Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországiak! Miért románoz...

Magyarországiak! Miért románozzátok le a Székelyeket, és szerbezitek le a vajdaságiakat?

Figyelt kérdés
Csak a Magyarországon csinálnak ilyet, máshol a sajátját mindenki a saját népe nevén szólítja.

2014. jan. 3. 19:30
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Hogyhogy hogy jön ide a politika? Nem olvastad el az eddigi hozzászólásokat? Valahogy csak kikötöttünk itt. Netán az én előző hozzászólásomat sem olvastad? Ahhoz képest elég nagy hanggal sikerült nekem ugranod.
2014. jan. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
61%

"Csupán arról van szó, hogy itt élek, a nevem is többé-kevésbé magyar, beszélem a nyelvet, magyar az állampolgásrágom, tehát mások számára ennyiből is evidens, hogy magyar vagyok" nekem , és a többi Székelyföldön élő Magyarnak is a nevünk Magyar , talán még magyarabb mint Magxarországon , mert nincsen itt 1 Vasile se , se semmi átvett név , de az a lényeg hogy Magyar a nevünk , mi is beszéljük a Magyar nyelvet , és a Románt csak úgy né , olyat is láttam hogx a kiszolgáló a románokat nem tudta kiszolgálni itt mert nem értette őket , szóval a felnőttek körében is aki minden nap nincs rászorúlva arra a korcs román nyelvre , nem igen tudja . Nekünk is Magyar az állampolgárságunk , de ezt nem fírtatom . És pl. Anyukám is Magyarországon él , de itt nőtt fel Székelyföldön , vagyis mind az egész érved ami téged mások szemében szerinted Magyarrá tesz igaz Anyukámra , pár ember mégis elkezdi románozni ahogy megtudja hogy hol éltek az ősei ...... És az Erdélyi Magyaroknak minden szempontból megnehezítik az érvényesülést , és így is ráadásul a gazdaság utoléri , sőtt meg is haladja a Kelet Magyarországi megyéket , és Dél Szlovákiáról (Kárpátaljáról) ne is beszéljünk mert az még fejlettebb is , szóval a gazdasági problémáidat nem értem , főleg felvidék Magyar többségű részénél nem . Szerintem teljesen megvalósítható lenne a visszacsatolás bizonyos részeken , Szatmárnémeti és Érmihájfalva környéke , Székelyföld , Dél-Felvidék , és Szabatka környéke pl. Itt él kb 1.7 millió Magyat ami a lakosság 70% teszi ki , ez a 70% ezt akarja ami 2/3 többség , gazdaságilag kb. egy főre 8000 USD jut , ami kicsit kevesebb , de közelsem annyival hogy visszahúza Magyarországot , és nem tudom hogy mit értesz azalatt hogy ekkora földet se tudunk megtartani , ezt nen ti kell megtartsátok amit hozzátok csatolnak , azok a földek megtartják magukat , most se Románia tartja fenn Erdély és vele Székelyföldet hanem sajnos fordítva . És Nagy Magyarország gazdasága sokkal jobb volt mint a mostanié . Sokkal több lehetőség lenne a hegyvidékeknek köszönhetően , só , ércbányák , turizmus , sípályák faipar stb. Szóval a gazdasági problémák barom.ságok

. És érdekes mód mi a románok szemében Magyarok vagyunk , a miszemünkben Magyarok vagyunk , a papíron Magyarok vagyunk , történelmünk és őseink Magyarok , de a magadfajta aljanép egyedűl mégis lerománoz ( a felvidékiekre , vajdaságiakra és Kárpátaljaiakra , Múravidékiekre ugyan úgy igaz ez ) , valaki mondta hogy a sportban nem a Magyaroknak szurkolunk , biztos ezért kapott annyi Erdélyi Magyar a román-Magyar után pénzbirságot , fizikai sértést a csendőröktől és a roma közönségtől ... Itt is látszik kinek drukkoltunk , bár nem a legerkölcsesebb módon , de látszik . Oszthat bármit egy identitás zavaros Német , de szerintem ne ő mondja meg hogy ki mien nemzetiségű !!!

2014. jan. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

Kedves Antiretardált!


Idézlek: "nekem , és a többi Székelyföldön élő Magyarnak is a nevünk Magyar , talán még magyarabb mint Magxarországon"


Nagyszerű, ennek igazán örülök. És ezzel mit szeretnél igazolni? Hogy magyar származású vagy? Van egy rossz hírem: ezt sosem vitattam, csak vagy nem figyeltél eléggé, vagy nem értesz magyarul. Magyar állampolgár vagy és itt élsz Magyarországon? Nem? Akkor maradjunk annyiban, hogy jogilag nem vagy magyar, innentől kezdve annak az országnak az életébe legyen beleszólásod, amelyiknek a törvényei érvényesek rád! Értem?


Megint idézlek: "Anyukám is Magyarországon él , de itt nőtt fel Székelyföldön"


Remek, akkor anyukádnak van jogalapja beleszólni Magyarország életébe, mert őt érinti.


Megint idézlek: "pár ember mégis elkezdi románozni ahogy megtudja hogy hol éltek az ősei ......" Ezzel talán annál reklamálj, aki lerománoz!


Már megint idézlek: "És Nagy Magyarország gazdasága sokkal jobb volt mint a mostanié. Igen, csak azóta eltelt néhány kósza évecske tudod? Azóta a világban sok minden megváltozott. Én értem, amit te mondasz, de az a probléma, hogy gazdaságilag (értsd pénzügyileg és infrastruktúra szempontjából, stb) igencsak elmaradott az a vidék. Bocs, ezért ne rám haragudj, ezek a tények. Ha ezt Magyarországi színvonalra kellene emelni, az azzal járna, hogy Erdélybe évtizedeken keresztül kellene tolni a pénzt ( a semmiből) méghozzá úgy, hogy miután nincs, nem maradna az ország másik felére. Oké, hogy a keletnémet régió nem volt egy gazdasági nagyhatalom, de ha most azzal próbálsz megetetni, hogy Románia, vagy Erdély stabilabb lábakon áll, mint az egykori keletnémet blokk, akkor összerogyok a röhögéstől.

És megint idézlek: "És érdekes mód mi a románok szemében Magyarok vagyunk , a miszemünkben Magyarok vagyunk , a papíron Magyarok vagyunk , történelmünk és őseink Magyarok , de a magadfajta aljanép egyedűl mégis lerománoz"


Ne haragudj, de kezdem a végén: alja nép a te jó édes anyukád! Remélem érthető voltam. Úgy kb ötszázadszorra mondom el, hogy nem románoztalak le, viszont ha a fejed tetejére is állsz, mindössze magyar SZÁRMAZÁSÚ vagy. Jogilag nem vagy magyar. Illetve lehet, hogy a kormány áldásos tevékenysége miatt már az vagy, de épp ezzel nem értek egyet. Mindenki annak az országnak legyen az állampolgára, amelyikben él, dolgozik, adózik! Ezt kellene végre felfognod.


Megint idézlek: "Oszthat bármit egy identitás zavaros Német , de szerintem ne ő mondja meg hogy ki mien nemzetiségű !!!"


Úgy látom, neked ez az identitászavar vizionálása valami becsípődés. Elmondom még egyszer, ha eddig nem lett volna világos: Német SZÁRMAZÁSÚ (ismerős?) magyar állampolgár vagyok. Eddig hol találsz ebben identitászavart? De mondom tovább: ha engem lemagyaroznak, nem futok sírni sehova miatta, miért is tenném? Még mindig keresem, hol van itt identitászavar.

Lássunk téged: Származásod magyar, nem Magyarországon élsz, ha lerománoznak, telekönnyezed a párnádat. Kinél is vannak akkor identitászavarok?

Sokadszorra, de remélhetőleg utoljára mondom el: egy dolog a nemzetiség, más dolog az állampolgárság és a jog. Az embereket általában (és ez a világon máshol is így van) aszerint tájolják be, hogy honnan érkezett. Aki romániai, az egyszerűen román, aki angliai, az angol, aki svájci, az svájci. Pont. Nem a kis önérzetetek sárba tiprása miatt, hanem mert az emberek ilyenek.

2014. jan. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
61%
, " ennek igazán örülök. És ezzel mit szeretnél igazolni? Hogy magyar származású vagy? Van egy rossz hírem: ezt sosem vitattam, csak vagy nem figyeltél eléggé, vagy nem értesz magyarul. Magyar állampolgár vagy és itt élsz Magyarországon? Nem? Akkor maradjunk annyiban, hogy jogilag nem vagy magyar, innentől kezdve annak az országnak az életébe legyen beleszólásod, amelyiknek a törvényei érvényesek rád! Értem? " Ezzel nem azt bizonyítottam hogy Magyar származású vagyok , hanem idéztem egy részletet tőled amiben leírod hogy te mitől vagy Magyar , és leírtam hogy ez ránk,is igaz , te Német vagy és Magyar névvel , nyelvtudással ..... rendelkezel ezért te Magyar vagy , bár idézett szöveg után vajob mihez kapcsolódóan írnak .......... Rengeteg logika kell hozzá , nagyon sok ...... Aztán írod hogy az aki románnak nevezi anyukám , az annak a baja , persze ott fent abba a zöld négyzetbe nem olvastad el azt a kérdést ezek szerint , csak oldalakon keresztűl osztod a hülyeséged , aztán azt mondod hogy aki romániába él az jogilag román , menny már fel a wikipédiára és nézd már meg hogy romániába kb. 1.5 m Magyart bejelntettek HIVATALOSAN . Elég nagy zavar van a fejedben ezzel a nemzetiségi kérdéssel , tudod az úgy működik hogy népszámláláskór annak vallod magad aminek akarod , és nem úgy hogy Swázi földön élsz és Swázi vagy ... És mi az identitás zavar ? Az hogy azt mondod Német vagy , és Magyarnak neveznek , és ha ezt fírtatod akkor valahol Németnek érzed magad , mégis Magyar a neved , és egy olyan területen élsz ami a nem jellemző a Nemzetedre , és ehez az identitás zavarhoz hasonló fogalmat nem én írtam , hanem egy másik kommentelő , egyébként még öszőr kihangsúlyozom nem Erdély és a többi rész visszacsatolásárol beszéltem hanem egy kb 1-2 millió léleknyi területre , ahol ráadás a Felvidék déli része még gazdagabb is egy átlagos Magyar megyénél , és a Parciumi rész azt a szintet üti , csak Székelyföld és Szabadka vidéke szegényebb , de azok is ütik a kelet-Magyar szintet , Sz.F simán . És nem tudom hogy melyik reklámba olvastad azt hogy a romániába élő román stb. De ez a nyelvtan könyvekben úgy szerepel hogy a romániába élő románIAI , és különbség van , nem is kevés , mert a romániai egy földrajzi helyet jelől meg a politikai térkpen , míg a román az egy visszamaradott albán származású latin nyelvek egyikén beszélő NEMZETET jelől meg . És te amiről filozófálsz hogy a romániában élő az román , az úgy lenne helyes esetleg ahogy leírtam , esetleg . De ha ebbe is megpróbálsz belekötni onnan már a szómagyaráz és a ctr c/v következik .
2014. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
A romániai egy földrajzi helynek a lakosságára vonatkozik *
2014. jan. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Most akár hosszan is válaszolhatnék, de teljesen felesleges, maradok a rövidnél: olvasd el még egyszer, amiket leírtam, fogd fel, értelmezd! Mert egy k..r.va szót se fogtál fel belőle, így pedig nincs miről vitázni. Ha sikerült a lényeget megérteni (magyarul írtam) akkor szólj és folytathatjuk!
2014. jan. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
61%
Hát , végül is a rövidebbet választottad , az a szokásos beképzelt lenéző szöveg , ebből és a kőkemény %-odból is látszik hogy nem vagy olyan okos mint amit magadról gondolsz , szerinted : A Szerbiában élő Szerb , Romániában élő román és így tovább , lehet hogy ez volt a náci Németországban , irtottak mindenkit aki nem német volt , és még én vagyok lemaradva ...
2014. jan. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
8%

Idő kérdése volt, hogy az IQ bajnok a százalékba kapaszkodjon. Tényleg nagyon mérvadó. Tudod békák közt a legtökösebb gólya sem népszerű. :)

Kispajtás, voltaképpen leírhatnám még egyszer, amit már kétszer megtettem, de mi a garancia, hogy harmadikra megérted, ha kétszer nem sikerült? Márpedig nem sikerült, mert a reakciód köszönő viszonyban sincs azzal amiről csiripeltem. Vagy nem az én válaszaimat olvastad?

2014. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
Tartom, amit mondtam: olvass, fogd fel, és lesz miről vitázni. ;)
2014. jan. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
Ha mások úgy gondolják hogy általában hülyeséget írsz , nem gondolod azt hogy tényleg lehetséges ez ? És hidd el az IQ-m nem éppen átlagon aluli , de ebbe ne is menjünk bele .
2014. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!