Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én látom úgy, hogy nem...

Csak én látom úgy, hogy nem olyan vészes a helyzet Magyarországon?

Figyelt kérdés

1.Nem azt látom a boltokban, a plázákban, a benzinkúton, a szórakozóhelyeken, a közútvonalakon, a tömegközlekedési eszközökön, munkahelyemen, iskolák környékén, hogy itt aztán már tényleg mindenki az utolsó forintját költi el hó közepén, hanem szimplán nincs lehetőség arra a szintű rongyrázásra, amit a tv-ben lát a sok b...ember.

Mindenhol gps-sel felszerelt autók, érintőképernyős mobilok, minden harmadik emberen Nike cipő, a Mekik dugig, a nálunk csütörtöki vásár napján még a rendelők is kiürülnek.


2.Szintén az én tapasztalataim azok, hogy akinek van egy kis sütnivalója, az viszonylag jó életszínvonalon el tud élni.

A probléma ott kezdődik, hogy a magyar lakosság nagyrésze viszont totál analfabéta.

Sokan verik a mellüket, hogy nekem diplomám van.

És milyen?

Jah hogy holmi kommunikációs bohóckodás.

Vagy ott a rengeteg szakmunkás, aki már korán reggel fejen áll, mert nem tudta hogy mennyi az elég az alkoholból meg a cigiből.

Vagy itt a kormány.

Bedob egy laza nyugdíjemelést, ami azt jelenti, hogy egy átlag nyugdíjasnak kb. nettó 1000 forinttal nő a bevétele, de az áfa növelése miatt igazából csak előre félrerakta és most egy töredékét visszadja az állam, de nem baj.

Igaza van annak, aki megmondta, h itt észérvekkel nem lehet választást nyerni, itt csak ígérgetni kell, meg kicsit adni aztán cső, az emberek már el is felejtik, h mi hogy volt.

Munkahelyemre is érkeztek közmunkások, akik egy cigi mellett megbeszélték, h mekkora szar is ez az ország, mert semmi munka meg milyen fizetések.

Egyáltalán ilyen emberekre mit lehet rábízni, akik írni-olvasni nem tudnak?

Meg annyit nem tudnak megcsinálni, h álljanak be kettes sorba.

Bezzeg a németezés meg angliázás megy, meg az kétezer euróért.

Na persze...

most ezen az oldalon is itt van ez az anyuka, aki utalványba kapott támogatást és fel van háborodva, hogy mi az, h nem kp-ban, mintha egyébként nem lenne mindegy.

De volt már itt kérdező, aki Mexikóba akart menni meg stb..


2012. nov. 7. 10:35
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
77%

"anyum 6 éve munkanélküli, mindennap nézi az álláshirdetéseket (könyvelő), de sehol sem talál munkát "


Már ne is haragudj, de aki 6 éve nem talál állást az nem is keres! Az anyukád azon kívül hogy nézi az állásokat, mit csinál még? Bármit elvállalna? Járja a várost munka után kutatva? Nem jó a helyzet manapság, de hogy 6 év után nem talál állást, az már arra utal, hogy:


1: nem akar dolgozni

2: csak a saját szakmájában keres állást, nem akar lealacsonyodni, mondjuk nem akar elmenni takarítani.

2012. nov. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
91%

Van igazság abban is, amit mondasz, meg nincs is. Egyfelől van egy olyan mentalitás a magyar emberek többségében (hála a „cocializmusnak”), hogy munka nélkül akarnak pénzt kapni, és ha valaki meg pénzt szerez, akkor egyből igazságért kiáltanak. Nézd meg a nyugdíjasokat, vagy bármelyik dolgozót: a nyugdíj nekik jár, tök mindegy, hogy belerokkan a gazdaság; a buszvezetőnek a külön juttatás jár, tök mindegy, hogy miatta a cég tönkremegy. Nézd meg: mindenki panaszkodik azért, hogy magas az állami bürokrácia, és drága, de amikor csökkentenék azt, akkor egyből mindenki sír a megszorítások miatt.


Ráadásul pénzzel nem tud a többség bánni: 10e forintos telefonszámlákat fizetnek, meg veszik a cigit naponta, de a BKV bérletet nem fizet, mert „az drága”. A bankok a szemetek, mert képesek voltak pénzt adni a plazmatévére, a tunéziai útra és a Nike cipőre, de közben a gázszámlát nem tudják fizetni, mert az is olyan magas. Túl sok minden a jár, és mindig más a hibás.

Szóval lehet, hogy te a Mekiben látod Nike cipős csávót iPhone-on beszélni, de ő ezt igazából nem engedheti meg magának. De mehetünk a sokat ostorozott cigányság irányába is (még ha az eset nem is cigányságra igaz csak), hogy a segílyt első nap elisszák, és eljátékgépezik. Ugyanaz a helyzet: úgy él, ahogy nem engedheti meg magának.


Lehet szidni a vállalkozókat, de mindenki ugyanúgy csal, csak mindenki a lehetőségeihez mérten: aki tízmilliókkal dolgozik, az milliós tételben, aki 10-ezresekkel dolgozik, az ezresekkel. Ha lehetősége van az embernek, akkor csalni fog. És míg ez ellen szinte mindenki hangosan tiltakozik, csendben ő is benne van (éljen a kettős mérce): a politikusok ne a baráti cégeknek adják oda, de a haver vállalkozótól én simán megkaphatom a megbízatást - „mert az én helyzetem más”. Az offshore-lovagok nem fizetnek adót, dögöljenek meg; engem fél-feketén, minimálbérre bejelentve foglalkoztassanak, „mert az én helyzetem más”. A mocskos szemét orvos saját magán rendelését végzi az SZTK rendelőben, de én használhatom a BKV-t fizetés nélkül, „mert az én helyzetem más”. Kettős mérce, más szemében a szálkát – na az megy. Hofi is megmondta: „a korrupció az, amiből engem kihagytak”.



És ott tévedsz, hogy az ország gazdasága igenis rossz helyzetben van. Régen az alulképzettek is könnyebben találhattak munkát, most esélyük sincs – de ez már mondhatni, megszokott volt, nem megy eseményszámba. Ami súlyosabb probléma, hogy a képesítéssel, tapasztalattal rendelkezők is alig kapnak munkát, azaz a középréteg is csúszik lefelé. Igen, aki motivált a munkában, a fejlődésben, az most is naprakész, piacképes tudással rendelkezik, és ő talál is munkát gyorsan. De a társadalom 98%-a nem ilyen (sajnos). És hatalmas különbségek vannak az ország egyes részei között: én 3 éve gyakornokként többet kerestem egy multinál, mint amit a mostohám Nyíregyházán 10 óra munkával.

2012. nov. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
18%

23. válaszoló!


Te mivel foglalkozol, hogy ilyen sok okosságot hordasz össze?


Mire alapozod ezeket az állításokat?

Neked abban mi a jó, hogy kiszolgáltatott emberekről írhatsz hazugságokat? Többnek érzed magad ettől,

Ritka, egyedi esetekből miért kell általánosítást levonni?

(Mert az összes demagógiát sikerült összeszedned.)



KÉRDEZŐ!


Hol az 1 millió beígért munkahely?

Az 1-1,5 millió munkanélkülinek KONKRÉTAN mennyi üres álláshely van biztosítva?

2012. nov. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
87%

"Hol az 1 millió beígért munkahely? "


Azt úgy értették, hogy 1 millió munkahely lesz összesen!

2012. nov. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember másképp gondolkozik, ezért nem lehet besorolni az embereket egy ilyen szűk kategóriába. Van, ahol a munkahely hiánya okozza a gondot, valahol a mentalitás, a harmadik településen meg a korrupció. Ha te, kérdező, úgy látod, hogy minden rendben van, akkor ennek örülök, de van olyan hely, ahol ezt nem tudják elmondani.
2012. nov. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
15%

"Hol az 1 millió beígért munkahely?"


Ugye azt te sem gondolod komolyan, hogy 2 év kormányzás alatt lehet létrehozni 1 millió új munkahelyet? Aki elhitte, az vessen magára.



"Az 1-1,5 millió munkanélkülinek KONKRÉTAN mennyi üres álláshely van biztosítva?"


8-10 ezer betöltetlen álláshely van az országban. Mellesleg 1,5 millió munkanélküli nincsen! 500.000 körül van a számuk, nem több. Mert valaki nincs benne a statisztikában, ez igaz, de sokan akik benne vannak, feketén dolgoznak, tehát van munkájuk. Nagyon keményen kellene szűrni azt, aki bármilyen segély mellett dolgozik! Amíg a csalás lesz az etalon, addig nem lesz változás! Mert ha csal valaki, hiány keletkezik, majd megszorítás, még kevesebb befizetés, még több csaló, még magasabb adó, stb. A probléma az, hogy munkahely van, de azok nagy része fekete, a sok adó miatt, ki kellene fehéríteni a gazdaságot, az alapból +400.000 munkahelyet, és adózót jelentene az országnak. A feketézők vannak legjobban felháborodva, ha nincs nyugdíjuk, tb-jük, stb, de fizetni egyikük sem akar. És igaza van annak a hozzászolónak, aki a kettős mércéről írt, mert valóban így van, a kisember ugyanúgy csal, lop, hazudik, és összesítve még többet árt az országnak, mint a politikus, mert a sok kicsi lopás összeadódik.

2012. nov. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem senki nem vitatja, hogy lehetne jobb is... DE ez nem 2 év alatt lett rosszabb. Ha valaki tényleg azt gondolja, akkor arról van szó hogy az előző rendszer kedvezően bánt vele ...

Ha midnenkit egy időben érintene a megszorítás, akkor keresnének egy harmadikat ... Aki az előző rendszerben bukott nagyot az nyilván őket okolja, akiket eddig védtek azok meg a mostani rendszert ...

Ha valaki inflációra hivatkozik akkor azt tudni kell, hogy az infláció 1,5 szer ekkora van gyurcsány idejében ...

A másik, hogy gazdagokat nem lehet megadóztatni, mert megtehetik, h. ciprusra vigyék a pénzüket vagy egyszerűen átmennek a szomszédba (egész euban nem találtak erre megoldást). Ha lenének határok akkor könnyebb lenne ezt a pénzforgalmat felügyelni figyelni, de így lehetetlen nem lehet 2szer adóztatni ..

2012. nov. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
92%
A munkanélküliek száma növekedni fog, mert aki nincs regisztrálva az nem kap tb-t ... Így sokan regisztrálni fognak és az önkormányzattól kérhessék majd a tb fizetését!
2012. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
77%

" A probléma az, hogy munkahely van, de azok nagy része fekete, a sok adó miatt, ki kellene fehéríteni a gazdaságot, az alapból "


Az első kérdésem: Nem nézel túl sok Hírtv-t?


Egyébként addig nem várhatjuk, hogy kifehéredik/kifehérítik a gazdaságot amíg 27%lesz az áfa illetve ilyen magas járulékokat köteles fizetni a munkáltató egy-egy munkavállalója után.


Egy példa: amikor én egy komolyabb autószerelés után elkérek 10 000ft munkadíjat a tulajdonostól aki már ennek az összegnek a hallatán is szívja a fogát akkor szerinted megemlítem neki, hogy +ÁFA. Vagyis összesen így 12 700ft.

Nyilván nem!

Szabályok ide vagy oda...


Ha tovább növelik az áfa-t akkor még több lesz az áfacsalás. Bár, a 27% is rengeteg. (európai szinten)

2012. nov. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
72%

"Csak én látom úgy, hogy nem olyan vészes a helyzet Magyarországon?"



Igen. Mert a Rózsadombon laksz, és a felső tízezerhez tartozol.

Ideje lenne szétnézni az országban, hogy milyen nyomorban vegetálnak milliók!!!

2012. nov. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!