Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szlovákoknak miért lehet...

A szlovákoknak miért lehet magyar ellenes politikájuk?

Figyelt kérdés

Most nem azért kérdezem, de ebbe miért nem szól bele Európa?

Ha a magyarok most azt mondanák,hogy tilos angolul beszélni az országban és aki angolul beszél azt megbüntetik akkor azonnal pöfögnének,hogy ezt így nem meg stb...


Nem vagyok egy nagy hungarista, de ez el gondolkodtatott, ők olyanokat tesznek ott a magyarokkal,hogy ha azokat itt megtennénk a cigányokkal már itt lenne a fél világ,hogy ezt,hogy képzeljük....



2012. márc. 24. 15:22
 21/96 anonim ***** válasza:
100%
No és Luxemburgi Zsigmond építette fel a két saját kezével a városokat, utakat? Nem? Csak nem véletlenül a magyarok voltak? Csak de? Akkor nincs több kérdésem. Hunyadi János pedig kun volt, nem vlach, de ez ne zavarjon. Hadd fejezzem ki amúgy a gratulációmat azért, mert rögtön megállapítottad a Kárpát-Medencében található települések eredetét két ember alapján. Fantasztikus vagy, komolyan.
2012. márc. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/96 anonim ***** válasza:
88%

Ez mind szép és jó de egy név alapján nem következtetsz a nemzetiségére... Benedek Atilla lehet akár ruszin is. Lakatos Seherezádéról sem mindtam volna hogy szlovák...


pontosan 1 embert ismerek aki nemhasználja az -ovát a nevéhez....

kertész leventét nem, de az előző példánál Ján Kovács magyarságáról nem volnék meggyőződve.


felvidéki magyar vagyok és nem élek idegen földön, Csehszlovákiában születtem, Szlovákiában élek és semmi okom Magyarországot tekinteni a hazámnak, csak mert magyar vagyok mert már a nagymamám sem élt ott.


"Nem akarsz autonómiát? Hát ha nem zavar, hogy a pénzedet szlovákokra költik, vissza hozzád meg egy nagy lóf*sz kerül, akkor meg is érdemled a sorsodat."


nem zavar mivel hidd el hogy ugyanannyit kapok mint a szlovákok, semmi különbség nincs a juttatások,fizetések,iskoláztatás stb terén...


sorsomat megérdemlem?? szerinted mennyivel lenne jobb a sorsom ha hozzácsapnának Magyarországhoz? nekem attól jobb lenne? vagy szenvedjek egy süllyedő országban csak a magyar létem miatt?


érdekes a logikád.

2012. márc. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/96 anonim ***** válasza:
35%

Nem, pontosan azt a sorsot érdemled meg, hogy idegen zászlót tűznek a házadra és még örülsz is neki.


"mert már a nagymamám sem élt ott."


Hát hol élt, le-fel utazgatott?


Hódoljál csak be a szeretteidnek, ha neked nem jelent semmit a magyarságod, nem zavar, hogy Mátyást szlovákként hirdetik, ha nem zavar, hogy egy magyar várost szlováknak kiáltanak ki, ha nem zavar, hogy az unokád nem beszéli majd a nyelvedet, akkor már most kár magyarnak nevezned magad, mert szemmel láthatólag már most nem jelent neked semmit az egész.

2012. márc. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 anonim ***** válasza:
88%

"Nem, pontosan azt a sorsot érdemled meg, hogy idegen zászlót tűznek a házadra és még örülsz is neki."


Nekem nem idegen.


"mert már a nagymamám sem élt ott."


mert nincs 86 on felül -.-



ki mondta hogy nem jelent számomra semmit a magyarságom?? unokámat nem én nevelem majd de a fiamat igenis magyarul fogom... Magyar vagyok,büszke vagyok rá de nem vagyok hülye.

És nem akarok a hozzád hasonló felfogásúakkal egy országban élni.

2012. márc. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/96 anonim ***** válasza:
35%

"Nekem nem idegen."


Az előbb még magyar voltál, most meg már nem idegen a szlovák zászló. Mondjuk félig-meddig értem, mert a magyar címerből deriválták a sajátjukat, de akkor is. Nem igazán érthető.


"Magyar vagyok,büszke vagyok rá de nem vagyok hülye."


Magyar vagy, de helyesled a szlovák fennhatóságot, a kötelező nyelvhasználatot, és a magyar települések elszlovákosítását. Most akkor vagy nem vagy magyar, vagy ez egyszerűen csak nemzetárulás.


"És nem akarok a hozzád hasonló felfogásúakkal egy országban élni."


Számomra a megtiszteltetés, hogy ez így is van, de kifejthetnéd, hogy milyenek azok a hozzám hasonló felfogásúak, mert nem látom, hogy lenne ezzel a probléma.

2012. márc. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 anonim ***** válasza:
79%
Ja persze értem, a Slota meg Fico típusú felfogással megáldott "emberekkel" való együttéléssel nincs problémád. Most már minden világos. De ne hívd magad magyarnak kérlek, ez számomra megalázó.
2012. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/96 anonim ***** válasza:
84%

Lehet neked furcsa lesz megérteni...

1. nekem a hazám szlovákia(itt születtem,élek nincs semmi okom rá hogy nelegyen az.)

2.Magyar vagyok- ez a nemzetiségem, anyanyelvem...

3.Helyeslem a szlovák "fennhatóságot" mivel ez itt SZLOVÁKIA

4.Helyeslem a kötelező nyelvhasználatot HIVATALOS helyeken mivel ez a hivatalos nyelv ebben az országban(látod még a nevében is bennevan hogy hivatalos..)


"magyar települések elszlovákosítását" egy szót se szóltam eddig erről, netalálgass...


"Most akkor vagy nem vagy magyar, vagy ez egyszerűen csak nemzetárulás."


erre a Szlovákiai-Magyar a megfelelő kifejezés...valami a kettő között.

2012. márc. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/96 anonim ***** válasza:
83%

"Slota meg Fico típusú felfogással megáldott "emberekkel" való együttéléssel nincs problémád."


hülyék mindenhol vannak, nézd meg a ti politikusaitokat is... mennyivel jobb a Jobbik az SNS-nél?

2012. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 anonim ***** válasza:
28%

"Magyar vagyok- ez a nemzetiségem, anyanyelvem... "


De furcsán nézel rám, amikor felvetem, hogy egy magyar orvossal ezen a nyelven lenne jó beszélni. Tehát ez a becses anyanyelved, de csak akkor nem szégyen használnod, ha egy magyarral szájalsz? Érdekes...


"Helyeslem a szlovák "fennhatóságot" mivel ez itt SZLOVÁKIA"


Szlovákia, mert a franciák és oroszok kitalálták, hogy Magyarországot fel kell darabolni. Tehát te ezzel egyetértesz?


"Helyeslem a kötelező nyelvhasználatot HIVATALOS helyeken mivel ez a hivatalos nyelv ebben az országban"


Tehát amire köteleznek, azt helyesled? Amikor Benes barátod kötelezte a magyarokat, hogy szolgáltassák át ingatlanjaikat és vonuljanak rabszolgasorba, helyeselted volna, mert ez a kötelező? Egyre jobban undorodom tőled.


""magyar települések elszlovákosítását" egy szót se szóltam eddig erről, netalálgass... "


Szóltak a szlovákok, és csinálják is. Gondolom ez is rendben van, mert ez Szlovákia.


"erre a Szlovákiai-Magyar a megfelelő kifejezés...valami a kettő között."


Van magyar és van szlovák. Számomra már egyértelmű, hogy te melyik vagy.


"mennyivel jobb a Jobbik az SNS-nél?"


Annak ellenére, hogy nem szimpatizálok velük, meg kell kérdeznem, hogy hallottál-e már olyan felvetésről, miszerint a Jobbik korlátozni akarná a nyelvhasználatot Magyarországon (én nem hallottam), el akarná-e venni a magyar állampolgárságot kettős állampolgároktól (én nem hallottam), át akar-e nevezni szláv eredetű helységneveket magyarra (én nem hallottam), kollektíven megbélyegez-e háborús bűnökért nemzeteket (én nem hallottam)? Szóval kérdezem, hogy tényleg nem-e látsz különbséget, mert én elég nagy különbséget vélek felfedezni.

2012. márc. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/96 anonim ***** válasza:
10%
Csak bele-bele olvastam a válaszokba de megint azt látom hogy egyesek szerint a szlávok előbb itt voltak mint mi. Hogy lehet valaki ekkora gerinctelen féreg hogy megkérdőjelezi a jogunkat a Felvidékhez? Ráadásul magyar emberről beszélünk. A Kárpátoktól az Adriáig, Pozsonytól Brassóig minden a miénk! Mindent vissza!
2012. márc. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!