Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy az ELTE...

Miért van az hogy az ELTE gólyatáborok miatt midig ráhúzzák a negatívot a többire, miért kell olyanná általánosítani a többit is?

Figyelt kérdés

Mint a legtöbbször mindig a ELTE HÖK és a gólyatáborai között vannak a problémák ami miatt ráhúzzák ezt a többire is.

Pl SZTE. Én magam itt mint kis gólya és mint főgólya(máshol senior) is részt vettem.


Mikor én voltam gólya soha semmi olyannal nem találkoztam mint amit írogatni szoktak, hogy megaláztatás, orgia, stb.

Vannak feladatok, és vannak olyanok is amiben azért van szexualitás/erotika is, de korán se olyan mint amilyennek beállítják. És ami a legfontosabb, hogy soha senkire semmit nem erőszakolnak rá. Ha nem akar valamit megcsinálni nem kell. Mindig van valaki aki bevállalja az ilyet. Mindig vannak állatok akik a kemény magot teszik ki. Az hogy inni kell, se igaz, mert nem kell. Ha valaki nem akar az nem iszik, egyáltalán nem nézik ki. Nem iszik? Kit érdekel...


Amikor főgólya voltam sem csináltunk olyat velük ami megalázó lenne számukra. A legmegalázóbb dolog is igazából főgólyával történt, de arra maga jelentkezett, amit lehet később nem vállalt volna be újra. VOlt olyan csapatital amit mi a csapat főgólyái saját pénzünkből vettünk nekik bort. 20 liter ami kitartott 2 napig 40 emberre. Ebből is látszik, hogy ez lebontva negyed liter lett volna személyenként. Persze ebből sok van aki nem is ivott. És? Nem parancsolt rájuk senki. Ennek egy oldó hatása van, mert sokan nehezen ismerkednek és ismert erre egy hatása az alkoholnak. Persze vannak akik sokat isznak, de azok tipikusan akik egyetemi évei alatt is fognak.


[link]


2014. szept. 11. 22:02
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
84%
Persze vannak normálisabb gólyatáborok is, de a többségnél (ELTE, Corvinus, BGF) azért hallani elég durva dolgokat. De az áltagember csak annyit fog fel egyetemi gólyatábor és porig alázás, innen az általánosítás.
2014. szept. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
91%
Rejszolt már úgy, hogy közben zsibbadt volt a keze?
2014. szept. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
11%

A gólyatáborokba a tanulók 105-a megy el maximum. És azok is azok, akik azért mennek egyetemre, hogy legyen diplomájuk. Normális ember nem megy el gólyatáborba, ahogy egyik táborba sem.


"Vannak feladatok, és vannak olyanok is amiben azért van szexualitás/erotika is"


Elmebetegek. Tanulni bezzeg nem akartok. Mi a szarnak van erotika olyan diákok között, aki még egyszer sem találkoztak? Rögtön ezzel kezditek? A társadalom krémje magát lejárató "játékokat" csinál, szexualitással? Basszus, nektek nem ez kéne, hanem az, hogy felfogjátok hogy az országnak rohadt nagy igénye van szakemberekre, akik azért tanulnak mert érdekli őket a dolog, és nem csak a rühes diplomáért. Pont ti akarjátok oldani a feszültséget, akik egész nap buliztok? A mai fiataloknak nem bulizniuk kéne, hanem tanulni reggeltől estig, mert az egyetemisták is rohadtul le vannak maradva. Tényleg itt már csak a jobbik segíthet.


"Persze vannak akik sokat isznak, de azok tipikusan akik egyetemi évei alatt is fognak."


Ki kéne csapni őket a francba.

2014. szept. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

ma 22:26


ÉS igen az ilyenek miatt vannak a nagy előítéletek. Akik életükben nem voltak gólyatáborban, azt se tudják sokan mi az. VOlt hogy én is hallgattam erről beszélgetést, mondom és ugyan ez hol volt, mert ilyennel nem találkoztam. A válasz... hát a tévében mondták... Ok nincs több kérdésem.


Az hogy erotika. Itt nem arról van szó, hogy dugjátok meg egymást... sőt le se kell nagyon vetkőzni, max bikinire, de ezt egy strandfürdőn úgyis megteszik az emberek. Ez az erotikus tevékenység az volt, hogy virslivel kell eltüntetni egy tejfölt. AMit megjegyzek már középiskolában is volt. Ami egy középiskolai gólyaavatón megy, na az szívatás. AZ rosszabbnak mondanám mint egy egyetemi gólyatábort.

ÉS ami egy örök igazság, hogy akinek nem tetszik, akkor nem kell elmenni. NEM KÖTELEZŐ.

És amit írtál azokból látszik, hogy fogalmad sincs mi az egyetem. Nemhogy oda jártál. Persze reggeltől estig folyamatosan tanulni. És még este is. Nem ebből áll.


Nem véletlen hívják úgy, hogy az ember legszebb évei. Van olyan dolog is, hogy kikapcsolódás. DE mindig maradnak hülyék akik azt hiszik az egyetem csak a tanulásból áll. Persze ez a fő. De mellette van a kikapcsolódás is.

És nem igaz az, hogy azok akik buliznak nem végeznek. Vicces de több olyat láttam, hogy végzett sőt MSC-n vagy ott tanul aki bulizott és olyat is aki rengeteget aki azt, hogy társasági élet, nem ismeri, csak wow... és kibukott.

Én magam nem vagyok a nagy buliba járó, hanem inkább kis társasági italoztatós/beszélgetős dolgokat támogatom, de attól még relevánsan látom a dolgokat.

Nincs olyan, hogy csak tanulás. Azt nem leht bírni, hogy az ember ne lazuljon. Ez nem egy középiskola (ne adj isten szakmunkásképző), hogy jaj de sokat kell tanulni, majd hazamegy és fél óra alatt megvan. Ez nem okoz nagy stresszt. Meg mikor az emberek mindig sírnak, hogy jaj érettségi, milyen nehéz. Akkor menjenek el egyetemre, egy normális (pl ttk) szakra. Ott egy tárgyra van hogy annyit kell készülni mint érettségire.

De ha mondjuk a szakmunkásképzősöket összehasonlítjuk egy egyetemi társasághoz (láttam mind kettőt) mind buli, mind tanulás szempontjából, ég és föld a különbség.

Tehát olyan aki életében nem járt egyetemre, nemhogy a közelébe szerintem soha ne akarja felfogni mi van ott.


" Tényleg itt már csak a jobbik segíthet. "


Persze csak az...

2014. szept. 11. 22:43
 5/39 A kérdező kommentje:

A gólyatábor arról szól, hogy megismerjék egymást az emberek. És ehhez vannak különböző "játékos" feladatok.

És itt a híradónak hála az emberek azt hiszik nagy szex megy, vetkőzés, meg minden.... Közben francokat. Csak ugye mi a hír? Akikkel én eddig beszéltem és ha negatívot fogalmazott meg az az, hogy vannak részegek. Ennyi. Nálunk ezek teljesen normálisan mennek.


Fúúú de sokkal rosszabbak pl akik gyárban vannak. Dolgoztam ott, de értelmi különbségben érthető miért ott vannak és nem egyetemen.

2014. szept. 11. 22:47
 6/39 A kérdező kommentje:
Tehát összességében az élet nem abból áll, hogy az ember tanul vagy dolgozik. Mert ha valakinek igen, akkor azt sajnálom. Van kikapcsolódás, szórakozás.
2014. szept. 11. 22:51
 7/39 A kérdező kommentje:
És ami még gólyatáborhoz hozzákapcsolódik, de ezekről soha egy szót se szólnak azok a tájékoztatók. Mint kari, mint szakos tájékoztatók. Itt elmagyarázzák az egyetem vezetőségi felépülését (mert magam is találkoztam olyannak aki azt hitte a rektor az aki a tanszékeket vezeti), az ösztöndíjakat, olyan alap dolgokat mint, hogy mi az a kredit... elmondják a tanulmányi és vizsgaszabályzat fontosabb részeit, a térítési szabályzatot, stb... A szakos tájékoztató már családiasabb, itt hogy kinél mire kell vigyázni, mely tárgy milyen, egyáltalán mit kell felvenniük, mi hol szokott lenni. Tehát sok olyat ami miatt sok elsős szenvedni szokott és aztán jön az ezer ugyanolyan kérdés csoportokba amiket pl egy gtbe elmondanak. Csak nem tud mindenki oda menni. Pl a mi karunkon az elsősök kb 30-40%-a az aki megy gt-be. Persze nem is tudnának többen mert az is véges befogadóképességű.
2014. szept. 11. 23:12
 8/39 anonim ***** válasza:
21%

"tevékenység az volt, hogy virslivel kell eltüntetni egy tejfölt"


Ha tiszta erőből a fejedhez vágnám a tejfölt meg a virslit, akkor megsértődnél ugye?

2014. szept. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
4%

"Fúúú de sokkal rosszabbak pl akik gyárban vannak. Dolgoztam ott, de értelmi különbségben érthető miért ott vannak és nem egyetemen."


Nem olyan elfajzottak mint a sok léhűtő kultúrbugris?

2014. szept. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy virslivel kell eltüntetni egy tejfölt?

Azt hogy?

2014. szept. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!