Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik 9%-ról 5 ra esett...

A Jobbik 9%-ról 5 ra esett vissza. Szerintem meg ez lehetetlen Szerintetek is elcsalták a közvélemény kutatás eredményét?

Figyelt kérdés

eddig minden közvélemény kutatásban az derült ki hogy a jobbik erősödik, hirtelen meg most esett 4 százalékot... persze az index népszabadság egyből diadalmasan kirakták főcímbe hogy a párt vesztett népszerűségéből...

1000 embert kérdeztek telefonon a közvélemény kutatók állítólag...

de érdekes módon a jobbik rendezvényein mindig telt ház van... és mindig látok új arcokat a pártban... szerintem lehetetlen hogy ekkorát csökkent volna... szerintem meg pont hogy növekszik

Szerintetek is elcsalták a közvélemény kutatás eredményét?


2009. aug. 29. 16:16
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

látom itt is megvan a határ a jobbikosok és a nem jobbikosok között... ami egyben természetes

de ne ezen legyen a hangsúly


a téma az hogy:

Szerintetek is elcsalták a közvélemény kutatás eredményét?

valaki azt mondta "mér előírás hogy a kobbik csak növekedhet"

nem nem előírás

DE nehogymár 1 másfél hónap alatt elveszítse a szavazótábora közel felét....

a média egyből lecsapott a hírre... a liberális vagy szocdem és internetes újságokban akkora betűkkel van írva hogy alig fér el a monitoromon pedig 20 colos -.-

és akkora korrupció és simliskedés van az országban, szerintetek elképzelhetetlen hogy nem is látványosan de megvarjálták az eredményt?

jobbikot általába mindenki csak le akarja járatni a médiában, és mindenhol...

elöző kommentáló írta:" Miért ne csökkenthetne. Amit leművelnek"

mér mit műveltek le? az ep be védik az érdekeinket, elcsatolt részen élőkkel foglalkoznak közdenek az autonomiáért...

lehet hogy a gárdára gondoltál? segítettek az embereknek... legutóbb megemlékezést tartottak a rongyos gárdáról (fogadok nem is tudod kik voltak azok, többek között ők kényszerítették ki hogy Sopronba népszavazást tartsanak hogy hova tartozzon Mo. hoz vagy Osztrákokhoz...)

közbe a rendezvény alatt megmentettek 1 hajléktalant aki ép meghalt volna 1 padon...

és megkoszorúzták Szlovákiában/felvidéken St István szobrát, amit a köztársasági elnök képtelen volt... sőt még a himnuszt is elénekelték, mondom szlovákiában, brábáld meg te elénekelni ott a Magyar himnuszt..

na ezeket merte művelni a jobbik IGEN ezeket...

és ez neked dühítő? Mennyél a birka ismerőseid után...

nem akarok vitatkozni de hülyeséget írkálsz ami engem dühít. Nem baj hogy te nem vagy jobbikos tőlem szdsz es is lehetsz nem zavar mert meghalgatjuk egymás véleményét. A baj ott van hogy neked nincs saját véleményed, legalább indokoltad meg volna hogy mi dühít téged...

2009. aug. 29. 19:19
 22/39 A kérdező kommentje:

bocsánat az esetleges helyesírási hibákért, de léggé elszomorított, néhány kommentelő elég érdekes hozzászólása...

a jobbik nem csinált semmit amiért így kéne kezelni

az mszp szdsz csalt hazudott sikkasztott, a fidesz se tiszta és mint ha semmi nem történt volna... próbálta volna ezt a jobbbik csinálni

persze ők nem csinálnák...

hát tessék sehol nincs igazság...

és akkor erre ezzel illeti valaki a pártot: iszonyat unalmas, dühítő


valószínüleg én vagyok hülye :)

2009. aug. 29. 19:37
 23/39 anonim ***** válasza:
75%

"DE nehogymár 1 másfél hónap alatt elveszítse a szavazótábora közel felét...."


Úgy látom, nem érted, mit írtam.


Azt írtam, hogy:

- a pártok szavazótábora ingadozik, vagyis lefelé is, felfelé is mozog

- a méréseket szisztematikus hibák terhelik

- a méréseket véletlen hibákat terhelik.


Az egyik hónapban 9%-ot mérnek, a következőben 5%-ot. ugyanis az egyik hónapban a valós támogatottság, a szisztematikus hiba és a véletlen hiba összege 9% volt, a következőben 5%.


Komoly következtetéseket csak sokhónapos tendenciákból lehet levonni.


Lehet, hogy a felére esett a Jobbik-szavazótábor, mint ahogy még az is lehetséges, hogy egy kicsit növekedett. A fenti okokból azonban a kutatásokban ez jött ki. Ehhez senkinek sem kell hazudnia vagy csalnia. A mérés mérés, nem pedig kristálygömbbel való igazlátás.


Még egy megjegyzés.


Teljesen téves az a logika, hogy azt gondolod, drasztikus változás, ha pl. a Jobbik népszerűségre 5%-ról 10%-ra ugrik vagy 10%-ról 5%-ra esik. Nem, ez nem drasztikus változás, mert az egész népességen belül csak 5 százalékpontnyi eltolódás. Ennyi átrendeződés pedig a pártok között majdnem minden hónapban van.


Teljesen fordítva nézed ezt a kérdést. Azt látod, hogy 9%-ról 5%-ra megy vissza a Jobbik népszerűsége, és ebben te egy drasztikus, 45%-os csökkenést látsz. Valójában az történik, hogy az összlakosságon belül egy szokványos, néhány százalékpontos átáramlás történt. Ha a jövő hónapban 12 vagy 2 százalékon mérik a Jobbikot, az sem jelentene korszakalkotó változást.


"az mszp szdsz csalt hazudott sikkasztott, a fidesz se tiszta és mint ha semmi nem történt volna... próbálta volna ezt a jobbbik csinálni"


Próbálta is. Lásd a Jobbik folyamatos sumákolását a finanszírozásával kapcsolatban: Vona ellentmondó nyilatkozatait (egyszer azt állítja, hogy a Harmadik Úttól van a pénzük, másszor kizárja, hogy közük van hozzá; nem ad le a párt éves pénzügyi beszámolókat, persze ígérgeti, hogy talán, majd, egyszer).

2009. aug. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
72%

Manipuláció :-))))) csak szeretnék, hogy csökkenjen!

Amit kisebbítenek az megnőőőő:-))))!!

2009. aug. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

08-29 20:15 köszi a válaszodat, sok igazság van abba mit írtál... lehet tényleg én látom csak ennyire túlzottnak a 4százalékos ingadozásokat, nem tudom...

félreértés ne essék én nem mondom hogy mindenki jobbikos legyen, nem kampányolok se mellettük de főleg nem ellenük...

nekem maga a párt szimpatikus, hogy pl a magyar érdekeket képviselik, van benne baloldali és jobboldali, védi a munkásokat, kisvállalkozókat, és foglalkozik nemzeti kérdésekkel, közbiztonsággal és kimondanak olyan dolgokat amit mások nem mernek/akarnak. Ezért szimaptizálok velük, de mondom nekem van 1 olyan hibám hogy meghallgatom a másik oldalt is pl fidesz vagy bal oldalról mszp t már nem, de a munkáspártot igen, nem mintha kommunista lennék de bizonyos nézeteket nem tartok rossz ötletnek :)


én is hallottam a 3.út féle ügyről. Azt hiszem Szegedi Csanád hárította a felelősséget a miépre

hogy honnan van a jobbik pénze örök kérdés a szocik/liberálisok talán még a fidesz körébe is, mondjuk az oroszok nem tudom hogy jöttek a képbe, ez azér már vicc szerintem, de várom az elképzeléseket :)

2009. aug. 29. 22:00
 26/39 anonim ***** válasza:
72%
Ez egy hülyeség! Soha ne bízz a közvélemény kutatásoknak!
2009. aug. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
60%

"az oroszok nem tudom hogy jöttek a képbe, ez azér már vicc szerintem, de várom az elképzeléseket :)"


Voilà:

[link]

2009. aug. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

köszi az infot, ezt még nem láttam

röviden európa létezhet oroszország nélkül? kérdésre Vóna gábor elnöke kijelentette hogy nem

és szerinte Magyarországnak kell lenni az eu és oroszország kereskedelmi középpontjának (mivel pont középen vagyunk)

ez se a rossz ötletek közé tartozik szerintem, és sok lehetőséget rejt magába

többek között nem árt ha van 1 szövetségesünk a 2 vh alatt Németország volt, ami ugye tudjuk mivel járt sajnos

most talán oroszország... elég merész elképzelés, de azért nem árt jóban lenni ilyen nagy országgal... többek között Vóna szerint felvevőpiaca lehetne a Magyar mezőgazdaságnak ezt ő mondta... szóval szerintem nem rossz elképzelés, de jöhetnek az ellen vélemények persze

amúgy ez nem igazolja hogy az oroszoktól jönne a pénz, de érdekes a cikk kösz

2009. aug. 30. 04:29
 29/39 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem igaza van Vonának hogy az oroszok felé kell nyitni. De azért csak mértékkel.
2009. aug. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
60%

"amúgy ez nem igazolja hogy az oroszoktól jönne a pénz, de érdekes a cikk kösz"


Nem igazolja, de magyarul miért nincs fent az oldalukon? Talán nem akarják, hogy sokan tudjanak róla?

2009. aug. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!