Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországiak! Miért románoz...

Magyarországiak! Miért románozzátok le a Székelyeket, és szerbezitek le a vajdaságiakat?

Figyelt kérdés
Csak a Magyarországon csinálnak ilyet, máshol a sajátját mindenki a saját népe nevén szólítja.

2014. jan. 3. 19:30
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
41%
Talán azért mert nem szeretik ha valaki a zsebükben turkál (ld szavazojog ott ahol nem fizetnek adot és nem az ö börükre megy a játék!!!!)? Hmm! Van benne valami?
2014. jan. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
72%
Ha még egyszer azzal jön valaki, hogy a kinti magyarok nem fizetnek itt adót, én agyvérzést kapok...
2014. jan. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
23%
22-es, miért, fizetnek??
2014. jan. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 SoundscapeToArdor ***** válasza:
100%
Én egyszer nem hallottam olyat, hogy a Romániában élő magyarok románok lennének... Helyese megfogalmazás így a székelyek vagy a romániai magyarok. Azt meg egyáltalán nem lehet románnak/szerbnek nevezni, aki habár ott él, nem beszél más nyelvet csak a magyart... Hallottam már ilyenről. (Kivéve abban az esetben, ha az egyed a magyar zászlón táncolva kántálja románul, hogy "román vagyok! Román vagyok!", pedig mindegyik felmenője törzskönyvezett magyar. Ilyenkor ez magyar származású román. Persze ez csak az én felfogásom.)
2014. jan. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
33%
Miért, hogy kéne nevezni a székelyeket? Pláne akik már ott is születtek. Én Német származású vagyok, de itt születtem. Magyarnak neveznek. Nem is veszem zokon. Kicsit túl lett lihegve ez a nagy nemzetieskedés.
2014. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
61%

Egyrészt NEM mi kértük a szavazási jogot , és semmi mást se kértünk . De ez nem tudom hogy jön ide : a külhoni Magyarok nem Magyarok mert szavazhatnak Magyarországon (ezt mondták páran összefoglalva ) , ilyen zseniális összefüggéseket találni valamiben , egyszerűen szakad az értelem .....

Másik írja hogy Német származású , és hogy őt Magyarországon lemagyarozzák , nem tudom mire gondol , de hozzám még egy ember se jött ujjal mutogatva hogy AZ MAGYAR , AZ MAGYAR , AZ MAGYAR , NÉNÉNÉ . Nem tudom hogy téged ki a jó ég Magyarozhatott le itt ha te Németnek vallod magad , de biztos ...... Bár nem egy kategória a két dolog , a Németektől nem szakítottak el olyan földeket amik következtében valaki Magyarországon ragadt volna a régi Német hazájából , , de viszont a Magyaroktól szakítottak el ilyen földeket , és ezzel a saját történelmét csúfolja ki , a több 100 000 Magyar halottat aki az ellen küzdött hogy ez ne történjen meg , és az életét is feláldozta azért hogy fenn maradjon a nagy Magyar birodalom , nem sikerült ez és a megmaradt Magyarországi lakosság nem hogy hangsúlyozná hogy ezek a földek az övék és itt Magyarok is élnek akiknek a hazáját már tönkretették , mind etnikailag mind gazdaságilag , hanem azt mondják hogy azok Románok , azok Szerbek mert ott születtek és ha abba az országba születtek akkor ők is azok .... Ki akarják tagadni a Magyar nemzetből a kint ragadtakat ezekkel a szavakkal , ami szerencsére lehetetlenség mert külföldön is közel annyi Magyar él mint belföldön , ennél nagyobb tudatlanság a földön nincsen ... És higgyétek el mi is szívesebben adóznánk Magyarországnak , de ez jelenleg nem lenne megvalósítható . Aki ezt csinálja az nem Magyar , az hazátlan áruló korcs ivadék . !

2014. jan. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
5%

Kedves Antiretardált! Nem szokásom az interneten vitatkozni senkivel, de néhány gondolatban muszáj reagálnom az írásodra. Igen, nem ti kértétek a szavazati jogot. Azonban a lehetőségét megkaptátok és ha te nem is fogsz élni vele, más igen. Csak tudod az a probléma, hogy a határon túli magyarok más ország állampolgárai, ugyan milyen jogon is kellene beleszólniuk abba, hogy mi itt mekkora sz.rban éljünk? Nem kel ebbe nagy történelmi eszményképeket belelátni, csak a nagy büdös valóságot. Az én sorsomról én szeretnék dönteni, nem szükséges ebbe olyannak beleszólnia, akit az itteni döntések nem érintenek. Ez ilyen piszok egyszerű.

A származásommal kapcsolatos felvetésemet jól félremagyaráztad, bár meg is rúgtad vele az öngólt. Ugyanis énhozzám se jött még egy ember sem ujjal mutogatva, hogy magyar, vagy német, vagy piréz. Csupán arról van szó, hogy itt élek, a nevem is többé-kevésbé magyar, beszélem a nyelvet, magyar az állampolgásrágom, tehát mások számára ennyiből is evidens, hogy magyar vagyok. Nem kapaszkodik senki abba, hogy az én szüleim, nagyszüleim honnan származnak. Itt élek, magyar vagyok, pont. Nem futok ki Németországba szavazgatni, nem várok onnan semmit. Na most akkor fordítsuk ezt meg: ugyan hány székelyhez mennek oda ujjal mutogatva, hogy ő román? Ezt felfújni is csak itthon ekkora divat árpádsávos körökben. Ahogy a nagy hazafiság hangoztatása is e körökben divat. Tudod mi a baj? A hazafiságot nem hangoztatni kell, mert az mindig gyanús. Érezni kell. Az én szememben senki nem lesz nagyobb magyar attól, hogy hangoztatja, meg akkora kokárdákat hord a mellén, hogy a fejét is eltakarja vele. Még a lengetett árpádsávos lobogója sem fogja igaz magyarrá tenni, csupán egy szánalmas bohóccá. Ha egy külhoni magyar annyira magyar akar lenni, válasszon magának hazát (egyet!), vegye fel azt az állampolgárságot, és annak az országnak a törvényei szerint éljen! Élvezze a jogait és tegyen eleget a kötelezettségeinek!

Aztán csak sikerült átcsapni a szokásos népnemzeti szólamokba. Elszakadt hazáról, meg hasonlók. Csak azt felejted el sokakkal egyetemben, hogy a nagy elszakadás idejéből már szinte senki nem él. Az ő utódaik pedig születtek, ahova születtek. Aki Romániában született, román, ha fejre álltok, akkor is. Attól ő még lehet magyar SZÁRMAZÁSÚ. Tetszik érteni?

Nem kell, hogy Magyarországnak adózz. Tedd ezt akkor, ha itt is élsz, itt dolgozol. Akkor adózz ide, akkor szavazz itt! Nincs a világon még egy nemzet, aki ennyit görcsöl az identitásán, mint a magyar. Nem lehet a múlton jajgatni még nyolc generáción keresztül. Illetve lehet, csak méretes marhaság. Lehet itt nagy magyar birodalomról áradozni, meg különféle elméleteket gyártani és magyarázni a történelmet. Ez az ország most akkora, amekkora. Generációk születtek már azóta. Erdély, a Kárpátok és az összes többi vidék, mint természeti csoda, gyönyörű. Bármikor elmehetünk oda gyönyörködni benne. De ember, használd a jüzan eszed! Egy ekkora kis nyomorult országot se vagyunk képesek irányítani! Ha a nyakunkba kapnánk az elcsatolt területeket, több száz éves lemaradásba taszítanánk saját magunkat! Mióta újraegyesítették Németországot, hatalmas lemaradásban van a gazdasága. Ez az ára, hogy a keletnémet régió felzárkóztatásának. Többet kellett adni a keletnémetnek, hogy beérje a nyugati felét. Ezt a nyugati nem nézte jó szemmel. Érthető. Ő is német, meg a másik is, miért kap amaz többet? És meg is teremtődött a feszültség. A gazdaságuk pedig igencsak megtépázódott. Pedig fényévekkel stabilabb lábon álltak, mint Magyarország valaha is fog. Erre most mi van? Sok mámorból ébredt látványhazafi a fejébe vette, hogy visszahódítják az elcsatolt területeket? Röhögnöm kell. Előtte talán gondolkodni kellene...

2014. jan. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
VPKTKPLKDKFLTRKFDNFM majd te megmondod nekünk, hogy mik vagyunk, minek valljuk magunkat, mi? Az hogy te identitás zavarban küszködsz, vagy hogy német vagy e vagy magyar azt te döntöd el, engem egyáltalán nem érdekel (habár én a helyedben biztos németnek vallanám magam ha a származásom az lenne). De mi magyarok vagyunk, nem értetek, nem a magyar kormányért, nem a pénzért, hanem az őseinkért, magunkért. De ezt se te se azok akik hozzád hasonlóan beolvadtak, vagy netalán nem olvastak elég könyvet, vagy hiányos forrásból tájékozódnak nem érthetik. Nem is kell hogy értsétek. Mondhatsz bármit ránk, szavadnak nincs súlya ránk!
2014. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
8%

Látom, megint az önérzet lendült előbb az agytekervények helyett. Először is nem mondom meg senkinek, hogy minek érezze magát. Ha te magyarnak érzed magad, az a te dolgod. Egy dolog a származás, azt senki nem vitatja el. A más dolog pedig: kukkants bele a személyidbe és nézd meg, milyen ország állampolgára vagy és melyik országban élsz.

Hogy Magyarországon mi történik, az pedig nem a te dolgod, ha nem itt élsz! Ami döntések itt születnek, az a határon belül élők életére van befolyással és bocs, hadd legyek nyers: abba határon kívülről ne ugass bele se te, se más! Nem neked kell az itteni törvények szerint élned, mert rád nem ezek a törvények vonatkoznak, hanem annak az országnak a törvényei, amelyikben élsz, amelyiknek az állampolgára vagy! Ha verni akarod a csalánt, tedd a saját f.rkaddal, ne a máséval! Értem?

Idézlek: "De mi magyarok vagyunk, nem értetek, nem a magyar kormányért, nem a pénzért, hanem az őseinkért, magunkért. De ezt se te se azok akik hozzád hasonlóan beolvadtak, vagy netalán nem olvastak elég könyvet, vagy hiányos forrásból tájékozódnak nem érthetik."

De, pontosan értem. Amit viszont te nem értesz: ha nem ebben az országban élsz, vallhatod magad akárminek is, ne szólj bele abba, hogy itt mi történjen! Ez ilyen rém egyszerű! Valld magad aminek akarod, de annak az országnak az ügyeibe szólj bele, amelyikben élsz, dolgozol, adózol!

2014. jan. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
Szűz Mária segíts! Most megint hogy jön ide a politika? Egy utalást nem tettem a politikára! Hányingerem van tőle. Neked nincs magánéleted? A politikával kelsz és azzal fekszel? Vagy ez csak a hobbid? Vagy netalán egy politikus vagy?
2014. jan. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!