Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most őszintén miért nem lehet...

Most őszintén miért nem lehet róla szó, hogy Magyarországhoz visszakerüljön legalább Kárpátalja egy része?

Figyelt kérdés

Tudom ENSZ,NATO,Nyugat stb...de ezt teljesen demokratikusan is meglehetne oldani, ezen az elven,hogy jöhetett létre Montenegró?Vagy,hogy lehetett így szétszabdalni Jugoszláviát?Arra miért volt mód?

Az ukránoknál válság van, a keleti országrészben már csomóan jelezték,hogy szeretnének Oroszországhoz kerülni.

Kárpátaljáról miért nem lehet beszélni sem?

Ma már annyi baromságot találnak ki, lehetne valami trianoni kárpótlás is, mert most nagy divat a múltba visszamenni és küzdeni az igazságtalanság ellen.

Ugyan így lehetne egy népszavazás is, az ukránoknak lehetne egy nemzetállamuk a kisebbségek nélkül, és ha nem is a teljes Kárpátaljáról beszélünk,akkor legalább a magyar lakta sávról.

Mindenki azt mondja,hogy a ruszinok is szívesen csatlakoznának Magyarországhoz, én ezt nem tudom, de itt most nem ámokfutást akarok csinálni,hogy mindent vissza, hanem egyszerűen igazságot!És már az igazság lenne ha csak az a 150 ezer magyar ide kerülhetne.


Bár ami a legszomorúbb hogyha ennek a 10 millió birkának kéne döntenie akkor is a többség azt mondaná,hogy jó ez így ahogy van, nem kell nekünk semmi se vissza.

Normális válaszokat szeretnék, tudni szeretném,hogy mi a buktató, mi nem jó ebben, de ész érvek legyenek mert aki nem tud normálisan írni azt jelentem a pi**ába a válaszával együtt. (nem kell egyetérteni velem, azért is adok pluszt, de a stílus legyen normális)

A saját stílusomért pedig bocsánatot kérek, csak kicsit belemélyedtem ebbe és feldühített.


2014. márc. 19. 20:56
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
30%
Az 1. vh-ban természetesen román katonák vonultak be Budapestre, akik újlatin és nem szláv nyelvet beszéltek, elnézést.
2014. márc. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem az összes szomszéd országban kellene erről népszavazást tartani. De mit szólnának hozzá a szomszéd országok? Most a Kárpátaljára csak azért tartanánk igényt mert válságban vannak? És az EU ennek az egésznek a legnagyobb ellenzője, mi meg a tagjai vagyuk.
2014. márc. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

kérdező


tény, hogy kárpátalja lakossága kb. 1 000 000 fő

tény, hogy a magyar nemzetiségűek kb. 8-9%-a a lakosságnak

tény, hogy azok sem egy tömbben, hanem szórványban élnek, tehát nincsen többségében magyar ajkú terület


szóval akkor most ezt hogy képzeled?

2014. márc. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
79%

"tény, hogy kárpátalja lakossága kb. 1 000 000 fő

tény, hogy a magyar nemzetiségűek kb. 8-9%-a a lakosságnak

tény, hogy azok sem egy tömbben, hanem szórványban élnek, tehát nincsen többségében magyar ajkú terület"


Ott vannak a ruszinok is. Ők elszakadnának Ukrajnától. Magyarországon kapták meg eddig a legnagyobb autonómiát '39-'44-ig, amikor más országtól függött (az autonóm Ruszinföld, amit a magyarok annektáltak, nem maradt volna fenn így se, úgy se), és nem a két népnek a sorsközössége azonos, sokkal szorosabb velük a történelmi kapcsolat, mint a nép és a mai magyar vezetőség, és a magyarságot szétzüllesztők között.


Mert ha tényleg ez egy közös nemzeti cél volna, mint volt '45 előtt volt, akkor egy picit ennél kreatívabban is meg tudnánk ezt oldani, katonai okkupáció és a többi nélkül, kihasználva az összes lehetőséget, amint Ausztria tette, akinek 2 millió Ausztriából származó német katona ellenére sem kellett háborús jóvátételt fizetnie, és még az 1. vh.-ból még területet is kaptak.

2014. márc. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 MolotovPunk ***** válasza:
20%
Jelen esetben inkább az anyaországot kéne rendbe tenni,nem pedig ezzel a /kárpátaljai/ dologgal foglalkozni,főleg úgy,hogy szinte semmi esélyünk nincs rá,ráadásul egy halom gond van ebben az országban.Ez a hajó már rég elúszott.Szaniszló meg hasonló szélső jobbos társai inkább meséljék kárpátaljai törekvéseiket dili házban élőknek.Talán ők még meg eszik ezt a süket dumát....
2014. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
77%
Ha már lúd legyen kövér.Mi az ,hogy csak egy része?Az egész kárpát alja kell nekünk.Be megyünk,mint felszabadítók,ide csatoljuk,megadjuk a ruszinoknak az autonómiát,mert nagyon szeretnék,s az a 200 ezer magyar pedig magyarnak vallaná magát.Vennénk nyaralót a hegyekben,oda mennénk síelni,ott sokkal olcsóbb is.Csak ezt úgy kell megcsinálni,hogy a végén ne veszítsünk mint az elmúlt 500 évben.A ruszinok egyébként sokkal ikább kötődnek hozzánk,mint az ukránokhoz,mert pl onnan indult ki a kuruc felkelés,ha nem is zökkenő mentesen,de 1000 évig a birodalom része volt,s ők is szeretnének az eu-hoz csatlakozni.Úgy,hogy nem alaptalan amit a kérdező mond.Csak meg kell szervezni egy néhány 10000 fős sereget,mert a magyar állam úgy se tenne semmit ennek érdekében.Úgy,hogy csak hajrá akinek van ideje meg kedve foglalkozni vele az kezdje el szervezni.
2014. márc. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Mondtam,hogy nem feltétlen kell egész Kárpátaljáról beszélni, van ott egy szép magyar sáv...

A másik meg rohadt unalmas,hogy mindig benyögi egy magát erdélyi/felvidéki/kárpátaljainak valló "magyar",hogy ők nem akarnak Magyarországhoz kerülni.

Akkor én most egy Ungváron élő magyar vagyok és Magyarországhoz szeretnék kerülni.

Bármit mondhattok név nélkül, egy népszavazást minimum illene tenni, ebben az országban pedig soha nem lesz olyan rend,hogy azt mondjuk ,hogy foglalkozhatunk a határon túliakkal, mindig csak a halogatás...aztán meg már késő.

A másik meg,hogy az az 1 millió ukrán valójában ruszin , legalábbis egy részük, és illene utánanézni mielőtt benyögitek a baromságokat.

2014. márc. 20. 14:48
 38/39 anonim ***** válasza:
77%

(36-os vagyok)

Egyébként szerintem nekik nincs is olyan ellenszenvük ellenünk,mint pl a románoknak vagy szlovákoknak.Ők is inkább tartoznának ide szerintem mint oda ahol még mindig az orosz diktál 1000 km-ről,s a kormány is egy oroszoktól pénzelt maffia.A magyarok biztos velünk lennének egyébként,ha már választási lehetőségként felmerülünk.De a ruszinok igazi véleményére kíváncsi lennék.

2014. márc. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

"egy népszavazást minimum illene tenni,"


Nem érted hogy már volt népszavazás, de Ukrajna leszarja?

2014. márc. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!