Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora összeget tartanátok...

Mekkora összeget tartanátok egy normális nettó minimálbérnek?

Figyelt kérdés
Ugyan bizonyára a többség laikus ilyen tekintetben hogy versenyképességre gyakorolt hatás vagy a költségvetésre milyen változást gyakorol egy emelés, de szerintetek nyerne-e vele a költségvetés és nyerne-e vele az ország vagy nem ha egy jelentősebb nettó emelés lenne?

2014. szept. 17. 08:18
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon nem látjátok át a helyzetet, Ausztriába se él sokkal jobban egy takarító mint itt. Meglehet hogy pár dologban az árak hasonlóak, mert azoknak ennyi az értékük, és kész. Viszont kétlem, hogy Magyarországon 100 ezer forint bérleti díjat fizetnétek garzonra (tisztelet a kivételnek). Minél többet keresnek az emberek, annál többet képesek kiadni, ergo (mint pl. albérlet ár) a versenyszituáció addig növeli az árakat, amíg azok ki nem egyenlítődnek. Amit jó csinálni, az az, ha kimész külföldre, és itthonra gyűjtesz, de kint élni leginkább csak kalandvágyból mennek.


A lényeg az, hogy az ember bárhol is él, a helyi minimálbérből nagyjából nullára jön ki.

2014. szept. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

Na az utolsónál a pont.


Én is ezt látom. jól kivan ez találva. Aki itthon keres az átlag fölött egy kicsivel és mondjuk a párja is akkor az azért megél. Rendezett környezetben él, nem kell annyit agyalni a rezsin meg a kaján, egy ruhán, gyógyszeren.... szóval az alap biztosított, és akkor egy kocsi fenntartása meg egy nyaralás is azért belefér valahogy. Na most a kinti átlag ugyan ennyit engedhet meg magának. jó ő nem a Balatonra megy kocsival hanem pl átrepül 3 országot.... de lényeget értitek kb. ugyanazt tudja magának biztosítani a fizetéséből. egy nagy különbség azért van. itt jellemzően mindenki saját házban él, de legalább is a nagy többség biztosan. nyugaton meg szinte senkinek nincs háza. Amit "megspórolunk" lakbéren, annyival kevesebb a fizetésünk. pont láttam ma egy hírt, 17 négyzetméteres kétszintes zug, de tényleg zug olyan kicsi hogy kilóg az utcaképből, ami azt illeti több tekintetben is de a lényeg hogy London frekventált helyén van, majdnem ott és 107 millió forintba kerül.... :):):):):)


Persze ez zömében a 70-es és 90-es évek között alakult ki. A jövőben egyre nehezebb lesz saját lakáshoz jutni. Nyugatosodunk bizony ebben a tekintetben, nagyon is. de a fizetések viszont nem termelik ki az albérletet, szóval valahol hiba csúszhatott a rendszerbe.....


22 vagyok, még szülőkkel lakom, amit keresek minimálbér+pótlékok nem elég arra hogy a saját lábamra álljak. ahhoz kéne alsóhangon még egy 50-es. vagyis én is a 150 nettót mondanám alapbérnek. de ez irreális. A költségvetésnek nem feltétlen jelent bevétel, tízezrek dolgozna a közszférában minimálbéren. köztük én is. szóval ez egyáltalán nem biztos hogy bevétel. a megoldás nyilván az adók/járulékok csökkentése a dolgozókra nézve és a munkáltatókra nézve is, korrupció csökkentése adócsalások elkerülése és többkulcsos adó rendszer. Ugye milyen egyszerű? Mert tényleg az. Az inflációt meg ki lehet játszani. A kereslet bővülésével emelni kell az tovább kell emelni az ÁFÁ és mikor már elég ideje volt ideje beépülni az emelésnek a gazdaságba, kiépült az az árszínvonal amit az új kereső képes kereslet tolerál, és jó esetben árérzékennyé vált, ezután pedig fokozatosan csökkenteni az áfát amit pedig áremelkedésben a a verseny fog tompítani, ehhez az egészhez pedig nélkülözhetelen a kis és mikor szektor megerősödése, a falvaktól egészen pestig amit az lmp már hajtogat egy ideje, a nagyüzem pazarlóak nem hatékonyak.... Hogy lehet ezt logikusan magyarázni pl hogy az a jó ha a paradicsom 3000 kilométert utazik, a rohadt torzító hibás állami támogatás politika és a célpiac kisgazdaságainak tönkretétele együttesen tudja ez nyereségessé tenni....


Ma van aki minimálbért keres az 4-6 órára van bejelentve. aki meg fölötte keres az csak minimálbérre van bejelentve. és van aki minimálbérre van bejelentve és annyit is keres. Lásd: Kérdező :)

2014. szept. 17. 22:24
 33/34 A kérdező kommentje:
Na ott az Áfa-s résznél belekeveredtem mert közben telefonáltam, azért ha nehezen is, de érthető. :)
2014. szept. 17. 22:31
 34/34 anonim válasza:
51%
Legalább 120-150 ezer nettóban abból lehet egyedül úgy ahogy ellenni, elindulni az alatt semmit nem érsz.
2014. nov. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!