Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mást is megrémit ez a jobbik...

Mást is megrémit ez a jobbik mozgalom?

Figyelt kérdés
Én egy lassan másfél éves kislány anyukája vagyok. Néha ha időm engedi a neten keresgélek, és valahogy mindenhonnan a jobbik folyik, lassan már a vizcspból is. Mi lesz az országgal, ha eluralkodik a jobbik? Nem ilyen jövőt szántam a a gyerekemnek, és őszintén szólva megrémit amiket olvasok a programjukba. Valóban ők lennének a megoldás Magyarország számára?
2009. júl. 14. 12:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
57%

"A Jobbikra szavazni az MSZP hibás politikája miatt kb. olyan, mint gyomorrontásra ciánkálit bevenni, mert a halál más, mint a gyomorrontás, tehát nyilván jobb."


Te figyelj má...Ez mi ha nem fröcsögés?

2009. júl. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező, szeretném megkérdezni tőled az alábbiakat:

- Van munkahelyed? Tisztességes? Bejelentettek?

- Egészséges vagy?

- Egészséges gyerek anyukája vagy?

- Van tető a fejed fölött, ami nem másé?

- El tudsz menni nyaralni?

- Tudod fizetni a számláidat?

- Megfőzheted, ami jólesik?

- Mindegyik nyugdíjas rokonodnak van nyugdíja?

- Biztonságban érzed magad, ha késő este kimész az utcára?

- Van olyan közalkalmazotti szférában dolgozó rokonod, aki többet visz haza 100-ezernél több évtizedes lelkiismeretes munka után?

- El tudod kerülni a pimasz tizenéveseket, akik lefogdosnak, megverik a társukat, mert a szülők nem nevelik őket?

- Szerinted jó, ha általános iskolások (jogilag kiskorúak) élik (akár az utcán is) a szexuális életüket, mindenféle elővigyázatosság nélkül?


Az eddigi politikusaink úgy intézték, hogy nekem eddig ezekre a kérdésekre mindegyikre az a válaszom, hogy sajnos nem igazán...


Én változást AKAROK! Én azt akarom, hogy térjenek észhez, akik a bársonyszékben ülnek, hogy nem csak ők akarnak megélni és biztonságban élni. Nekik könnyű, élnének csak úgy, mint sokan a kicsik közül. Ha a Jobbik az, aki felrázza őket, akkor kerüljön be, ha más is, akkor az is. De az, ami most van, sehogyan nem jó.

2009. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
74%
Nem vagyok jobbikos, de azért felháborít hogy Vona Gábort miért Zazriveczezitek, he? Ha elolvasnátok rendesen az élettörténetét, akkor tudnátok, h ő Vona névvel lett megkeresztelve, Zazrivecz csak a nevelőapja volt, aki a nevére vette, de nem ezzel, hanem a Vona névvel született. Akkor mit kell Zazriveczezni? Vagy azt hiszitek h ezzel lejáratjátok? Semmi különösebb rajongásom nincs Vona iránt, de ha egyszer ez a tisztes családneve, és vérségileg semmi kötődése a Zazrivecz-nevelőapaához, akkor mit éltek vissza ezzel? Szánalmas amit csináltok....
2009. júl. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 A kérdező kommentje:

10.51-es


Kérdéseidre válaszolva.

Egészséges 25 éves nő vagyok, aki egészséges kislányt nevel. Van bejentett munkám, magam is a közszférában dolgozom, azt nem árulnám el, hogy mit, mert még meglincselnétek. Kertes házban lakunk, ami ugyan hitelre van, de tudjuk fizetni a részletet, mert előre terveztünk. A férjem épitőiparban dolgozik, ami most ugye nem a legjobb, de tisztességes munkája van, bejelentett fizetéssel.

Azt pedig nem gondolom, hogy majd a jobbik fogja megnevelni a neveletlen tizenéveseket (ez tán szülői feladat lenne, érdekes velem foglalkoztak, soha nem voltam neveletlen), vagy lebeszélni őket a korai szexuális életről. Szerintem ez is nagyrészt a szülők feladata.

Nos, nem azt mondom, hogy felhőtlen az életem, mert igenis vannak problémák. Én mégsem szeretném, ha attól kellene magam biztonágba érezni, hogy a gárda, mint csendőrség cirkál az utcán és ügyeli a rendet, helyre teszi a romákat, a jobbik, meg húz orosz "barátaink" felé.

2009. júl. 15. 13:17
 55/74 A kérdező kommentje:
23.56-os. Teljesen egyet értek Veled. Kell a vérpezsdités ennek az országnak.
2009. júl. 15. 13:20
 56/74 anonim ***** válasza:
78%

rettenetesen nagy butaság azt gondolni, hogy ha a Jobbik hatalomra kerül, akkor a tizenévesek kis angyalokká változnak a kötelező hittan-vagy erkölcstanóráktól.

a nevelés a szülő feladata. észre sem veszitek, és már is kimosták az agyatokat, kihasználva az indulataitokat. és azt a magyar tulajdonságot, hogy ha valakinek rossz az élete, és szegény, azt hiszi attól jobb lesz ha valakit vagy valamit kollektívan utálni kell.

ehhez a helyetekben nem adnám a nevem.

2009. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
86%

Baj, ha a jelenlegi 4 mellé még valaki bekerül? Persze, a jelenlegi pártok ismerőseinek baj, mert kevesebb luxust élvezhetnek...


Ne legyetek gyerekesek, a Jobbik bekerül, de nem biztos, hogy övék lesz a többség. Akkor miért kell tőle félni? Ja, hogy kicsit kevesebb jut a jelenlegi pártok bérenceinek, na és? Nekem még munka se jut, pedig nagyon szeretnék dolgozni.


Attól nem féltek, hogy kihasznál a munkáltatótok, ahogy engem kihasználtak? Foglalkozzatok mással, a túl sok politika megárt.

2009. júl. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
86%
Remélem, a jelenlegi parlamenti pártok támogatói majd jól pofára esnek egyszer. Be kell engedni mást is, különben lincselés lesz, mert az emberek többsége nagyon xarul él és fel van háborodva és elege van, hogy odafönt csak beszélni tudnak.
2009. júl. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
59%

"Te figyelj má...Ez mi ha nem fröcsögés?"


Most is fröcsögsz, igazi jobbikos módra. Ugyanis meg sem kísérled megérteni, amit írtam, csak felháborodva a szövegem durvaságán elkezdtél hőbörögni.


Nos, én vállalom, hogy durva stílusban támadlak titeket. Ezt hívják polémiának. A polémia nem fröcsögés, mert érvelést is tartalmaz. Engem sohasem zavar, ha polemizálnak velem, ellenben unom, ha csak fröcsögnek rám.


Azt írtam, hogy abból, hogy a jobbik más, mint az MSZP és abból hogy az MSZP rossz, nem következik, hogy a jobbik jobb nála. Példaként írtam, hogy a halál más, mint a gyomorrontás, de nem feltételenül jobb. Ezért nem rohanok ciánkálit bevenni, ha gyomorrontásom van. Ha nem érted, mit jelent az, hogy két állításból NEM KÖVETKEZIK egy harmadik, akkor egyáltalán mit értesz? Ha nem vagy tisztában azzal, mi az, hogy valamilyen állításból nem következik egy másik, akkor érveléseket, vitákat nem fogsz tudni megérteni. Akkor érthető, ha maradsz a hőbörgésnél meg a felháborodásnál. Pedig a hőbörgésnek van alternatívája: a vita, az érvelés.


Az előzőkben már leírtam a jobbik programjának néhány pontját, amelyek az MSZP-énél is sokkal hibásabb gazdaságpolitikát eredményeznének. Ezek: az import megtiltása, a külföldi tőke elűzése és az Oroszországra való rácuppanás a Nyugat-ellenesség mellett.


Akkor kezdesz érvelni és fejezed be a hőbörgést és fröcsögést, ha érvekkel megvéded a pártod programját, és bebizonyítod, hogy igaza van Zazrivecznek, aki szerint a mezőgazdaság eltarthatja Magyarországot. Előrebocsátom, hogy mivel a mezőgazdaság európai színvonalon csak 500 ezer embert tud eltartani Mo.-on, ezért az érveléssel kicsit nehéz dolgod lesz. Vagy úgy gondolod, hogy az 500 ezer is elég, a többit a Dunába lövitek? :DDDDDDDD

2009. júl. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
57%
Még mindig röhögnöm kell azon, hogy egyesek a Jobbiktól tartanak, miközben a jelenlegi kormány alatt még annyi embernek sincs munkája, mint amennyinek 2002-ben volt. De a hozzászólásokat elnézve Magyarországon túlkínálat van közgazdászokból és jövendőmondókból.
2009. júl. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!