Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy az ELTE...

Miért van az hogy az ELTE gólyatáborok miatt midig ráhúzzák a negatívot a többire, miért kell olyanná általánosítani a többit is?

Figyelt kérdés

Mint a legtöbbször mindig a ELTE HÖK és a gólyatáborai között vannak a problémák ami miatt ráhúzzák ezt a többire is.

Pl SZTE. Én magam itt mint kis gólya és mint főgólya(máshol senior) is részt vettem.


Mikor én voltam gólya soha semmi olyannal nem találkoztam mint amit írogatni szoktak, hogy megaláztatás, orgia, stb.

Vannak feladatok, és vannak olyanok is amiben azért van szexualitás/erotika is, de korán se olyan mint amilyennek beállítják. És ami a legfontosabb, hogy soha senkire semmit nem erőszakolnak rá. Ha nem akar valamit megcsinálni nem kell. Mindig van valaki aki bevállalja az ilyet. Mindig vannak állatok akik a kemény magot teszik ki. Az hogy inni kell, se igaz, mert nem kell. Ha valaki nem akar az nem iszik, egyáltalán nem nézik ki. Nem iszik? Kit érdekel...


Amikor főgólya voltam sem csináltunk olyat velük ami megalázó lenne számukra. A legmegalázóbb dolog is igazából főgólyával történt, de arra maga jelentkezett, amit lehet később nem vállalt volna be újra. VOlt olyan csapatital amit mi a csapat főgólyái saját pénzünkből vettünk nekik bort. 20 liter ami kitartott 2 napig 40 emberre. Ebből is látszik, hogy ez lebontva negyed liter lett volna személyenként. Persze ebből sok van aki nem is ivott. És? Nem parancsolt rájuk senki. Ennek egy oldó hatása van, mert sokan nehezen ismerkednek és ismert erre egy hatása az alkoholnak. Persze vannak akik sokat isznak, de azok tipikusan akik egyetemi évei alatt is fognak.


[link]


2014. szept. 11. 22:02
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
0%

Modern oktatás. Ami olyan embereket állít elő, akik elég okosak ahhoz hogy pontosan megismételjék amit mondanak nekik, és elég ostobák ahhoz, hogy azt higgyék, ez okosabbá teszi őket bárkinél.


Ezt nem tudom ki írta, de egyetértek vele.

2014. szept. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
73%

Elképesztő, hogy valaki tényleg a tanulás ellen beszél...

Amúgy biztos azért fogdossák hálóval a fejvadászok a magyar szakembereket és viszik ki őket külföldre jobbnál jobb ajánlatokkal, mert olyan szörnyen rosszak a szakmájukban, hiszen ebben a csúnya rossz magyar oktatási rendszerben nevelkedtek. Meg biztos ez lehet az oka annak is, hogy sok magyar fiatal jut ki évről évre, és ér el nagyon jó eredményeket, világszintű, rangos versenyeken.

Félreértés ne essék, soha nem mondanám, hogy az a rendszer ami most van az a csúcs és a legjobb, mert nem, de azért nem is olyan rettenetes, mint ahogy azt be akarják állítani. Aki tanulni akar, annak bőven van lehetősége színvonalas intézmények közül válogatni, akár középiskoláról, akár egyetemről van szó.

2014. szept. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
42%
Gyökér kérdező. Az egyetemistákat ne általánosítsuk, de te a gyári dolgozókat igen? Ott sem mindenki hülye. Te pedig azért jársz egyetemre, mert a szüleidnek sok pénze van, és tudják fizetni.
2014. szept. 12. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

ma 05:34


Hát már megbocsáss, de nem azért mert sok pénze van. Édesanyám egyedül nevel. Akik mindig ezt mondják, hogy hát azért nem megy egyetemre mert sokba kerül, egy nagy hülyeség. Ismerek olyanokat akik ösztöndíjakból simán megélnek. Ha valakinek olyan az anyagi helyzete akkor már elsősként is egy havi 25-30-at megkaphat. Később többet is. Tehát azt mondani, hogy mert gazdagok szerintem a legnagyobb badarság. Na és az ilyenek azok akik tényleg nem jártak egyetemre. AZ ismeretségi körömben ha 1-2 ember van aki tehetősebb. A többi nem. Sőt igen szegény is van köztük. Csak vannak akik belátják hogy a tanulás meghozza gyümölcsét.

Amúgy meg mondjuk aki a 2. félévét kezdi és tényleg jól tanul és mondjuk az anyagi helyzete is olyan annak a 50E havonta bőven megvan. AMi egy eléggé nagy összeg.


Ami a gyári munkásokat illeti. Nem az összesre értettem, viszont elég nagy számban van köztük. Általában oda se a tanult emberek kerülnek. Tisztelet a kivételnek. Volt olyan akivel nagyon jól el lehetett társalogni. A szakmáját tekintve pedig bútorasztalos volt.

2014. szept. 12. 08:39
 25/39 A kérdező kommentje:

ma 01:19


Csak összekevertelek a 46%-ossal aki azt írta, hogy reggeltől estig csak tanulni kell.



De a tanulás megéri. Most had ne akarjak az életemet leélni árufeltöltőként vagy egy gyárban kocsihúzóként minimálbérélt. A saját szakterületemen kezdőként kapok annyit amit az előbb felsoroltak életükbe nem fognak ott kapni. EZ nettó 200E.

2014. szept. 12. 08:44
 26/39 anonim ***** válasza:
0%

"Mikor én voltam gólya soha semmi olyannal nem találkoztam mint amit írogatni szoktak, hogy megaláztatás, orgia, stb.

Vannak feladatok, és vannak olyanok is amiben azért van szexualitás/erotika is, de korán se olyan mint amilyennek beállítják"


Stockholm-szindróma rulz!


Amit gólyatábornak hívnak, az már alapból gáz. Ennyi.

2014. szept. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
7%
Gyökér! A kiemelkedő képességű kutűnők kapnak ösztöndíjat, de az átlagosak nem. Ilyenkor van az, hogy aki szülei lóvésak az megy, akik nek nem, az meg dolgozni kezd, és a fizu felét hazaadja.
2014. szept. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

ma 08:53


És megint megismétlem, hogy életedben nem voltál még egyetemen látszik. A francokat csak a pénzesek tehetik meg. Ez arra jó, hogy nyugtassák magukat az emberek, hogy hát igen ezért nem mentem egyetemre. Milyen csak a legjobbak? Nálunk szakonként a legfelső 46% kap. Tehát az államisok 46%-a kap tanulmányi ösztöndíjt. Szociális ösztöndíjt még többen. Gondolom akkor ne is mondjak olyan szavait mint korrigált kreditindex amiből megállapítják a tanulmányi ösztöndíjakat. Egy átlagos diák aki a legkevesebb tanulmányi és szociális ösztöndíjat kap abból megvan olyan 20E már. És ezen felül rengeteg más ösztöndíj van még. Ami még előszeretett pl a Bursa.


Tehát azok akik a köztársasági ösztöndíjt veszik alapnak, meglátszik rajtuk hogy fogalmuk sincs mi az egyetem.


AKi anyagilag úgy áll az tuti kap kollégiumot, sőt még azért nem is kell szegénynek lenni. Szegeden aki átlagos családból jött még az is kap.

2014. szept. 12. 09:28
 29/39 A kérdező kommentje:
A kedvenc félévem a tanulmányi ösztöndíjat illetően mikor a mi szakunkon 1,59-től járt ösztöndíj. EZ a BTK-n 4,5 körül van.
2014. szept. 12. 09:29
 30/39 anonim ***** válasza:
3%
Gyík. Az én időmben nem így volt. Majd negyen évesen már nem kezdek bele.
2014. szept. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!