Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy képzelik egyesek, hogy...

Hogy képzelik egyesek, hogy nem mennek el szavazni?

Figyelt kérdés
Engem nagyon idegesít, ha valaki ki akar bújni a felelősség alól, és nem akar beleszólni a politikába. Bár az országban szeretne élni, és ha majd nem mennek úgy a dolgok az országnak ahogy szeretné hőbörög, hogy milyen szar a kormány. Szerintem, ha valaki egy országnak az állampolgára szeretne lenni és ott él akkor kötelessége, hogy elmegy szavazni.

2014. ápr. 4. 14:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem az ország sorsa nem érdekli őket (minket), hanem azt unták meg, hogy itt politika címszó alatt olyan szintű óvodás egymásra mutogatás és fröcsögés megy, hogy sok ember ebben nem szeretne részt venni. És igenis az lenne a legjobb, ha a lakosság nagy része nem menne szavazni, akkor egyértelműen látszódna, hogy ez amit csinálnak egyszerűen nevetséges és gyerekes, és talán elkezdenének felnőtt módjára viselkedni.


Én nem egy celebvilágban akarok élni, nekem ez nem kell. Nekem minőségi országvezetés kell, amit a jelenlegi paletta nem képes biztosítani.

2014. ápr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

"Ja ha meg valaki nem talál a számára szimpatikus pártot, létre lehet hozni egy sajátot amit szeretne. "


Igen, de akkor mi lesz a munkámmal? Az ember vagy legyen politikus, vagy dolgozzon, a kettő együtt nem megy.

2014. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Akkor legyél politikus. Ha megtudod csinálni, hogy államadósság ne legyen, jólét viszont annál inkább. Veled vagyok.
2014. ápr. 4. 17:45
 24/32 anonim ***** válasza:
Nem akarok politikus lenni, mert akkor le kéne mondani a jelenlegi munkámról.
2014. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Biztos jól kereshetsz, ha nem érdekel a politika, és neked nem számít 20-30 ezer forint vagy még több ami a pártok kormányzásának rossz vagy kevésbé rosszságából adódik.
2014. ápr. 4. 17:54
 26/32 anonim ***** válasza:
De számít, csak a munkámat jobban szeretem. Nekem fontos, hogy olyat csináljak amit szeretek, és ne undorral menjek dolgozni.
2014. ápr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Kérdező ne haragudj, de olyan ostobán gondolkodsz.

Ezek szerint akinek nem szimpatikus egy párt sem, az alapítson sajátot? Hány párt lenne akkor? 1 millió?


Igenis bölcsődés bohóckodás az, amit a politikusok művelnek, és az csak és kizárólag őket minősíti, hogy a lakosságnak több mint a fele nem megy el szavazni, mert elege van az egészből. Az ország érdeke, helyzete az emberek többségét érdekli, de ez a választás néven ismertté vált dedós egymásra mutogatás, ígérgetés, hazudás senkit nem érdekel. Sokan úgy fogják fel (jogosan), hogy minek menjenek el szavazni, amikor semmi értelme sincs, mert egyik gengszter jön a másik után. Az emberek teljesen elveszítették a "hitüket" úgymond a politikában, és nem alaptalanul. Nézzél már körbe...a szavazók nagy része pedig nem valakire, hanem valaki ellen szavaz. Ez sem jobb. (tipikus : bárki csak ne a Fidesz, bárki csak ne az MSZP, stb)


Szóval ha tetszik ha nem, nem kényszeríthetik arra az embereket, hogy szavazzanak. Ha nem mennek el, akkor nem mennek. Pont.

2014. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Rendben, értem.

Viszont azét rossz és rossz párt is van különbség.

Részemről mindenkinek el kéne mennie szavazni. Olyan nincs, hogy nem megyek szavazni, mert nem értek egyet egyik párttal sem. Akkor ők azt mondják ne legyen Magyarországnak kormánya vagy mi? Mit siránkoznak mindig hogy nincs jó, meg nem szimpatikus? Attól még nem lesz jobb.

2014. ápr. 4. 21:00
 29/32 anonim ***** válasza:

Én sem értem ezt a sok birkát aki nem megy el. :-( És közben még felettébb okosnak is gondolják magukat az ostoba magyarázkodásukkal.


" az többségében azért teszi, mert nincs kire."

18 lehetőség volt. Annyiból azért bőven lehet már választani! Vagy az meg már a bőség zavara? :-D Szóval a nincs kire hülyeséged itt megdőlt. Bőven volt kire.

2014. aug. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Amikor azt mondják, hogy nincs kire, nem arra gondolnak, hogy kevés a választék, hanem hogy érdemben nincs kire. Hogy egyiknél se érzi, hogy esélyes / hozzáértő / szimpatikus / jó megoldás / nem kamutenger. Boltban választhatnál a 10 legsz.rabb tesco gazdaságos vaj közül, ott is lenne választék, de érdemben mégse. Amúgy szerintem ez se mentség, mert minden sz.r között van egy legkevésbé sz.r. Volt erről egy south park rész is asszem:D Na mindegy, a lényeg hogy akire azért nem szavazol, mert biztosra veszed hogy kevesen szavaznának rá ezért nem esélyes, pont ez a gondolkodás veszi el pl ettől a típustól az esélyt. Az "á, úgyse" gondolkodás már akkor is veszélyes, ha csak plusz 1 ember legyint, mert látta, hogy egy másik is.
2014. aug. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!