


"Ez a két dolog között semmi kapcsolat nincs,ez már csak félrebeszélés..."


A kapcsolat ott van, kedves tót barátom, hogy te helyesled, hogy a magyar ember a szülőföldjén egy idegen nyelvet kell használjon, azért, mert az a HIVATALOS, én meg nem helyeslem az amúgy sem létező háborút, de te mégis ezzel példálózol nekem.

2012. márc. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/96 anonim ***** válasza:
65%

"a magyarokat sem a saját országukból deportálták"


Miért, a magyarok közben elvándoroltak valahová talán? Nem, nem mentek sehova, hirtelen a tót testvéreid lettek a Janik, akik kiverték őket a házukból.


"őket sem kényszerítette senki, a magyarok mégis vígan szövetkeztek velük"


Olyan vígan, hogy Teleki Pál öngyilkos is lett, amikor a németek megjöttek.

2012. márc. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!