Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik 9%-ról 5 ra esett...

A Jobbik 9%-ról 5 ra esett vissza. Szerintem meg ez lehetetlen Szerintetek is elcsalták a közvélemény kutatás eredményét?

Figyelt kérdés

eddig minden közvélemény kutatásban az derült ki hogy a jobbik erősödik, hirtelen meg most esett 4 százalékot... persze az index népszabadság egyből diadalmasan kirakták főcímbe hogy a párt vesztett népszerűségéből...

1000 embert kérdeztek telefonon a közvélemény kutatók állítólag...

de érdekes módon a jobbik rendezvényein mindig telt ház van... és mindig látok új arcokat a pártban... szerintem lehetetlen hogy ekkorát csökkent volna... szerintem meg pont hogy növekszik

Szerintetek is elcsalták a közvélemény kutatás eredményét?


2009. aug. 29. 16:16
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
55%

Pillanatnyilag nem kell komolyan venni a következők miatt:


a) A magyar média ezt a hírt is primitiven, a minimális szakmai háttértudás nélkül hozta le. Kizárólag a Jobbik (és a többi párt) teljes népességhez mért százalékarányt adták meg. A választási eredményt viszont sosem ez, hanem a választani tudó biztos szavazókból a pártot választók aránya jelzi előre. Ha a teljes népességhez viszonyítunk, akkor a választási eredmény fele-kétharmada jön ki, mert egy csomóan nem vesznek részt a választáson. Tehát a kapott számot be kell szorozni 1,5-2-vel, illetve még egyszerűbb lett volna, ha ezt a számot eleve közlik. Lehet, hogy véletlen és szakmai hiba, hogy nem közölték, de gyanús nekem, hogy pusztán manipuláció történt. Lásd a b) pontot is.


b) Ezt az adatot a jobbikellenes, hiperliberális Nézőpont Intézet mérte. Talán nem véletlen, hogy a számokat a Jobbikra kedvezőtlen bontásban közölte, a média meg képtelen volt arra, hogy ezt értelmezze, helyretegye.


c) Egy mérés nem mérés. Még ha teljesen korrekten jártak is el, véletlen folytán is jöhet ki egy-egy esetben nem jellemző, helytelen eredmény. Úgy hogy várjuk meg a többi kutatóintézet eredményét is.


d) A jobbikosos között legutóbb is sok volt a rejtőzködő szavazó. Ezekből még ma is lehet.

2009. aug. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
63%
Az rendben van, hogy természetesen sokan nem mentek el szavazni. Én csak arra akartam rávilágítani, hogy sokat lehet játszani a számokkal. Csak azért, mert eltér egy teljes mintás közvéleménykutatás, meg egy éles választás, attól még nem lesz automatikusan hazug a közvéleménykutató. Annak is nagy szerepe van, hogy akik otthon maradtak, azok milyen meggyőződésűek. Pl. elképzelhető, hogy egy kis párt támogatói nagyobb arányban mennek el szavazni, mert értékesebbnek érzik szavazataikat, míg a nagy pártok támogatói kényelmesebbek, úgy érzik, igazán nem oszt, nem szoroz már az ő szavazatuk. Szóval csak az a lényeg, hogy én túlzásnak érzem az összeesküvés-elméleteket a közvéleménykutatókról. Persze ez csak az én véleményem, és nem állítom, hogy ez az objektív igazság.
2009. aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
70%
Mindegy, én bízom, hogy alul becsülik a Jobbikot. Én 19 éves vagyok, Jobbik szimpatizáns. Bizonyos okok miatt nem tudtam elmenni szavazni júniusban. Most fogok menni remélhetőleg. Szóval lesz itt még meglepetés, meg miegymás. :) Nem szabad alul becsülni a Jobbikot. Vannak még rejtőzködő Jobbikosok. Elegen leszünk ahhoz, hogy még a "hős, áhitatott" mszp-t is megelőzzük. Remélem! :)
2009. aug. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

természetesen mindenki tisztában van azzal közvélemény kutatás nem 100% os

de ekkora eltérés ilyen rövid idő alatt? azért ez minimum érdekes nem?

utána mit hall az ember hírtV ben ATV ben meg az ehhez hasonló politikai műsorokban plusz az internetes újságokban:

a jobbik gyengébb mint valaha, a jobbik nak jelentősen csökkent a szavazótábora:

mi ez ha nem manipuláció? van 1 igencsak megkérdőjelezhető eredmény, a média (akik egyes pártokhoz közel állnak) felfújja, szenzációt csinál belőle és megosztja vele ismét az embereket... holott az adat ugye nem is biztos hogy igaz...

a jobbiknak meg ugye nincs saját csatornája, ha el is hívják 1 beszélgetős músorba, szinte látszik a kérdezőkön az ellenszenv, és provokáló kérdéseket tesznek fel ahol eddig állták a sarat a párt képviselői meg lehet nézni a kölönböző videó megosztó helyeken)


végszóra azt szeretném mondani (mielőtt valaki azt mondja hogy én 1 radikális jobbikos vagyok aki bakancsba járkál és kopasz) én nyitott vagyok minden oldal véleményére, legyen az akár baloldali is, persze nem az mszp re gondolok hanem az általános bal illetve jobb oldali gondolatokra... talán egyedül a liberális gondolkodást nem támogatom...

de ezt a közvélemény kutatás eredményét pofátlannak és provokálónak tartom, arról nem is beszélve ahogy a média ezt felhasználta... hát hol vannak az oly sokat emlegetett egyenlő esélyek? sehol....

2009. aug. 29. 17:03
 15/39 anonim ***** válasza:
88%
A legpontosabb közvéleménykutatás valamikor jövő május-június környékén lesz. A többi meg úgyis baromság.
2009. aug. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
63%

óóó én édes istenem ez e lehetetlen mert erősödik fanatikus barmok.

Miért ne csökkenthetne. Amit leművelnek. Az ismerőseim az uniósnál még rájuk voksoltak, már nem fognak...nem véletlenül és én sem.

és a gárdista szebb jövőt szarságodat is a wc-d falára rakd hogy mindennap lásd.

iszonyat unalmas, dühítő.

2009. aug. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
68%

"eddig minden közvélemény kutatásban az derült ki hogy a jobbik erősödik, hirtelen meg most esett 4 százalékot..."


Miért, az valami kőbe vésett törvény, hogy ezután is mindig erősödnie kell?


Mint minden mérésnek, a közvéleménykutatásnak is van szisztematikus és véletlen hibája is, ezenkívül a pártok népszerűsége ténylegesen is ingadozik.


"1000 embert kérdeztek telefonon a közvélemény kutatók állítólag...

de érdekes módon a jobbik rendezvényein mindig telt ház van..."


Ha az országban összesen 100 ezer jobbikos lenne, akkor csak 2%-ot kapnának a választáson, de minden rendezvényükön telt ház lenne. A kettőnek semmi köze egymáshoz. Egy szoci rendezvényre 100 ember nem megy el, mégis megnyerték a 2006-os választást.


"lehetetlen hogy ekkorát csökkent volna..."


"Lehetetlen" vagy "nem szeretnéd"? Nem mindegy.


"Az MSZP 23%-n, jelentősen csökkent a Jobbik támogatottsága... a másikon: Az MSZP támogatottsága 10% alá süllyedt...."


Persze, mert az egyik a pártot választó biztos szavazók körében, a másik a megkérdezettek körében van mérve.


Tudni kell értelmezni a közvéleménykutatási eredményeket, nem rögtön szidni kell a közvéleménykutatókat. Ha nem tudsz olvasni, akkor tanuld meg az ábécét, ne a betűket szidd.

2009. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
60%

"Ha az országban összesen 100 ezer jobbikos lenne, akkor csak 2%-ot kapnának a választáson, de minden rendezvényükön telt ház lenne."


Mármint úgy értem, lehetne telt ház attól még.

2009. aug. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
73%

"rengeteg jobbikos ember nem ment el szavazni most júniusban. Meg persze rengeteg mszps, fideszes, és a többi, és a többi.."


Aki nem szavaz, az nem jobbikos, fideszes vagy emeszpés.


Ez az "otthon maradtak a szavazók" a Szili Katalin nevű hülyegyerek szövege volt, amikor a pécsi felsülése után magyarázta a bizonyítványt.

2009. aug. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
41%
Csak a libsi-bibsi barátaink kedvéért: SZEBB JÖVŐT!
2009. aug. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!