Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy képzelik egyesek, hogy...

Hogy képzelik egyesek, hogy nem mennek el szavazni?

Figyelt kérdés
Engem nagyon idegesít, ha valaki ki akar bújni a felelősség alól, és nem akar beleszólni a politikába. Bár az országban szeretne élni, és ha majd nem mennek úgy a dolgok az országnak ahogy szeretné hőbörög, hogy milyen szar a kormány. Szerintem, ha valaki egy országnak az állampolgára szeretne lenni és ott él akkor kötelessége, hogy elmegy szavazni.

2014. ápr. 4. 14:58
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Országra gondoltam.
2014. ápr. 4. 15:37
 12/32 anonim ***** válasza:

Értem, tehát ha a politikai döntéshozók fszkalapok és szrnak a fejemre, én ugyanezt nem tehetem meg? Én menjek el, ahelyett hogy ők elgondolkoznának azon: a lakosság fele vajon miért nem óhajt szavazni?


Valami nagyon nincs itt rendben, nem gondolod kérdező?

2014. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
58%

"4. Nem nem egészen erre gondoltam. Aki nem megy el szavazni az nem akarja leváltani a kormányt (legalábbis nem eléggé),

ezért én beírnék a helyükre az éppen aktuális kormányra egy voksot."


De értsd már meg, hogy rengeteg olyan ember van, aki TOJIK a politikára, mert annyira nem érdekli ez az egész. Vagy éppen azzal tesz szívességet, hogy NEM megy el, mert nem ismeri eléggé a pártokat, vagy az éppen aktuális politikát, és szerintem a megvesztegethető dilettáns szavazók vagy 10-szer rosszabbak azoknál, akik el sem mennek szavazni.

Nem tudom, hogy ebből miért kell ekkora problémát kreálni. Mindenkinek JOGA VAN eldönteni, hogy elmegy-e szavazni, vagy sem. A kényszerítést már nem demokráciának hívják, de gondold magad egy ilyen ember helyébe. Nem szimpatizálsz senkivel, nem támogatsz senkit, vagy épp semennyire sem érdekel a politika. Akkor kire szavaznál, ha kényszerítenének?

2014. ápr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

"Valami nagyon nincs itt rendben, nem gondolod kérdező?"


Amennyi esze van, nem gondolja.

2014. ápr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Majd ha lesz "Egyik sem" a lehetőségek között, akkor elmegyek.
2014. ápr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Amúgy ez a nincs jó hús a piacon (ez olyan ebben az esetben mármint az állampolgárok általi képviseleti választás esetében)nem reális hasonlat.


~"Kételkedhetünk mindennek létezésében, kivéve abban, hogy kételkedünk/van kétely."~


Na most ez is ilyen kételkedhetünk abban, hogy állampolgárokként nincs nekünk megfelelő képviselet, csakhogy van, mert képviselet van, és nem attól lesz jó vagy rossz mindegyik vagy egyik hogy jó vagy rossz.


Ettől persze még lehet nem szavazni, mondjuk én azért elmegyek, meg egyébként is el fogok, csak máshova.

2014. ápr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Nálunk a cégnél két emberről tudom hogy nem mennek el szavazni, de ők egyáltalán nem szoktak politizálni, így hőbörögni se. Szóval nekem nem ez a tapasztalatom.


Pár helyen kötelező a szavazás egyébként, elvileg nem kizárt hogy egyszer nálunk is az lesz (bár nem számítok rá). Addig mindenki magánügye hogy szavaz-e, és úgy képzeli ahogy neki jól esik.

2014. ápr. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

"Aki nem megy el szavazni az nem akarja leváltani a kormányt (legalábbis nem eléggé),

ezért én beírnék a helyükre az éppen aktuális kormányra egy voksot."


Igen, pont ezt hívják diktatúrának. Aki nem szavaz, az nem szavaz. És nem csak az éppen aktuális kormánypártra nem szavaz, hanem senki másra sem. Nem tudom, hogy mit nem lehet ezen felfogni.


Amúgy meg, ha most mindenkit beirkálnánk a Fideszhez, aki nem szavaz, akkor a fideszesek simán otthon maradhatnának és lehetne látni, hogy ki az, aki nem a Fideszre szavaz, mert csak ők mennének el.

Egy Fidesz győzelem esetén meg nem lenne túl jó dolguk ezeknek...

2014. ápr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Azt azért megnézném, hogy kik azok akiket nem érdekel a politika, mikor a politikusokon múlik mennyi adót fog fizetni, milyenek az utak. Milyenek a körülmények az életre.

"Én menjek el, ahelyett hogy ők elgondolkoznának azon: a lakosság fele vajon miért nem óhajt szavazni? "

A lakosság fele nem akar szavazni. Jaj de sajnálom. De hát kit érdekel? Én a posztomon maradok, amíg a választásokon ki nem mutatják mit akarnak.- Na szerintem ezt gondolná egy politikus, ha szembekerülne a ténnyel , hogy az állampolgárok felét nem érdekli az ország sorsa.

2014. ápr. 4. 17:34
 20/32 A kérdező kommentje:

Ja ha meg valaki nem talál a számára szimpatikus pártot, létre lehet hozni egy sajátot amit szeretne.


Egyébként valakitől olyat is hallottam, hogy elnökség kéne Magyarországnak. Pont mint Amerikának. Nektek erről mi a véleményetek?

2014. ápr. 4. 17:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!