Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan küzdhetnék a rasszizmus...

Hogyan küzdhetnék a rasszizmus és a kirekesztés ellen?

Figyelt kérdés

Mindenütt ezt tapasztalom.

Hogyan tehetnék ellene.


Minden tele van rasszizmussal is , mindenütt csak azt látni.



2013. jún. 23. 20:48
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
67%

Gyakorlatilag sehogy nem küzdhetsz. Sajnálom, de ez az igazság. A kirekesztés ellen úgy lehetne küzdeni, ha az összes jogvédő civilbe öltözik kamera nélkül és szétnéz pl. Ózdon a megfelelő területeken. Ekkor megtanulja, kinek is kell a jogát megvédenie.


Hozzáteszem, szerintem az is ras.zizmus és diszkr1m1náció, ha az iskolában 10 c1gánygyerek megver egy magyar/nemc1gány gyereket (hiszen ez is c1gány-nemc1gány alapon történő hátrányos megkülönböztetés)

2013. jún. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
75%

Egy kicsit keveredik itt két dolog. Egyrészt a rasszizmus az amikor egy embert azért gyűlölnek, mert egy adott rasszhoz tartozik. Akkor is, ha valaki esetleg alig találkozott velük egész életében.

Másrészt a c-típusú polgárokkal szembeni ellenérzés szerintem kicsit más, ugyanis nem a származásuk miatt rekesztik ki őket, hanem konkrét tapasztalatok alapján. Szóval ezt kellene tisztázni, hogy melyik ellen akarsz küzdeni, mert két külön dologról van szó.

2013. jún. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 tetro ***** válasza:
34%
kicsit kevered a dolgokat, mert egy olyan embert nem tudsz tapasztalat alapján kirekeszteni, akiről semmit sem tudsz és még soha sem találkoztál. mégis c-típusú állompolgárnak nevezed. teszed ezt csupán a bőrszíne alapján, hiszen ez az egyetlen dolog amit biztosan tudsz róla. ez a rasszizmus. és tudom, zsidóbérenc liberális kancsó vagyok a rózsadombról...
2013. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
60%
Nem értesz. Egy rasszista azért gyűlöli pl. a feketéket, mert ők különböznek tőle, másik rasszhoz tartoznak. Aki a c-kat gyűlöli, nem ezért teszi, hanem mert negatív tapasztalatai vannak. Persze általánosít, de teljesen más alapon. A rasszizmus a származásból indul ki. A cigánykérdés pedig oda jut. Épp az ellenkezője.
2013. jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 tetro ***** válasza:
28%
Teljesen mindegy az indok. Vélt vagy valós EGYÉNEK tulajdonságát kivetíteni más számodra ismeretlen emberekre rassz jegyeik alapján primitív, rasszista dolog.
2013. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
64%
pedig te is ugyanezt szoktad tenni tetro
2013. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 tetro ***** válasza:
13%
ezt kifejthetnéd. hol és milyen rassz jegy alapján ítéltem meg valakit?
2013. jún. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
40%

"Mitől lenne különb kirekesztés terén bármelyik a másiknál?"


Hát mert mocskos rászistás magyarokat jó dolog kirekeszteni, zsidókat és cigányokat pedig rossz dolog.

2013. jún. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
54%

"Teljesen mindegy az indok. Vélt vagy valós EGYÉNEK tulajdonságát kivetíteni más számodra ismeretlen emberekre rassz jegyeik alapján primitív, rasszista dolog."


Igen, és ez a primitív, rasszista dolog gyakran megmenti a vagyontárgyaidat, a testi vagy a lelki épségedet, de akár az életedet is, ha belőle kiindulva jó messzire elkerülöd azokat, akiktől a rasszizmus miatt tartasz.

De írták már előttem, hogy nyugodtan költözz be a cigánytelepre tetro, hiszen ott is ugyanolyan emberek élnek, mint bárhol máshol és nincs mitől tartanod, hiszen EGYÉNILEG nem is ismered az ottaniakat, hát akkor mégis miért tartanál tőlük? :)

2013. jún. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
54%
Tetrónak ezt nem bírod megmagyarázni, neki tényleg oda kéne költöznie, hogy megértse.
2013. jún. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!