Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pártok és birkáik miért nem...

A pártok és birkáik miért nem tudják felfogni, hogy a képviselői térítések csökkentése vagy annak hangoztatása rossz döntés?

Figyelt kérdés

A képviselői alapbér 231.000Ft, ami csak azok szerint rengeteg pénz, aki minimálbéren végez szolgamunkát. Ennyi pénzből megélni meg lehet, de egyáltalán nem az a mennyiség, aminél belépne a közgazdasági hatás, hogy ne akarnának ennél még többet is keresni. És ha legálisan nem keresnek, majd megszerzik csúszópénzek, havermutyik formájában, ahelyett, hogy a költségvetés lenyelné azt a számára mikroméretű békát, hogy mindenkinek adjon nyugati mértékű fizetést.


Persze populista hőbörgésre remek eshetőség, hogy a Blikk címlapon hozza az XY éppen utálható képviselő térítési díjait a kiegészítő díjakkal együtt, hogy hergelhesse a közkonyhai szakácsnőket, de objektíven ennek elég kevés értelme van.


Meg kell adni azt a fizetést a politikusoknak, ami felett már nem érdekük a megvesztegethetőség, mert ez az egész ország érdeke. Havi 230e nagyon nem az az összeg.


Az külön kedvenc érvelésem, aki a parlamenti munkát a minimálbér megadásával motiválná. Persze, lennének ők motiválva: a titkos üzleti ebédekre, szponzorált utazásokra meg a többire, nem arra, hogy parlamenti papírhalmok fölött görnyedjenek annyi pénzért, ami még benzinre se elég.



2014. febr. 26. 09:57
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#9: én is ugyanezt írtam, amit te, csak más szavakkal. Igen, nyilvánvalóan a mostani gyenge politikusi réteget kell folyamatosan leváltani és a helyükre az érkező generáció legjavát berakni, amit többek között azzal lehet elérni, hogy adunk nekik annyi fizetést, amit amúgy kapnának a magánszektorban.


#10: azért még a nagyonnyugaton se 10e euró egy átlag kezdőfizu, max. az említett különlegesebb példák esetén. Én is pont erről a számunkra profitmaximalizáló képviselői fizetés eléréséről beszéltem. Ha kinevelődne egy fiatal réteg, akik minden politikai oldalról az LMP meg a Jobbik lelkesedésével állnának a dologhoz, nem hinném, hogy nettó 1 milliót ne tartanának lenyűgözően remek fizetésnek, ami motiválná őket. Nyilván annak, aki előzőleg évi 500 milliót vett ki a cégeiből osztalékként annak nek az, ezért kell a frissdiplomásokat így kondicionálni, hogy ilyen életre számoljanak és tervezzenek, ne az oligarchizmusra.

2014. febr. 26. 13:13
 12/14 anonim ***** válasza:

Azt nem érti a kérdező, hogy ez nem fizetés. Ugyebár 4 évente választás, és még elég jó eredményekkel és statisztikai mutatókkal sem lehet az ember biztos a győzelemben. Erre a jövedelemre nem lehet alapozni semmit. Ergo a kérdező által említett réteg nem jöhet számításba, még ha össze is tudnák valahonnan vakarni a pénzt, amiből egy rendes kampányt meg tudnak csinálni. Mint említettem, a politika nem munka, hanem magas kockázatú befektetés, ami csak akkor térül meg, ha az ember kihasználja a pozíciójából adódó szürke, fekete lehetőségeket.

A céllal félig-meddig egyetértek, de az eszköz nem megfelelő az elérésére. Attól még, hogy növekednek a fizetések, nem nyílik meg a politikai pálya a jelentékeny tőkével nem rendelkezők előtt, ezt a választási, kampány rendszer gyökeres átalakításával lehetne elérni legfeljebb.

2014. febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező,ugye nem azt akarod kinyögni a végén,hogy te is akartál indulni a választáson képviselőjelöltként,de lemondtál róla mikor megtudtad,hogy csak 231 ezer Ft lenne az alapbéred?
2014. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
77%
Én meg azt mondom, hogy ha valaki pénzért akar politikus lenni,az köpje szembe magát!
2014. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!