Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy az ELTE...

Miért van az hogy az ELTE gólyatáborok miatt midig ráhúzzák a negatívot a többire, miért kell olyanná általánosítani a többit is?

Figyelt kérdés

Mint a legtöbbször mindig a ELTE HÖK és a gólyatáborai között vannak a problémák ami miatt ráhúzzák ezt a többire is.

Pl SZTE. Én magam itt mint kis gólya és mint főgólya(máshol senior) is részt vettem.


Mikor én voltam gólya soha semmi olyannal nem találkoztam mint amit írogatni szoktak, hogy megaláztatás, orgia, stb.

Vannak feladatok, és vannak olyanok is amiben azért van szexualitás/erotika is, de korán se olyan mint amilyennek beállítják. És ami a legfontosabb, hogy soha senkire semmit nem erőszakolnak rá. Ha nem akar valamit megcsinálni nem kell. Mindig van valaki aki bevállalja az ilyet. Mindig vannak állatok akik a kemény magot teszik ki. Az hogy inni kell, se igaz, mert nem kell. Ha valaki nem akar az nem iszik, egyáltalán nem nézik ki. Nem iszik? Kit érdekel...


Amikor főgólya voltam sem csináltunk olyat velük ami megalázó lenne számukra. A legmegalázóbb dolog is igazából főgólyával történt, de arra maga jelentkezett, amit lehet később nem vállalt volna be újra. VOlt olyan csapatital amit mi a csapat főgólyái saját pénzünkből vettünk nekik bort. 20 liter ami kitartott 2 napig 40 emberre. Ebből is látszik, hogy ez lebontva negyed liter lett volna személyenként. Persze ebből sok van aki nem is ivott. És? Nem parancsolt rájuk senki. Ennek egy oldó hatása van, mert sokan nehezen ismerkednek és ismert erre egy hatása az alkoholnak. Persze vannak akik sokat isznak, de azok tipikusan akik egyetemi évei alatt is fognak.


[link]


2014. szept. 11. 22:02
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

ma 23:22


Virlit belemártani tejfölbe és azt lenyalni.



"Nem olyan elfajzottak mint a sok léhűtő kultúrbugris?"

Igazából nincs értelme erről olyannal vitatkozni aki életében nem járt egyetemre és alapból utálja őket. Bármit lehet mondani nem érdekel. AZ ember akkor érti meg mi megy ott ha oda jár. Ja csak van aki soha nem is vennének fel. Sokaknak nagyon más elképzelésük van egy egyetemről. Ez nem egy közoktatás. Beiratkozásokon a TO-nak való segítségnyújtás közben találkoztam szülőkkel és elsősökkel. Nagyon más mint amit elképzelnek. Hozzá van az ember szokva a középiskolához. Túlságosan is. Ott nem az megy, hogy reggel 8-ra bemész ott vagy 2-ig, megírod a házid fél óra alatt és kész. Én is jártam középiskolába tudom milyen. Az egyetem más. Nekem van olyan napom, hogy reggel 8-tól este 8-ig folyamosan bent vagyok. De pl a péntekjeim mindig szabadok, mert nálunk a többi szakkal ellentétbe nem hirdetnek péntekre órát. De van, hogy van csak 4 órám.


De mikor azt mondjuk, hogy reggel 8-tól este 8-ig akkor azt hinnék, hogy van vagy 12 tárgy. Nem. ez 6 tanóra.


Meg nem az megy, hogy jó most tz lesz és tanuljátok meg ezt a 8-10 oldalt. Hanem jó zh lesz, tanuljátok meg ezt a 40 oldalt rá (szakja válogatja, van ahol 100-120).


Olyan aki a érettségit nem bírta az egyetemen meghal. AZ érettségi egy tényleg röhejes dolog. Nagyon egyszerű. Mondom... Van hogy egy vizsga kegyetlenebb mint érettségizni. Volt olyan ami helyett inkább elmentem volna megint érettségizni.


ÉS persze érettségi után jön, hogy mindenki sajnáltatja magát, hogy elfáradt és most kell a lazítás, mert hát nagy teljesítmény az a kettes. Igen sokszor azok szokták ezt csinálni akik kettesnél alig kapnak jobbat.


Egyetemen lezajlik a vizsgaidőszak pl télen ami felér egy 6-7X-es érettséginek. Majd mi jön? A következő félév. És akkor ne lazítsanak az emberek mi? Az ilyenekről látszik, hogy fogalmuk sincs mi az egyetem. Persze kivétel van. Mint a szabad bölcsész.

2014. szept. 11. 23:39
 12/39 A kérdező kommentje:
És akkor még nem egy általános orvosról beszéltünk.
2014. szept. 11. 23:41
 13/39 anonim ***** válasza:
0%

Ahha és elmondanád, hogy ennek az egésznek mégis mi értelme van?


Szóval bevágtok 100 oldalt, elmondjátok a vizsgán, és aztán mi van? Egy hónap múlva mennyire fogsz emlékezni belőle?


Csak mert én nem látom a lényegét...

2014. szept. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

ma 23:47


You are right. Én se. De ez kell, mert elvárás. Mert enm középiskola. Mikor az embernek meg kell tanulnia még nem látja az értelmét, de a saját szakterületemen votl aminek már láttam. De rengetegnek nem. PL ok király tudok parciálisan vagy racionális törtfüggvényekkel integrálni, de hogy lesz e értelme... Elméletben azért kell mert nem tudhatja pl infón az ember, hogy mikor kerül olyan munkahelyre ahol ezt kérik. De pl mondjuk egy jogásznál azért van. A római jog a mai jogrendszer alapja. És erre felmerül, de már nem is az van.


Amit tanulok 45 percben egy analízis tárgyból az a mennyiség egy középiskolában 2 hét. Összességében amit tanítanak pl középben matematikából 1 évig az itt egy fél éves anyag töredéke lenne. Mondjuk volt olyan tárgy (matek) ami átvette fél év alatt a középiskolait de emelt szinten. Sokszor nagyon elvolt, ilyen a komplex számok is. És akkor van matekból nekem 8-9tárgy. Tehát 3 év alatt elvárják azt, ah arányosan nézzük, amit 20 év alatt tanulnánk meg középiskolában. Nem véletlen a lemorzsolódás.

2014. szept. 12. 00:00
 15/39 A kérdező kommentje:

"Szóval bevágtok 100 oldalt, elmondjátok a vizsgán, és aztán mi van? Egy hónap múlva mennyire fogsz emlékezni belőle? "


Mondjuk itt a baj nálunk a záróvizsga. Pl magyar szakon nincs is. Nálunk a 3 év anyagát egyszerre kérik mindenből. Azt ha szerencséd van olyan tétel húzol amit tudsz. Amivel 3-4-5 évig szenvedsz vizsgaidőszakokban 1,5 hónapra lebontva, azt itt egy napra kérik.

2014. szept. 12. 00:02
 16/39 anonim ***** válasza:
85%

"Ahha és elmondanád, hogy ennek az egésznek mégis mi értelme van?"

Ez egy nagyon jó kérdés! Tényleg az!

Nekem még középsuliban adott rá választ az egyik legjobb tanárom.

Azt mondta, azért kell MINDENT megtanulni egyszer, hogy majd később tudd, hogy hol kell keresni.

A kérdezőnek igaza van, aki sose járt egyetemre, az nem tudhatja milyen. Én mondjuk imádok egyetemre járni. Elképesztően szabad érzés. Az más kérdés, hogy gyakran fontolgatom hogy kivetem magam az ablakon, mikor egy nap van 2 hat órás kémia gyak, vagy 3 előadás egyhuzamban, vagy egy napon írunk zh.t élettanból és szerves kémiából. =D De akkor se adnám föl semmiért.

Én inkább vagyok otthon ülős, mint bulizós, mégis a gólyatábor az egyik legjobb élményem. Nem tudom máshol mi a szokás, de a miénk leginkább az ismerkedésről szólt. Ismerkedni egymással, barátkozni a sok hülyével akivel a következő 5-6 évben össze leszek zárva =D, ismerkedni az egyetem világával, a kezelhetetlen egyetemi rendszerekkel. És természetesen a bulizásról is szólt, amiből ki így ki úgy vette ki a részét. Semmi nem volt kötelező, csak hogy érezd jól magad! A feladatok leginkább alkohol tartalmúak voltak, és igen minden tele volt kisebb nagyobb mértékben részeg emberekkel. De ezt se értem sokan miért problémáznak annyit emiatt, mintha ők lennének az ártatlanság megtestesült szobrai.

Az meg aki azt mondja, hogy aki bulizós az hülye és majd jól kibukik, az valószínűleg még sose hallott a szegedi Jancsóról, ami Szeged leghírhedtebb kolija ma és az volt már 20 éve is. Na és kik laknak ott? A leendő orvosok, bezony! Rájuk meg aztán bármit lehet mondani, de azt nem hogy keveset tanulnak.

Az pedig amit a kérdező a kérdésben feszeget, hogy milyen elképesztő szörnyű fertőnek tüntetik fel a gólyatáborokat, egy-két hülyegyerek, vagy kirívó eset miatt, az szörnyű. Nekem szerencsém volt, a szüleimnek eszébe se jutott visszatartani, amikor menni akartam, de például a legjobb barátnőmet nem engedte el az anyja, mert majd biztos megalázzák, meg mindenfélékre rákényszerítik és a többi szokásos baromság. Annyi lett az eredmény, hogy jól összebalhéztak és a barátnőm életéből kimaradt ez a szuper élmény.

2014. szept. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
0%

"Az ember tudatlannak születik,nem hülyének, hülyévé az oktatás teszi."


Bertrand Russell.

2014. szept. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

ma 00:54


Hát persze... imádom mindig az olyanokat akik a tanulás ellen vannak. Korábbn azt írtad, hogy tanulni kellene reggeltől estig, most meg hogy a tanulás hülyévé tesz. Funny xD


"Magad azzal ékesíted, ha elmédet élesíted."

Joanne Kathleen Rowling


"Még ha fél lábbal a sírban állnék is már, akkor is tanulnék."

Alighieri Dante

2014. szept. 12. 00:59
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval bevágtok 100 oldalt, elmondjátok a vizsgán, és aztán mi van?"


Adná Isten, hogy csak 100 oldal lenne!!!

Szerintem még a büfé szakokon is ennek többszöröse.

2014. szept. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
0%

"Korábbn azt írtad, hogy tanulni kellene reggeltől estig,"


Hol írtam ezt? Linket, hozzászólást mutass!

2014. szept. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!