Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől ilyen alacsony az LMP...

Mitől ilyen alacsony az LMP támogatottsága?

Figyelt kérdés
Most komolyan, ilyen pártok mellett az LMP lenne a leglogikusabb választás. Én sem vagyok értük oda, de inkább ők, minthogy megint a bizonyítottan életképtelen mszp vagy fidesz, vagy pedig a konzervatív jobbik, ami ki akar minket léptetni az EU-ból és a NATO-ból. El lehetne azon gondolkodni, hogy miért a legkisebb rossznak van a legalacsonyabb támogatottsága. Persze most lehet mondani hogy "minek szavazzak rájuk, úgy is kevés szavazójuk van a győzelemhez" de ezzel a mentalitással nem is lesz több. Ez egy ördögi kör. Pártfüggetlenek, ha nem szavazzuk meg az LMP-t, folytatódik a "kétpárti diktatúra" (fidesz-mszp váltakozás) ami lassan nyomorba dönti az országot. És nem azért, mert az LMP annyira jó, de még mindig belőlük lehet a legtöbb jót kinézni.

2012. szept. 15. 13:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
22%

"Én sem avgyoki oda értük ... Pártfüggetlenek, ha nem szavazzuk meg az LMP-t, folytatódik a "kétpárti diktatúra" (fidesz-mszp váltakozás) ami lassan nyomorba dönti az országot. "


Aha, tényleg, látszik is, hogy nem.

Éhenkórász banda, Ők is csak azt várják, hogy mikor mászhatnak fel a zsírosbödön nyakára.

2012. szept. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Majd ha feribácsi* megmutatja a diplomáját szavazok az LMP-re!


*A kis f használata szándékos.

2012. szept. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, hogy kik ezek az idióták, akik azt írják az LMP-s politikusokról, hogy 20 évesek... Jávor Benedek és Schiffer András már 40 körüliek, Karácsony Gergely is 30 feletti, mint ahogy a legtöbb parlamenti képviselőjük is.
2012. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Elolvastam az összes hozzászólást, és sikerült meggyőznötök arról, hogy az lmp is egy rakás sz*r. De még mindig azt mondom hogy a legkisebb rossz.Ok talán a jobbik egy szinten van vele, mert még nem volt lehetőségük "bizonyítani" és -állításuk szerint- az ország érdekeit képviselik. Ln személy szerint, arra jutottam, hogy az lmp meg a jobbik az a két párt (akármennyire is ellentéte az egyik a másiknak) amire nem 100%-ig hülyeség szavazni.
2012. szept. 15. 21:21
 25/28 anonim ***** válasza:
9%
Mert megélhetési politikusok. Eljátsszák a hattyútaván a tollat ,ami azt jelenti, hogy Ők szigorúan csak az elveket követik. Lehet, de szimplán élvezik az adózók pénzét ugy ,hogy azt hirdetik "Ők a frankók" !
2012. szept. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
66%

A támogatottsága kicsit több, mint amikor bekerült a parlamentbe, 10% körül a választók közt, 3 éves párttól azért nem rossz ez sem. A választások óta meg az MSZP, Jobbik és LMP is inkább stabilan őrizte a támogatottságát, míg a Fidesz lezuhant a többi mellé, és a bizonytalanok száma nőtt. A bizonytalanok még nem döntöttek, majd a választások közeledtével fognak, akkor lehet látni melyik ellenzéki párt hova jut.

Amúgy olyan hülyeségeket is írnak itt, amit nem tudom honnan vesznek. Lehet a pártban van sok fiatal, de a fiatal főleg 30-40 köztieket jelent, nem 20-at (csak nézd meg a parlamenti képviselőik életkorát, nem sok 30 alatti lesz).

Biciklis rendezvény már régebb óta van mint ők, és közük sincs hozzá, max annyi, hogy részt vesznek rajta, mert fontosnak tartják, hogy mérgező anyagoktól, szmogtól és dugótól mentes városokban éljünk, ez nem tudom miért baj.

Tény, hogy nincs pénzük, mivel nem sikkasztottak milliókat, ezért nem tudnak annyi országos programot szervezni, helyette próbálják kihasználni az internet adta lehetőségeket.

A vidék problémáival is sokat foglalkozik, attól, hogy Budapesten a legmagasabb a támogatottsága még nem csak azzal foglalkozik (ld. földügyek fontos napi ügye).

Igen, fontos neki a kisebbségek érdekeinek érvényesítése, az igazságosság, ahogy az a modern társadalmakban szokás. Kiemelni az alkotmányban cáfolt egy dolgot a sok közül (h belefoglalták, hogy a melegek nem házasodhatnak, ami sok évre lezárja ezt a társadalmilag vitatott, de már inkább támogatott kérdést) meg csak sima elfogultság, sok más dolgot is elleneztek benne, nem ez volt a "legnagyobb problémájuk". Ha mindig csak a legnagyobb problémákkal foglalkoznánk, akkor sok más nagy probléma termelődne mellette.

Ha ők is csak a zsírosbödönt akarnák, már rég összefogtak volna az mszp-vel, akár 2010-ben is, és hozzájutottak volna a több pénzhez, poszthoz.

Szerintem a bizonytalanok legnagyobb része a fidesz-ből és mszp-ből, dk-ból (azaz Gyurcsányból) egyaránt kiábrándult egyed. Mivel a társadalom nagy része (szerencsére) nem vevő a szélsőségekre, ezért a legjobban az LMP-nek illetve a készülődő kisebb formációknak van a legnagyobb esélye megerősödni.

2012. okt. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Vélhetően mások is úgy érzik, amit én is, hogy nekik senki sem jó, kívül-, sőt felülállók. Sokszor még önmaguk sem elég jók önmaguknak. (Pl. tanácsolt önkéntes kilépés, tanulmányi szabadságra megyek - ja, mégsem, mert személyi változás történt, egyénileg más módon folytatom a politizálást stb.)

Zöld pártként definiálják magukat. De a gazdasági elképzeléseikben előtérbe helyezett megújuló energia ipar és foglalkoztatottság növelés utópia. Akinek szándéka van ezzel kapcsolatban beruházni, nyilván belebotlik és el is hasal, amikor kiderül, hogy mibe kerül a megújuló energiára átállás, de akárcsak az épület hőszigetelése, vagy épületgépészet modernizálás és hogy mennyi idő alatt térül meg. Pénzügyi támogatás nélkül közel sem válik általánossá, azaz életképes ágazattá. Támogatással meg gazdaságos lehet szinte bármi. A megújuló energia világszerte csapda. A feltörekvő gazdaságokra akarják erőltetni, de ők nem kérnek belőle a nagy ráfordítások miatt. Így lett eredménytelen a klímakonferencia.

Mivel máshol nem ismert híreket lehet megtudni, MSZP-s kormányzás idején a HírTV-t, FIDESZ-es kormányzás idején az atv-t szoktam nézni. De ez most megszakadt, mert az atv-n túl sokat szerepeltek LMP-sek túlságosan egyetértő műsorvezetéssel, amitől megcsömörlöttem.

Én például ezek miatt nem növelem az LMP támogatottságát.

2012. nov. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Azért ilyen alacsony, mert nincs több belvárosi liberális.
2012. nov. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!