Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan küzdhetnék a rasszizmus...

Hogyan küzdhetnék a rasszizmus és a kirekesztés ellen?

Figyelt kérdés

Mindenütt ezt tapasztalom.

Hogyan tehetnék ellene.


Minden tele van rasszizmussal is , mindenütt csak azt látni.



2013. jún. 23. 20:48
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
70%
Nem arról van szó, hogy mennyire hasznos a mindennapi életben a rasszizmus vagy mennyire nem. Maga a tény, hogy rassz alapján sorol be embereket valaki, elszomorító. Utáld a gyilkosokat, utáld a tolvajokat, de nem a színük hanem a tetteik miatt.
2013. jún. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
43%

Költözz le Borsod valamelyik cigány többségű településébe és mutasd meg a magyaroknak mennyire alaptalan az összes cigánysággal kapcsolatos ellenérzésünk. Csak majd írd meg melyik kórházban ápolnak, küldünk majd jobbulás kártyákat.


Emelvényre kiállni és osztani az igét, hogy a rasszizmus mennyire rossz elég olcsó megoldás lenne. Ahogy mondtam ültesd át a terved a gyakorlatba.

2013. jún. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
75%

Így igaz, ahogy azt előttem is leírták. Én borsod megyében lakom, sajnos egy rendkívül nagy mértékben "szennyezett" település részen. Engem is megpróbáltak "normális" életvitelre nevelni, hogy mindenki egyforma, és egyenlő és a többi hülyeség.


Amikor először raboltak ki 11 évesen már elkezdtem tartani a cigányoktól. Ezidáig 3x raboltak ki, kivétel nélkül cigányok (és persze mindig többen). Amióta "felnőttesebb" fejjel szembesültem azzal, hogy ez a népcsoport milyen másokkal szemben, és saját magával is, azaz a te szavaiddal élve "rasszista" lettem, azóta nem raboltak ki. Tudod hogy miért?


Ha cigány jön szembe velem az utcán, átmegyek a másik oldalra, ha beszólogatnak oda se figyelek. Buszon, vagy egyéb olyan helyen ahol sűrűbb a tömeg, nem engedek magamhoz közel cigányt, megtartom az 1-2 méteres távolságot minden körülmények között, ha ezért 2 utca kerülővel kell hazasétálnom is. Hogy azóta nem raboltak ki, csakis az előítéleteimnek köszönhetem, semmi másnak. Azzal a gondolkodásmóddal, hogy á nem mind olyan, folytatódott volna az, hogy a legnagyobb bizalommal sétálok keresztül egy cigányok lakta utcán, vagy csak egy összecsoportosuláson, aztán megint késsel fenyegettek volna. Az sem kellemes, de bíróságra járni sem 12 évesen hidd el.


Ha tenni akarsz a rasszizmus ellen, akkor ne szavazz olyan rasszista liberálfasiszta pártokra mint az MSZP, és a Fidesz akik nem büntetik, hanem jutalmazzák a cigányság ilyen formájú viselkedését, hogy ezzel is éket verjenek a cigány magyar együttélésben.

2013. jún. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
43%
Előző jól mondja, a rasszizmus életet menthet.
2013. jún. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 tetro ***** válasza:
38%
ahogy egy atombunker is, mégsem élünk benne :)
2013. jún. 24. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%
Ha kifogytak az érvek, akkor jönnek a kedveskedő, humorosnak hitt válaszok.
2013. jún. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
50%

"ahogy egy atombunker is, mégsem élünk benne :)"

Ha hetente lenne egy atomvillanás a szomszéd megyében, akkor ott élnénk. :))


De még egyszer hangsúlyozom, szerintem a fenti példák nem feltétlenül a rasszista kategória. Szerintem a tanulás és általánosítás önmagában nem kirekesztés. Átcsaphat rasszizmusba, de ha valaki elkerül egy bizonyos csoportot, az sima tanulási folyamat.

A csalánt is elkerüljük, és nem azért, mert utáljuk, hanem megtanultuk, mivel jár, ha hozzáérünk. :))

2013. jún. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

A kérdést csak viccből tettem fel.


Kíváncsi voltam rá ,hogy a többségnek mi a véleménye erről.


Egyetértek azokkal akik tapasztalatból beszélnek.

Én is tartom a 10 lépés távolságot a romák esetében.

2013. jún. 24. 10:11
 29/36 anonim ***** válasza:
31%

"ahogy egy atombunker is, mégsem élünk benne :)"


Most az országba fél miló cigány van a világon 20 ezer atom bomba kb ez a 30ad résza ha csak a világon 30ad anyi atomrobanás tőrténe mint ahaány cigányok által elkővete büncselekmény mindenki bunkerben élne.


DE sokal esélyeseb hogy kiraboll egy cigány mint hogy atomrobanástl haljak meg.


A raszizmust nem lehet megszüntetni . Ugy lehetne csőkenten ha megszüntetjűk a cigányok bünöző életmódját ami néhz próbléma..


Enyiből az őszes szrvas raszisat mert fél az embertől hollot nem biztos hogy le akarja vadászna csak eséjes. Ugyan ez van a cigányokall kapcsolatban.

2013. jún. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
35%
a rasszizmus ellen az a kisebbség tehet csak aki ellen irányul, mégpedig a sztereotípiák megtörésével. külsőleg ez nem megoldahtó. persze nekem már az is elég lenne ha legalább hajlandóságot mutatnának ezirányban...
2013. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!