Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aktív eutanázia?

Aktív eutanázia?

Figyelt kérdés
Állítólag gyűjtenek rá aláírást. Nektek mi a véleményetek? Ha mondjuk népszavazás lenne, hogy szavaznátok, engedélyeznétek, hogy az orvos szándékosan megölhesse a beteget annak kérésére?
2013. júl. 20. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Sokk lene a visza éllés velle . És keveseb kutatási alany lene.
2013. júl. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Igennel.
2013. júl. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Támogatnám. Szenvedni hosszú hónapokat kínok között, magatehetetlenül nem nevezhető életnek. Bár én a végstádiumos rákosok eutanáziáját is támogatnám. Szerintem mindenkinek joga van rendelkezni az életéről
2013. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vannak esetek, amikor maga a páciens kéri, van ahol még pereskedik is, hogy elérje, engedjék meghalni. Viszont nem ugyanaz, ha valaki belehal a betegségébe, sérülésébe és nem tartják itt erőszakkal, vagy szándékosan megölik, mert ez az aktív és passzív eutanázia közötti különbség.

Ha például egy beteg rendelkezik arról, hogy nem akarja, hogy lélegeztető gépre kapcsolják, akkor nem "megölik", hanem hagyják, hogy meghaljon, amikor eljön az ideje. Ha viszont nyitott az aktív eutanázia lehetősége - vagyis valaki más hozhat döntést a haláláról - az miben más, mintha odamenne és beleszúrna egy kést?

Egy hasonló kezdeményezés körüli vita során egy másik országban elég sok véleményt összegyűjtöttek egy filmben, nem emlékszem a címére. Az egyik orvos mondta, aki pedig jobbára halálosan beteg rákosokat kezelt, hogy szinte minden páciense, aki esetleg korábban azt is hangoztatta, hogy nem akar szenvedések között tovább élni majd, a legvégső pillanatig élni akart és küzdött. Nem tudhatjuk, hogy miként változik meg az ember gondolata, ha annyira közel ér a halálhoz.

Sajnos az ember sok gonoszságra képes, biztos, hogy hírtelen nagyon sok "felesleges" beteg családtag meglepő módon kérné, az aktív eutanáziát. Persze utólag lehetne vizsgálgatni, hogy ők írták-e alá a papírt, vagy hamisították, de akkorra már nem élnének, nem lennének láb alatt a rokonnak, esetleg örökösnek.

Az aktív eutanáziát azt hiszem nem tudnám támogatni. Ahhoz viszont mindenkinek joga kellene legyen, hogy nemet mondjon olyan kezelésekre, gyógyszerezésre, ami csak meghosszabbítaná a szenvedését de meg nem gyógyíthatná, mindenképpen meghalna csak később.

2013. júl. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dick Esmen ***** válasza:
15%
Sajnos Magyarországon nagyon sokan visszaélnének vele,úgyhogy nem támogatom.
2013. júl. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olvastam egy skandináv könyvet, ami arról szólt, hogy az író apja ágyhoz kötött, nyaktól lefelé béna öregember volt,kérte a kegyes halált, de bár ott megengedett, évekig tartott, míg engedélyezték, annyi procedúrával járt. Nem tudom hány orvosnak kellett megvizsgálnia, hány ügyvédnek meghallgatnia, bizottságok döntöttek, stb., az öreg meg szenvedett, és az egész családja bele volt betegedve az egészbe.

Szóval nagyon vigyáznak, hogy ne lehessen visszaélés, és az orvosok sem szívesen teszik meg.

Szerintem az embernek joga van hozzá, hogy békében menjen el, és ne kelljen a rokonainak végignéznie a szenvedését. Még egy kutyát is elaltatnak, ha már nem vár rá más, csak a kínhalál.

2013. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!