Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én látom úgy, hogy nem...

Csak én látom úgy, hogy nem olyan vészes a helyzet Magyarországon?

Figyelt kérdés

1.Nem azt látom a boltokban, a plázákban, a benzinkúton, a szórakozóhelyeken, a közútvonalakon, a tömegközlekedési eszközökön, munkahelyemen, iskolák környékén, hogy itt aztán már tényleg mindenki az utolsó forintját költi el hó közepén, hanem szimplán nincs lehetőség arra a szintű rongyrázásra, amit a tv-ben lát a sok b...ember.

Mindenhol gps-sel felszerelt autók, érintőképernyős mobilok, minden harmadik emberen Nike cipő, a Mekik dugig, a nálunk csütörtöki vásár napján még a rendelők is kiürülnek.


2.Szintén az én tapasztalataim azok, hogy akinek van egy kis sütnivalója, az viszonylag jó életszínvonalon el tud élni.

A probléma ott kezdődik, hogy a magyar lakosság nagyrésze viszont totál analfabéta.

Sokan verik a mellüket, hogy nekem diplomám van.

És milyen?

Jah hogy holmi kommunikációs bohóckodás.

Vagy ott a rengeteg szakmunkás, aki már korán reggel fejen áll, mert nem tudta hogy mennyi az elég az alkoholból meg a cigiből.

Vagy itt a kormány.

Bedob egy laza nyugdíjemelést, ami azt jelenti, hogy egy átlag nyugdíjasnak kb. nettó 1000 forinttal nő a bevétele, de az áfa növelése miatt igazából csak előre félrerakta és most egy töredékét visszadja az állam, de nem baj.

Igaza van annak, aki megmondta, h itt észérvekkel nem lehet választást nyerni, itt csak ígérgetni kell, meg kicsit adni aztán cső, az emberek már el is felejtik, h mi hogy volt.

Munkahelyemre is érkeztek közmunkások, akik egy cigi mellett megbeszélték, h mekkora szar is ez az ország, mert semmi munka meg milyen fizetések.

Egyáltalán ilyen emberekre mit lehet rábízni, akik írni-olvasni nem tudnak?

Meg annyit nem tudnak megcsinálni, h álljanak be kettes sorba.

Bezzeg a németezés meg angliázás megy, meg az kétezer euróért.

Na persze...

most ezen az oldalon is itt van ez az anyuka, aki utalványba kapott támogatást és fel van háborodva, hogy mi az, h nem kp-ban, mintha egyébként nem lenne mindegy.

De volt már itt kérdező, aki Mexikóba akart menni meg stb..


2012. nov. 7. 10:35
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
71%

Akinek a legjobb az a felső középosztály!


Újra éljük a 1940-éveket.Arisztokraták, nácik, kommunisták, munka nélküliek,etnikai kisebbségek, nem tanultunk a múltból!

2012. nov. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
20%

Ettől nem lesz jobb, mit vártok 80% államadóssággal a nyakunkon? Unokákkal akarjátok kifizettetni a 200%ot?

Elsőnek megteremtették az anyagai biztonságot.. Most meg megfenyegetnek, h. elveszik tőled ... Félelem miatt, olyan terhetek is képes kifizetni az ember, amit más feltételek között sose vállalt volna be .. Ki volt ez találva emberek ... Amerikában évek óta, így sokkolják a tömegeket ...

2012. nov. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
4%
Én városomba lidl, aldi, penny, tesco, spar mi szükség van ennyi nagy boltra egy 25 ezer lakosú középvárosban! Szerintem a plázákkal is így van ...
2012. nov. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
85%

Rosszul látod kérdező.

Vészes a helyzet. Nagyon is. (annak ellenére, hogy Hírtv-ben nem ezt mondják)

2012. nov. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező! Menj el dél Baranyába vagy Kazincbarcikára... Ott látni fogod az igazi magyar valóságot. Ezt garantálom.
2012. nov. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%

Részben egyet értek veled, de részben nem.

Hogy miért elmondom neked, hogy amit te látsz az csak egy dolog, lehet jó környéken élsz ahol sok embernek van pénze hogy tudjon valamit kezdeni magával, a sok alkoholistának sincs pénze hanem a fizetését vágja el, és a családja izzad vért hogy enni tudjanak, ez így van. Én is jó környéken lakom csak dolgoztam olyan munkahelyen ahol sokan panaszkodtak hogy semmi pénzük nincs, meg örülnek annak hogy következő fizetésig tudnak enni valamit. Sok ismerősöm már most hétvégén totál le volt égve anyagilag, igaz elszórták a pénzt mert a szüleinél élnek, mivel nem telik külön életre. Én is több mint 1 éve járok a barátnőmmel, ő is napi 8-9 órában kidolgozza a belét és nem keres többet 80 ezernél, abból meg nem jön ki az albérlet mert már szeretnénk együtt lakni. Én alig megkeresem a havi 100 ezret mivel sajnos saját autóval kell bejárjak mert céges busz nem jön idáig, így arra elmegy havi 20-25 ezer pénz, oké hogy csak 2 városnyit megyek ahol megáll a céges járat, de mindennap 10km oda vissza húzós még így is, de másképp nem tudom megoldani. A barátnőm jó környéken lakik ott vannak pénzesebb emberek, de ott is mindig hallom a boltokba, a vásárokon, a rendelőkbe, amikor csak az utcán sétálunk hogy nincs pénzük már arra se hogy a gyereküknek vegyenek kaját.

Ismerek egy olyan családot is aki már a cigiről is lemondott azért hogy ne haljon éhen.

Én is látok egyes embereket luxus autóval, meg mindent összevásárolva látni, az csak egy dolog, igen ismerek egy ilyen családot is akiknek van pénzük mindenre, csak ugye azt utólag tudtam meg hogy az apuka már 2 éve külföldön dolgozik, 2 havonta jár haza 1 hétre a családjához, és így tudja normálisan eltartani őket, úgy hogy mindent megtud adni nekik, de nem tud velük lenni 1 hétnél tovább. Azért ezt is bele kell venni hogy sokaknak így van pénzük hogy a családból egy valaki küföldön dolgozik, vagy itthon keres sokat rohadt nagy szerencsével, mert ilyen is van.

2012. nov. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%
Én magam is elég gyakran járok Szabolcsban borsodban, de én úgy látom, hogy a helyzet már 5-6 éve változatlan ... Lehet, h. egyesek feltudtak venni hitelt vagy ilyesmi, de h. munka már évek óta nincs az is biztos ...
2012. nov. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
0%

Soha nem is volt vészes a helyzet Magyarországon. A TV híradó és a mainsteam média mindig is szenzációhajhász volt, 2008 óta pedig ezzel a válság témával operálva tud többletnézettséget, többletolvasottságot csiholni.


A többi egyszerű társadalmiosztály fluktuáció, ami mindig is volt és mindig is lesz. Annyi a különbség, hogy az internet a 2000-es évek eleje óta kezd Magyarországon is közművesedni, ezért egyre több tanulatlan bugris bunkó jut hozzá, akik szidják a rendszert, szidják a politikusokat, a bankárokat, ahelyett, hogy önmaguk szemében vennék észre a gerendát.


Még azért is a rendszert okolják, hogy túl hülyék voltak általános iskolás matematikából és "A" összegű havi fizetéssel "B" összegű "C" kamatozású hitelt "D" feltételekkel felvettek.

2012. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim válasza:
100%

anyum 6 éve munkanélküli, mindennap nézi az álláshirdetéseket (könyvelő), de sehol sem talál munkát

apum autóvillamossági szerelő, havi ~100 ezret hoz haza

4-en vagyunk testvérek

nem voltunk még soha nyaralni, osztálykirándulásokra se megyek el, tehát szinte semmi

úgyhogy ne mondd nekem itt, hogy semmi probléma sincsen

2012. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
83%

" Soha nem is volt vészes a helyzet Magyarországon. A TV híradó és a mainsteam média mindig is szenzációhajhász volt, 2008 óta pedig ezzel a válság témával operálva tud többletnézettséget, többletolvasottságot csiholni. "


Túl sokat nézed a Hírtv-t!!

2012. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!