Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szégyen, ha valaki a...

Miért szégyen, ha valaki a jelenlegi nemzeti körülmények és népi mentalitás miatt nem büszke magyarságára?

Figyelt kérdés

A világsajtóban azt latom, hogy Magyarország egy kicsi, erősen fejletlen, szegény, gyenge stb ország. Beszélgetek külföldi ismerősökkel, s ők is gyakran említik ezeket (a szép dolgok mellett persze), ilyenkor pedig rohadtul elszégyellem magam... Volt aki azt mondta "Tudom melyik kicsi európai országról van szó, arról aminek gazdasága igen gyenge és a vezetője, Orbán rengeteg nehézséget okoz az Európai Uniónak és népének is. Halat adok az égnek, hogy nem egy ilyen instabil helyre születtem, ahol a hírek szerint az emberek napról napra élnek."


Félreértés ne essék! Az alapvetö értékekkel semmi gondom, ilyesmi a magyar konyha, népművészet, versek, irodalom, szép épületek stb... De a nagy bajom az, hogy minderre képtelen vagyok büszke lenni, ha ezt kapom vissza arcomba külföldi ismeröseimtől, illetve olyan az ország helyzete, amilyen jelenleg. A másik meg, hogy a családommal nekünk is hatalmas anyagi és megélhetési gondjaink vannak...


Elegem van abból hogy rengeteg a bunkó ember és rosszindulat, a nevetségesen és szánalmasan depresszív magyar mentalitásból, a lányokat pedig nem hogy "szépnek", egyenesen undorítónak tartom értetlen jellemükkel és pláza p,csa szintű kinézetükkel! Elegem van az általános műveletlenségből és bunkó stílussal, abból hogy alig van ember az utcán aki képes mondani kb 3 mondatott angolul, szerintem teljesen megérthető hogy mindebből én nem kérek és el akarok innen menni.


Kedvelem a Szózatot, de azt a részét nem szeretném betartani hogy "Itt élned, halnod kell!" ez ugyanis az ÉN ÉLETEM, s nem vagyok hajlandó az éhséggel és szegénységgel harcolva nyomorult, embertelen körülmények között elveszni! Én akarok is lenni Valaki az életben, nem pedig egy egyszerű szegény ember! Jogom van dönteni, nem szabhatja ezt meg nekem senki!


Egyik fő életcélom, hogy innen eljussak nyugatra, és ha Isten is megsegít, csak nagyon ritkán fogok ide hazajönni. Szeretnék büszke lenni arra hogy magyar vagyok, de így csak szégyellem...


Ti mit gondoltok erről az egészről?


2012. aug. 1. 15:49
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos ki kell mondani hogy Magyarországot Orbán és a kormánya belekormányozta a csődközeli állapotba, ami hibát elkövethet egy Miniszterelnök azt Orbán szinte mind elkövette, hibát hibára halmoz és nincs aki gátat szabhatna a pökhendi kontár viselkedésének. Ez végtelenül elszomorító mert az Orbán előtt kormányzók is számtalan hibát követtek el, de Orbán még rajtuk is túltett. Szemmel láthatóan próbálkozik ő valamilyen szinten úrrá lenni az Ország bajain de sajnos ez nem megy neki, sem tehetsége sem tudása sem kidolgozott okos tervei sem pedig megfelelő szakemberei nincsenek ehhez. Ebből fakad a következő kérdés HOGYAN TOVÁBB??? mert innen felállni már tényleg bajos lesz! Ez tényleg szomorú jövőt vetít elénk de az nem megoldás hogy a bajok elől elporoltok külföldre és ha a sok (hülye) kikaparta a gesztenyét ithon és már jólét van majd vissza sunnyogtok, nem érzitek hogy ez gerinctelen viselkedés? és erre lehet mondani hogy egy életetek van, Nekünk akik nem hagyjuk el a Hazánkat nekünk is egy életünk van! Ezért aztán azt mondom nektek emberek hogy a megoldáson törjétek a fejeteket ne az emigráláson, tegyetek azért hogy ithon jobblét legyen ne csak a szátokat jártassátok.
2012. aug. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
Utolsó szerintem inkább a segítőkészség hiánya a számottevőbb nem a nyelvtudásé.
2012. aug. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

"Elég szomorú, ha egy ország már csak a hazaszeretettel tudja otthon tartani a polgárait. Hazaszeretetért sehol se lehet kenyeret kapni."

Ez igaz amit írsz! csak ott van a bökkenő hogy ezekért nem a Hazád a felelős hanem az idióta vezetők, őket kell leváltani erre kell megoldást találni, meg arra hogy egy független szakértői kormány vezesse Magyarországot és nem ilyen idióta politikusok mint akik most is uralkodnak a nép fölött Pökhendi módon. Magyarországot a történelme során még mindig a politikusok sodorták bajba nem a nép!

2012. aug. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
Egy Ország népe azt teszi amire rá kényszerítik az adott Ország vezetői! erővel törvényekkel rendeletekkel, és ha nem engedelmeskedik a polgár akkor büntetik pénz büntetéssel börtönnel stb-stb ebből aztán egyenesen következik hogy nem az állampolgár a felelős az országa kisemmizéséért hanem az Országot vezetők! és az ilyen kontár pökhendi vezetők ezt büntetlenül tehetik mert rájuk nem vonatkoznak a törvények ha ők ezermilliárdos károkat okoznak az Országnak azt elintézik azzal hogy a semmibe mutogatva ráfogják az előzőekre vagy az UNIO-ra!
2012. aug. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Nem gond, hogy kimész külföldre, mert ott jobban érzed a boldogulásodat, hanem, hogy szégyellnéd, hogy magyar vagy. Nem kell szégyellni, ilyen történelemmel, kultúrával, gasztronómiával, zenével stb., rendelkező országot nem kell szégyellni. Az, hogy nem túl fényes az ország gazdasága, az semmit nem vesz el az értékéből.
2012. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 TheHutyutyu ***** válasza:

Nézve a kommenteket szomorúan tapasztalom hogy vannak egyes primitív emberek akik inkább szégyellik a magyarságukat. Emberek Magyarok nem az a megoldás hogy elmenekülünk ebből az országból, hanem felemelni a seggedet a kényelmes fotelágyból és ezt a kormányt fegyverrel kiűzni. mert békés tüntetgetéssel meg a zászlófelvonással rohadtul nem értünk el semmit, max a kormány jót röhög a képünkbe hogy ők akkor sem fognak lemondani.

De mit is beszélek elfutni könnyű.

2012. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim válasza:
megmondom őszintén én se vagyok büszke rá hogy magyar vagyok
2014. márc. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim válasza:
Senki se szégyellje, hogy magyar. Brüsszel sem szégyelli magát, pedig nagyon sok oka van rá. Amíg ezek a bolondok nem szégyellik magukat, addig mi MAXIMÁLISAN legyünk büszkék származásunkra. Ha nem hiszitek nézzétek meg a híreket (pl. Juncker: dictator).
2015. jún. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!