Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik 9%-ról 5 ra esett...

A Jobbik 9%-ról 5 ra esett vissza. Szerintem meg ez lehetetlen Szerintetek is elcsalták a közvélemény kutatás eredményét?

Figyelt kérdés

eddig minden közvélemény kutatásban az derült ki hogy a jobbik erősödik, hirtelen meg most esett 4 százalékot... persze az index népszabadság egyből diadalmasan kirakták főcímbe hogy a párt vesztett népszerűségéből...

1000 embert kérdeztek telefonon a közvélemény kutatók állítólag...

de érdekes módon a jobbik rendezvényein mindig telt ház van... és mindig látok új arcokat a pártban... szerintem lehetetlen hogy ekkorát csökkent volna... szerintem meg pont hogy növekszik

Szerintetek is elcsalták a közvélemény kutatás eredményét?


2009. aug. 29. 16:16
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

nem tudom én se láttam még a jobbik.hu-n (lehet fent van csak nem láttam eddig)

ha nem akarják hogy tudjunk róla akkor nem tennék ki egyik honlapjukra sem, legalábbis szerintem

de mindegyik párt húz valahova ki az eu val kampányol, hogy az eu majd mindent megold meg onnan majd dől a pénz

úgy látszik a jobbik inkább oroszok felé.. lehet nem véletlenűl

2009. aug. 30. 15:01
 32/39 anonim ***** válasza:
39%

van az igazság, van a hazugság, meg van a statisztika.

a közvélemény-kutatás ökörség, pl a statisztika azt mutatja hogy az egyik legnépszerűbb műsor volt anno a győzike. holott ki nézte a füstösökön meg a tvshopból rendelő otthoni patkányokon kívül?

7-8millióan biztos hogy nem.


ha pedig politikáról van szó, még csúsztathatnak is, érdekből.

ez a kettő együtt nem is állhatna távolabb az igazságtól.

2009. aug. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
73%

"ha nem akarják hogy tudjunk róla akkor nem tennék ki egyik honlapjukra sem"


De ha nem raknák ki sehova sem, mit szólnának oroszék?


A magyar köztudatba így se megy át. Ld.: te vagy a jobbikos, erre nekem kell felhívnom a figyelmedet erre.


Látszik, hogy nem éltél a diktatúrában. Ott sem az volt, hogy nem lehetett hozzájutni az információkhoz, csak fáradásgos volt. Pl. a sorok között kellett olvasni hozzá, vagy kevés példányban jelentek meg a folyóiratok és könyvek, amikből valódi információkat lehetett tudni.


"de mindegyik párt húz valahova ki az eu val kampányol, hogy az eu majd mindent megold meg onnan majd dől a pénz"


Nem egyszerűen ezzel kampányolnak, hanem tagjai vagyunk az EU-nak, amely évente 2-3 mrd. euró támogatást nyújt nekünk. Tagjai vagyunk emellett a NATO-nak is. Aki az oroszokkal bratyizik, az a konkurrenciával, vagy durván fogalmazva az ellenfeleinkkel bratyizik. Ezért mondom, hogy a Jobbik kicsit sem hazafias, viszont a hazaárulás határán táncol.


"úgy látszik a jobbik inkább oroszok felé.. lehet nem véletlenűl"


Mert olyan jó dolog az oroszok "barátjának" lenni. '89 előtt is hogy élveztük.


Nagyon furcsa az észjárásotok nektek jobbikosoknak. Törleszkedtek az orosz Misa macihoz, miközben vadul szidjátok a "kommunistákat", akiknek pont az a fő bűnük, hogy a Jobbikhoz hasonlóan az oroszok helytartói voltak itt '89 előtt. Nem érzed az ellentmondást vagy őszintétlenséget?


Egyre világosabb ez az egész kérdés. Már csak azt nem tudom, hogy Vona ebben a történetben maga is profi hazudozó, vagy ő is át van ejtve és csak ügyesen manipulálják. Az utóbbira tippelek, szerintem Vona nem gerinctelen, hanem egyszerűen buta.

2009. aug. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
60%

"a közvélemény-kutatás ökörség"


Előbb tanulj egy kis matematikai statisztikát és társadalomkutatási módszertant, utána megbeszélhetjük, hogy mik a konkrét ellenvetéseid a közvéleménykutatás bevett módszereivel kapcsolatban. Szöveged alapján ugyanis azt gyanítom, hogy nem érted, mit mérnek a közvéleménykutatók.

2009. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

"Nagyon furcsa az észjárásotok nektek jobbikosoknak. Törleszkedtek az orosz Misa macihoz, miközben vadul szidjátok a "kommunistákat", akiknek pont az a fő bűnük, hogy a Jobbikhoz hasonlóan az oroszok helytartói voltak itt '89 előtt. Nem érzed az ellentmondást vagy őszintétlenséget?"


kezdjük ott hogy én még egyszer se szidtam a kommunizmust mint eszmét, sőt egyetértek egyes nézeteivel...

ez eu sem dobálja a pénzeket a nyakunkba komoly pályázatokat kell megnyerni, és eredményeket kell/kéne felmutatni... és eddig mivel szabad piac van a magyar mezőgazdaságnak többet ártott mint használt --> romokba van, de jön a német szemét, az olasz gyümölcs, lengyel gabona...

hogy 89 elött mi volt? nyilván diktatúra, annak rossz és jó oldalaival együtt, elsősorban az 56 utáni időkre gondolok:

közbiztonság volt, lét biztonság volt, sikkasztás nyilván valamilyen szinten volt, magyar hadsereg volt, hazudozás volt... sok minden volt, sok minden nem pl Mercédesz Ferrari vagy Déli gyümölcs

de szerintem, így a módszerváltás után most se mindenki rohangál E mercivel.... de nem is kopogtat az AVH az ajtón, helyette van sündörségünk, és UD zrt nk :)))


mindegy sok mindenen lehet vitatkozni, mi a jó mi a nem, valakinek hiába mondja az ember hogy fehér az fehér zöld meg zöld

most pairon demokrácia van mindenféle szabadságával együtt, de tudjátok a mondást:

szabad országban, szabad ember, azt mondhat és tehet amit szabat :)

2009. aug. 30. 19:42
 36/39 anonim ***** válasza:
68%

"kezdjük ott hogy én még egyszer se szidtam a kommunizmust mint eszmét, sőt egyetértek egyes nézeteivel... "


Ó, szóval bolsi vagy? Gratulálok. Tanulmányozd Sztálin atyuska munkásságát, meg Rákosi és Kádár kispajtásokét is.



"ez eu sem dobálja a pénzeket a nyakunkba komoly pályázatokat kell megnyerni"


Igen, a gonosz nyugat stílusa az, hogy meg kell dolgozni az eredményekért. Nem komcsi stílus, az biztos.


"mivel szabad piac van a magyar mezőgazdaságnak többet ártott mint használt --> romokba van"


Nem a piac ártott neki, hanem az, hogy felbontották a tsz-eket anélkül, hogy valami másfajta szövetkezetiséget állítottak volna a helyére. Egyébként nincs romokban, csak kb. 20-30 százalékkal kisebb, mint 1989-ben.


"de jön a német szemét, az olasz gyümölcs, lengyel gabona..."


Magyarország 3 mrd euró értékben importál mezőgazd. termékeket évente, és 5 mrd értékben exportál. Azért van a magyar polcokon francia mustár és lengyel túró, mert közben a német polcokon magyar paprika van stb. Konkrétan nyerünk ezen a bolton, évi 2 milliárd eurót. A magyar mezőgazdaság ebből a szempontból egy sikeres ágazat, pl. ezzel szemben az iparcikkekből egészen 2007-ig töbet importáltunk mint exportáltunk.


"hogy 89 elött mi volt? nyilván diktatúra, annak rossz és jó oldalaival együtt, elsősorban az 56 utáni időkre gondolok:

közbiztonság volt,"


Ahol a rendőr igény szerint laposra verhet, ha nem tetszik a hajad vagy az arcod, ott kuss van az embereknek és bűnözni sem akarnak. A gárda is ilyen világot akar? Gratulálok. Látszik, hogy iszonyú naiv vagy, lehetsz vagy 17, jól gondolom?


"lét biztonság volt"


Az tény, hogy volt lángos meg Kóbányai sör mindenkinek. Több persze nem. Az autóra éveket kellett várni, telefonra meg hiába vártál.


"magyar hadsereg volt"


Hát igen, gyakorlatilag szovjet parancsnokság alatt.


"Mercédesz Ferrari vagy Déli gyümölcs"


Nem volt még: jó lakás, normális autó (nem sportkocsi, hanem pl. opel vagy peugeot sem), alig lehetett jó zenékhez, külföldi könyvekhez hozzájutni.


"de szerintem, így a módszerváltás után most se mindenki rohangál E mercivel...."


Lehetőséged van rá. A rendszerváltásnak vannak nyertesei és vesztesei. 1995 körül kb. 1:2 volt az arány, most kb. 1:1.


"de nem is kopogtat az AVH az ajtón, helyette van sündörségünk, és UD zrt nk :)))"


Ha te azt hiszed, hogy a mostani rendőrség hasonlít a kádárira, vagy az UD az ÁVH-ra, akkor először is történelemből kellene korrepetálnod magad.


"most pairon demokrácia van mindenféle szabadságával együtt, de tudjátok a mondást"


Ez hülyeség. Szidtad volna Kádárt 1983-ban, egyből rád lett volna állítva valaki. Próbáltál volna tüntetni, fél órán belül az őrszobán vertek volna laposra. Megvertek a rendőrök: azt hiszed, volt akkor olyan, hogy ombudsman? Meggyanúsítottak volna rendzavarással: azt hiszed, volt akkor olyan, hogy felfüggesztett börtön meg pénzbírság? Az esetek 95%-ában mindenért letöltendőt sóztak az emberre. Aki nem élt akkor vagy legalább nem olvasott arról a korról, annak fogalma sincs, hogy a mostani, egyébként nyilván tökéletlen demokráciában micsoda szabadságban él. Tudod, mit kaptak volna a gárdabohócok Kádár alatt? Örülhettek volna, ha megússzák 10 évvel.


Egyébként nem tudom, hogy vicces vagy csak elszomorító, hogy a jobbikosok hol Hitlert, hol Kádárt védik. Mindegy nekik: mindenkit védenek, aki verette és elnyomta vagy ölte az embereket. Valami érthetetlen gyűlölet van bennetek, valami számotokra is érthetetlen romboló, gyilkos ösztön. Miért szeretsz mindenkit, aki diktatúrát működtetett?

2009. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

te direkt minden szavamat kiforgatod?

nem vagyok bolsi (tudod mit jelent a bolsevik? többséget jelent fogadok nem is tudod a szavak jelentését csak bolsizni tudsz)

az eszmét Marx és Engelsz alkotta meg német filozófusok és nem a bolsevikok.. SZÓVAL LE LEHET JÖNNI A FÖLDRE ONNAN A MAGASBÓL :)

"Igen, a gonosz nyugat stílusa az, hogy meg kell dolgozni az eredményekért. Nem komcsi stílus, az biztos. "

igen megdolgozni álltalába annak kell aki 2 3 műszakba jár melózni.. és neki keservesen meg kell dolgozni... és gondolom nem neked és a libcsi vs emszp s haverjaidnak :)))

"Egyébként nincs romokban, csak kb. 20-30 százalékkal kisebb, mint 1989-ben. "

ugyan ezt légyszíves add majd elő 1 mezőgazdaságban robotóló embernek... aki megszakad a melóba de áron alul veszik meg a terményeit... mond neki nyugodjon meg nem számít ha majd éhen hal a családja mer "ÚGYIS CSAK 20-30 százalékkal kisebb, mint 1989-ben" aggodalomra semmi ok...

"Magyarország 3 mrd euró értékben importál mezőgazd. termékeket évente, és 5 mrd értékben exportál. Azért van a magyar polcokon francia mustár és lengyel túró, mert közben a német polcokon magyar paprika van stb"

így van dübörög a gazdaság megmondta a Kóka is!!! végülis mennyi is a visszaesés??? :)))))

"Ahol a rendőr igény szerint laposra verhet, ha nem tetszik a hajad vagy az arcod, ott kuss van az embereknek és bűnözni sem akarnak."

semmi gond most a kisebség ver laposra igény szerint, persze ha elöbb nem késelnek meg :)))

"Az tény, hogy volt lángos meg Kóbányai sör mindenkinek. Több persze nem. Az autóra éveket kellett várni, telefonra meg hiába vártál."

igaz hogy nem volt munka nélküliség és tudtál venni mondjuk 1 panelt... de persze ez baromság

lakást most is tudsz venni egyből csak be ne dőljön a hiteled és győzd fizetni, mer akkor mehetsz a híd alá :)))

2Ha te azt hiszed, hogy a mostani rendőrség hasonlít a kádárira, vagy az UD az ÁVH-ra, akkor először is történelemből kellene korrepetálnod magad."

gárdista vagy a papírjaidat, tüntető vagy szanaszét verlek... egyből éjjen Draskovics nem igaz??? szerintem csinálj szobrot neki:DDD

nem kell a hülye liberális szöveged.... már szlovákia megelőz minket gazdaságilak.... ráadásul megtehetik hogy szembe köpnek minket de az más kérdés...

ne haragudj meg de undorító amit írtál.. áá nem is értem hogy lehet ilyen rózsaszín liberális ködbe nézni a világot....

hogy lehet ilyet írni???? "Egyébként nincs romokban, csak kb. 20-30 százalékkal kisebb, mint 1989-ben."

ha 1% romlik az is sok!!! valakik ez miatt utcára kerültek jaaa bocs téged ez nem érint....

2009. aug. 31. 02:42
 38/39 anonim ***** válasza:
40%

"nem vagyok bolsi (tudod mit jelent a bolsevik? többséget jelent"


A bolsisztvo jelent többséget, a bolsevik e többség képviselőjét jelenti. Ne kezdj okoskodni, főleg olyannal ne, aki sokkal többet tud a témáról, mint te.


"fogadok nem is tudod a szavak jelentését csak bolsizni tudsz"


Azt bolsizom le, aki védi a bolsi rezsimet.


"az eszmét Marx és Engelsz alkotta meg német filozófusok és nem a bolsevikok.."


A Kádár-rendszer viszont nem marxista, hanem marxista-leninista, egyszerűbben fogalmazva bolsevik eredetű volt. Fogadjunk, hogy halvány fogalmad nincs arról, mi a leninizmus, mi a marxizmus-leninizmus, vagy hogy a marxistáknak (és nem a marxista-leninistáknak) mi volt a véleményük a Kádár-rezsimről.


"igen megdolgozni álltalába annak kell aki 2 3 műszakba jár melózni.. és neki keservesen meg kell dolgozni..."


Nem a munkásokról és a munkabérről beszélek, hanem arról, hogy az EU-tól csak az kap pénzt, aki bizonyítani tudja, hogy értelmes dolgot csinál belőle, pl. vállalkozást, és nem Mercit meg aranyfogat vesz belőle, mint egy ukrán párttitkármaffiózó. Lehet utálni ezért az EU-t, de valamiért sikeresebb, mint a te kedvenc komcsi rezsimjeid.


"ugyan ezt légyszíves add majd elő 1 mezőgazdaságban robotóló embernek..."


Te meg magyarázd az agronómus öcsémnek. Javaslat: vitában nem érdemes blöffölnöd.


"aki megszakad a melóba de áron alul veszik meg a terményeit..."


Van olyan is, meg van olyan is, akinek John Deere gépei vannak. Semmit sem tudsz az ágazatról, csak sztereotípiákat.



"így van dübörög a gazdaság megmondta a Kóka is!!! "


Döntsd el, hogy hisztizni akarsz-e vagy vitázni. Mi a bajod azzal, hogy a mezőgazdasági kereskedelem Magyarországnak nyereséget hoz? Ennyire fáj, hogy Kádár apád meghalt, hogy még ennek sem bírsz örülni?



"semmi gond most a kisebség ver laposra igény szerint, persze ha elöbb nem késelnek meg"


Terelsz, öcsi. Bár szerintem azt sem tudod, mit jelent az. Olyan gyenge az agyad, hogy valószínűleg csak közvetlen tapasztalatból tudnál tanulni. Időgépbe kellene tenni téged, visszavinni 1978-ba, aztán gárdázz. Felpofoznának párszor, aztán kapnál 8 évet rendszerellenes tevékenységért.


"igaz hogy nem volt munka nélküliség és tudtál venni mondjuk 1 panelt..."


Meg ahogy azt Móricka elképzeli. Panelt ma is tudsz venni, lakáshitelből. Akkor is hitelből vették. A lakásviszonyok ma sokkal jobbak, mint '89 előtt. Tény, hogy megnőttek az egyenlőtlenségek, de ennek nemcsak vesztesei vannak, hanem sokkal több nyertese is.


De megint megkérdezem: ha ennyire imádod a szovjeteket és Kádárt, akkor mi a bajod ugyanennek a pártnak az ifjú nemzedékével (Bajnai, Gyurcsány stb.)?


"de persze ez baromság

lakást most is tudsz venni egyből csak be ne dőljön a hiteled és győzd fizetni, mer akkor mehetsz a híd alá :)))"


'89-ben tudod mi "dőlt be"? Az ország, kisfiam. A te komcsijaid zseniális politikájának köszönhetően egy német gyorssegély nélkül az ország fizetésképtelen volt. Ebbe került a létbiztonság látszata. Az akkori vezetésben már jelen voltak olyan arcok, mint Medgyessy, Draskovics és Horn. Az általad istenített Kádár-korszak vezető pártja az MSZP elődpártja, az MSZMP volt. Véletlenül ugyanúgy elkúrta, mint kicsit később.


"gárdista vagy a papírjaidat, tüntető vagy szanaszét verlek..."


És megírja az újság, és eljárás indul a rendőrök ellen. Mivel törvényellenes. Tiltakozás van ellene. Tudod, mikor volt a Kádár-korszakban tiltakozás rendőri túlkapások ellen? Tudod, mikor írta meg az újság?


Te egyáltalán nem vagy képben, hülyegyerek. A Kádár-korszakban fénymásológépet csak bizalmi ember kezelhetett a munkahelyeken, le voltak zárva a gépek. Ha írógépet vettél, azt regisztrálták és a BM-nek archívuma volt az írógépek írásmintáiból. Ha egy papírcetlire rágépelted volna, hogy "Kádár egy hülye", és eldobtad volna a villamoson, inkább ne is képzeljük el, mi lett volna veled.


"ne haragudj meg de undorító amit írtál.."


Az undorító szerintem az, ahogy véded Kádárt és társait, most meg náci vagy. Neked ugye mindegy, csak embertelen legyen, amit képviselsz?

2009. aug. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

hallod te olyan lassú vagy:)))

3x írtam hogy nem vagyok kommunista nem védem kádárt se a "bolsikat"

csak egyetértek 1-2 nézetével de attól még tudod nem lesz az ember "bolsi"

"Mi a bajod azzal, hogy a mezőgazdasági kereskedelem Magyarországnak nyereséget hoz?"

érdekes módon a egy mezőgazdasági termelő se mondta hogy hűűű de jó az életünk, és jobban élünk mint 4 éve szóval ne okoskodjál bele köszi

"Nem a munkásokról és a munkabérről beszélek, hanem arról, hogy az EU-tól csak az kap pénzt, aki bizonyítani tudja, hogy értelmes dolgot csinál belőle"

igazad van te össze vissza beszélsz :))

"Te meg magyarázd az agronómus öcsémnek. Javaslat: vitában nem érdemes blöffölnöd. "

baromira nem érdekel a nagy agronómus öcséd :DDD iagzábol te se:))

"Van olyan is, meg van olyan is, akinek John Deere gépei vannak" 100 ember megszakad 2 embernek van komolyabb gépei... amit persze hitelből vett...

"Döntsd el, hogy hisztizni akarsz-e vagy vitázn"

én hisztizni? ezt Kóka barátod mondta, ha nem tetszik neki panaszkodj neki :D

"Terelsz, öcsi."

1 nem vagyok az öcséd, azért ezeket előre tisztázzuk...

2 kívánom 1x téged kóstoljanak be.. lehet nem Marian Kozmát kellett volna lekéselniük... nyugodjon békében

vagy ami nem volt a TV be... majd rájösz

"Panelt ma is tudsz venni, lakáshitelből"

Komolyaaaan???? na neee

"Akkor is hitelből vették" de kaptak segítséget, nehéz volt akkor is, de volt lakás

most hány embernek dőlt is be a lakás hitele? ha már olyan nagyon okos vagy? és vajon mér nem tudja fizetni???

"lakásviszonyok ma sokkal jobbak, mint '89 előtt."

ja bocs

"Tény, hogy megnőttek az egyenlőtlenségek, de ennek nemcsak vesztesei vannak, hanem sokkal több nyertese is. "

persze pár 100% mszp s szdsz es politikus :))) ők míg nincsenek börtönben tényleg jól jártak.. hmm lehet te is az vagy? lehet neked sincs sok hátra... ez csak feltételezés, ne is foglalkozz vele :)

"De megint megkérdezem: ha ennyire imádod a szovjeteket és Kádárt, akkor mi a bajod ugyanennek a pártnak az ifjú nemzedékével (Bajnai, Gyurcsány stb.)"

5 jére mondom én nem emlékszem olyanra hogy íram volna hoyg imádom a szovjeteket Kádárt Rákosit szóval hanyagolj már ezzel... előbb utóbb csak felfogod

"'89-ben tudod mi "dőlt be"? Az ország, kisfiam"

most se járunk messze tőle.. a te zseniális mszp libis politikusaidnak köszönhetően

és még mindig nem vagyok a kisfiad:)))

"És megírja az újság, és eljárás indul a rendőrök ellen."

ha az újság megírta akkor biztos így van :)

"

Te egyáltalán nem vagy képben, hülyegyerek."

ja bocs :D nem mindenki az ATV műsorán nőtt fel, te biztos képbe vagy....

2009. aug. 31. 16:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!