Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy az ELTE...

Miért van az hogy az ELTE gólyatáborok miatt midig ráhúzzák a negatívot a többire, miért kell olyanná általánosítani a többit is?

Figyelt kérdés

Mint a legtöbbször mindig a ELTE HÖK és a gólyatáborai között vannak a problémák ami miatt ráhúzzák ezt a többire is.

Pl SZTE. Én magam itt mint kis gólya és mint főgólya(máshol senior) is részt vettem.


Mikor én voltam gólya soha semmi olyannal nem találkoztam mint amit írogatni szoktak, hogy megaláztatás, orgia, stb.

Vannak feladatok, és vannak olyanok is amiben azért van szexualitás/erotika is, de korán se olyan mint amilyennek beállítják. És ami a legfontosabb, hogy soha senkire semmit nem erőszakolnak rá. Ha nem akar valamit megcsinálni nem kell. Mindig van valaki aki bevállalja az ilyet. Mindig vannak állatok akik a kemény magot teszik ki. Az hogy inni kell, se igaz, mert nem kell. Ha valaki nem akar az nem iszik, egyáltalán nem nézik ki. Nem iszik? Kit érdekel...


Amikor főgólya voltam sem csináltunk olyat velük ami megalázó lenne számukra. A legmegalázóbb dolog is igazából főgólyával történt, de arra maga jelentkezett, amit lehet később nem vállalt volna be újra. VOlt olyan csapatital amit mi a csapat főgólyái saját pénzünkből vettünk nekik bort. 20 liter ami kitartott 2 napig 40 emberre. Ebből is látszik, hogy ez lebontva negyed liter lett volna személyenként. Persze ebből sok van aki nem is ivott. És? Nem parancsolt rájuk senki. Ennek egy oldó hatása van, mert sokan nehezen ismerkednek és ismert erre egy hatása az alkoholnak. Persze vannak akik sokat isznak, de azok tipikusan akik egyetemi évei alatt is fognak.


[link]


2014. szept. 11. 22:02
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

ma 09:40


Ja bocs... Ezek szerint te vagy a gyík. Egy rendszerváltás körüli időt akarsz a mostanival összehasonlítani. Látszik, hogy az elmúlt 20 évben iskola közelébe se akartál menni. Azt mondani, hogy 40 évesen nem akarok tanulni egy hülyeség. Az egyetemen is megtanítják, hogy az egész életen át kell tanulni. És így igaz. A saját szakmát tekintve, ha 5 évig nem tanulnék folyamatosan már rég elöregedett lenne a tudásom. És ugyanakkor az, hogy drága. Van olyan is hogy levelező... Wáááóóóó. Micsoda dolog. Nekem is van cukrász ismerősöm aki így kezdi az élelmiszer mérnökit.


Ugyanakkor voltam beíratkoztatáson. Volt olyan csoport ahol az átlag életkor 40-45 volt. A legöregebb akivel találkoztam 60 körül volt.

Most azért mert valaki lusta tanulni nem kell a kifogásokat keresni. AZegyetem pont az a hely ahol nincs olyan, hogy már öreg vagyok hozzá. Csak kifogás van. Lehet kötekedni de így van.

2014. szept. 12. 09:48
 32/39 A kérdező kommentje:
És azon erősködni, hogy drága,drága és csak a tehetősek engedhetik meg, majd azzal jönni, hogy a te idődben így volt. Hát sajnálom ha te ott maradtál fejben, de attól a világ elment melletted és eltelt 20 év. Bemehetek én is panaszkodni a fagyishoz hogy hát 10 éve még 50 forint volt és annyiért akarom, de elzavar a fenébe.
2014. szept. 12. 09:52
 33/39 anonim ***** válasza:
0%
Ugye rátapintottam a lényegre?
2014. szept. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

ma 11:20


Ja mert aki egyetemre jár az nem heteroszexuális...

2014. szept. 12. 11:25
 35/39 anonim ***** válasza:
0%
Úgyérted hogy te?
2014. szept. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Miért is?
2014. szept. 12. 11:42
 37/39 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező tovább megyek, már az sem jó, hogy te az ELTE gólyatáborait összemosod.

Ott sem mindben vannak gondok, sőt.


IK-n voltam és szerveztem is gólyatábort. SOHA nem történt semmi gond. Senkit nem erőszakoltak meg, senki nem kapott alkohol mérgezést.

(Jó, amikor még Veszprémben volt, a katonai bázison, megesett, hogy egy gólya besétált a sokszorosan elszalagozott és lezárt területre és megvágta magát pengedróttal. De rende jött, semmi komoly. Ennél durvább nem történt és ennek is évekkel ezelőtt volt már.)


Persze van 1-2 "szívatósabb" feladat, de semmi sem kötelező, ha valaki nem akarja, nem csinálja és ezt el is mondtuk mindig nekik. Mégis mindenki önként belement.

De amik kívülről hülyeségnek tűnnek, azok is jelentősen hozzájárulnak a közösség kialakulásához.

Itatás ott sem volt, aki akart ivott, aki nem az nem. Volt feladat, ahol az alkoholnak is szerep jutott, de oda is mindig a csapatokból önkénteseket kértünk és sosem volt ott sem kötelező semmi.

2014. szept. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Ja és IK-n azért a lányok talán kicsit "nagyobb veszélyben" voltak, mivel ott kb 10 lány jutott 90 fiúra.

(Bár az arányok azóta javulnak.)

2014. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
21%
Az emberek sosem tudják megállni, hogy ne pofázzanak bele más dolgába, azt meg eleve el sem tudjuk képzelni mi, magyarok, hogy van olyan, hogy öntudat, önálló döntés, és bizony nem mindenki más k"csög, nem a háttérhatalom törekszik az életünk megnehezítésére, hanem bennünk nincs annyi határozottság, önálló gondolat, hogy ami nem tetszik, annak nemet mondjunk. A HÖK-öt utálom, a nemi erőszak (ha valóban az volt) pedig súlyosan elítélendő mind erkölcsileg, mind jogilag, de elsírni a világ bánatát szegény gólyák miatt, na az túlzás. Mindenki tudja, hogy mi megy ott, mindenki elmegy, aki nem tud nemet mondani, annak fogjam a kezét élete végéig? Másoknak meg mi közük van hozzá, hogy más mit csinál egészen addig, ameddig neki nem árt? Én voltam ELTE ÁJK-s gólyatáborban, berúgtam, szexeltem is, teli torokból üvöltöttem az indulót, ami valahol az emberi nívó legalján van. És? Fáj ez bárkinek is? Okoztam kárt bárkinek is? Nem, és több száz gólya elmegy évente, nyilván nem a Digesta magyar fordításának elkészítése céljából. Voltak, akik nem ittak annyit, mindenki megtalálta a saját számítását. Egy a lényeg, Carthago delenda est, na meg régen minden jobb volt, és persze a gólyatábor nyitja ki Pandora szelencéjét, ami rászabadítja a világra a rosszat.
2014. szept. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!