Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szégyen, ha valaki a...

Miért szégyen, ha valaki a jelenlegi nemzeti körülmények és népi mentalitás miatt nem büszke magyarságára?

Figyelt kérdés

A világsajtóban azt latom, hogy Magyarország egy kicsi, erősen fejletlen, szegény, gyenge stb ország. Beszélgetek külföldi ismerősökkel, s ők is gyakran említik ezeket (a szép dolgok mellett persze), ilyenkor pedig rohadtul elszégyellem magam... Volt aki azt mondta "Tudom melyik kicsi európai országról van szó, arról aminek gazdasága igen gyenge és a vezetője, Orbán rengeteg nehézséget okoz az Európai Uniónak és népének is. Halat adok az égnek, hogy nem egy ilyen instabil helyre születtem, ahol a hírek szerint az emberek napról napra élnek."


Félreértés ne essék! Az alapvetö értékekkel semmi gondom, ilyesmi a magyar konyha, népművészet, versek, irodalom, szép épületek stb... De a nagy bajom az, hogy minderre képtelen vagyok büszke lenni, ha ezt kapom vissza arcomba külföldi ismeröseimtől, illetve olyan az ország helyzete, amilyen jelenleg. A másik meg, hogy a családommal nekünk is hatalmas anyagi és megélhetési gondjaink vannak...


Elegem van abból hogy rengeteg a bunkó ember és rosszindulat, a nevetségesen és szánalmasan depresszív magyar mentalitásból, a lányokat pedig nem hogy "szépnek", egyenesen undorítónak tartom értetlen jellemükkel és pláza p,csa szintű kinézetükkel! Elegem van az általános műveletlenségből és bunkó stílussal, abból hogy alig van ember az utcán aki képes mondani kb 3 mondatott angolul, szerintem teljesen megérthető hogy mindebből én nem kérek és el akarok innen menni.


Kedvelem a Szózatot, de azt a részét nem szeretném betartani hogy "Itt élned, halnod kell!" ez ugyanis az ÉN ÉLETEM, s nem vagyok hajlandó az éhséggel és szegénységgel harcolva nyomorult, embertelen körülmények között elveszni! Én akarok is lenni Valaki az életben, nem pedig egy egyszerű szegény ember! Jogom van dönteni, nem szabhatja ezt meg nekem senki!


Egyik fő életcélom, hogy innen eljussak nyugatra, és ha Isten is megsegít, csak nagyon ritkán fogok ide hazajönni. Szeretnék büszke lenni arra hogy magyar vagyok, de így csak szégyellem...


Ti mit gondoltok erről az egészről?


2012. aug. 1. 15:49
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

"Nehezen megy az összefogás....

Ez a kommunista agymosás számlájára írható.Ez egy internacionalista eszme , nem tűz hazafiasságot hazaszeretetet hanem mindent egyesíteni akar.

A kommunizmus óta van ez így.Akkoriban bárki besúgó lehetett , a testvéred , a fodrász , a pénztáros a boltban

, a kocsmáros , bárki.

Emiatt szűnt meg az összetartás.

Jó pár évnek el kell telleni hogy újra tudjanak bízni egymásban az emberek."


Ez hülyeség! a nagyúri Magyarországon volt csak sok besúgó a rendőrség még fizetett besúgókat is tartott.

2012. aug. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 Saxy72 válasza:
Igazad van, de ez az ember annyira elkeseredett, és szerintem több ezren vélekednének így, az álláshírdetéseket nézve egyre nagyobb az érdeklődés a nyugat felé a mai napon reggel 7-kor hétezren jelentkeztek egy angliai idősgondozó állásra, míg mi itt tanakodunk hogy legyen, ők versen
2012. aug. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

Soha nem tudnám elhagyni az országot, ahol felnőttem - iskolába jártam - családot alapítottam! Soha nem hagynám cserben az országot, ha kell akár fegyverel is vegvédeném! Inkább legyek itt szegény mint más országban- idegen nép hazájának dolgozak!


Magyar vagyok - tiszta szívből!


"Itt élned, halnod kell!"

2012. aug. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 Saxy72 válasza:
70%

...hm inkább olyan megoldást keress ami békés, semmi szükség a hadakozásra, kit lőnél le előszőr?

Gondolkodni kellene, de már az a mai embernek nehezére esik.

2012. aug. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

23:03 Látom nem érted a lényeget!


Olvasd el mégegyszer azt amit irtam - aztán gondolkozz el mi lehet a lényeg!


Természetes, hogy megvédeném az országot az ELLENSÉGET lelőném !

2012. aug. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

"a lányokat pedig nem hogy "szépnek", egyenesen undorítónak tartom értetlen jellemükkel és pláza p,csa szintű kinézetükkel!" Te komolyan csak ilyen lányokkal találkoztál ebben az országban? Vagy lehet, hogy veled csak az ilyenek álltak szóba? Nem benned van a hiba?

"Elegem van az általános műveletlenségből és bunkó stílussal, abból hogy alig van ember az utcán aki képes mondani kb 3 mondatott angolul, szerintem teljesen megérthető hogy mindebből én nem kérek és el akarok innen menni." Áruld már el, mégis miért kéne a magyar utcán az embereknek angolul társalogniuk???

2012. aug. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
Az egyik legfontosabb dolog az életben a hazaszeretet. Nekünk hatalmas szerencsénk van hogy magyarnak születhettünk kevés ilyen gazdag kultúrával, és dicső történelemmel rendelkező nép van a világon. Aki magyarnak született annak kötelessége magyarként élni.
2012. aug. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
82%
Elég szomorú, ha egy ország már csak a hazaszeretettel tudja otthon tartani a polgárait. Hazaszeretetért sehol se lehet kenyeret kapni.
2012. aug. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Meglátjuk mi lesz azokkal 20 év múlva akik itt maradnak reméljük sok jó de nem valószínű, Szerintem aki el akar menni ne tétovázzon hanem menjen el és lehetősége lesz az igazi életet megtapasztalni lehet jövője nem csak híres dicső múltja ami egyeseket ideláncol

Én menni fogok 18 évesen már tudom hogy itt végem van ha maradok,de sok jót neked Magyarország

2012. aug. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
56%

"Áruld már el, mégis miért kéne a magyar utcán az embereknek angolul társalogniuk???"

Nem egymással, hanem az idetévedt külföldivel nem árt tudni váltani pár szót angolul, hátha akkor a magyarokról azt gondolja és terjeszti a környezetében, hogy mennyire segítőkész nép ez. És igen, én már nem egy-két külföldinek segítettem, mert megértettem mit is akar és el tudtam neki mondani a megoldást a problémájára.


"Én menni fogok 18 évesen már tudom hogy itt végem van ha maradok,de sok jót neked Magyarország"

Sok sikert kívánok neked az életben. Azért adnék egy baráti jó tanácsot: tanuld szorgalmasan a célország nyelvét, mert hidd el, akkor sokkal könnyebb lesz akár külföldön, akár itthon.

2012. aug. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!