Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én látom úgy, hogy nem...

Csak én látom úgy, hogy nem olyan vészes a helyzet Magyarországon?

Figyelt kérdés

1.Nem azt látom a boltokban, a plázákban, a benzinkúton, a szórakozóhelyeken, a közútvonalakon, a tömegközlekedési eszközökön, munkahelyemen, iskolák környékén, hogy itt aztán már tényleg mindenki az utolsó forintját költi el hó közepén, hanem szimplán nincs lehetőség arra a szintű rongyrázásra, amit a tv-ben lát a sok b...ember.

Mindenhol gps-sel felszerelt autók, érintőképernyős mobilok, minden harmadik emberen Nike cipő, a Mekik dugig, a nálunk csütörtöki vásár napján még a rendelők is kiürülnek.


2.Szintén az én tapasztalataim azok, hogy akinek van egy kis sütnivalója, az viszonylag jó életszínvonalon el tud élni.

A probléma ott kezdődik, hogy a magyar lakosság nagyrésze viszont totál analfabéta.

Sokan verik a mellüket, hogy nekem diplomám van.

És milyen?

Jah hogy holmi kommunikációs bohóckodás.

Vagy ott a rengeteg szakmunkás, aki már korán reggel fejen áll, mert nem tudta hogy mennyi az elég az alkoholból meg a cigiből.

Vagy itt a kormány.

Bedob egy laza nyugdíjemelést, ami azt jelenti, hogy egy átlag nyugdíjasnak kb. nettó 1000 forinttal nő a bevétele, de az áfa növelése miatt igazából csak előre félrerakta és most egy töredékét visszadja az állam, de nem baj.

Igaza van annak, aki megmondta, h itt észérvekkel nem lehet választást nyerni, itt csak ígérgetni kell, meg kicsit adni aztán cső, az emberek már el is felejtik, h mi hogy volt.

Munkahelyemre is érkeztek közmunkások, akik egy cigi mellett megbeszélték, h mekkora szar is ez az ország, mert semmi munka meg milyen fizetések.

Egyáltalán ilyen emberekre mit lehet rábízni, akik írni-olvasni nem tudnak?

Meg annyit nem tudnak megcsinálni, h álljanak be kettes sorba.

Bezzeg a németezés meg angliázás megy, meg az kétezer euróért.

Na persze...

most ezen az oldalon is itt van ez az anyuka, aki utalványba kapott támogatást és fel van háborodva, hogy mi az, h nem kp-ban, mintha egyébként nem lenne mindegy.

De volt már itt kérdező, aki Mexikóba akart menni meg stb..


2012. nov. 7. 10:35
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
97%
Akinek több milliója van az elképzelni sem tudja hogyan él az átlag nép. Ez természetes. Ha tényleg érdekel, akkor menj el egy családsegítőbe önkéntesként dolgozni, és találkozhatsz nem a te osztályú emberekkel is. Mindezt persze vidéken.
2012. nov. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
44%

14:03!


A pénzügyi szektorban dolgozom informatikusként, de erősen érdekel a szociológia, és emiatt igen sokat olvasok ebben a témában. Én Pesten lakom, dolgozom, de Szabolcsból származom, a fél családom ott lakik még. Hogy mire alapozom? Személyes tapasztalataimra, illetve az általam olvasott szociológiai tanulmányokra, írásokra. A banki szektorban elég sokat beszélnek az emberek pénzügyi tudatosságáról (vagyis annak hiányáról). Elég csak fórumot, GYK-t olvasnod, és látod, hogy mindenki hibás, csak az éppen író ember nem. Nézz riport- és dokumentumfilmeket. Egy éve Mátészalkán végeztem el egy OKJ-s képzést, sok beregi munkanélkülivel együtt (én nem voltam az) – személyesen láttam, hogy mit csinálnak az emberek. Mivel Nyíregyre elég gyakran járok le, ezért a két szememmel látom, hogy mily módon élnek az emberek, mit csinálnak. Pesti barátaim közül is az viszi valamire, aki nekiáll dolgozni. Még fiatalon is látszik, hogy ki fog a motiváció miatt messzire jutni, a munkahelyemről meg nem is beszélve. Szóval úgy gondolom, hogy igenis megalapozott a véleményem.


De ha azt mondod, demagóg vagyok, akkor írd meg, hogy melyik állításommal nem értesz egyet, melyik nem igaz? Azzal, hogy hatalmas a feketegazdaság? Hogy a politikában a populisták, a demagóg győznek, mert az emberek erre vevők? Hogy az emberek kettős mércét alkalmaznak? Vagy hogy az emberek motiválatlanok lennének (motiváltság nem egyenlő azzal, hogy tudja, mit szeretne, mit kellene tennie, hanem azt meg is teszi)? Ezek közül melyik ritka? Ezek közül melyik hazugság?

2012. nov. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 Komplikato ***** válasza:
63%

"Én városomba lidl, aldi, penny, tesco, spar mi szükség van ennyi nagy boltra egy 25 ezer lakosú középvárosban! Szerintem a plázákkal is így van ..."


Budapesten meg tudok neked mutatni jó pár bezárt és üres SPart, CBA-t, stb. Csak 7-ik kerületbena 70-es troli mentén van egy nagy SPAR és két CBA üresen ...

2012. nov. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 Komplikato ***** válasza:
63%

"Igen, aki motivált a munkában, a fejlődésben, az most is naprakész, piacképes tudással rendelkezik, és ő talál is munkát gyorsan."


Ahhoz kellene munkahely is nem?

2012. nov. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 Komplikato ***** válasza:
45%

"Ugye azt te sem gondolod komolyan, hogy 2 év kormányzás alatt lehet létrehozni 1 millió új munkahelyet? Aki elhitte, az vessen magára."


Nem, de valaki ígért 800.000 munkahelyet, majd késöbb megmagyarázta, hogy azt ő 8-10 évre értette. Oké.

De létesült 100.000 melóhely egy év alatt? Még töredéke sem, tehát kamuzott. Ennyi.


"Mellesleg 1,5 millió munkanélküli nincsen! 500.000 körül van a számuk, nem több."

Jó lesz az 800.000+-nak. Mert ugye a közmunkás vagy aki más okból nincs a rendszerben az sincs benne. Azok sem akik külföldre mentek, mert itthon nem volt meló, bár ők nincsenek olyan sokan, mert a 400.000 kint dolgozó nagyobbik része tudatosan váltott és nem sima munkanélküli. Olyan apróságról nem beszélve, hogy a butább vagy tanulatlan munkanélkülinek azt kamuzza a munkaügyis, hogy ha már nem kap munkakeresési segélyt, akkor nem kell regisztrálva lenni, aki elhiszi az bukja a közmunkát, TB-t, Start-t kártyát, akármit.


"A feketézők vannak legjobban felháborodva, ha nincs nyugdíjuk, tb-jük, stb, de fizetni egyikük sem akar."

Ők megérdemlik, hogy 28.000 forint nyugdíjat kaptak, de mi van azzal aki fizette rendesen amit kellett és lehet semmit nem fog kapni a jelen állás szerint?

vagy más, fizeted 20-30-40 évig a sok külön adót, meg képzési pénzt, ami megy a munkaügyhöz, meg a TB-t, aztán amikor bajba kerülsz pár hónapra akkor sok paraszt megmagyarázza NEKED, hogy ezt ŐK fizetik???



"Ha valaki inflációra hivatkozik akkor azt tudni kell, hogy az infláció 1,5 szer ekkora van gyurcsány idejében ..."

Ez egy dolog, de hogy simán elhiszem most 10-12% a valós a KSH féle 6%-al szemben az tuti. Nem fair, hogy beleszámolják a felére esett ingatlanokat is, miközben a kaja és rezsi árak emelkedésének kb. felét nem számolják a táblázatban.


"A másik, hogy gazdagokat nem lehet megadóztatni, mert megtehetik, h. ciprusra vigyék a pénzüket vagy egyszerűen átmennek a szomszédba (egész euban nem találtak erre megoldást). Ha lenének határok akkor könnyebb lenne ezt a pénzforgalmat felügyelni figyelni, de így lehetetlen nem lehet 2szer adóztatni ..."


Ne keverjük már bele csóri EU-t megint, nem tudom feltűnt neked, hogy akikről szó van, PONT NEM az EU országokba adóznak így vannak határok, még is megkerülhetőek. Svájc nem EU, sem Ciprus, se a Kajmán szigetek, és Szingapúr sem. Viszont egy olyan kormánytól aki esküdözött, hogy tesz ez ellen nem azt kellett volna lépnie, hogy azokkal cimbizik és veregeti a hátát, akik a legtöbb lóvét talicskázzák külföldre

2012. nov. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
84%

"Ahhoz kellene munkahely is nem?"


Aki valóban kiemelkedő, nyelvet, nyelveket beszélő, munkáját magas szinten művelő emberek ma is kapnak munkát. Kár tagadni azt a tényt, hogy a munkanélküliek többsége a tanulatlan, nyelvet nem beszélő, szakmával nem rendelkező, vagy a szakmájában kókler emberek közül kerülnek kis. Ez már a kapitalizmus, nem jut mindenkinek munka, csak a legjobbaknak.

2012. nov. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
0%

17:14, Komplikato!

Nézz csak meg egy álláskereső hírportált, keresnek embereket, vannak nyitott pozíciók, a gazdaság minden területén. Max a jelentkezők nagy része nem rendelkezik azokkal a képesítésekkel, tapasztalatokkal, amiket kérnek --> idézem magamat:„aki […] most is naprakész, piacképes tudással rendelkezik, […] ő talál is munkát gyorsan.”

2012. nov. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
23%

"Nézz csak meg egy álláskereső hírportált, keresnek embereket, vannak nyitott pozíciók, a gazdaság minden területén. "


Jaaaj, hagyjuk már ezt az ökörséget!!!!

A meghírdetett álláok 80%- a KAMU. Eleve meg van rá az ember, vagy hálozatépítős és piramisjáték.


Nézd meg a kozigallas.hu -t összesen 1000 darab "állami" meghírdetett állás van (hivatali takarítótól az intézményigazgatóig) aminek szintén 80% -a minimum KAMU.


Milyen 10 000 szabad álláshelyről beszélsz akkor????

2012. nov. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
45%

"Ez egy dolog, de hogy simán elhiszem most 10-12% a valós a KSH féle 6%-al szemben az tuti."


Hol van 12%-os infláció? Nekem még a 6% is soknak tűnik. Én, a magam részéről minimális áremelkedést tapasztaltam. Az, hogy sok ember a közeli kisboltban vásárol, ahol a Mari néni brutálisan drágán adja a termékeket. Piaci verseny van, oda kell menni vásárolni, ahol a legkedvezőbb az ára. A rezsiköltségeim sem emelkedtek nagy mértékben. Az előző kormányok idején minden évben 2-szer 4-8%-kal drágult a gáz, mégse sírtak az emberek, most hogy a Fidesz 2 éve alatt emelték 4-el, máris mindenki obégat.

2012. nov. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
80%

"A meghírdetett álláok 80%- a KAMU. Eleve meg van rá az ember, vagy hálozatépítős és piramisjáték. "


Miért? Minden állásra jelentkeztél, hogy ezt így tudod? Ez a szöveg a sikertelen munkanélküliek mentsvára, mondván ő megpróbálta, de hát "be van töltve". Szép mese, csak sajnos nem igaz. Egy állásra azt veszik fel, aki a legjobb. Minden jöttment jelentkezik olyan állásokra, melynek a pozició megnevezését sem érti meg.

2012. nov. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!