Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mást is megrémit ez a jobbik...

Mást is megrémit ez a jobbik mozgalom?

Figyelt kérdés
Én egy lassan másfél éves kislány anyukája vagyok. Néha ha időm engedi a neten keresgélek, és valahogy mindenhonnan a jobbik folyik, lassan már a vizcspból is. Mi lesz az országgal, ha eluralkodik a jobbik? Nem ilyen jövőt szántam a a gyerekemnek, és őszintén szólva megrémit amiket olvasok a programjukba. Valóban ők lennének a megoldás Magyarország számára?
2009. júl. 14. 12:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
59%

"Néha ha időm engedi a neten keresgélek, és valahogy mindenhonnan a jobbik folyik, lassan már a vizcspból is."


A Jobbik a 15-25 évesek körében divatos most, ezért van tele az internet a jobbikkal. A baloldali sajtó és televízió szintén promoveálja a Jobbikot, mert a baloldal abban reménykedik, hogy így szalonképtelenné tudja tenni / meg tudja osztani a jobboldalt.


"Mi lesz az országgal, ha eluralkodik a jobbik?"


Várhatóan 7-8%-ot fognak elérnni a választáson. Ennyit szoktak az időközi választásokon is elérni (Pécs, május 10, Pécs, június 7/21, Csepel, január). Az EP-választáson nagyon sokan átszavaztak rájuk, elsősorban Morvaival szimpatizáló fideszesek.


"Valóban ők lennének a megoldás Magyarország számára?"


Természetesen nem.


(1) Gazdasági program - olyanja a jobbiknak nincs. Pontosabban jobb lenne, ha nem lenne, de sajnos van. Lényege, hogy el kell zárkózni a külkereskedelem és a külföldi tőke elől. Ez gyakorlatilag kizárná az országot a világgazdaság rendszeréből, és önellátó mezőgazdasági országgá változtatná az országot, mely fekete-afrikai életszínvonalon tengődne.


(2) Külpolitika - a Jobbik külpolitikájának lényege az oroszbarátság és Nyugat-ellenesség. Mondhatnám erre, hogy no comment. 1989 előtt megtapasztaltuk, milyen a Nyugattal szembenállni és Oroszországra tekinteni mint nagy testvérre.


(3) Belpolitika - a jobbikosok kedvenc "érve" az, hogy "a jobbik ki meri mondani, hogy cigánybűnözés vn". Szóval ki meri mondani. Nagy ügy. Ugyanis megoldása nincs rá, csak mindenféle ködös ötletek. Biztos szép dolog a csendőrség, de ha a Jobbik gazdasági programja hatására csádi életszínvonalra süllyedünk, akkor nem valószínű, hogy elég lesz a csendőrség bármire is.


A Jobbik jelenlegi formájában nem politikai mozgalom, hanem egy párt, amely ügyesen kihasználja, hogy a dühös és elkeseredett emberek hinni akarnak valamiben. Divat lett az utóbbi időkben "a politikusok"-at hibáztatni mindenért. Ez természetes, hiszen "a politikusok"-at a világon sehol sem tisztelik nagyon. A jobbikosok vakhite abban áll, hogy szerintük Zazrivecz ("Vona") Gábor politikus nem politikus, és a Jobbik nevű párt nem párt. Mihelyt a Jobbik bekerül a parlamentbe, be fogja bizonyítani, hogy semmit sem ér. Ugyanis a pártban összesen kb. 5-10 értelmes ember van, és ebből három most kiment Brüsszelbe. A Jobbiknak nincsenek szakértői, szakpolitikusai. Semmilyen a cigánygyűlöletnél bonyolultabb témához nem tudnak hozzászólni. Impotenciájuk egy-két év alatt nyilvánvalóvá válik, és akkor a mozgalom körüli jelenlegi lelkesedés valószínűleg lelohad.

2009. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
27%

"Sajnálom, én nem sajnálnám sem a golyót, sem a kötelet a mocskos orkoktól (a Dunát nem akarok szennyezni azzal, hogy belelövöldözzük ezeket)."


De azért te is sértésnek veszed, ha lenyilasoznak, ugye?


Gyilkos hajlamú kis nyomoronc vagy. Akárcsak a többi jobbikos haverod. Én bízom benne, hogy a magyarok többsége elképedve hallgatja a hozzád hasonló agresszív kis szarcsimbókok szövegeit, és nem dől be Zazrivecz Gabikának.

2009. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
48%

"Ezt annyira csipázom...a jelenleg kormányzó párt(ok), szó szerint kisemmizik az embereket, letettek az asztalra egy nagy rakás államadósságot, hülyeségekkel riogatnak bennünket, züllesztik az oktatást és a honvédséget"


És akkor a megoldás tényleg az, hogy fordítsunk hátat az EU-nak, zárjuk le az országot az import elől, nyaljuk ki Oroszország anyácskát, zavarjuk ki a külföldi cégeket és együnk füvet, mint az észak-koreaiak?


Mégis mit képzelsz? Végiggondoltad, hova vezet a jobbik programja? Vagy te is megbuggyantál, mint ugyanide írogató elvbarátod, aki szerint agyon kell lőni a cigányokat?


Ti betegek vagytok? Vagy csak valami provokátorok, viccmesterek?

2009. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
40%

"Én egy fiatal egyetemista lány vagyok, aki az elkövetkezendő 1-2 évben szeretett VOLNA kisbabát, de tudod, miért nem vállalhatok? Mert a mai helyzetben egyszerűen képtelenség olyan anyagi biztonságot teremteni, ami egy kisbaba számára szükséges."


Ha egyetemista vagy, akkor talán többet tudsz a gazdaságról, mint a Fradi B közép, ugye?


Csak tájékoztatásul: Zazrivecz apád le akarja zárni az országot az import előtt, és ki akarja űzni a külföldi tőkét. Önellátó mezőgazdasági országgá akarja változtatni Magyarországot. Érdekes lesz kisbabát szülnöd, miközben parkból gyűjtött füvön élsz, mint az észak-koreaiak, ha Zazriveczék őrült elképzelései megvalósulnak.

2009. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
85%

én sok mindennnel nem értek egyet, amit a jobbik akar és van olyan, amivel egyet értek.


szerintem nem árt, ha bejutnak a parlementbe, mert legalább felrázzák egy picit a többieket és talán azok is el kezdenek bizonyos dolgokon gondolkodni.


másrészt meg talán ők is észre veszik, hogy sokkal összetettebbek a dolgok, mint ahogy ezt ők most elképzelik.


az élet nem csak fekete és fehér, rengeteg szürke árnyalat lézetik.


magyarországon az a gond, hogy az emberek többsége fekete-fehérben gondolkodik, nem képes elismerni, ha egy hozza közel álló párt hüyleséget csinál vagy éppen egy hozzá nem annyira közel álló pártnak jó húzása van.

2009. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
58%

A válasz megírásának időpontja: ma 13:21


Te nem unod még a hazudozást?

2009. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
64%
Az EU-nak mi csak egy átjáró ház vagyunk. Céljuk elérni Romániát, Törökországot.Románia már meg van
2009. júl. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
91%

13:25-ös, engem egyáltalán nem zavar ha lenyilasozol, én nem akarok polkorrekt lenni, nemtagadom meg a nézeteimet! Amúgy nem vagyok jobbikos, egy egészen más mozgalomhoz kötődöm, de némi szimpátiával figyelem a Jobbikot is.


Nem tudom amúgy te milyen világban élsz? Nem így beszélnél, ha a 85 éves nagyanyádat megerőszakolja majd feldarabolja 3 cigány, ha az apádat agyonverik, úgy hogy lebénul, ha a tizenévesk lányaidat fejbe vágáják úgy h ottmarad, miután meggyalázták....hát gondolom, ezek után te sem azt mondanád, h "najó, bocsássunk akkor meg". Nem, ezek mind nem velem történtek meg, de számtalan más emberrel Mo.-n. Az nem válasz h "de nem az én dolgom", mert társadalomban élünk, közösségben, és az EMBERTÁRSAM-at segíteni fogom (és történetesen képzeld el akkor is, ha nem magyar, hanem szlovák, román, vagy akárnmi más, de tisztességesen élő ember); viszont a paraziták nekem nem embertársaim....A cigánykérdésre meg igenis van megoldás: kötelet nekik és kész. Az a legszomorúbb, hogy ha pár évtized múlva irgalmatlanul elszapaorodnak majd, és nem leszenk "rendes" környékek sem, akkor mindenki megtudja h milyenek is valójában. Még azok is, akik most annyira védik őket; ők ugyanúgy rá fognak cseszni, és nem hallják meg, ha mi előre szólunk, elvégre egy vidéki bunkó nyilasnak minek is hinni, nemigaz? Ugyanúgy a károsultjai lesztek ennek a dolognak, velünk együtt, ha nem cselekszünk időben, miért nem értitek meg?

2009. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
92%
nem tudom, én inkább biztonságban érzem magam Tőlük... és igen, szerintem, Ők a megoldás.
2009. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
55%
nem megrémít, elképeszt, hogy ilyen sokan elhiszik ezt a sok abszurd butaságot. és ha ezt leírom ide 0 %-ra lepontoznak, és lehülyéznek. ez Magyarország.
2009. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!