Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szégyen, ha valaki a...

Miért szégyen, ha valaki a jelenlegi nemzeti körülmények és népi mentalitás miatt nem büszke magyarságára?

Figyelt kérdés

A világsajtóban azt latom, hogy Magyarország egy kicsi, erősen fejletlen, szegény, gyenge stb ország. Beszélgetek külföldi ismerősökkel, s ők is gyakran említik ezeket (a szép dolgok mellett persze), ilyenkor pedig rohadtul elszégyellem magam... Volt aki azt mondta "Tudom melyik kicsi európai országról van szó, arról aminek gazdasága igen gyenge és a vezetője, Orbán rengeteg nehézséget okoz az Európai Uniónak és népének is. Halat adok az égnek, hogy nem egy ilyen instabil helyre születtem, ahol a hírek szerint az emberek napról napra élnek."


Félreértés ne essék! Az alapvetö értékekkel semmi gondom, ilyesmi a magyar konyha, népművészet, versek, irodalom, szép épületek stb... De a nagy bajom az, hogy minderre képtelen vagyok büszke lenni, ha ezt kapom vissza arcomba külföldi ismeröseimtől, illetve olyan az ország helyzete, amilyen jelenleg. A másik meg, hogy a családommal nekünk is hatalmas anyagi és megélhetési gondjaink vannak...


Elegem van abból hogy rengeteg a bunkó ember és rosszindulat, a nevetségesen és szánalmasan depresszív magyar mentalitásból, a lányokat pedig nem hogy "szépnek", egyenesen undorítónak tartom értetlen jellemükkel és pláza p,csa szintű kinézetükkel! Elegem van az általános műveletlenségből és bunkó stílussal, abból hogy alig van ember az utcán aki képes mondani kb 3 mondatott angolul, szerintem teljesen megérthető hogy mindebből én nem kérek és el akarok innen menni.


Kedvelem a Szózatot, de azt a részét nem szeretném betartani hogy "Itt élned, halnod kell!" ez ugyanis az ÉN ÉLETEM, s nem vagyok hajlandó az éhséggel és szegénységgel harcolva nyomorult, embertelen körülmények között elveszni! Én akarok is lenni Valaki az életben, nem pedig egy egyszerű szegény ember! Jogom van dönteni, nem szabhatja ezt meg nekem senki!


Egyik fő életcélom, hogy innen eljussak nyugatra, és ha Isten is megsegít, csak nagyon ritkán fogok ide hazajönni. Szeretnék büszke lenni arra hogy magyar vagyok, de így csak szégyellem...


Ti mit gondoltok erről az egészről?


2012. aug. 1. 15:49
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
43%

"Elegem van abból hogy rengeteg a bunkó ember és rosszindulat,"


Mindkettőből bőven van elég a nagyvilágban .

Nem áll jobban e téren se Párizs se Milánó. A magyarokra ha valami jellemző az nem a rosszindulat hanem a végtelen közöny .


"a nevetségesen és szánalmasan depresszív magyar mentalitásból,"


Te optimizmus mintaképe miért nem maradsz itt hogy megmutasd van még remény van még kibe/mibe bízni! Vagy az nem megy csak a hülyéken felülemelkedett menjünk madárként tudsz károgni?


"a lányokat pedig nem hogy "szépnek", egyenesen undorítónak tartom értetlen jellemükkel és pláza p,csa szintű kinézetükkel!"


Nyugatra jobb ha nem mész ki,akkor ha a magyar lányok "plázaribinek" tűnnek a értetlen jellemmel meg mit akarsz mondani? Azt már meg sem merem kérdezni miért ezt a demagóg hülyeséget tudtad csak ellőni?


"Elegem van az általános műveletlenségből és bunkó stílussal, abból hogy alig van ember az utcán aki képes mondani kb 3 mondatott angolul, szerintem teljesen megérthető hogy mindebből én nem kérek és el akarok innen menni."


Ezt ránézésre megtudod mondani de fasza ! Azt is megmondhatnád hogy Magyarországon magyar embereknek miért is kéne egymással angolul társalognunk. Ja és hogy a műveltség legmagasabb foka az angol? Sürgősen meg kell pályáznom egy akadémikusi címet.. Műveltség és lexikális tudás szerint világviszonylatban az elsők között vagyunk ,de persze a magyar műveletlen .



Hogy mit gondolok? Kár volt(ilyen szarul legalábbis) megideologizálni hogy miért akarsz innen lelépni jobban megértettük volna ha azt mondod csak az anyagiak miatt mennél külföldre.

2012. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
78%
Egyértek veled. Nekem sem szentírás a Szózat, nekem arról szól, hogy senkit nem érdekel, milyen körülmények között élsz; akkor is itt kell maradnod, mert ide születtél, ha beledöglesz a nyomorba, akkor is. Hát köszi, de ebből én sem kérek. Senki nem tehet arról, hogy melyik országba születik, ez a manapság oly' divatos, ócska hazafiasság annyira fáraszt már. Mindenkinek csak egy élete van, és azt joga van emberhez méltó módon leélni - ha ezt csak a szülőföldjétől messze tudja megvalósítani, tegye, legyen boldog, mert az a fontos. Nem az, hogy bután pislogjon kifelé a szügyig érő f*sból, csak azért, mert ide született... Én is mesélem az aktuálpolitikai dolgainkat egy külföldi barátnőmnek, és *nem érti*, hogy ezt hogyan lehet megcsinálni. Nem érti, miért nem tesz ellene legalább az EU, ha már mi magunk mindent eltűrünk. Akad bőven honfitársunk, akik miatt már én is szégyellem, hogy egy nemzet tagjai vagyunk.
2012. aug. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%
(És ettől nem érzem magam kevésbé magyarnak, mint a többi válaszoló...)
2012. aug. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 compactegon ***** válasza:
100%

utolsó pacsi! mindent leírtál.

mi is indulunk, elég volt a több évnyi lehúzásból, és fenyegetőzésből (apek és tsai).

ezen kívül a legnyomasztóbb valóban az emberek mentalitása, és néha az aljas rosszindulat. de nem csoda, hisz erre megy ki a játék. mindenki mindenki ellen van uszítva és még csak észre sem veszik. sajnos a sok "itthonmaradokhabeledöglökis" -célcsoport közepébe jól beletaláltak.

2012. aug. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
8%
Na ha mindenki olyan mentalitású lenne, mint a kérdező meg az utolsó válaszoló, akkor országok és nemzetek nem is léteznének, hanem lenne helyette a Földön egy nagy katyvasz több száz néppel és nyelvel.
2012. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
50%

"Mindenkinek csak egy élete van, és azt joga van emberhez méltó módon leélni"


Az afrikaiaknak is joguk van, a többségük mégis nyomorban él? Akkor most, hogy is van ez? Amúgy meg nem csak joga van az embernek ehhez meg ahhoz, hanem kötelessége is. És ezt felejtik el sokan.

2012. aug. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 compactegon ***** válasza:
89%
pedig lehet jobban jártunk volna. ez sajnos sosem derül ki, amúgy sem bírom ésszel felfogni, miért ragaszkodik valaki foggal-körömmel a nemzetiségéért.
2012. aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
6%
Majd ha okosabb leszel megérted.
2012. aug. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogy a magyar kultúrát, a tudósok munkáját elismerem, nagyraértékelem, jómagam is élek vele.


De nálam a büszkeség szóban benne van a kiérdemeltség is. Cseh Laci büszke lehet arra, hogy az előző olimpián ezüstöket szerzett, és büszke lehet arra is, hogy emellett a BME padjait koptatja. De egy kanapén terpeszkedő kövér kamionsofőr mire rá büszke Cseh Laci eredményeire?


Én úgy vagyok vele, hogy saját erényeimre, eredményeimre vagyok büszke, és nem a magyarságra, mert azért nem küzdöttem, azért nem dolgoztam, egyszerűen alanyi jogon megkaptam.

2012. aug. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:

Egyébként ha azt hiszitek itt szar az élet akkor csak 2 hétre menjetek le a Közép Afrikai közt. vagy Kongóba!


"Kedvelem a Szózatot, de azt a részét nem szeretném betartani hogy "Itt élned, halnod kell!" ez ugyanis az ÉN ÉLETEM, s nem vagyok hajlandó az éhséggel és szegénységgel harcolva nyomorult, embertelen körülmények között elveszni! Én akarok is lenni Valaki az életben, nem pedig egy egyszerű szegény ember! Jogom van dönteni, nem szabhatja ezt meg nekem senki! "


Éhség??? Magyarországon?


"Normális, Margit?"

2012. aug. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!