Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves Fidesz-pártiak! Csak...

Kedves Fidesz-pártiak! Csak erre a két pontra ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekel, mert (többek között) ezekkel nagyon sokszor támadják az egyetemistákat.


Gyros Bandi: Sokan az állam pénzén tíz évekig tanulnak, ez tarthatatlan. V: Nem igaz, nem az állam pénzén. Az állam eddig is 12 félévet, vagyis hat évet állt. Bizonyára vannak néhányan, akik éveket lógnak az egyetemeken és a romkocsmákban, de ők a tárgy újrafelvételi díjak és a vizsgadíjak mellett legkésőbb a 13. félévtől saját tanulmányukat vagy szórakozásukat saját pénzükből fizetik. Gyros Bandi: Túl sok a diplomás Magyarországon. V: A mai gazdasági rendszerben talán nem is értelmezhető a túl sok diplomás kifejezés, de ha igen, mi ettől akkor is nagyon messze vagyunk. Az EU célkitűzését mi is vállaltuk: Az Európa 2020 stratégia szerint 2020-ra 30 százalék felett lesz a felsőfokú végzettségűek aránya a 30-34 éves korosztály körében. Ez most 20% körül van. Nincs okunk csökkenteni a hallgatók létszámát. NEM IGAZ, hogy túlképzés lenne diplomásokból.


Egyébként ("sajnos") mindkettő így van:


félévek száma: [link]


Európa 2020: [link]


2012. dec. 28. 18:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2012. dec. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Gátlástalan hazugságok! Mindenki tudja, hogy csak lébecólnak az egyetemeken! Én ugyan közelében sem jártam egynek sem, de akkor is tudom, mert Viktor megmondta! Az eszem megáll, legközelebb majd azt találjátok ki, hogy Norvégiában van orvosképzés? Mikor hagyjátok abba a hazudozást, ti liberális bolsevikok?
2012. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kettes válaszoló! Sorry, de egyetemre se jártál. Fantasztikus ember lehetsz, ha csak egy érettségid van. Országos Tudományos Diákköri Konferencia pl. megvan? Elég sok lébecoló és buta egyetemista megfordul ott...


[link]


Ez meg a norvég orvostudományi kar honlapja: [link]


Tudsz angolul? Ha nem, javaslom a sztaki szótárt: [link]

2012. dec. 28. 19:08
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Az előző válaszoló ironikus akart lenni. Nem esett le? Ennyire primitív fidesz fan tuti nincs, bár...
2012. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Sajnos én már találkoztam ilyesmivel... :S :D
2012. dec. 28. 19:34
 6/19 anonim ***** válasza:
4%

Elég sajnálatos.

De még mindig a legjobb alternatíva mint a Dk meg a (lúd)Milla..

2012. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtam.
2012. dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az elsö válaszoló én voltam és eszetekbe ne jusson ócsárolni! Nem vagyok Fidesz párti, habár a Jobbikot sem támogatom igazán, mégis inkább a radikális jobboldalon foglalok helyet az Európai Parlamentben!


Mert ki vagyok én? Nézzetek be a "Szerelem, szex" topikba és meglátjátok tüstént! Én vagyok Don Juan!


Egy hazafi:

Don Juan

2012. dec. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%

Kedves válaszoló!


Mégis, hogy van pofád ócsárolni valakit azért, mert "csak egy érettségid van"?


Ahhoz képest, hogy a kérdésed alapján egy okos, intelligens hallgató vagy, egy egyszerű ironikus választ sikerült tökéletesen félreértelmezned.

2012. dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

xxm6 válasza:


Magamat fideszesnek vallom, és ki is állok a kormány oktatáspolitikája mellett a következők miatt:

Ma Magyarországon a felsőoktatásba felvettek 47%-a nem végez el semmilyen egyetemet, sem főiskolát. Ez gyakorlatilag a tanulók fele.


Rengetegen bejutnak, és 10-12 évig folytatják tanulmányaikat, a félárvák, és a szociálisan rászorulók ezen idő alatt plusz juttatásokat kapnak-az állam pénzén!


Rengeteg az olyan szak, aminek értelem nincs, ilyenek a kommunikáció, az andragógia, és még sorolhatnám... 2002-ben az egyetemet végzettek körében a munkanélküliség 8%-os volt, ma ez nem egész 20%! Olyan szakokat felesleges finanszírozni, amelyek nem termelnek hasznot. Miért nem képzünk kémiatanárokat, fizikusokat, olyanokat, akik hasznot is termelnénk, és miért nem akadályozzuk meg az új andragógusok piacra munkaerőpiacra bocsájtását- mindezt az állam pénzén!


Miért a jelenlegi egyetemisták tüntetnek, ha rájuk nem is vonatkozik a törvény, hát igen a szolidaritásért! De kérdem, hogy hol is van ez a fene nagy társadalmi együttérzés akkor,a mikor a frissen végzett diplomások lelépnek Németországba, vagy Nyugat-Európába?


Köszönjük meg a liberális médiának, és azoknak a fiataloknak, akik nem valók az egyetemekre, hogy lejáratják a kormány munkáját.


Nem végezhet el mindenki egyetemet, Európának, és benne Magyarországnak is szüksége van olyan munkaerőre, aki gyárakban, és iparban, vagy mezőgazdaságban képes érvényesíteni tudását. - És most jönnek azok a kérdések, amelyek teljesen feleslegesek, hogy mi lesz velük, mert nincs elég nagy iparunk ahhoz...

2012. dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!