Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most őszintén miért nem lehet...

Most őszintén miért nem lehet róla szó, hogy Magyarországhoz visszakerüljön legalább Kárpátalja egy része?

Figyelt kérdés

Tudom ENSZ,NATO,Nyugat stb...de ezt teljesen demokratikusan is meglehetne oldani, ezen az elven,hogy jöhetett létre Montenegró?Vagy,hogy lehetett így szétszabdalni Jugoszláviát?Arra miért volt mód?

Az ukránoknál válság van, a keleti országrészben már csomóan jelezték,hogy szeretnének Oroszországhoz kerülni.

Kárpátaljáról miért nem lehet beszélni sem?

Ma már annyi baromságot találnak ki, lehetne valami trianoni kárpótlás is, mert most nagy divat a múltba visszamenni és küzdeni az igazságtalanság ellen.

Ugyan így lehetne egy népszavazás is, az ukránoknak lehetne egy nemzetállamuk a kisebbségek nélkül, és ha nem is a teljes Kárpátaljáról beszélünk,akkor legalább a magyar lakta sávról.

Mindenki azt mondja,hogy a ruszinok is szívesen csatlakoznának Magyarországhoz, én ezt nem tudom, de itt most nem ámokfutást akarok csinálni,hogy mindent vissza, hanem egyszerűen igazságot!És már az igazság lenne ha csak az a 150 ezer magyar ide kerülhetne.


Bár ami a legszomorúbb hogyha ennek a 10 millió birkának kéne döntenie akkor is a többség azt mondaná,hogy jó ez így ahogy van, nem kell nekünk semmi se vissza.

Normális válaszokat szeretnék, tudni szeretném,hogy mi a buktató, mi nem jó ebben, de ész érvek legyenek mert aki nem tud normálisan írni azt jelentem a pi**ába a válaszával együtt. (nem kell egyetérteni velem, azért is adok pluszt, de a stílus legyen normális)

A saját stílusomért pedig bocsánatot kérek, csak kicsit belemélyedtem ebbe és feldühített.


2014. márc. 19. 20:56
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
42%

Magyarországon a "merjünk kicsik lenni" politika dominál...

Nyugat Ukrajna oldalán áll, ezért nem támogatna minket, viszont az oroszokmeg nem értik, hogy mire várunk... ( [link] )

2014. márc. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
42%

Nem kéne töketlenkedni. Az a baj azt hiszik hogy európa segíteni fog nekünk akármiben is. Megjegyzem ki is csatolta el a földeket? Nem kéne ilyen félős kislánynak lenni mert annak csak ez a vége hogy trianon, nácik, kommunisták, meg törökök, tatárok stb. Nem kéne már egyszer fellázadni. Na jó volt két alkalom 48, meg 56 azóta is ezeket emlegetik.

Kicsit tökösebbnek kéne lenni.

2014. márc. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
76%

Remélem, nem nagy baj, hogy csak egy birka az az áltlad megnevezett 10 millióból.

Kérdés az, miért csatoljuk vissza. Szép az a terület? Valószínűleg az ukránoknak is tetszik.

Sok magyar lakik ott? Kérdés az, hogy azoknak a magyaroknak olyan-e a helyzetük, hogy inkább ezt az országot választanák. Mert amikor kettős állampolgárságról vagy visszacsatolásról van szó, abban mindig bennerejlik az üzenet, hogy amúgy abban az országban szr. És még ha rossz is, nincs-e más módja annak, hogy nekik jobb legyen.


Egy ország attól is szép, hogy sokszínű, nem csak egy nemzet lakja. Kérdés az, az ukránok így gondolják-e, vagy valamiért ragaszkodnak a sokszínűséghez.

Ahogy én látom, alapvetően semmi bajunk az ukránokkal, jó volt a viszony, így arról szerintem szó sem lehet, hogy követjük az oroszokat (ez szerintem más is kizárja).

2014. márc. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
28%
Kárpátalján CSAK 100.000 magyar él. Miért kellene visszacsatolni?
2014. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
10%
Így sincs egy csomó embernek munkája, hogy adjunk még 100.000 újabb embernek?
2014. márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

ÉN sérelmezem 1920-at az ukránokkal kapcsolatosan (illetve ők Csehszlovákiától kapták, de most nem ez a lényeg.)

Ők sérelmezzék 2014-et.

Majd megbékélnek egyszer, mis is megbékéltünk hiszen ott van náluk.


100 ezer magyar az eszed tokja, 151.533,hogy egész pontos legyek, plusz ha megnézel népszámlálási adatokat, akkor láthatod,hogy bizonyos elcsatolt területeken a magyar lakosság 1920-ban 50%, aztán a negyvenes évek közepén hirtelen 70-80-90% lesz magyar, majd utána megint csak 50% és úgy csökken.

Szerintem a 151 ezer magyarból hirtelen lenne 180 esetleg 200 ezer is, mert sok olyan van aki helyezkedik annak függvényében,hogy éppen hová tartozik illetve a félvérek is ott vannak.

2014. márc. 19. 21:33
 7/39 anonim ***** válasza:
10%

"Majd megbékélnek egyszer, mis is megbékéltünk hiszen ott van náluk."


- Na, ez az, amivel nem tudok azonosulni.

2014. márc. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Kárpátalját ruszinok lakják főleg és nem ukránok.Ruszinnak vallják magukat és a többségük nem szereti a mostani ukrán nacionalista vezetést.


Magyarországon a német kisebbségnek sem ártottak soha, a ruszinok is meglennének.



Egyébként egy orosz már hívná harcba a magyarokat:

[link]

2014. márc. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
28%
Minek ? Hát ezzel a kicsi maradékkal sem tudnak mit kezdeni ezek a tehetségtelen politikusok !
2014. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

A Krím félszigeten az orosz lakosok elég rendesen kiálltak az Oroszországhoz való csatlakozás mellett. Szerveződtek, épületeket foglaltak, szembe mentek az ukránokkal. Kárpátalján eddig hány magyar szerveződött? o.O

Azt sem árt észben tartani, hogy az oroszokkal ellentétben mi nem vagyunk nagyhatalom. Én egy népszavazást tartanék igazságosnak, de csak akkor, ha van rá igény (itt az ukrajnai magyarokra gondolok, nekik kell eldönteni, hogy mit akarnak, nem a nethuszároknak).

2014. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!