Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2014ben már én is szavazhatok,...

2014ben már én is szavazhatok, akarok is, azonban szerintem még nincs meg a kellő tudásom ahhoz, hogy eldöntsem ki érdemelné a szavazatomat. Hol keressek információkat stb ehhez?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Minden oldal véleményére, jellemzőjére kíváncsi vagyok, nem akarok úgy elmenni, hogy lehet 10 helyre voksolni és csak 9et ismerek. Nem tudom egyébként, hogy ez az egész szavazósdi hogyan működik. Itthon is kérdeztem erről a szüleimet, de szerintem nekik is azt kellene tennem, amit én most kérdezek... Nem győztek meg
2013. ápr. 4. 22:08
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, tanácsokat. A kérdésem igazából az volt, hogy hol tudok tájékozódni és az erre választ adó válaszok voltak kevesebben, politikai vitákat más kérdések alatt is tudok olvasni.
2013. ápr. 4. 23:06
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
De hiszen az életben tudsz leginkább tájékozódni. Nyitott szemmel jársz, figyeled a világ történéseit, meghallgatod mások véleményét és azt összevetet a te tapasztalatoddal/életfelfogásoddal. És lehetőleg minél kevesebb érzelmet viszel a dologba. Arra viszont ne számíts, hogy majd lesz egy újság, amit elég elolvasnod és akkor tudod majd a tutit.
2013. ápr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nyitott szemmel járni és tapasztalni hogy mi minek a következménye... aztán több hírpotált olvasni (én olvasok indexet is, kurucot is, mno-t is...)

Illetve a választások előtt lesznek válaszasi programok stb

2013. ápr. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy, hogy minél többféle álláspontot meghallgatsz, nem szabad kizárni egyetlen hírforrást sem. Ez alapján majd te kialakítod a saját véleményedet. Ajánlott források: ATV, Hír Tv, Echo Tv, nol.hu, barikád.hu, mno.hu, atlatszo.hu és tenytar.hu Persze még olvashatsz más forrásokat is, de ezek a főbbek.
2013. ápr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 kovpet ***** válasza:
Ha mindenki olyan lenne mint te, akkor virágozna az ország. Respect!
2013. ápr. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
0%

Erre nem lehet válaszolni!Mindenki magát fényezi és csak az ellenzék negatívuamit mutatja be!

Független hírportál,újság meg nincs!Vagyis van de az nem a politikáról szól!

Inkább annak nézz utána hogy az eddigi pártok a redszerváltás után mit tevékenykedtek, mit tettek le az asztalra, milyen károkat okoztak és milyen eszmeredszerü volt az a párt kik vannak a pártba ö kik és mit tettek, milyen botrányai,csalásai voltak stb!


Ezeknek azért érdemes utánanézi (de nem csak ezért) mert sok régi párt új névbe burkolózik illetve a lecsúszott nevüket takargatják mit az MSZP Eggyüt 2014-e!


Burkolózásra gondolok itt!

SZDSZ-->LMP

MDF-->YES

MSZMP-->MSZP

2013. ápr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 bumbi02 ***** válasza:
43%

Olvass napi híreket. Több oldalról. Bal/liberális oldalról a HVG-t, Origot tudom ajánlani. Nem érződik rajtuk nagyon erősen hogy balhoz húznak, de azért mégiscsak közelebb vannak ahhoz. Jobboldalról a HírTv és a Magyar Nemzet ami nagyobb hírportál, de ezek már erősebben elfogult újságok, érdemes figyelmesen olvasni a híreiket, mert sokszor képesek csúsztatni. (nagyjából baloldalon az Index és Népszabadság ami talán ilyen szinten elfogult). És akkor jöhet a teljesen szélsőséges hírportál: Kuruc.info, barikád.hu, alfahir.hu... Ezeket tényleg csak úgy olvasd, ha előtte elolvastad az adott híreket már máshol is. Ha csak ezt a hármat olvasod, akkor biztos Jobbik szavazó leszel.


Érdemes mindegyikből olvasgatni. Ennyit időt érdemes rászánni. Mivel baloldali vagyok, én természetes hogy a hvg-t találom legkevésbé elfogultnak. Szóval ez szubjektív véleményem. Érdemes még amúgy privátbankárt, és a vg-t is olvasni. Egész korrekten írnak ők is.



Ezek után elkezdődnek majd kialakulni képek a pártokról, oldalakról. Hogy neked az jön be, ha ingyenes a felsőoktatás, vagy ha fizetős, vagy ha részben fizetős. Ezért kell több oldalt olvasni. Mert ha Magyar Nemzetet olvasol, ott dícsérni fogják a kormány minden lépését, de egy Indexen nem fogsz olyat olvasni, hogy valamit jól csinált a kormány. Érdemes elolvasni ezért pro és kontra érveket. Aztán eldönteni kinek az oldalán állsz. Ha csak egy véleményt ismersz, persze hogy azzal értesz egyet.


Ezek mellett alapokkal nem árt tisztában lenni (az elmúlt 20 év "történelme" pártok, főbb lépéseik, mai pártok nagy "karakterei", régi nagy politikai arcok, botrányok, és azok mögötti igazságok, hasonlók). Ezt többnyire wikipédián megteheted, elég pontos - forrás megjelölt - cikkek vannak manapság már.

2013. ápr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
MDF-->JES
2013. ápr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 bumbi02 ***** válasza:
65%

Ezeknek azért érdemes utánanézi (de nem csak ezért) mert sok régi párt új névbe burkolózik illetve a lecsúszott nevüket takargatják mit az MSZP Eggyüt 2014-e!


Burkolózásra gondolok itt!

SZDSZ-->LMP

MDF-->YES

MSZMP-->MSZP



És kérdező. Ha ilyen információt kapsz mint ez. Akkor utána nézni. Mert ferdítés.


Az LMP-t azért mondogatják SZDSZ utódpártnak, mert balliberális párt. Nagyjából mintha a Jobbikot MIÉP utódnak hívnám.

Az MSZP és MSZMP közt nincs semmi "kapcsolat", főleg ha azt nézzük hogy a Fideszben több MSZMP tag van, mint az MSZPben. (sőt, még a Jobbikban is vannak volt MSZMP-sek, sőt volt SZDSZ-sek is)

2013. ápr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
46%

"Az MSZP és MSZMP közt nincs semmi "kapcsolat", "


Csak nyîlvánosan az utódpártja!

[link]

2013. ápr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!