Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik 9%-ról 5 ra esett...

A Jobbik 9%-ról 5 ra esett vissza. Szerintem meg ez lehetetlen Szerintetek is elcsalták a közvélemény kutatás eredményét?

Figyelt kérdés

eddig minden közvélemény kutatásban az derült ki hogy a jobbik erősödik, hirtelen meg most esett 4 százalékot... persze az index népszabadság egyből diadalmasan kirakták főcímbe hogy a párt vesztett népszerűségéből...

1000 embert kérdeztek telefonon a közvélemény kutatók állítólag...

de érdekes módon a jobbik rendezvényein mindig telt ház van... és mindig látok új arcokat a pártban... szerintem lehetetlen hogy ekkorát csökkent volna... szerintem meg pont hogy növekszik

Szerintetek is elcsalták a közvélemény kutatás eredményét?


2009. aug. 29. 16:16
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez a tök mindegy a közvélemény kutatás csak ilyen vagy olyan mintavételezésen alapszik. Látott már olyat ez az ország, hogy a közvélemény kutatás alapján valamit biztosra mondtak azt kopp lett a vége. A tényleges választáson meg majd ki fog derülni, hol tartanak.
2009. aug. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
47%
Hazudnak. Ha már az EP-n közel 15%-t értek el, akkor minimum, hogy most is 10 és afölött vannak. Az EP előtt is 6-7-7%-t jósoltak nekik, és kétszer annyi lett belőle. Ennyit a közvéleménykutatás hitelességéről.
2009. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
42%
Alap hogy kamu... A Jobbik fokozatosan erősödik, akár tetszik, akár nem ! Szebb jövőt !
2009. aug. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
53%
*6-7-8%-t... Bocsánat.
2009. aug. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
65%
16:25-ösnek a közvéleménykutatás hitelességéhez, minden személyeskedés nélkül: az EP választás eredménye azt tükrözi, hogy a választásra jogosultak 36,29%-ának (ennyien mentek el szavazni) a 14,77%-a szimpatikusnak tartotta a Jobbikot. A közvélemnykutatások viszont a teljes választóképes lakosságból vesznek mintát, és annak a véleményét tükrözik, tehát azokét is, akik nem mennek el szavazni. A két arány ezért teljesen normális, hogy eltérhet.
2009. aug. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
64%
A közvéleménykutatás nem nyújt biztos képet. Egyébként meg tuti hogy elcsalták. EP választás előtt is elhibázták. Akkor a TV2-n miért Vona a legnépszerűbb politikus?
2009. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
82%

Az imént olvastam két közvéleménykutatást:

"Az MSZP 23%-n, jelentősen csökkent a Jobbik támogatottsága..."

a másikon: Az MSZP támogatottsága 10% alá süllyedt...."


No comment! Most kiknek higgyek? Végülis teljesen mindegy, majd áprilisban kiderül (az ég is.. :) )

2009. aug. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mindegyik 09.08.26.-s adat.
2009. aug. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
56%
Újra én vagyok. Annyival egészíteném még ki, hogy ki is számolhatjuk, hogy a teljes szavazóképes lakosság hány százaléka tartotta a Jobbikot érdemesnek arra, hogy elmenjen és rászavazzon: 0,3629*0,1477=0,0536, vagyis kb. a választóképes állampolgárok 5,3%-a szavazott a Jobbikra. Ha EZT hasonlítod össze a közvélemnykutatások - által hivatkozott - 6-7%-os jóslatával, akkor még a közvéleménykutatók valójában nagyobb támogatottságot jósoltak a Jobbiknak, mint valójában. Ilyen alapon azt is állíthatnám, hogy igen, hazudnak a közvéleménykutatók, és a Jobbikot akarják jobb fényben feltüntetni. Ez természetesen nonszensz, de legalább annyira az, mint ha az ellenkezőjét állítanám, vagyis, hogy a Jobbikot akarják bagatellizálni. Egyszerűen próbáljuk meg nem mindenben és mindenkiben a hazugot látni.
2009. aug. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
62%
Igen, de rengeteg jobbikos ember nem ment el szavazni most júniusban. Meg persze rengeteg mszps, fideszes, és a többi, és a többi.. Szóval lehet, hogy az arány hasonló lesz. Szóval nem csak 427000 jobbikos volt júniusban. Csak ennyien mentek el szavazni. És itt a lényeg. Sok jobbikos embert ismerek, akik nem mentek el szavazni. Mind 18-n fölül vannak.
2009. aug. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!