Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mást is megrémit ez a jobbik...

Mást is megrémit ez a jobbik mozgalom?

Figyelt kérdés
Én egy lassan másfél éves kislány anyukája vagyok. Néha ha időm engedi a neten keresgélek, és valahogy mindenhonnan a jobbik folyik, lassan már a vizcspból is. Mi lesz az országgal, ha eluralkodik a jobbik? Nem ilyen jövőt szántam a a gyerekemnek, és őszintén szólva megrémit amiket olvasok a programjukba. Valóban ők lennének a megoldás Magyarország számára?
2009. júl. 14. 12:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
79%

"a programjukat kellene elolvasnod, de röviden: a cigányok ha bűnt követnek el, nem fognak kivételt tenni velük pusztán azért, mert cigányok, és nem könyvelik el "csínynek", és nem fognak enyhébb büntetést vagy felmentést kapni pusztán azért, hogy nehogy valaki azt higgye, rasszisták vagyunk és szegény bűnözőt a bőrszíne miatt ítélik el. És nem lesz olyan, hogy megélhetési lopás. Aki lop, az meg fogja kapni a büntetését(és nem fogják a dunába lőni, csak leültetik)."



Ha jártál már börtönben akkor láthattad volna a saját szemeddel is, hogy bizony a cigányok igencsak felülreprezentáltak a börtönökben. Nagyjából minden harmadik cellában nem cigány ül... Ha mindig elnéznék a "csínyeket" akkor szerinted nem máshogy kéne lennie? Ugyanúgy büntetik a cigányt ma is, mint mást. Szép is lenne ha a BTK-ban (vagy máshol) meg lennének különböztetve.



"Valamint a segélyrendszert is átalakítják, a cigányok ezután nem tudnak majd a főállású gyerekcsinálásból megélni, ugyanis a segélyeket más formában kapják majd a második vagy a harmadik gyerek után. Adókedvezmény formájában....hoppá! Csakhogy ehhez dolgozni kell!"



Pontosan, ahogy írtad "ehhez dolgozni kell!". Márpedig Borsodban nemcsak a cigány a munkanélküli, hanem nagyon sokan mások is, mert egyszerüen nincs munka. Ha bevezetnénk a gyerektámogatást adókedvezmény formájában, akkor az egy remek ötlet lenne, de csak akkor ha megfelelö munkahely is állna rendelkezésre. Országunkban pedig jelenleg rohamosan nö a munkanélküliség. Ha pedig a Jobbik megvalósítja a programját és kizárja a külföldi befektetöket, akkor a munkahelyek száma még gyorsabban fog csökkenni. Tehát nem oldanák meg a problémát, söt, súlyosbítanák!


"Ami a redőrséget illeti, a jobbik fel akarja állítani újra a csendőrséget, ami sokkal szigorúbb és jobban képzett lesz. Persze a rendőrség marad, de a csendőrség szemmel tudja tartani, ellenőrizni tudja a rendőrség munkáját is. Így nem lesznek majd túlkapások, visszaélések, és mivel megnő a rendvédelmi szervezetek száma, visszaszorul a bűnözés is. Ennyire egyszerű"



Tehát szerinted ha létrehoznának egy új rendfentartó szervet ami az eddiginél szélesebb hatáskörrel rendelkezik akkor az jobb lenne? Most az egyszerüség kedvéért tekintsünk el a kiépítés és a fenntartás horribilis díjától. De egyszerüen a rendörség jelenleg is hajlamos az események helytelen megítélésére (lásd a legutóbbi tüntetéseket a Gárda feloszlatása ellen, egyik héten betiltották, másik héten ugyanazt engedélyezték). Ha a Jobbikon múlna akkor a csendörség gyakorlatilag a helyszínen intézkedhetne, tehát korlátlanul zsarnokoskodhatna bárkivel szemben. Akár fényes nappal a te gyerekedet is megverhetné, és senkinek nem kellene elszámolnia. A mai rendörségünk sem sokban különbözik ettöl, de te még megszavaznád, hogy ennél is szabadabban pofozzon a csendör mindenkit akit jónak lát. Akár téged is. Biztos, hogy ezt szeretnéd?


"...csak néha utána kellene nézni az embereknek és nem csak a híradóból "tanulni"...."


Én utánanéztem. Szerinted tévedek a fentiekben? Ha igen, írd meg nyugodtan, hogy hol, örülök neki ha kijavítasz, mert így a Jobbik programjában nagyon sok hibát látok.

2009. júl. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 A kérdező kommentje:

Na igen, ilyesmire gondolok, mint az utolsó hozzászóló.

Elolvastam a programjukat és nem látok benne semmi jót.

Ha már igy előjött a szó a cigányok elitéléséről. Biztosan tudom, hogy a magyar börtönkben nagyobb százalékban vannak romák becsukva, mint magyarok. Akkor, hogy is van ez? Vagy a cigánybűnözésen csak azt a pár kirivó esetet értitek, amiket felkapott a sajtó? Be lehet kukkantani a börtönökbe.

És egy csendőrség? Hát kösz, de abból amit a gárda, vagy egy kemény magja csinál, nem kérek. Hozzám ne hajigáljon senki utcakövet, és szeretnék végre egy olyan ünnepet, ami békésen telhet el. Nem pedig ilyen olyan egyenruhás felvonulás, tüntetés, tömegoszlatás stb.

2009. júl. 14. 20:54
 43/74 anonim ***** válasza:
53%

Gyilkos hajlamú kis nyomoronc vagy. Akárcsak a többi jobbikos haverod. Én bízom benne, hogy a magyarok többsége elképedve hallgatja a hozzád hasonló agresszív kis szarcsimbókok szövegeit, és nem dől be Zazrivecz Gabikának.


Nem unod már a folyamatos hazudozást? Amennyiben ezt nem itt mondtad volna el, már menne a feljelentés.. Mennyi szabad időd van? Gyilkosozd csak le a Jobbikosokat.. az az egy baj van, hogy a magyarok többsége szimpatizál a Jobbikkal. Nem, ezt nem magam állítom, nézz meg közvélemény kutatásokat :D egyébként ez a Zazr.. izé honnan jött? :DD

Jah és Vikikék meg Bajnai gazdasági programjai olyan jók voltak!! Látod, most is mekkora fejlődésben vagyunk! Nézd csak meg az északi szomszédunkat, mennyire leelőztük őt, a helyes gazdaságpolitika miatt :D

Mit ártott neked a jobbik? :)

Tudod ez előítélet, hogy még be sem kerültek a parlamentbe, de te már itt pofázol egy hónapja, hogy a Jobbik szar és kész..

2009. júl. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
88%

Hihi, te magad is leírod:

Ha már igy előjött a szó a cigányok elitéléséről. Biztosan tudom, hogy a magyar börtönkben nagyobb százalékban vannak romák becsukva, mint magyarok. Akkor, hogy is van ez? Vagy a cigánybűnözésen csak azt a pár kirivó esetet értitek, amiket felkapott a sajtó? Be lehet kukkantani a börtönökbe.

A cigánybűnözést a sajtó nem fújja fel, ellenben mikor cigányokat ölnek (cigányok) azt igen, hogy a rasszista magyarok megint gyilkoltak..

Az meg igen érdekes, hogy a cigányok kb. 10x kevesebben vannak, mégis nagyobb a börtönben az arányuk.. és mennyi bűnöző van még az utcán :(

2009. júl. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
60%

"Mégis mit képzelsz? Végiggondoltad, hova vezet a jobbik programja? Vagy te is megbuggyantál, mint ugyanide írogató elvbarátod, aki szerint agyon kell lőni a cigányokat? "


Akkor írd le nekem, hogy hová vezetett az MSZP-SZDSZ programcsomagja 2002-2009-ig. Nehogy bemagyarázd már nekem, hogy még létezhet egy ekkora elbaszott kormány mint a mostani! Végiggondoltátok 2002-ben, hogy hova vezet az MSZP-SZDSZ program? 2006-ban is végiggondoltátok?

Erről írtam az előbb is: A szemeteket kilopják, de ti ilyenkor is azzal vagytok elfoglalva amivel az átkozott média hülyít benneteket megfelé. Amit meg a kormány tönkre tesz, azt szándékosan észre sem akarjátok venni, mert bele vagytok hülyülve a nem létező "náci-fasiszta-nyilas-rasszista-mélymagyar-revizionista-hungarista" veszélybe. Na ezt hívják agymosásnak, és te ennek a rendszernek vagy az egyik agymosottja. Majd ha meg lesz oldva, hogy éjszaka egy cigánysor közepén teljesen biztonságosan át tud bárki csatangolni érték és életvesztés nélkül, akkor majd lehet szövegelni, de addig egy szót se arról, hogy itt terrorban élnek a cigányok, mert ez egy akkora hazugság, hogy leesik tőle a légy a falról. Egye meg a sok birka ezt a baromságot, ha már ennyire szerelmesei a cigányoknak.

A másik meg az, hogy nekem itt ne elvbarátozzál engem senkivel kapcsolatban, mert nagyon sok embernek dühítő itt a rágalmazása és pofátlansága az ilyen dolgokkal kapcsolatban, és a tiéd is ide tartozik. Demokráciában élünk (elvileg igen, gyakorlatilag nem), és ha az én véleményem sért másokat, akkor azt kutya kötelességetek elfogadni, és kész, még akkor is ha ez sért jó néhány agymosottat (ez a szólásszabadság egyik alapeleme). Szervusz!

2009. júl. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező! Ha megengeded, megpróbálok kulturáltan válaszolni az én szemszögemből, bízom benne, hogy érthető lesz. A vitatkozók nem érdekelnek.


Én nem félek a Jobbiktól, örülök, hogy vannak. Olyan dolgokat mernek kimondani, amit a jelenlegi parlamenti pártjaink nem mondanak ki, mert nem áll érdekükben, hogy kimondják. Lehet, hogy ez egy lázadó kamasz viselkedésére emlékeztet, de lázadó kamaszok nélkül lehet, hogy még mindig a barlangokban ülnénk és várnánk a villámot, hogy tüzet csináljon nekünk. Na, ez most nagy ugrás volt, ne is folytassuk, hanem nézzük, én miért örülök a Jobbiknak.


- A jelenlegi parlamenti pártjaink mindössze abban különböznek egy óvodától, hogy nincs óvónénijük. Micsoda dolog az, ha valaki kivonul, mert nem tetszik neki valami, amit a másik mondott?

- Biztos vagyok benne, hogy a látszólagos ellentétek ellenére vezető pártjaink (az ellenzék és a kormánypárt) a háttérben együtt söröznek, és puszipajtások.

- Most beijedtek, mert valaki más is hozzáférhet a húsosfazékhoz, ami eddig csak az övék volt.

- Azzal keresnek milliókat, hogy lyukat beszélnek az emberek hasába. Megérdemlik? Anyukám 25 éve hivatásos és kiváló pedagógus, és 100ezerért gürcöl problémás gyerekekkel, és éjfélekig dolgozik KARÁCSONYKOR IS.

- Azok ott a bársonyszékben letojják, milyen nehéz egy pályakezdőnek, meg hogy milyen sokan válnak munkanélkülivé, csak mert a cégek megtehetik, hogy csalnak, mert a kutya se figyeli őket, főleg, ha van ismerős.

- Azok ott a bársonyszékben szétbarmolták a kiváló oktatási rendszerünket, most a gyerek táncol a pedagógus fején.

- Azok ott a bársonyszékben bármit megtehetnek, hiszen biztonsági őrök vigyázzák minden léptüket, és nem kell azon aggódni, hogy lesz-e miből befizetniük a következő számlát.


Igenis kell a vérpezsdítés, mert ezek ott a bársonyszékben nem érdemlik meg, hogy ekkora támogatottságuk legyen, mint eddig. Nem azt mondom, hogy egy bizonyos párt a megoldás, hanem azt mondom, hogy minél színesebb a politikai paletta, és minél több irányból szólhatnak hozzá a dolgokhoz, annál valószínűbb, hogy az ország érdekében kedvezőbb döntéseket tudnak hozni, mint eddig.


Lenne 4 helyett 5, esetleg 6 (vagy még több) párt. A jelenlegieknek meg kicsit lejjebb törne a szarva. Én nem a Jobbikot támogatom, hanem egy másik jelenleg parlamenten kívülit, remélem, bejutnak jövőre, de remélem, hogy a Jobbik is. Kevés a 4 párt, bár biztos sajnálni fogják, ha több felé kell osztozkodni, és nekik kevesebb jut, de nem érdemelnek mást. Rendszerváltás óta lehet, hogy sokminden történt 20 év alatt, de ugynaúgy xarban vagyunk. Ki kéne végre mászni belőle, és ez pedig csak több irány együttes közös munkájával lehetséges.

2009. júl. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
62%

23:56-os hozzászólásomhoz egy viccet hadd fűzzek hozzá, ami engem nagyon emlékeztet a rendszerváltás óta eltelt 20 év politikájára hazánkban:


2 halálra ítélt ül a siralomházban, és az egyik elkezd elmélkedni:

- Hát, öregem, ha lenne itt egy ablak, megnézhetném, milyen idő lesz holnap reggel, amikor kivégeznek. Mert ha jó idő lesz, akkor megégetnek, de ha esni fog, akkor felakasztanak.

- Miért fontos ez? - kérdezi a másik.

- Hát, ha megégetnek minket, akkor végülis semmi, de ha felakasztanak, akkor 2 eset lehetséges, kidobhatnak minket a kutyáknak, vagy elásnak. Ha a kutyáknak dobnak, akkor nincs semmi, de ha elásnak, akkor megint 2 eset lehetséges, vagy fű nő ki belőlünk, vagy fa. Ha fű, akkor mindegy, de ha fa, akkor megint 2 eset lehetséges, meghagynak, vagy kivágnak. Ha meghagynak, akkor jó, de ha kivágnak, akkor megint 2 eset lehetséges. Vagy bútort készítenek belőlünk, vagy papírt. Ha bútort, akkor tulajdonképpen nincs gond, de ha papírt, akkor megint 2 eset lehetséges. Vagy könyv lapjai leszünk, vagy WC-papír. Ha könyvbe kerülünk, akkor jó, de ha WC-papír lesz belőlünk, megint 2 eset lehetséges. Vagy férfi használ minket, vagy nő. Ha férfi, akkor ez van, de ha nő, akkor megint 2 eset lehetséges. Vagy elől használ vagy hátul. Ha elől, akkor nincs gond, de ha hátul...

- Akkor mi van? - kérdezi türelmetlenül a rabtársa.

- Akkor, öregem, ugyanolyan xarban leszünk, mint most...

2009. júl. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
53%

kérdező:

"Akkor, hogy is van ez? Vagy a cigánybűnözésen csak azt a pár kirivó esetet értitek, amiket felkapott a sajtó?"


Igen. Ha megfigyeled, a jobbikosok az elmúlt 3 évben történt kb. 5-10 ügyről beszélnek állandóan.


Tudni kell, hogy Magyarországon évente kb. 150 gyilkosság és 3000 rablás történik. Az elmúlt 3 évben tehát kb. 500 gyilkosság és 10 ezer rablás történt (megjegyzem: a bűnözés nem mutat emelkedő tendenciát, sőt, 1960 óta tavaly volt a legalacsonyabb az emberölések száma. A bűnözés szempontjából 1995/1996 volt a csúcsév, azóta kismértékben mérséklődött a bűnözés). A jobbik stratégiája az, hogy több száz ügy közül kiemelnek 4-5 hírhedt ügyet és ezen keresztül mutatják be, hogy szerintük "mi történik az országban". Kétségkívül megtörténik mindaz, amiről beszélnek, de azt is látni kell, hogy az egészben a manipuláció eleme is jelen van. Miközben a jobbik arról beszél, hogy a média meghamisítja a valóságot, ill. hogy a politika hazudik stb., aközben ők rendkívül profi módon manipulálják a közvéleményt.

2009. júl. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
56%

"Akkor írd le nekem, hogy hová vezetett az MSZP-SZDSZ programcsomagja 2002-2009-ig."


Sikertelen politika volt, mely növelte az ország Nyugathoz képesti elmaradottságát és az állam eladósodottságát. Az előbbit 2-3 százalékkal, az utóbbit 25 százalékponttal.


Zazrivecz egy év alatt földig rombolná a magyar gazdaságot.


Hiába rossz a gyurcsány-Bajnai kormány, ez nem ok arra, hogy még nála is sokkal rosszabbat válasszunk.


Nem értem a logikádat. Ha rossz a kormány, azt hogyan oldja meg egy még rosszabb kormány?


Az a helyzet, hogy ahelyett, hogy gondolkodnál, fröcsögsz. A fröcsögés lényege az, hogy elragadnak az indulataid, és begépeled az első dolgot, ami az eszedbe jut. Pl. rossz a jelenlegi kormány!!!! Tehát másik kell!!! Ez a fröcsögés. A gondolkodás pedig az, hogy megnézed, a "másik" jobb-e. És arra szavazol, amelyik jobb. A Jobbikra szavazni az MSZP hibás politikája miatt kb. olyan, mint gyomorrontásra ciánkálit bevenni, mert a halál más, mint a gyomorrontás, tehát nyilván jobb.

2009. júl. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
46%

"A fröcsögés lényege az, hogy elragadnak az indulataid, és begépeled az első dolgot, ami az eszedbe jut."


Hidd azt, legyen így.

2009. júl. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!