Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves Fidesz-pártiak! Csak...

Kedves Fidesz-pártiak! Csak erre a két pontra ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekel, mert (többek között) ezekkel nagyon sokszor támadják az egyetemistákat.


Gyros Bandi: Sokan az állam pénzén tíz évekig tanulnak, ez tarthatatlan. V: Nem igaz, nem az állam pénzén. Az állam eddig is 12 félévet, vagyis hat évet állt. Bizonyára vannak néhányan, akik éveket lógnak az egyetemeken és a romkocsmákban, de ők a tárgy újrafelvételi díjak és a vizsgadíjak mellett legkésőbb a 13. félévtől saját tanulmányukat vagy szórakozásukat saját pénzükből fizetik. Gyros Bandi: Túl sok a diplomás Magyarországon. V: A mai gazdasági rendszerben talán nem is értelmezhető a túl sok diplomás kifejezés, de ha igen, mi ettől akkor is nagyon messze vagyunk. Az EU célkitűzését mi is vállaltuk: Az Európa 2020 stratégia szerint 2020-ra 30 százalék felett lesz a felsőfokú végzettségűek aránya a 30-34 éves korosztály körében. Ez most 20% körül van. Nincs okunk csökkenteni a hallgatók létszámát. NEM IGAZ, hogy túlképzés lenne diplomásokból.


Egyébként ("sajnos") mindkettő így van:


félévek száma: [link]


Európa 2020: [link]


2012. dec. 28. 18:51
1 2
 11/19 Sz1u ***** válasza:
100%

20:23 xxm6


Kedves xxm6! Ajánlom, hogy olvasd el a Kérdező kiírt kérdésének az apróbetűs részét! Feltételezem, hogy eddig nem olvastad el, mert akkor nem írtál volna ilyen/ekkora botorságokat.

2012. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"xxm6"


Egy vicc vagy. Szinte minden, amit írsz meg van cáfolva ezerszer (ebben a kérdésben is többek között), de azért csak nyomod a kormányzati álláspontot engedelmes droidként.

2012. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
100%

Kedves válaszolók!


Ha eddig nem tűnt volna fel, illetve ha eddig nem találkoztatok volna ilyennel, kijelenthető:


xxm6 A KLASSZIKUS, SZŰKLÁTÓKÖRŰ, CSAK A SAJÁT "IGAZÁT" HAJTOGATÓ FIDESZES


Ha tudnátok, milyen sokan vannk... :(

2012. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Pro Patria ***** válasza:

Mandulavirág, a klasszikus példája vagy annak, hogy a diploma mellé nem adnak észt is. Egy egyszerű ironikus választ sem tudsz értelmezni. Olyan vagy, mint a diplomások túlnyomó hányada, droid, aki betanulja a tételeket, képleteket, de önálló gondolata nincsen. Magyarán: hülye vagy. Mert ne tévesszen meg: a zsinórban szerzett 5-ösök nem jelentik azt, hogy intelligens vagy.

Az én IQ-m 119. Egy érettségim van. A tiéd menni?


Hogy válaszoljak is: szabhat akármit az EU, ha egy diplomás nem tud elhelyezkedni, akkor bizony túlképzés van. Azaz többet képeznek,mint ahányukra igény van.

30%-os diplomás arány. A baj ezzel az, hogy diplomával senki nem akar beosztott lenni, márpedig ennyi vezetői állás nincs, és nem is lesz. Felmosni vagy iratokat tologatni pedig nem fognak egyetemet kijárni.

Másodszor a mennyiség mindig a minőség rovására megy. Lásd mondjuk a magad példáját. Egy egyetemistának műveltnek, magas intelligenciájúnak is kell lennie, aki nem bámul kukán, ha ironizáló (és egyébként vele egyetértő) válasszal találja szembe magát. Az ilyesmit nem lehet tanulni. Képleteket, verseket, számokat igen. Intelligenciát nem. És ilyen szűrő ma nincs az egyetemen. Márpedig az ilyen emberek aránya bőven nincs 30% a társadalmon belül.

2012. dec. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Túl sok a diplomás Magyarországon."

"Az Európa 2020 stratégia szerint 2020-ra 30 százalék felett lesz a felsőfokú végzettségűek aránya a 30-34 éves korosztály körében. Ez most 20% körül van."


Csakhogy a legtöbb diploma gyakorlati értéke nulla. Informatikusból, mérnökből folyamatosan hiány van, míg a bölcsészeket és gazdászokat többszörösen túlképzik, ez utóbbiaknál pedig (sok intézménynél) a képzettségük minősége és gyakorlati haszna is megkérdőjelezhető.

2012. dec. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Első ponthoz: nem tudom, hogy valóban annyit fizetnek-e a túlcsúszók, mint amennyibe valóban kerülnek az államnak. Bő 10 évvel ezelőtt (pont miután a Fidesz korábban eltörölte a tandíjat) messze nem így volt, legalábbis kétlem, hogy a túlcsúszott tárgyam egy félévre 9000Ft-ba került volna.


Második pont: pontosan itt a gyakorin szoktak nyavalyogni a diplomások, hogy nincs munkájuk, pedig már mióta küldözgetik a cv-ket (lásd Üzlet és Pénzügyek), hol próbálkozzanak még. Kérdés az is, hogy mennyi diplomás végez olyan munkát, amihez a diploma csak dísznek van? Harmadszor pedig: valóban alacsonyabb a diplomás munkanélküliek aránya a kevésbé képzettekhez képest. Jelenleg. De vajon ha az arányukat emeljük, akkor is így lesz, vagy lesz nekik munka? Mert ha nem lesz, akkor tényleg fölöslegesen képezzük őket, uniós irányelvektől függetlenül. Sajnos Magyarország jelenleg nem egy értelmiségre alapuló gazdaság, sokkal inkább termelő ország. Igaz, hogy a termeléshez meg túl sokan vagyunk. Csúnya dolog, de inkább fizessen az állam 6 év munkanélkülit, mint 6 év képzést, ha aztán úgyse megy vele semmire.


Mindemellett: tényleg vannak olyan szakok, amikre kevésbé van szükség. Nem feltétlen azok a szakok, amiket most annak jelöltek. Más szakokon meg nem a mennyiség, hanem a minőség lenne fontos. Mert tök jó, hogy van x ezer ...szakon végzett (direkt nem írok szakot), csak sokkal jobban járnánk feleannyival, aki ért is hozzá. Akkor talán nem lenne magas a pályaelhagyók száma (akiknek szintén maximum dísz a diploma). Nyilván én jártam a rossz iskolába, de a szakmai ismereteimet messze nem az iskolában szedtem össze. Mégcsak egy erős alapot sem kaptam hozzá. Máshol lehet, hogy nem így van, de akkoriban az ország 3-4. legjobb oktatással rendelkező főiskola volt (bő 10 éve).

Szóval "Quality before quantity", ez egy alapvető eszme kellene hogy legyen. Sajnos nem az.

2012. dec. 29. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Kedves Pro Patria és mindenki!


Engedjétek meg, hogy megvédjem magam: azért nem vettem ironikusnak az ironikus választ, mert (mint írtam korábban!) sajnos találkoztam eddig is nagyon sok olyannal, aki az ilyen ironikusnak tűnő választ 100%-osan komolyan gondolta.


Bocsánat, azt hiszem, ez már a "fiú, aki farkast kiáltott" esete lehetne.


Amúgy nem vagyok mindenből jeles, van egy-egy hármasom minden félévben, sajnos olyan tárgyakból, ahol be kell magolni verseket, évszámokat, regények tartalmát szóról szóra. Ettől függetlenül az IQ-m a MENSA szerint 123 és ettől függetlenül van egy saját kutatási témám, amivel azért tudok "szerepelni", mert újat mondok...


És hogy miért tüntetnek az egyetemisták? Mert sajnos őket is érinti minden, ha más nem a pénzkivonások és az MA-felvételik biztosan.


A munkanélküliség ok, meg kellenek a szakmunkások is, de azért radikálisak a létszámcsökkentések és mindez nem lehet egyik pillanatról a másikra. Azt hiszem, legalább abban egyet kellene értenünk, hogy azok a gimisek, akik négy évig arra készültek, hogy egyetemre mennek, most nagy bizonytalanságban vannak.

2012. dec. 29. 12:02
 18/19 A kérdező kommentje:

"Szóval "Quality before quantity", ez egy alapvető eszme kellene hogy legyen. Sajnos nem az."


És ezt nem (elsősorban) létszámcsökkentésekkel és röghöz kötéssel kellene elérni. Szerintem ehhez 1) normális felvételi rendszer és 2) külföldi tapasztalatok is kellenek. A röghöz kötésről különben is igaz szerintem, hogy amíg a jövőkép az, hogy Mo. élhetetlen, addig ez csak "börtön", ha meg élhető lesz az ország, akkor meg nem lesz szükség röghöz kötésre. Egyébként is, vissza tart-e ez, ha kimegy az ember külföldre és pillanatok alatt megszedi magát és röhögve ki tudja fizetni a tandíjat + jobb életet is remélhet.


A kormány azt hiszem, most nem a minőségi felsőoktatásért tesz...


És valóban vannak szakok, amikre mehetne jóval kevesebb ember, ill. tényleg csak olyanok, akik értik is és tudják is csinálni. Nincs értelmetlen vagy haszontalan szak, csak rosszul felépített képzési rendszer és rossz hallgatók.


Siralmas, hogy az én szakomon az ott lévők több mint a fele panaszkodik, hogy neki olvasni kell.

2012. dec. 29. 12:13
 19/19 Pro Patria ***** válasza:

Abban teljesen igazad van, hogy ennek hosszabb kifutási időt kellett volna adni. Mint minden rendelkezésnek.


A hallgatói szerződés "börtönözését" pedig már nagyon unom, sőt, kifejezetten dühít, hogy valaki meg van sértve, ha itthon kell maradnia, ha állami pénzből tanult. Senki nincs idekötve, de akkor a saját(!) pénzéből fizesse azt ki. Miért nekem kellene? Nem elég, hogy itthagyja az országot, még el is várja, hogy ezt az állam fizesse ki neki, és meg van sértve, ha nem teszi?

Légyszives, mielőtt ebbe belekezdesz, olvasd el itt a témát, mert nincs kedvem sokadjára is ugyanazokat a köröket lefutni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__378..

2012. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!