Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én látom úgy, hogy nem...

Csak én látom úgy, hogy nem olyan vészes a helyzet Magyarországon?

Figyelt kérdés

1.Nem azt látom a boltokban, a plázákban, a benzinkúton, a szórakozóhelyeken, a közútvonalakon, a tömegközlekedési eszközökön, munkahelyemen, iskolák környékén, hogy itt aztán már tényleg mindenki az utolsó forintját költi el hó közepén, hanem szimplán nincs lehetőség arra a szintű rongyrázásra, amit a tv-ben lát a sok b...ember.

Mindenhol gps-sel felszerelt autók, érintőképernyős mobilok, minden harmadik emberen Nike cipő, a Mekik dugig, a nálunk csütörtöki vásár napján még a rendelők is kiürülnek.


2.Szintén az én tapasztalataim azok, hogy akinek van egy kis sütnivalója, az viszonylag jó életszínvonalon el tud élni.

A probléma ott kezdődik, hogy a magyar lakosság nagyrésze viszont totál analfabéta.

Sokan verik a mellüket, hogy nekem diplomám van.

És milyen?

Jah hogy holmi kommunikációs bohóckodás.

Vagy ott a rengeteg szakmunkás, aki már korán reggel fejen áll, mert nem tudta hogy mennyi az elég az alkoholból meg a cigiből.

Vagy itt a kormány.

Bedob egy laza nyugdíjemelést, ami azt jelenti, hogy egy átlag nyugdíjasnak kb. nettó 1000 forinttal nő a bevétele, de az áfa növelése miatt igazából csak előre félrerakta és most egy töredékét visszadja az állam, de nem baj.

Igaza van annak, aki megmondta, h itt észérvekkel nem lehet választást nyerni, itt csak ígérgetni kell, meg kicsit adni aztán cső, az emberek már el is felejtik, h mi hogy volt.

Munkahelyemre is érkeztek közmunkások, akik egy cigi mellett megbeszélték, h mekkora szar is ez az ország, mert semmi munka meg milyen fizetések.

Egyáltalán ilyen emberekre mit lehet rábízni, akik írni-olvasni nem tudnak?

Meg annyit nem tudnak megcsinálni, h álljanak be kettes sorba.

Bezzeg a németezés meg angliázás megy, meg az kétezer euróért.

Na persze...

most ezen az oldalon is itt van ez az anyuka, aki utalványba kapott támogatást és fel van háborodva, hogy mi az, h nem kp-ban, mintha egyébként nem lenne mindegy.

De volt már itt kérdező, aki Mexikóba akart menni meg stb..


2012. nov. 7. 10:35
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
56%

17:40!

Hehe… honnan tudod, hogy azok? Ha nem állami cég, akkor nincs értelme meghirdetni az állást, felesleges – miért tennék?

Saját példa: amikor erre az állásomra jelentkeztem, 4 hirdetésre jelentkeztem, mind a 4 igazi volt. És mivel a HR-rel szorosan együtt dolgozom, tudom, hogy a cégem nem szokott kamu hirdetéseket feladni.


Persze elhiszem, hogy az olyan kamu ajánlatok, mint „regionális kapcsolattartó”, meg „sales managerrel”, „regionális manager”, amikhez semmilyen szakmai tapasztalatot, semmilyen szakmai kompetenciát nem kérnek, azok ilyenek. Na de mit is vár a jelentkező egy olyan állástól, amihez nem kell semmilyen tudás, csak jó kiállás? Nem gyanús ez neki? :P


„Nézd meg a kozigallas.hu -t összesen 1000 darab "állami" meghírdetett állás van (hivatali takarítótól az intézményigazgatóig) aminek szintén 80% -a minimum KAMU.”

A közigazgatást nem ismerem, ott el tudom képzelni, hogy alibi miatt hirdetnek meg állásokat.


„Milyen 10 000 szabad álláshelyről beszélsz akkor????”

Kérlek, olyat kérj számon rajtam, amit mondtam is. Hol beszéltem én 10000 szabad állásról?

2012. nov. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
45%

25. és 40. válaszoló újra!



"Hol az 1 millió beígért munkahely?"


"Ugye azt te sem gondolod komolyan, hogy 2 év kormányzás alatt lehet létrehozni 1 millió új munkahelyet? Aki elhitte, az vessen magára. '


Igen, és legalább az 1 millió időarányos része?

Az legalább 250 000 plusz új munkahelyet jelentene???



EZ HOL VAN? AKKOR NEM TELIBEHAZUDTÁK A NEMZETET????????



Ja és O. V. legutóbb már nem is 1 millió munkahelyről beszélt, hanem teljes foglalkoztatásról ami min. 2 millió új munkahelyet jelentene?


NOOOOORMMMÁÁÁÁLLLLISSS?????


Hogy köze nincs a valósághoz az biztos.


Csak azért nem jelent meg a statisztikában a több tízezer munkanélküli, mert sokan a mn.-i támogatások drasztikus (!!!) (12 hónapról 3 hónap !) megvonása után hamarabb kikerülnek a rendszerből.

2012. nov. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
11%

"Budapesten meg tudok neked mutatni jó pár bezárt és üres SPart, CBA-t, stb. Csak 7-ik kerületbena 70-es troli mentén van egy nagy SPAR és két CBA üresen ..."


Az is egy hülye volt aki pont a 7.kerületbe építetett Spar-t

2012. nov. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
0%

""A meghírdetett álláok 80%- a KAMU. Eleve meg van rá az ember, vagy hálozatépítős és piramisjáték. "


Miért? Minden állásra jelentkeztél, hogy ezt így tudod? Ez a szöveg a sikertelen munkanélküliek mentsvára, mondván ő megpróbálta, de hát "be van töltve". Szép mese, csak sajnos nem igaz. ."


Amikor elküldi a diplomás, idegennyelvvizsgás ember a pályázatát és még el sem olvassák arra mit lehet mondani??


100 pályázatból 40 -et meg sem nyítnak (e- mail), 30-ra nincs válasz, 25-re esetleg küldenek elutasítást, és jó ha 5-re behívják az ember alibiből, aminek a vége 0 konkrét állás.



95% -os válaszoló!


Te mivel foglalkozol?

Mert Én vagy nyugdíjasnak tippelnélek, vagy kormánypárti propagandistának. Esetleg vállalkozónak, de , hogy közöd nincs a mai magyar valósághoz az is biztos.

2012. nov. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
10%

", mert sokan a mn.-i támogatások drasztikus (!!!) (12 hónapról 3 hónap !) megvonása után hamarabb kikerülnek a rendszerből."


Nagyon is jó, így legalább nem otthon vakarják a valagukat, hanem állást keresnek, ha nem akarnak éhezni. A munkanélküliek nagyobb része így is feketén dolgozik, közben meg pénzt kap. Túl magas az állami újraelosztás Magyarországon, radikálisan csökkenteni kell, az embereknek az önellátás felé kell törekedni, nem mindenért az államot pumpolni.

2012. nov. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
24%

"Amikor elküldi a diplomás, idegennyelvvizsgás ember a pályázatát és még el sem olvassák arra mit lehet mondani??


100 pályázatból 40 -et meg sem nyítnak (e- mail), 30-ra nincs válasz, 25-re esetleg küldenek elutasítást, és jó ha 5-re behívják az ember alibiből, aminek a vége 0 konkrét állás."


Sok a pályázó, ha az első 20 beérkező közül van 5-6 jó, akkor csak azokkal foglalkoznak, ez így van rendjén.



"Te mivel foglalkozol?

Mert Én vagy nyugdíjasnak tippelnélek, vagy kormánypárti propagandistának. Esetleg vállalkozónak, de , hogy közöd nincs a mai magyar valósághoz az is biztos.

"



"Te mivel foglalkozol?

Mert Én vagy nyugdíjasnak tippelnélek, vagy kormánypárti propagandistának. Esetleg vállalkozónak, de , hogy közöd nincs a mai magyar valósághoz az is biztos.

"



"Te mivel foglalkozol?

Mert Én vagy nyugdíjasnak tippelnélek, vagy kormánypárti propagandistának. Esetleg vállalkozónak, de , hogy közöd nincs a mai magyar valósághoz az is biztos."


Egyszerű alkalmazott vagyok, de látom azt, hogy mi folyik itt. Mindenki sír, de tenni senki nem tesz semmit. Mindenki német fizetést akar, de ahhoz, olyan munkamorál is kellene.

2012. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

18:06!

Akkor elmondom, hogy a HR ebből mit lát elmondásuk szerint:

100 pályázatból 35 kapásból kiesik, mert ránézésre ordít, hogy nem jó (4 oldalas, vagy csak 3 sor, a fénykép a strandon készült, nincs kitöltve, hogy milyen állásra jelentkezik, stb…). (nem vicc, én is láttam, hogy milyeneket tudnak küldeni, nagyon durva) 35 kiesik, mert a pályázó csak ellőtte egy meghirdetett állásra, de semmilyen köze nincs hozzá („már vagy 500 állásra elküldtem, hátha”). 20 jelentkező már érdemben az állásra jelentkezett, de nem megfelelő a tudásuk/tapasztalatuk. 10-zel lehet foglalkozni, abból elbeszélgetések után be lehet hívni 5-öt, és ki lehet választani mondjuk 2-t – az egyik meg már lehet, hogy máshova ment, mert oda is megfelelt.

És az arányok lehetnek sokkal durvábbak is a használhatatlan kategóriák felé. Kéne valakit foglalkoztatni, aki csak egy állásra beérkezett több száz, akár ezer jelentkezésre egyesével visszaküld egy e-mailt, hogy sorry? Mert kb. csak ez lenne a feladata egy nagyobb cégnél…


„100 pályázatból 40 -et meg sem nyítnak (e- mail), 30-ra nincs válasz, 25-re esetleg küldenek elutasítást, és jó ha 5-re behívják az ember alibiből, aminek a vége 0 konkrét állás.”

Még mindig nem értem, hogy mire jó nekik, hogy feleslegesen dolgozzanak. Ha már meg van az ember, akkor minek hívnának be 5 embert?

2012. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
77%

49. v.!



Most ráb…ál, mert hr asszisztensként dolgoztam kisegítőként, úgyhogy tudom, hogyan működik ez!

Példa: Középfokú végzettséget igénylő munkára beérkezett 850 (!) db pályázat ami mind a formai, mind a tartalmi követelményeknek max. megfelelt. Az iskolai végzettségen és a tapasztalaton túl akár korra, családi állapotra, magasságra, hajszínre is lehetett volna választani akkora túlkínálat volt az alkalmas jelentkezőkből. Egyszerűen nincs megfelelő mennyiségű munka!!!!!!



„Még mindig nem értem, hogy mire jó nekik, hogy feleslegesen dolgozzanak. Ha már meg van az ember, akkor minek hívnának be 5 embert?”


Azért mert valamivel alá kell támasztani a hr –es dolgozó szükségességét, hogy legyen állása.

A 100 pályázatot a jelentkező „oldaláról” írtam. Egy állásra 500-1000, vagy több pályázat érkezhet.



47. Válaszoló!


Itt az a baj, hogy úgy csökkentették le szemét módon a támogatásokat, hogy nem tették mellé az 1 millió munkahelyet! Így azt érték el, hogy egy helyre nem 800 pályázat érkezik, hanem 1000.

Az emberek puszta vegetációja került veszélybe. MI EZ HA NEM NEMZETPUSZTÍTÁS?

2012. nov. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
11%

Nincs munka ...Egy példa erre: Van egy munkakör már legalább 3-4 éve megvan hirdetve... Eddig fel se tűnt, h. folyamatosan hirdetik... Most, h. egyik ismerősöm már sokadjára jelentkezett arra a pozícióra, azt a választ kapta azért van így, mert csak a legjobb szakembert keresik ... Így az állás folyamatosan nyitott és várják h. nagy hal akadjon a hálóba ...

Egy pályakezdő, még gyakornoki állást sem kap náluk, szal erről ennyit ... Nem olyan fontos nekik az új munkaerő, csak jól hangzik, hogy folyamatosan keresnek munkatársat ...

2012. nov. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
0%

18:40!

"Most ráb…ál, mert hr asszisztensként dolgoztam kisegítőként, úgyhogy tudom, hogyan működik ez!"

Nem hiszem, hogy benéztem volna. Én csak azt tudom, hogy nálunk mi a helyzet - ez meg az IT. Lehet, hogy a bank többi részén más a helyzet, nálunk iszonyat nehéz normális embert találni - nem kell csodát tennie, vizen járnia, hanem csak értsen a szakmájához.


20:02!

"Egy pályakezdő, még gyakornoki állást sem kap náluk, szal erről ennyit ... Nem olyan fontos nekik az új munkaerő, csak jól hangzik, hogy folyamatosan keresnek munkatársat ..."

A cégek lehetőleg a gyakornokaikból veszik fel a pályakezdő pozícióba az embereket. Gyakornokként meg csak hallgatói jogviszonnyal lehetsz. Kikerülve az egyetemről, tapasztalat, kialakított kapcsolatok (nem protekció!) nélkül persze, hogy nehéz munkát találni.

És ha kell egy szakember, akkor nem csodálkozom, hogy nem töltik fel egy tudatlan emberrel, cask hogy be legyen töltve a pozíció...

2012. nov. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!