Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szlovákoknak miért lehet...

A szlovákoknak miért lehet magyar ellenes politikájuk?

Figyelt kérdés

Most nem azért kérdezem, de ebbe miért nem szól bele Európa?

Ha a magyarok most azt mondanák,hogy tilos angolul beszélni az országban és aki angolul beszél azt megbüntetik akkor azonnal pöfögnének,hogy ezt így nem meg stb...


Nem vagyok egy nagy hungarista, de ez el gondolkodtatott, ők olyanokat tesznek ott a magyarokkal,hogy ha azokat itt megtennénk a cigányokkal már itt lenne a fél világ,hogy ezt,hogy képzeljük....



2012. márc. 24. 15:22
 41/96 Pro Patria ***** válasza:
76%

Zoleeee-nak:


"a törvény a hivatalos helyekre vonatkozik, nagyonis helyes, miért tanulna a hivatalnok magyarul csak azért hogy megértse magát az emberekkel. Igenis ez Szlovákia, a hivatalos nyelv a szlovák és szégyen ha az itt élő ember nemképes megtanulni(nem valami bonyolult) szlovákul...

Képzeld el ha egy roma bemenne a hivatalba és elkezdene cigányul beszélni. szerinted ez normális lenne?"

- Az még rendben van, hogy a hivatalos nyelven kell beszélnie. De hogy két MAGYAR ember nem beszélhet EGYMÁSKÖZT magyarul hivatalos helyen, az már nagyon nincs rendben! Ezt értenéd meg végre!


"Jaaaaj megin ez az ostoba érv... nem kérték de vesztettek és a vesztes megszívja mindig. ez nemváltozik meg, alkalmazkodni kell és szerintem nagyonis szégyen a nem tudja valaki az országa hivatalos nyelvét

[...] a ruszkikat nem éltem meg de a szüleim tanultak oroszul. és ez se tűnik helytelennek..."

- Ha az ilyeneken múlott volna, mint te, ma már törökül vagy németül beszélnénk....


"mellesleg lassan 90 éve volt trianon, nem tegnap..."

- Buda várát mennyi év elteltével is foglalták vissza a magyarok?:)


"az aki magyar földön született már minimum 86 éven fölül van... mi neked a magyar föld?? netán az összes amire valaha magyar ember tette be a lábát?"

- Nem, de az, ami 1000 éven keresztül, azaz a magyarság itteni létezésének kezdete óta a miénk, az nagyon is magyar föld... De minimum az, ahol még ma is masszívan magyarok élnek.


"Annak ellenére, hogy nem szimpatizálok velük, meg kell kérdeznem, hogy hallottál-e már olyan felvetésről, miszerint a Jobbik korlátozni akarná a nyelvhasználatot Magyarországon (én nem hallottam), el akarná-e venni a magyar állampolgárságot kettős állampolgároktól (én nem hallottam), át akar-e nevezni szláv eredetű helységneveket magyarra (én nem hallottam), kollektíven megbélyegez-e háborús bűnökért nemzeteket (én nem hallottam)? Szóval kérdezem, hogy tényleg nem-e látsz különbséget, mert én elég nagy különbséget vélek felfedezni."

- Így van, és azt még tegyük hozzá, hogy a jobbik sosem volt kormánypárton!


Reed-nek

"...de ebbe miért nem szól bele Európa?

-> Mert belügy."

- Jaaah? De a bakárok fizetése, vagy a bírák nyugdíjkorhatára, az persze már nem az, sőt, a demokráciára veszélyes.:)


"Egyébként a határ lett rosszul meghúzva, ez tény (az 1938-as vonal lett volna ideális), de ezen ma már nem tudsz változtatni, lépj túl rajta."

- Tőled is megkérdezem: Buda várát mennyi év elteltével is foglalták vissza a magyarok?:)


"...de neked kellemes asszimilálódást kívánok!

-> Minél lejjebb megy Magyarország a süllyesztőbe, minél jobban felzárkózik Szlovákia a sikeres nyugat-európai térséghez, annál több felvidéki magyar fog asszimilálódni a szlovákságba. Nem éri meg magyarnak maradni a Szlovákiában, és kész."

- 2002-ben, az akkori Fidesz-kormány leköszönésekor a régió sereghajtói voltunk, a Bezzegország...


"nem a magyarok voltak az egyetlenek akiktől területeket vettek el a történelem során de talán ők az egyetlenek akik még majd 100 év után is ezen sírnak."

- Mondj egyet, aminek területének 2/3-át, és magyar ajkú nemzetének 1/3-át csatolták el. Minden 3. magyar idegen országba került!


"kollektíven megbélyegez-e háborús bűnökért nemzeteket

-> ez a mondatod pont ide való, miért bélyegzel hát te mégis?"

- Csak te adtad a szájába, ő sohasem mondta itt, hogy minden szlovákot utálna. Ilyen kiforgatásokkal elfedni a szlovák politikai gerinctelenségeket, amik ellen viszont felemeljük szavunkat, elég undorító dolog részedről...


"NINCS elszlovákosítás, aki magyar akar maradni az az is marad."

- De azért a kopaszok végigdörömbölik a nagymamák házát, hogy nehogy magyarnak merjék magukat vallani a népszámláláskor... Jah, hogy erről a szlovák híradóban nem szóltak??


"Mutasd a dekrétumot a cigányok vagyonának elkobzásáról, kényszermunkájáról és deportálásáról, aztán pofázz. Ja nincs ilyen? Akkor meg fejezd be a hazudozást.

-> Ez a MÚLT..."

- Ha a múlt lenne, még rendben is lenne! De ők nemhogy nem kértek bocsánatot miatta, és kárpótolták az üldözötteket, hanem még ma is megerősítik!


"a zsidókat nem deportálták magyarországról??? persze a csúnya németek miatt."

- Képzeld, pontosan! 1944-ig Magyarország volt a zsidók mentsvára. Szerinted miért vett részt annyi zsidó Horthy újratemetésén? Miért fejezték ki hálájukat?

(Külön érdekes, hogy Szlovákiát csupa nagybetűvel, Magyarországot csupa kisbetűvel írod...)


Ami különösen dühítő, hogy a "múltbéli nagy elnyomásukra" hivatkozva szlovákok a "modern Európában" még annyi jogkört sem biztosítanak nemzetiségeik számára, mint a Magyar Királyság több mint 140 évvel korábban.


1849-ben Szemere 17 paragrafusból álló törvényjavaslatot fogadtatott el a képviselőüléssel, melynek egyik pontja például:

"A községi tanácskozásokban mindenki akár magyar, akár anyanyelvén szólhat, a jegyzőkönyv pedig a községben divatozó nyelvek közül azon nyelven fog vezettetni, mely szabad választás szerint megállapíttatik."


Aztán 1868-ban Európában példanélküli, rendkívül előremutató nemzetiségi törvényeket hoztak meg Magyarországon, a törvény a kultúra és a nyelv szabad gyakorlását biztosította, ha az adott körzetben az adott nemzetiségi lakosok aránya eléri a 20%-ot. Az alsó- és középfokú bíróságokon anyanyelvükön képviselhették ügyüket. A nemzetiségi iskolahálózatot, sőt annak fenntartását az állam kötelességévé tették. A polgári egyesülési jog alapján lehetőség nyílt nemzetiségi egyesületek létrehozására, amennyiben az nem a magyar államegység megbontásán munkálkodott.


Persze, gondolom te ezekről nem tanulsz ott, a Felvidéken (ha egyáltalán tényleg ott élsz, és nem csak provokátor vagy), csak azt, hogy "a barbár magyarok karddal forgatták ki a szlovák anyák hasát"...

2012. márc. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/96 anonim ***** válasza:

Nem tény, itt élek és jobban tudom mint te aki külföldről okoskodsz.


"A törökök csupa olyan területet vesztettek, amit elfoglaltak, felvidék pedig ezer évig Magyarország volt. Akkor hol is a párhuzam? Sehol?"


a magyarok is elfoglalták, van egy konkrét időszak ami fölött egy terület az adott országhoz tartozik? a törökök se egy hónapig voltak itt. párhuzam van de te vak vagy.


"A Benes-dekrétumok a mai napig érvényben vannak, utána lehet nézni. Az, hogy te látszólag azt se tudod mi az, a saját szegénységi bizonyítványod."


lehet hogy érvényben van, de csak azért mert nagyon "ciki" ügy. Esetleg van valami hatása? perszehogy nincs...


Nem a jobbik hirdeti véletlenül hogy autonómiát a felvidéknek??? na mi ez ha nem beleszólás.


"olyan mesterségesen kreált országok dolgaiba szól bele, amiket Magyarországról vágtak le."


ez a általad becsmérelt ország jelenleg magasabb szinten van mint MO, talán éppen azért mert levágták.


Magyarországon nem hivatalos nyelv a szlovák. Az, hogy te látszólag azt se tudod mi az, a saját szegénységi bizonyítványod.


"A kapcsolat ott van, kedves tót barátom, hogy te helyesled, hogy a magyar ember a szülőföldjén egy idegen nyelvet kell használjon, azért, mert az a HIVATALOS, én meg nem helyeslem az amúgy sem létező háborút, de te mégis ezzel példálózol nekem."


Nem szülőföldjén... milyen háborút??mivel pedálozok?? elgurult a gyógyszer?


"Miért, a magyarok közben elvándoroltak valahová talán? Nem, nem mentek sehova, hirtelen a tót testvéreid lettek a Janik, akik kiverték őket a házukból."


mert akkor ez már nem magyarország volt... és mint mondtam NEM helyeslek semmilyen deportációt.


"Olyan vígan, hogy Teleki Pál öngyilkos is lett, amikor a németek megjöttek."


Teleki csak 1 ember... valaki biztos öngyilkos lett akkor is mikor deportálták a magyarokat. ez nem magyarázat a nemzet bűneire.

2012. márc. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/96 anonim ***** válasza:

"a magyarok is elfoglalták, van egy konkrét időszak ami fölött egy terület az adott országhoz tartozik?"


Pontosan melyik országtól foglalta el Magyarország felvidéket?


"lehet hogy érvényben van, de csak azért mert nagyon "ciki" ügy. Esetleg van valami hatása? perszehogy nincs... "


Te vagy a hatása, aki nem talál kifogást abban, ha szlovákul kell beszélnie a magyar orvosával, akit nem zavar, ha átnevezik a városát, akit nem zavar, ha szlováknak hívják a királyát.


"Nem a jobbik hirdeti véletlenül hogy autonómiát a felvidéknek??? na mi ez ha nem beleszólás."


Még nem láttam, hogy Ficóval tárgyalnának erről, de mindjárt kioktatsz. A Jobbik nevében is bocsánatot kérek minden magyartól, aki jól járna ezzel, de a hozzád hasonlók jobban örülnek, ha leköpik őket.


"ez a általad becsmérelt ország jelenleg magasabb szinten van mint MO, talán éppen azért mert levágták."


Ez az általam becsmérelt "ország" azért van magasabb szinten, mert porig verték Magyarország négypilléres gazdasági rendszerét, amiről nem tudsz, mert a szuper tót iskolákban ilyesmiről nem esik szó.


"Magyarországon nem hivatalos nyelv a szlovák."


Magyarországon szabadon használható nyelv a szlovák, Szlovákiában nem használható a magyar. Látom nehéz felfogni a különbséget...


"Nem szülőföldjén... milyen háborút??mivel pedálozok?? elgurult a gyógyszer?"


Tehát neked nem szülőfölded az, ahol élsz? Akkor elnézést... Gondolom Ugandában születtél.


"mert akkor ez már nem magyarország volt... "


Hogyne, az emberek, a házuk, a városuk csak úgy odateleportált Magyarországról Szlovákiába, azelőtt ott se volt, akkor telepítsük ki őket!


"Teleki csak 1 ember... valaki biztos öngyilkos lett akkor is mikor deportálták a magyarokat. ez nem magyarázat a nemzet bűneire."


Mik a magyar nemzet bűnei? Sorold már fel őket. Vagy linkelj valamit valami vigasságról, ugyanis állítod, hogy a magyarok vígan csatlakoztak Hitlerhez, én meg nem tudok ilyenről. A németek által kormányra ültetett nyilasok a megvetés tárgyai, míg Benest most is ünneplitek, tótok. Akkor hol a párhuzam?

2012. márc. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/96 Pro Patria ***** válasza:
76%

A törökök nem sajá országuk 2/3-át, hanem az innen-onnan meghódított földeket veszítették el.

Az, amit mi veszítettünk, magyar föld volt már azóta, hogy idejöttünk Európába, és nem mellesleg minden 3. magyar azokon a földeken élt, amiket elcsatoltak.

Tudsz még egy ilyet mondani? Még a főbűnös Németországot sem!


"lehet hogy érvényben van, de csak azért mert nagyon "ciki" ügy. Esetleg van valami hatása? perszehogy nincs..."

- Akkor épp ideje lenne rendezni!


"Nem a jobbik hirdeti véletlenül hogy autonómiát a felvidéknek??? na mi ez ha nem beleszólás."

- Ez nem csak a jobbik akarja, de a határon túliak közül is: http://www.youtube.com/watch?v=nvQnEf31R3U&list=UUEtjqItdiBu..


"Magyarországon nem hivatalos nyelv a szlovák. Az, hogy te látszólag azt se tudod mi az, a saját szegénységi bizonyítványod."

- Látom, már most nehezen megy a magyar nyelv értelmezése... Ő arról beszélt, hogy Magyarországon bárki beszélhet szlovákul egy másik szlovákkal, hivatalos épületekben is.


"Teleki csak 1 ember... valaki biztos öngyilkos lett akkor is mikor deportálták a magyarokat. ez nem magyarázat a nemzet bűneire."

- Végülis csak Magyarország miniszterelnöke volt...


Esetleg az én írásaimra is reaálnál?

2012. márc. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/96 anonim ***** válasza:

Na ez azért már sok...


"- De azért a kopaszok végigdörömbölik a nagymamák házát, hogy nehogy magyarnak merjék magukat vallani a népszámláláskor... Jah, hogy erről a szlovák híradóban nem szóltak??"


az a baj hogy tik ezt elhiszitek. a probléma forrása a kis agyi kapacitás.


a kis és nagybetű pedig véletlen, neköss bele mindenbe.

2012. márc. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/96 Pro Patria ***** válasza:
76%

"az a baj hogy tik ezt elhiszitek. a probléma forrása a kis agyi kapacitás."

- A probléma, hogy te a szentéletű szlovák kormányról nem hiszed el. Amikor a népszámláló biztosok mondják, és sorra indulnak a bírósági perek a visszaélések miatt, és több magyar is panaszkodik, akkor az már valami...


Esetleg az írásom többi részére reagálni?

2012. márc. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/96 anonim ***** válasza:

Reagálok csak nagy a túlerő :D


"EGYMÁSKÖZT magyarul hivatalos helyen"


a törvény nem helyre hanem helyzetre vonatkozik, mégpedig egy hivatalnokkal/orvossal való társalgásra.

a rendelőben beszélhetsz magyarul a haveroddal.


"- Buda várát mennyi év elteltével is foglalták vissza a magyarok?:) "


most komolyan abban reménykedsz hogy visszacsatolják a felvidéket?


"Így van, és azt még tegyük hozzá, hogy a jobbik sosem volt kormánypárton!"

meg lehet nyugodni, többet az SNS sem lesz

2012. márc. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/96 anonim ***** válasza:

"A probléma, hogy te a szentéletű szlovák kormányról nem hiszed el. Amikor a népszámláló biztosok mondják, és sorra indulnak a bírósági perek a visszaélések miatt, és több magyar is panaszkodik, akkor az már valami... "


Megbízható forrást kérek mert ez olyan kuruc.info-féle tényközlés

2012. márc. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/96 Pro Patria ***** válasza:
76%

"a törvény nem helyre hanem helyzetre vonatkozik, mégpedig egy hivatalnokkal/orvossal való társalgásra.

a rendelőben beszélhetsz magyarul a haveroddal."

- Viszont két magyar ottani dolgozó egymással már nem.


"Buda várát mennyi év elteltével is foglalták vissza a magyarok?:)

-> most komolyan abban reménykedsz hogy visszacsatolják a felvidéket?"

- Szóval nem tudod?

Abnormális, hogy milliók élnek saját országuktól elszakítva. Amíg ez nem változik, nem lesz itt béke. Változni fog.


"Így van, és azt még tegyük hozzá, hogy a jobbik sosem volt kormánypárton!

-> meg lehet nyugodni, többet az SNS sem lesz"

- De volt! A jobbik nem.


És kérek a többire is választ, ha nem okoz nagy fáradtságot.

2012. márc. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/96 Pro Patria ***** válasza:
76%

"Megbízható forrást kérek mert ez olyan kuruc.info-féle tényközlés"

- Tessék! Ez ugyan Szerbiáról szól, de most fél perc alatt ezt találtam.

[link]

2012. márc. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!