Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted az erdélyi magyarok...

Szerinted az erdélyi magyarok tényleg románok?

Figyelt kérdés

2013. febr. 23. 18:05
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
60%

"csak azért kérdezem, mert Magyarországon már bevett szokás az erdélyi magyarok lerománozása, meg az hogy idejönnek és elveszik az egyetemi helyeket és a munkalehetőségeket és a többi bla bla"


Ez sajnos így van. Lerománozátok az erdélyi magyarokat, leszlovákozátok a felvidéki magyarokat, leszerbezitek a vajdasági magyarokat. Ez barátom egy hatalmas nagy bunkósság, amiről minél hamarabb le kéne szokniuk a magyarországi magyaroknak.

2013. febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
60%
én adóforintomból tanuljon az, aki a legtöbb tudással rendelkezik.
2013. febr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
63%

Magyarok, de kötődnek a román kultúrához is, az iskolában megtanulnak románul és román állampolgárságuk is van.


Én például a magyarországi németeket, szlovákokat, románokat, őrségi szlovénokat, baranyai horvátokat magyarnak is tekintem függetlenül attól, hogy nem a magyar az elsődleges identitásuk.

2013. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Én amúgy egy erdélyi magyar vagyok. A kérdést kíváncsiságból tettem fel, hogy lássam az anyaországiak hogy vélekednek az én magyarságomról.
2013. febr. 23. 18:23
 15/38 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki az, aminek vallja magát.
2013. febr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
72%
A tv értelmében román, mert ez az állampolgársága. De szerintem majdnem mindenki magyarként tekint rájuk, ha ő ennek is vallja magát.
2013. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
73%
Nem sértésnek szánom a véleményemet.A mentalitás szempontjából talán hasonlóak de semmi esetre sem románok.De van köztük sok akik sumákolósak és sokszor nem egyenesek.Egyébként az ottaniak sokkal összetartóbbak mint az anyaországban élök ,és a sok öket ért elnyomás miatt nacionalistábbak a szó jó értelmében.
2013. febr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 SoundscapeToArdor ***** válasza:
74%
Az erdélyi magyarok erdélyi magyarok. :) Onnantól kezdve ő dönti el, hogy ki és micsoda is ő - román magyar eredettel, vagy magyar, aki Romániában született és lakik.
2013. febr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
37%

" meg az hogy idejönnek és elveszik az egyetemi helyeket és a munkalehetőségeket és a többi bla bla"


Miért, nem azt csinálják?

2013. febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
64%
Ha okosabbak had vegyék!!!!!!!!!!!!
2013. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!