Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2014ben már én is szavazhatok,...

2014ben már én is szavazhatok, akarok is, azonban szerintem még nincs meg a kellő tudásom ahhoz, hogy eldöntsem ki érdemelné a szavazatomat. Hol keressek információkat stb ehhez?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Minden oldal véleményére, jellemzőjére kíváncsi vagyok, nem akarok úgy elmenni, hogy lehet 10 helyre voksolni és csak 9et ismerek. Nem tudom egyébként, hogy ez az egész szavazósdi hogyan működik. Itthon is kérdeztem erről a szüleimet, de szerintem nekik is azt kellene tennem, amit én most kérdezek... Nem győztek meg
2013. ápr. 4. 22:08
1 2 3 4
 31/39 bumbi02 ***** válasza:
49%
Azért érdekes hogy Jobbikosaink a kérdést se fogták fel, és egyből azt ajánlgatják hogy kire szavazzon a kérdező. Nem ez volt a kérdés. mindenkinek arra kell szavazni, akire úgy érzi hogy legjobb szívvel szavazni tud. A kérdező azt akarja meg tudni, hogyan tudja SAJÁT MAGA eldönteni, hogy ki érdemli meg a szavazatát, nem pedig arra volt kíváncsi, hogy ti kit ajánlotok neki.
2013. ápr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
43%

"Azért érdekes hogy Jobbikosaink a kérdést se fogták fel, és egyből azt ajánlgatják hogy kire szavazzon a kérdező."


De gondolom a "jobbikra semmiképpen se szavazz" az már nem számít neked! :)

Különben meg arra szavaz akire akar, de hát ha itt kell kérdezgetni, hogy kire szavazzon akkor.....

2013. ápr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
63%

Az a baj hogy mire összeszedi a rutinját, meg felismeri hogy hányadán állunk, illetve ki kit képvisel, addig késő lesz. Nekem is évekbe telt mire összeállt a teljes kép bennem a magyar és a külföldi helyzetről. Most hiába mondanám neki még nem ismerné fel, mert nem ismeri kivel van dolga.

Én is akkortájt kezdtem el politikával foglalkozni mint a kérdező, de akkor még nem láttam túl az ígérgetéseken,propagandákon, és szép színes zászlókon túl.

Aztán elkezdtem hirtv-t meg echotv-t nézni és felnyílt a szemem, mert elsőnek én azt hittem magamról hogy baloldali leszek majd, de aztán rájöttem hogy a szocializmus egy diktatúra volt, az utód pártjuk az mszp meg ennek a diktatúrának a jogutódja, és mellesleg szétakarják lopni,privatizálni az országot.

Szóval elkezdtem az akkor jobb oldal (fidesz) felé haladni, de egy idő után belőlük is kiábrándultam, nagyjából pont akkora mire megjelent a Jobbik.


Elég ha annyit mondok hogy a baloldalt Telaviv-ból rángatják, és mindent amit mond annak függvényében kell kezelni hogy nem a magyar érdekeket képviselik hanem azokét. Egyébként tipikus baloldali dolog hogy a saját sarukat köpködik a másra, tehát ha egy szoci valamit rákiabál a másikra, az a saját bűne, mert csak onnan tud ihletet nyerni.

Egyik kedvencem erre amikor megszólalnak hogy mekkora sz.rban van sz ország, igen ám, de érdekes módon 2010ig minden rendbe volt, ahogy kijelentették hogy fidesz kormány van, azonnal ők is észre vették hogy gázban van az ország és rákiabálták hogy úristen de rossz az országnak és ez a fidesz hibája.

De minden kicsit is értelmes ember tisztában lehet avval hogy a gazdasági folyamatoknak évek kellenek, tehát az hogy idáig jutottunk teljesen mindegy volt már hogy fidesz van vagy nincs, ha a maszop maradt volt hatalmon, akkor érdekes ugyan ezek az emberek meg sem szólaltak volna, pedig ugyan ez a helyzet lenne mint ami most van.

Amikor így anno bekiabálták hogy tönkre tette a fidesz az országot az 1 évével, az tisztán úgymond Freudi önbevallás volt, hogy bizony ők tették tönkre az országot, mert a gazdaság tekintetéből jelentéktelen volt hogy a fidesz van hatalom 1 (!) éve...

Már rég elindultunk a lejtőn a szekérrel, az hogy a fidesz lerúgta a maszopot a vezetőülésből, és átvette az irányítást az még egyáltalán nem menti fel a szocikat a bűn alól hogy ők akartak minket belevezetni a szakadékba.


Az egyetlen akibe még valamiféle ambíciót látok az a jobbik. Engem nem érdekel hogy nem szereti a cigányokat vagy a zsidókat, engem az érdekel hogy szereti a magyarokat és ennyi elég.

2013. ápr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
indítsunk egy szakértői kormányt, ami nem politikusokból áll, hanem hozzáértő egyénekből és szavazzunk arra :) vegyük a kezünkbe a sorsunkat... :) minden parlamenti "melegedőt" el kéne üldöznünk :D
2013. ápr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
83%
"adjunk egy esélyt a jobbiknak" ... ti csak ezt hajtjátok... ilyen alapon az LMP-nek és a 4K-nak is jár a kormányzás lehetősége, meg Dopeman új pártjának is! :D ti jobbikosok igazi hülyék vagytok nagyvezíretekkel egyetemben... nem csoda, hogy az értelmes és tanult emberek kilépnek ebből a képmutató pártból... minden párt képmutató és hazug, de ne higgyétek, hogy a jobbik nem az... ostobák. ez a nép tényleg tele birkákkal! Kedves kérdező, pártokra ne szavazz! Soha nem a Te érdekeidet fogják nézni, csak a sajátjukét! Hali :)
2013. ápr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Bár ez teljesen nem ide tartozik, de egyszer olvastam egy olyat, hogyha a választások bármin is változtatnának már régen betiltották volna őket :)
2013. ápr. 6. 00:41
 37/39 bumbi02 ***** válasza:
91%
Ha a választások nem változtatnának semmin se, nem alakítanák saját képükre a választási rendszert sokan. Nem korlátoznák, vagy terjesztenék ki a választójogot, mint ahogy arra a történelem során példa volt.
2013. ápr. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

"Bár ez teljesen nem ide tartozik, de egyszer olvastam egy olyat, hogyha a választások bármin is változtatnának már régen betiltották volna őket :)"


Igen, ezt pár bolond már leírta itt. Érdekes módon k.rvára kell az összes pártnak a szavazatom.

2013. ápr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

10.

Addigra én már külföldön fogok élni, de nem csak ez az oka hogy nem egyek...

2013. ápr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!