Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert van az, ha valaki...

Miert van az, ha valaki kisetal az utcara Magyarorszagon egy Magyar zaszloval a kezeben, arra egybol ra kell sutni, hogy neonaci es rasszista?

Figyelt kérdés
Miert nem lehet ma a Hazankban a nemzeti ertekeket apolni? Miert kell az arpadsavos zaszlot osszemosni a felelemmel, a rasszizmussal? Ha mar valaki egy kicsit is Magyar szeretne lenni azt el kell itelni? Ideje lenne tudomasul venni, hogy a szelsojobbnak beallitott Jobbik nem neonaci, hanem nemzeti erzelmu part!
2013. ápr. 10. 18:57
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
30%

"Kivancsi voltam, mert nemzeti erzelmunek tartom magam"


Mióta vagy ilyen nagy hazafy? Vagy 3 éve? Imádom az ilyen újmagyarokat. Amúgy egy kicsit is ismered a történelmet, jogot, stb.?

2013. ápr. 11. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

68-aska te olyan vagy, mint Móricka, akinek mindenről ugyanaz jut az eszébe. Bármilyen topic van, ha a kanárik szaporodásáról van szó, te abba is belecsempészed a nácizást.


Gondolom ugyanúgy elítéled és antimagyarnak tartod azokat, akik a szovjet megszállással szimpatizálnak.


Persze ilyen kérdésekben hallgatsz...

2013. ápr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
56%

Ha a kérdést és a hozzá tartozó szöveget tekintem, nem nagyon csodálkozom. Az alapvető probléma több, egymáshoz nem való dolog összekeverése.

Lehet ma (és máskor is) a nemzeti értékeket ápolni. A zászló nem nemzeti érték, hanem nemzeti szimbólum. A különbséget rögtön látni fogjuk. Nemzeti érték a Nemzeti Múzeum, a budai vár, a visegrádi palota, vagy a Kis-Balaton. Ezeket nemcsak lehet, hanem kell is ápolni. Az is ápolás, ha tiszteletben és tisztán tartjuk. Aki magyar kíván lenni, szépen beszéli a nyelvét, ismeri kulturális értékeinket, történelmünket, nemcsak tesz, de áldoz is azért hogy e hon egyre szebb és gazdagabb legyen. És erősen óvakodik a haza bármilyen vonatkozású beszennyezésétől.

Kulturális és történelmi érték a zászló is, az árpádsávos történelmünk, a trikolór pedig részben a 48-as (eredeti) eszmék, részben az államiság szimbóluma. Szimbólumaink tiszteletben tartása a haza megbecsülését jelenti. Akkor tartunk tiszteletben valamit, ha féltett kincsként őrizzük, ritkán, leginkább felemelő nemzeti ünnepeinken vesszük elő, hogy emlékezzünk és kifejezzük nagyrabecsülésünket. A történelmi zászlókat történelmi ünnepeinken és eseményeinken, a trikolórt nemzeti ünnepeinken és jeles eseményekkor használjuk, ezzel adva meg és ismerve el rangját.

Aki minden pillanatban azt hurcolássza, de különösen, ha alantas eszmék eltakarására használja, remélve, hogy a nemzeti ereklye eltakarja tisztességtelen szándékait, nem tekinthető ápolónak, ellenkezőleg nemzeti szimbólumaink meggyalázójának. Akinek nemhogy elnézés nem jár, de akit pusztán emiatt is szankcionálhatónak kell tartani. Aki így vélekedik, nem az árpádsávos zászlót mossa össze a félelemmel és rasszizmussal, hanem aki ezt a szimbólumot szinte ruhadarabnak használja, az próbálja a félelemkeltést és rasszizmust eltakarni e nemes textillel.

A Jobbik talán (még) nem neonáci, de szorgalmasan menetel e cél felé. Ha pedig ez a nemzeti érzelem, akkor én azt megtagadom - azaz mégsem. Nem szabad egy meggyalázott jelképet összekeverni a meggyalázójával. A jelképeket annak kell tartani, ami - jelképnek. De nem a meggyalázó eszméé, hanem az eredetié. A meggyalázó pedig viselje megérdemelt büntetését.

2013. ápr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

28eve vagyok hazafi. Eltem kulfoldon is ket evet. Talan ez nem bun. Ady is elt Parizsban... Megsem vonja senki ketsegbe, Magyarsagat.

Nem vagyok ugyved, de talan alapjaiban ismerem a jogot, vegulis tanultam nagyvonalakban :) Tortenelem tanar sem vagyok. Viszont Magyar vagyok. Barmerre megyek a vilagban, akkor is az leszek.

Szapulhattok nyugodtan, nem fogom felvenni. Mindenkiben lehet hibat talalni :)

2013. ápr. 11. 17:09
 25/42 anonim ***** válasza:

" Talan ez nem bun. Ady is elt Parizsban... Megsem vonja senki ketsegbe, Magyarsagat. "


Ady kőkeményen baloldali volt és Kun Béla közeli ismerőse, illetőleg az MSZDP kongresszusi küldötte, ami nem a hazafiasságáról volt híres. Még mindig olyan hazafi a szemedben így a tények ismeretében? (gondolom nálatok baloldali nem lehet hazafi)

2013. ápr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

Ja nem, bocsi Kun volt küldött és Ady vitte bele a buliba. Wikipedián is megtalálod. De ettől Ady hardcore baloldali volt.


Előző voltam.

2013. ápr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

Es meg, hogy a Jobbik szimpatizansai eloiteletesek :) Azert mert Jobbikos valaszto vagyok, es lehet jelolt is leszek, attol meg nem irom le azt, aki mas szemlelettel van a politika fele. Attol fugg mi az a szemlelet.

Nem, nem csak jobb oldali lehet hazafi. Szerintem mindenki az, aki a hazaja erdekeit vedi, es azokat tartja szemelott. Attol meg, hogy baloldali vagy, nem kell benyalni csontig senkinek. Ugyen ez igaz a jobb oldalra is.

De ha majd egy baloldali part is el kezd foglalkozni az igazi problemakkal az orszagban, es nem csak a homokba dugja a fejet, akkor lehet veluk is szimpatizalni fogok.

En nem kerestem meg senkit, hogy indulni szeretnek a valasztasokon, ok kerestek meg engem. Ha en mentem volna oda hozzajuk, akkor nem hezitalnek az indulason.

2013. ápr. 11. 19:18
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

Ady egy szerencsétlen megvezetett művészlélek volt.

Szabadkőművesek is beszervezték, de egyszer sem vett részt az üléseken, csak kellett egy név a kirakatba.

2013. ápr. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
68%

Nemzeti jelképek használata nálunk minimum csúnya MAGYARKODÁSnak számít sajnos.

Kicsit sarkítva ez azért van mert az idegenek akiket befogadtunk és akik már 150 éve teljes jogú honfitársaink azt szeretnék ha elfelejtenénk múltunkat, eldobnánk jelképeinket, megtagadnánk identitásunkat.

2013. ápr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
52%

7-esnek

"nemzeti érzelmekből és hazaszeretből nem lehet jóllakni és a számlákat se lehet belőle befizetni. Kevesebb árpádsávos zászlót meg cigányokra és zsidókra való mutogatást"


Ez demagógia, ilyen alapon zárjuk be a filozófia tanszékeket mert semmi hasznuk.

2013. ápr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!